Rozrywka

Na mój gust – o kinie, tv i muzyce

Kasia Barys Kasia Barys
16 września 2015
Na mój gust – o kinie, tv i muzyce

Nie wiecie jaki film obejrzeć? A może przegapiliście jakiś film i nie macie pojęcia, że właśnie grany jest w telewizji? Albo lubicie słuchac muzyki i być na czasie z najnowszymi hitami? Jeśli tak, to macie mnie :) ja wam to wszystko podpowiem! Serdecznie zapraszam Was do wkręcenia się w oglądanie nowego formatu "Na mój gust", w którym będę prezentować subiektywny wybór tego, co można obejrzeć w Telewizji Tu i Tam, jaki film wypożyczyć na VOD albo jaką muzykę warto posłuchać na Muzyka Tu i Tam.

W pierwszym odcinku dowiecie się dlaczego Wojciech Mecwaldowski jest wściekle zazdrosny, jak Daria Widawska zdobywa szczyty i dlaczego Leski waży słowa.

Przy okazji są też konkursy. O jednym dowiedzieliście się już z materiału wideo. Drugi dotyczy krwiożerczych rekinów. Tak, tak, rekinów! Właśnie trwa miesiąc z rekinami w Animal Planet HD. Zupełnie za darmo, codziennie o godz. 22.00 możecie obejrzeć programy o tych zwierzętach na kanale 95. Cykl jest dedykowany dla wszystkich klientów Orange TV z dostępem przez IPTV oraz dekoder.  Te osoby, które napiszą w komentarzu krótką recenzję nt najstraszniejszego lub najdziwniejszego filmu o tych rybach nagrodzę czapeczkami. (fot. poniżej). Mam takich 15  szt. Oba konkursy trwają do końca tygodnia.

4541b5681c34e1ef2abf5c54233ee758d28

 


Odpowiedzialny biznes

Aukcyjne szachy kosztem klientów

Wojciech Jabczyński Wojciech Jabczyński
16 września 2015
Aukcyjne szachy kosztem klientów

Chcemy kupić częstotliwości, by dać klientom najlepsze możliwe usługi. Analitycy rynkowi przyznają, że to właśnie Orange potrzebuje ich najbardziej, co - patrząc na wykaz posiadania pasma - nie powinno nikogo dziwić. Jesteśmy przygotowani, aby za nie zapłacić. Dlatego uczciwie i w dobrej wierze licytujemy w aukcji od 8 miesięcy. Od początku nie komentujemy publicznie jej przebiegu, chociaż nie wszystko nam się podoba. Chcemy i będziemy konkurować usługami, a nie zręcznością prawników i PR-em. Pisanie prawa zostawiamy rządowym i sejmowym legislatorom. Liczymy tylko na jedno - żeby aukcja możliwie szybko się skończyła. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, chcą tego również wszyscy klienci. Jednak od kilku lat nie możemy sobie poradzić z rozdysponowaniem częstotliwości, co niektórym krajom zajęło… jeden dzień (Turcja). Operatorzy dostają pasmo, a budżet niemałe pieniądze. Nie w Polsce. My jesteśmy w ogonie Europy, a mimo to cały czas grzęźniemy w procedurach, potyczkach prawniczych, spóźnieniach i obstrukcji tych, którym brak rozstrzygnięcia jest na rękę. Dlaczego o tym przypominam? Ponieważ chcę, aby jeszcze raz wybrzmiały nasze aukcyjne intencje. Żeby stawiać nas w gronie tych operatorów, którzy chcą rozstrzygnięcia najszybciej jak to możliwe. Rozporządzenie MAiC o skróceniu aukcji - mimo niewątpliwych kontrowersji, jakie wzbudziło - traktujemy jako pomysł by licytacji nie obrócić w totalną farsę. Wszak licytować można jeszcze długie miesiące, a potem wycofać się z niej bezboleśnie. Mam nieodparte wrażenie, że tak właśnie się dzieje. Przed napisaniem tekstu rozmawiałem z dziennikarzem, zagorzałym krytykiem zasad obecnej aukcji, który stwierdził, że najlepiej będzie ją zakończyć i zacząć jeszcze raz od nowa. „Przecież 6-9 miesięcy Was nie zbawi” - stwierdził. Pewnie jakoś dalibyśmy radę, chociaż na nowe częstotliwości i tak czekamy już od dwóch lat. Ale czy jest jakakolwiek gwarancja, że kolejne podejście nie zakończy się tak samo? Mam wątpliwości. Tych, którzy pragną, aby proces przeciągał się jak najdłużej jest naprawdę sporo, co nietrudno dostrzec po ich lobbingowej aktywności. Jeden z operatorów ma już tyle pożądanych przez wszystkich częstotliwości, że wcale mnie nie dziwi brak jego entuzjazmu dla wyrównania rynkowych szans.

ef0fe5425fe4804fb76b84d7971fb4078fe


Oferta

Samsung Galaxy A5 jeszcze kilka dni w promocji

Piotr Domański Piotr Domański
15 września 2015
Samsung Galaxy A5 jeszcze kilka dni w promocji

Niedawno pisałem o Samsungu Galaxy S6, a teraz czas na inne urządzenie tej firmy - Samsunga  A5, czyli solidny telefon wagi średniej. Do 24 września możecie znaleźć go u nas w promocyjnej cenie.

Dlaczego warto się zainteresować tym sprzętem? Z jednej strony dostajemy bardzo porządnie wykonany, schludny telefon z dobrymi parametrami technicznymi. Z drugiej nie trzeba płacić za niego zbyt wiele. Do mnie to przemawia – nie jestem fanem wydawania olbrzymich pieniędzy na jeden telefon, z drugiej strony lubię otaczać się ładnymi przedmiotami.

GALAXY A5 wyposażono w procesor Snapdragon 410 1.2 Ghz oraz 2 GB RAM, co dla większości z nas oznacza, że będzie działał płynnie, nawet przy bardziej zaawansowanych grach. Dobrze sprawdza się także wyświetlacz, który, choć obsługuje „tylko” jakość HD, to może się pochwalić bardzo wysoką ostrością.

Moim zdaniem ogromną zaletą tego sprzętu są dwa bardzo dobre aparaty. O obsłudze technologii LTE nie będę wspominał, bo to już raczej standard. Więcej informacji o telefonie na stronie mojtelefon.info. Swoją drogą znajdziecie tam sporo filmów dotyczących tego sprzętu więc warto zajrzeć.

Scroll to Top