;

Sieć

Milion więcej światłowodów, dzięki współpracy z operatorami (10)

Wojtek Jabczyński

17 marca 2021

Milion więcej światłowodów, dzięki współpracy z operatorami
10

W ostatnich latach Orange Polska inwestował miliardy złotych w rozwój sieci światłowodowej. W zasięgu naszych usług mamy ponad 5 mln gospodarstw domowych, a 20 proc. z nich jest dostępnych dzięki współpracy z ponad 40 operatorami posiadającymi sieci FTTH. Zarówno lokalnymi, jak i dużymi np. INEA. Korzystamy z ich łączy, dostarczając klientom naszą ofertę. Z drugiej strony, wybudowane przez Orange światłowody też udostępniamy na rynku hurtowym, czego przykładem umowa z T-Mobile.

Kolejne inwestycje Orange

Taka współpraca opłaca się obu stronom i zależy nam na jej rozwoju. Niedługo ruszymy z projektem pod roboczą nazwą FiberCo, którego celem jest kontynuacja inwestycji i jeszcze efektywniejsza współpraca w budowie światłowodowej Polski. Z głównym akcentem na współpracę hurtową i pokrycie siecią miejsc, do których światłowody jeszcze nie dotarły i nie obejmują ich także inwestycje w ramach kolejnych konkursów POPC, do których dokłada się Unia Europejska. Ważne będzie tutaj zsynchronizowanie inwestycji komercyjnych i projektów z pomocą publiczną, bo to pozwoli szybciej dotrzeć ze światłowodami do jak największej liczby gospodarstw domowych i firm.

Coraz więcej operatorów – partnerów

Przypomnę, że kiedy zaczęliśmy budować światłowody, jako pierwsi na rynku zdecydowaliśmy się mocniej wejść we współpracę z mniejszymi operatorami. Pierwszą umowę z lokalnym dostawcą podpisaliśmy w 2015 roku. „Dodała” nam do zasięgu ponad 4 tys. gospodarstw domowych. W następnym roku było to 15 tys. Potem poszło już szybko i obecnie mamy ponad milion gospodarstw domowych w zasięgu światłowodu Orange na sieciach tzw. operatorów trzecich.

Budujemy światłowodową Polskę

Staramy się kierować zasadą, że jeśli gdzieś są już wybudowane sieci światłowodowe – w standardzie zapewniającym świadczenie usług z jakością gwarantowaną przez Orange – to chcemy z nich skorzystać. Unikamy w ten sposób nieekonomicznego dublowania się. Klienci mają też możliwość wyboru dostawcy usług, jeśli tylko operator udostępniający łącze, świadczy też usługi detaliczne. Biorąc pod uwagę rosnące potrzeby klientów – zwłaszcza teraz w czasach pandemii – takie podejście jest najrozsądniejsze. Warto współpracować i wspólnie budować światłowodową Polskę.

Udostępnij: Milion więcej światłowodów, dzięki współpracy z operatorami
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  radmar 11:14 17-03-2021
  Panie Wojtku, w takim razie serdecznie zapraszam do mnie na dokończenie Państwa własnej inwestycji.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 12:01 17-03-2021
   Trudno się odnieść nie znając żądnych szczegółów. Chętnie sprawdzę. Proszę o email: wojciech.jabczynski@orange.com
   Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 14:48 18-03-2021
   Wracam i niestety nie mam dobrych wieści. Na dziś nie mamy w planach inwestycji w przekazanej na e-mail lokalizacji, ale nie wykluczamy jej jednak w przyszłości. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  Darek 18:24 17-03-2021
  A co z dostępem do stabilnych usług z realną prędkością w miejscowościach Uniemyśl i Okrzeszyn w powiecie kamiennogórskim na Dolnym Śląsku?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Matt55 20:31 17-03-2021
  Mam nadzieję, że uda się Orange porozumieć z lokalnym operatorem ITV Media, który w mojej okolicy już w 2018 roku wybudował sieć z POPC, a na tej sieci do dziś nie ma żadnego innego operatora do wyboru.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:58 17-03-2021
  Trzymam kciuki za owocną współpracę z innymi podmiotami, żeby nie było tylko tak że "gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść" ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  GK 09:48 18-03-2021
  Od Orange mam telefon stacjonarny, komórkowy, tv-sat i Neostradę o zawrotnej prędkości 10 Mb/s i szybszej nie mogę mieć. Za oknem mam światłowód biegnący po słupach energetycznych położony przez prywatną firmę. Mynet bodajże się nazywają. Czy z nimi też współpracujecie?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robi 11:51 22-03-2021
  Kiedy w końcu doczekamy się światłowodu Opole EINSTEINA, serdecznie zapraszamy Orange
  Odpowiedz
 • komentarz
  pferd 13:05 26-03-2021
  no i przy okazji cicha podwyżka o 5pl/mc dla domków jednorodzinnych :(
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 18:03 02-05-2021
  Dzień dobry Panie Wojtku, Pozwoliłem sobie w Wielkanoc napisać maila na Pański podany adres, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Mieszkam w Toruniu, gdzie korzystam już w dwóch lokalizacjach z Państwa pakietów Orange Love ze światłowodem, ale przymierzam się do przeprowadzki. W tym roku planuję dokończyć budowę domu w miejscowości pod Toruniem. Powstaję tu osiedle około 30-40 domów jednorodzinnych i niewątpliwie przydałby się dobry internet z prędkością światłowodu. Uprzejmie proszę o sprawdzenie możliwości inwestycji z Państwa strony instalacje światłowodu we wspomnianej miejscowości, ewentualnie wskazanie drogi administracyjnej jaką musiałby przebyć, żeby ubiegać się o taką inwestycję. Gdybym zebrał podpisy wszystkich zainteresowanych, to mogłoby to być uśredniając 30 abonamentów miesięcznie x ~ 150 PLN = 4500 PLN * 12 = 54.000 PLN rocznych wpływów, a może więcej biorąc pod uwagę powstające nowe domy, sąsiedztwo lub wyższe abonamenty.
  Odpowiedz

