Rozrywka

Na iPhone 15 Pro zagrasz w nowe gry z PS5 i XSX

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
18 września 2023
Na iPhone 15 Pro zagrasz w nowe gry z PS5 i XSX

iPhone to flagowy produkt Apple. Od premiery pierwszej serii minęło już 16 lat. To smartfony premium, cechujące się wysoką jakością, wykończeniem i bardzo dobrymi podzespołami. Mimo to nie kojarzyły się z potężnymi maszynami gamingowymi, choć dobrych gier na platformie iOS nie brakowało. Nowy produkt Apple ma być pod tym względem rewolucyjny.

Granie na smartfonach w konsolowe gry to żadna nowość. W końcu od paru lat można wesprzeć się chmurą. W taki sposób skorzystamy ze smartfona jako przenośnej konsoli. Przypadek iPhone 15 Pro jest jednak rewolucyjny. Urządzenie ma uruchamiać najnowsze produkcje na bazie mocy samego sprzętu, bez wsparcia internetu.

Granie na premium smartfonie

Gdy w trakcie trwania konferencji Apple zobaczyłem Death Stranding na prezentacji smartfona, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. W końcu to gra, która wyciskała ostatnie poty z poprzedniej generacji konsol, a niektóre komputery do dziś mają problem by móc swobodnie odpalić ten tytuł! To gra autorstwa Hideo Kojimy, zawierająca w sobie ogromny, mroczny świat i realistyczną grafikę. Na dodatek, choć waży sporo gigabajtów - ma być dostępna na urządzeniach przenośnych. Po prostu szok i niedowierzanie.

To jednak nie wszystko. Dowiedzieliśmy się również, że na urządzeniu będziemy mogli odpalić tegoroczne premiery np. Assassin's Creed Mirage. Czy to oznacza, że branża gier komputerowych przechodzi rewolucję i niedługo na premierę będziemy uruchamiać nowości na telefonach, a nie na komputerach czy konsolach? Jak na razie nie trzeba się tego obawiać. Port na iPhone 15 otrzymamy dopiero w następnym roku. Deweloperzy potrzebują więcej czasu na zakodowanie gry pod urządzenie mobilne. Co ciekawe Nintendo Switch, czyli obecnie najpopularniejsza konsola mobilna nie otrzyma takiego portu! Trendy w świecie gier zmieniają się na naszych oczach.

Co oprócz tego? Na iPhone 15 uruchomimy również produkcje od CAPCOM, takie jak Resident Evil Remake, czy Resident Evil Village.

resident evil village iphone 15 pro

Jak będą działać nowe gry na iPhone 15 Pro

Nie wiemy jakie parametry graficzne zostaną zastosowane w przypadku mobilnych wersji przedstawionych powyżej gier. Wiemy, że będą dostępne tylko na modelach od iPhone 15 Pro wzwyż. To dlatego, że urządzenia z ultracienkim procesorem 3nm A17 Bionic będą w stanie je uruchomić. To oznacza, że użytkownicy poprzednich iPhone w wersji Pro mogą obejść się smakiem (a w tym niestety ja).

Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie portu USB-C. W zwiastunie urządzenia dowiadujemy się, że będziemy mogli korzystać z dysków zewnętrznych w celu rejestracji filmów w formacie Apple Prores RAW. Gry zajmują przestrzeń dyskową w dziesiątkach, a czasem nawet setkach gigabajtów. Wydaje mi się, że ta funkcja może być wykorzystana również do zapisu gier. Inaczej by zagrać w ulubione produkcje będziemy zmuszeni do usunięcia całej galerii i wszystkich aplikacji lub zakupu wersji o największej przestrzeni dyskowej.

death stranding iPhone 15 pro

Uważam, że ruch Apple wpłynie pozytywnie na branżę gier komputerowych i popchnie ją do przodu. To naturalna ewolucja gamingu. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowego iPhone 15 Pro, tutaj znajdziesz więcej informacji.

Komentarze

Piotr
Piotr 11:22 18-09-2023

O której godzinie wejdą do sprzedaży Iphony 15 ?

Odpowiedz
    Mat
    Mat 06:25 19-09-2023

    Weszły i tak szybko jak się wczoraj pojawiały to znikały… kolejna dostawa w środę

    Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 18:50 25-09-2023

Trzeba pamiętać że popyt na te urządzenia jest niemal na całym świecie

Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Security Case Study 2023 – udany powrót

Michał Rosiak Michał Rosiak
14 września 2023
Security Case Study 2023 – udany powrót

Security Case Study to jedna z moim ulubionych konferencji, poświęconych cyberbezpieczeństwu. Pracując w tej branży i regularnie odwiedzając tego typu imprezy wiem, że mamy - jako społeczność - to szczęście, że każda z naszych najbardziej popularnych konferencji jest na swój sposób inna.

Security Case Study - jak sam nazwa wskazuje - oparta jest zdarzeniach, które miały miejsce. Nie ma wróżenia z fusów, a teoretyzowanie - jeśli w ogóle ma miejsce - nie bazuje na abstrakcji, lecz na wnioskach, wyciąganych z opisywanych zdarzeń.

Omal nie przegrali z Covidem

Miałem przyjemność i zaszczyt być prelegentem na poprzedniej edycji Security Case Study. Nie bez przyczyny piszę "poprzedniej", a nie "ubiegłorocznej". Organizatorzy po nagłym wybuchu pandemii Covid-19 Edycję 2020 przenieśli na ostatnią chwilę do wirtualnej rzeczywistości (i tam prelegowałem jako avatar w sali żywcem przypominającej Second Life) jednak przez kolejne dwa lata zdecydowali się nie przeprowadzać imprezy.

Czy wyszło im to na dobre? Obserwując tegoroczną edycję Security Case Study odniosłem wrażenie, że jest wyraźnie bardziej kameralna, niż te, które miały miejsce przed pandemią. Jestem jednak w stanie to zrozumieć. Dwuletnia przerwa mogła się wiązać z ryzykiem mniejszego zainteresowania. Okazało się jednak, że zarówno treści prezentowane na scenach, jak i charyzma prelegentów sprawiały, że na niektóre sale ciężko się było dopchać. Jeśli miałbym się czegoś czepnąć, to doboru sal do ścieżek. Robienie na takiej konferencji ścieżki "Case" w malutkiej sali i wrzucenie na największą siłą rzeczy bardziej hermetycznej "Pro" okazało się w mojej opinii niefortunne.

Co było najciekawsze?

Kluczem konferencji są jednak oczywiście prelekcje. Na co przede wszystkim zwróciłem uwagę? Oczywiście na kolegów z pracy - Irka Tarnowskiego z CERT Orange Polska, który szczegółowo i ciekawie opowiadał jak groźną cyber-bronią może być atak DDoS i dr Grzegorza Siewruka (na zdjęciu), który nawet mnie zdołał zainteresować swoim wykładem o Security-By-Design (studenci PW - będzie ciekawie!).

Ciekawie było posłuchać dyrektor Moniki Pieniek z Ministerstwa Cyfryzacji, która opowiadała o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej (naprawdę wychodzi na to, że Wam będzie nieco bezpieczniej, a oszustom dużo trudniej!). Krzysztof Góźdź usiłował przekonać m.in. mnie, jak złe jest 2FA przez SMS (tu się zgadzam) i przez aplikację (tu zgadzam się mniej), a Piotr Głaska udowodnił, że jeśli ma się dryg to nawet o trafieniu na serwery Command and Control w ruchu DNS można mówić ciekawie i wciągająco. Krzysztof Zieliński swoją prelekcją "Od zera do hakera w ataku na łańcuch dostaw" zapchał mikro-salkę tak, że nie mogła do niej wejść nawet jedna osoba więcej, zaś Kamil Drzymała opowiedział o wpływie cyber-ataków na polskie usługi kluczowe.

Security Case Study - dobrze, że wróciliście!

Bezdyskusyjnie brakowało przez ostatnie lata konferencji tak bezpośrednio opartej na bezpieczniackich case studies. Mam nadzieję, że organizatorzy Security Case Study jednodniową imprezą w tym roku tylko "obwąchali" teren, czy jest potencjał na powrót, i za rok wrócą z dużą, dwudniową konferencją. Została luka po Secure, które - jak dla mnie - niestety po Covidzie znacząco zmieniło profil. Aż się prosi, żeby ją wypełnić, a tegoroczna edycja dowiodła, że to się może udać.

To były dobre, wartościowe, pełne ciekawych informacji godziny.


Oferta

Promocja na OPPO Find N2 Flip 5G

Beata Giska Beata Giska
14 września 2023
Promocja na OPPO Find N2 Flip 5G

Przeceniamy składanego OPPO Find N2 Flip 5G. Możecie liczyć na obniżki nawet o 504 zł w opcji z abonamentem.

Przy zakupie tego modelu - z jednoczesnym przedłużeniem umowy z Planem M – można liczyć na najwyższy rabat. Równie atrakcyjna promocja obowiązuje przy zakupie smartfona z Love Standard – zarówno przy podpisaniu nowej umowy na abonament jak i przy jej przedłużeniu.

Historia zatacza koło również w przypadku telefonów. Tak jak dawniej były modne większe, potem mniejsze i składane, tak teraz znów „składaki” robią się coraz popularniejsze. Wygodne do nagrywania lub oglądania filmów, komfortowego prowadzenia wideorozmów. Są kompaktowe – zajmują niedużo miejsca, mają też interesujący design.

Taki właśnie jest OPPO Find N2 Flip 5G (dostępny również w zestawie prezentowym/pakiecie ze słuchawkami), który niedawno miał premierę. Więcej o tym modelu znajdziecie na naszej stronie. Tam również poczytacie o różnych planach w opcji z abonamentem w Orange i będziecie mogli wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Komentarze

Scroll to Top