;

Oferta

Drugie urządzenie taniej, czyli zestawy na powitanie wiosny (2)

Beata Giska

16 marca 2021

Drugie urządzenie taniej, czyli zestawy na powitanie wiosny
2

Mamy dla Was kolejną promocję zestawów ze smartfonami. Przy zakupie jednego urządzenia – drugie będzie kosztowało jedynie 1 zł/miesięcznie lub nawet połowę regularnej ceny. To prawdziwa gratka dla poszukiwaczy okazji cenowych!

Kupcie w duecie, a będzie taniej, a w zasadzie wybierając jeden sprzęt – otrzymacie sporą zniżkę na drugi model telefonu lub gadżet. Przeceny sięgają do 50%! Tak można określić naszą wiosenną ofertę, która skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych – przedłużających swoje umowy, użytkowników Orange Love oraz wybranych Planów Mobilnych. Akcja rozpocznie się 16 marca i potrwa do 24 marca.

Promocyjne zestawy smartfonów

Pary smartfonów objęte obniżką cenową to m.in.:

 • Xiaomi Redmi Note 9T 5G + smartwatch Xiaomi Watch Mi Lite za 1 zł/mies
 • Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/64 + Xiaomi Redmi Note 9 3/64 GB za 50%
 • Xiaomi Redmi Note 9T 5G + Xiaomi Redmi Note 9 3/64 GB za 50%
 • Samsung Galaxy A51 + Samsung Galaxy Watch AC2 40 mm e SIM za 50%
 • Alcatel 1B + Nokia 225 4G za 50%
 • Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/64 GB + Xiaomi Vacuum Mop Pro za 30%
 • Huawei P40 Lite 5G + Huawei Watch GT Active za 30%
 • LG K42 + LG K22 za 50%
 • OPPO A53 + OPPO A15 za 20%

Okazja przy zakupie bez abonamentu

Klienci, którzy chcą znaleźć dla siebie coś ciekawego, ale w opcji bez abonamentu, też otrzymają specjalne propozycje na ten czas. W ofercie bez abonamentu proponujemy zestaw Xiaomi Redmi Note 9T 5G + smartwatch Xiaomi Watch Mi Lite za 1 zł/mies w cenie 65,95 zł x 20 rat 0% . Taki wielofunkcyjny, inteligentny zegarek pomoże nam przy wiosennych treningach lub sprawdzi się na prezent dla miłośników nowych technologii, sportu i zdrowego trybu życia.

Warto odwiedzić naszą stronę internetową, by sprawdzić parametry sprzętów, szczegóły promocji, a także zobaczyć wszystkie modele, jakie są nią objęte i wybrać najlepszą dla siebie opcję. Niebawem też pojawią się kolejne wiosenne akcje. Zapraszamy na: orange.pl .

 

zestawy smartfonów

 

 

Udostępnij: Drugie urządzenie taniej, czyli zestawy na powitanie wiosny
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:02 16-03-2021
  Promocja nawet nawet ;p Chociaż jak się poszuka to........
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 15:55 17-03-2021
   ...to się znajdzie np. Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB za 695zł ;)
   Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Kursy dla seniorów (1)

Monika Kulik

16 marca 2021

Kursy dla seniorów
1

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję cyfrowych szkoleń dla seniorów.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają już za sobą pierwsze kroki w sieci, ale chcą pewniej poczuć się w cyfrowym świecie i sprawniej się w nim poruszać. Na kursie opowiemy, jak korzystać z sieci na różnych urządzeniach, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich danych, dokonać płatności przez internet czy umówić się z lekarzem na e-wizytę.

To już trzecia edycja szkoleń, które przygotowaliśmy w ramach projektu ABC Senior wraz Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej. W naszym programie znajdziecie kilka nowych tematów, o które prosili starsi uczestnicy. Spotkania maja postać webinarów, podczas których uczestnicy mają możliwość zadawania pytań i przećwiczenia zdobytych umiejętności. Szkolenia są bezpłatne.

Zaproście Wasze babcie, dziadków, ciocie, wujków, a także rodziców na warsztaty – spotykamy się we wtorki o godzinie 14.00.

Lekcja 1:
23 marca, wtorek, godz. 14:00
Wszystko, co warto wiedzieć o internecie
– Jakie są rodzaje dostępu do internetu i który kiedy najlepiej stosować?
– Co to jest Wi-Fi?
– Co możemy podłączyć do WI-FI?

Lekcja 2
30 marca, wtorek, godz. 14:00
Komputer, tablet, smartfon, telewizor?
– Jak korzystać z rożnych urządzeń w połączeniu z internetem
– Pokazanie zalet i wad poszczególnych urządzeń w codziennym użytkowaniu

Lekcja 3
6.04 kwietnia, wtorek, godz. 14:00
Nowoczesna telewizja czyli Smart TV
– Na co może pozwalać dekoder od operatora TV
– TV na smartfonie i tablecie

Lekcja 4
13.04. kwietnia, wtorek, godz. 14:00
Mój pierwszy smartfon – na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona
– Dlaczego warto go mieć?
– Podpowiadamy jaki wybrać i odpowiadamy na pytania

Lekcja 5
20.04. kwietnia, wtorek, godz. 14:00
Smartfon pomocny na co dzień – pierwsze kroki
– Konfiguracja konta Google
– Pisanie głosem

Lekcja 6
27 kwietnia, wtorek, godz. 14:00
Smartfon pomocny na co dzień – aplikacje
– Google Maps – jak dotrzeć do wybranego miejsca dowolnym środkiem lokomocji
– Street View – jak dokładnie wygląda szukane miejsce, budynek,
– Jak zaplanować czas podróży komunikacją miejską – jak dojadę
– Lokalizator – znajdźmy się

Lekcja 7
4 maja, wtorek, godz. 14.00
Asystent Google – zapytaj go a On Ci pomoże znaleźć potrzebne informacje
– Google translator

Lekcja 8
11 maja, wtorek, godz. 14.00
Smartfon pomocny na co dzień – społeczności
– Komunikatory

Lekcja 9
18 maja, wtorek, godz. 14:00
Płatności internetowe – możliwości, aplikacje
– Aplikacja Mój Orange – opłacenie faktury, doładowanie konta

Lekcja 10
25 maja, wtorek, godz.14.00
Bezpieczeństwo w internecie
– Jak dbać o swoje bezpieczeństwo
– Bezpieczne hasło

Lekcja 11
1 czerwca, wtorek, godz. 14:00
Bezpieczeństwa w internecie – ciąg dalszy
– Co jeśli stracimy dowód- Zabezpiecz PESEL
– Chroń dzieci w sieci – jak monitorować wnuki

Lekcja 12
8 czerwca, wtorek, godz. 14:00
E-zdrowie – jak nowe technologie wspierają nas w dbaniu o zdrowie
– Smarband – jakie są dostępne i jakie ma funkcje
– Aplikacje monitorujące aktywność, kroki
– Bezpłatne ćwiczenia na youtube

Zapisy na warsztaty  na stronie www.abcsenior.com. Zapraszamy.

Para seniorów przed tabletem

Udostępnij: Kursy dla seniorów
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:57 16-03-2021
  Suuuper akcja :) Chociaż moja 65 letnia mama tak ogarnęła obsługę smartfona że.....jestem pod wrażeniem :)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej