Odpowiedzialny biznes

Na planie kampanii ,,Nie przescrolluj życia”

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
15 stycznia 2025
Na planie kampanii ,,Nie przescrolluj życia”

„Nie przescrolluj życia” - to hasło kampanii społecznej Fundacji Orange, z którą wystartowaliśmy 19 grudnia. Chcieliśmy w symboliczny sposób pokazać w nim, jak ważne jest dbanie o relacje w świecie pełnym ekranów. Zobaczcie, jak wyglądała praca nad kampanią.

Każdego dnia przewijamy na ekranie smartfona, tabletu czy komputera dziesiątki metrów treści. Odbieramy nieustannie pikające powiadomienia, wiadomości i newsy. Prawda jest taka, że nadmierne korzystanie z technologii może zaburzać równowagę i wpływać na zaniedbywanie innych aspektów życia, w tym relacji z bliskimi. Warto więc zadać sobie pytanie, czy w takim razie starcza nam czasu i skupienia na to, co najważniejsze? „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową i zachęca do refleksji o tym, jakie miejsce w naszym życiu zajmują urządzenia ekranowe. Szczególnie kierujemy ją do osób dorosłych. Tym bardziej, że to one swoim przykładem wpływają na dzieci i młodzież.

Kampanię dla Fundacji Orange przygotował zespół Orange Polska we współpracy z agencją GONG. Produkcję i postprodukcję spotu zrobiły Tyrka i Miło Posproduction. Za reżyserię odpowiadał Tomasz Knittel. Media zaplanował dom mediowy Value Media.

Kampania ,,od kuchni"

Proces tworzenia kampanii, również zza kulis, był dla naszej Fundacji niezwykle inspirującym wydarzeniem. Towarzyszyła nam dobra atmosfera. Było dużo śmiechu i masa wzruszeń. Dzień na planie to wiele godzin ciężkiej pracy wielu osób - obsługi technicznej, aktorów_ek, obsługi planu zdjęciowego, charakteryzatorów_ek, fotografki oraz reżysera. Jesteście ciekawi, jak powstawał film? Zobaczcie sami.


Innowacje

Smart City wchodzi do Twojego bloku

Daria Drabik Daria Drabik
14 stycznia 2025
Smart City wchodzi do Twojego bloku

Nasze technologie Smart City to codzienność w ponad 140 miastach. Teraz robimy kolejny krok i wkraczamy z przytupem do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. W Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Myszkowie wystartowaliśmy od opomiarowania mediów - ciepłej i zimnej wody oraz ciepła w lokalach.

Podstawą rozwiązań zastosowanych w Myszkowie są sprawdzone w innych miastach systemy do zdalnych odczytów mediów. Współpracując z partnerami: Sensus (wodomierze i ciepłomierze) i Advant (system odczytowy + aplikacja Metriso) dostosowaliśmy je do potrzeb mieszkalnictwa, aby najlepiej spełniały oczekiwania mieszkańców i zarządców. Na start dostarczyliśmy: 222 wodomierze do ciepłej i zimnej wody, 105 ciepłomierzy z osprzętem i 12 koncentratorów do odczytu danych, które przesyłają informacje o mediach w czasie rzeczywistym do aplikacji.

 - Gdy w naszym TBS w Myszkowie przyszła pora na wymianę liczników, zależało nam na nowoczesnym rozwiązaniu, które w pełni odpowiada wymaganiom prawnym. Po dokładnej analizie rynku wybraliśmy system oferowany przez Orange i partnerów. Przekonały na elastyczność, praktyczne funkcje  w połączeniu z profesjonalnym doradztwem i wsparciem, które od samego początku otrzymaliśmy od dostawców - mówi Jacek Kowalczyk, prezes TBS w Myszkowie.

Korzyści dla mieszkańców i zarządców

Zastosowany system pozwala na:

  • podgląd zużycia wody i ciepła w czasie rzeczywistym - koniec z niejasnymi rachunkami,
  • zdalny odczyt danych - nie ma wizyt inkasentów i odczytu liczników przez mieszkańców,
  • optymalizację kosztów - bieżąca kontrola zużycia to mniej niespodzianek w budżecie.
  • wykrywanie awarii – od razu wiemy np. o pękniętej rurze i możemy reagować błyskawicznie.

Wszystkie informacje są dostępne w aplikacji na telefon albo lub przez przeglądarkę. Zarządcy oszczędzają czas, a mieszkańcy wygodę. System pozwala także na szybszą identyfikację usterek czy wycieków. Dodatkowo bieżący dostęp do danych to lepsza kontrola zużycia mediów i rachunek za wodę lub ciepło nie będzie nieprzyjemną niespodzianką.

- System na bieżąco dostarcza informacje na temat zużycia mediów. Od razu widzimy na przykład nadmiarowe zużycie wody, co może być oznaką awarii, pękniętej rury itp. Dzięki temu możemy błyskawicznie reagować. Szybkie usunięcie usterki minimalizuje koszty remontu i oznacza mniej stresu dla mieszkańców, a to jest bezcenne - dodaje Jacek Kowalczyk.

Dlaczego warto działać z Orange

  • Technologia dla każdego - system współpracuje z urządzeniami różnych producentów, więc nie trzeba wymieniać wodomierzy i ciepłomierzy na nowe.
  • Kompleksowa obsługa - od audytu po serwis, razem z partnerami zajmujemy się wszystkim.
  • Bezpieczeństwo - koncentratory są odporne na wandalizm i potrafią zdalnie „zawiadomić” odpowiednie służby.
  • Plan B w zestawie - zarządca w razie awarii ma urządzenie „walk-by”, które umożliwia lokalny odczyt z klatki schodowej.

Oferujemy też hybrydowe podejście, które pozwala na zachowanie ciągłości odczytów, nawet w sytuacjach awaryjnych tj. przerwach w zasilaniu czy po wandalizmie. System jest nowoczesny i odporny na nieprzewidziane sytuacje.

Ważny kontekst prawny

Zmieniające się przepisy np. obowiązek liczników z odczytem zdalnym, wymuszają wprowadzanie nowych technologii. Teraz deweloperzy, a od 2027 także wspólnoty i spółdzielnie, mają zapewnić zdalny odczyt mediów. To oznacza koniec ręcznego spisywania liczników. To nie jest tylko kwestia wygody, ale też odpowiedzialności - nowe regulacje mają na celu zwiększenie dokładności rozliczeń i eliminację błędów ludzkich.

Te przepisy to realna zmiana, która nakłada na zarządców konieczność wdrożenia nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu mieszkańcy zyskują przejrzystość, kontrolę i płacą tylko za zużycie, a administratorzy unikają problemów z nieścisłościami w rozliczeniach.

Odczyt mediów to nie wszystko

Nasze rozwiązania obejmują też inteligentne oświetlenie, kontrolę dostępu, systemy parkingowe, zarządzanie energią czy monitorowanie jakości powietrza na klatkach schodowych. Technologia, która do tej pory była zarezerwowana dla miast, teraz trafia pod dachy wspólnot mieszkaniowych.

Warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych oszczędnościach - zdalne systemy odczytowe mediów nie generują kosztów, takich jak np. praca inkasenta. Dane są zawsze na czas, podane w odpowiednim formacie, który można zaimportować do systemu bilingowego. Dzięki takim projektom życie mieszkańców staje się wygodniejsze - nie muszą już pamiętać o odczytach, rachunki są bardziej przewidywalne - indywidualna kontrola zużycia w aplikacji na telefonie, a zarządzanie budynkami efektywniejsze - wszystkie dane dot. odczytów w jednym miejscu.


Innowacje

Autonomiczna Żabka Nano ze światłowodem i 5G

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 stycznia 2025
Autonomiczna Żabka Nano ze światłowodem i 5G

W Miasteczku Orange otworzyliśmy Żabkę Nano, która pozwala na bezobsługowe zakupy. Taki model działania - naszpikowany innowacjami - nie jest możliwy bez nowoczesnych technologii. Autonomiczny sklep korzysta z podwójnego dostępu internetowego - światłowodu i 5G od Orange.

Pierwszy raz robiłem zakupy w takim sklepie i jestem pod wrażeniem. Żabka Nano dla mnie oznacza dużą wygodę - dostępność 24/7, brak kasjerów, kolejek i łatwość płacenia. Z drugiej strony widać potrzebę zadbania o bezpieczeństwo i bezawaryjność. Sklep ma wiele kamer i korzysta z algorytmów do automatycznego naliczania płatności. A to oznacza tylko jedno - niezawodny internet.

Sklep ma duże wymagania co do przepustowości pasma i dostępności usług, które w oczywisty sposób są krytyczne w bezobsługowym modelu działania. Dlatego aby je spełnić, dostarczyliśmy podwójne łącze internetowe: światłowód i Internet Bezprzewodowy Premium 5G. To także świetna sposobność do sprawdzania różnych rozwiązań dla sieci handlowych. 

Żabka testuje u nas system monitorowania temperatury i wilgotności, aby zapewnić bezpieczeństwo produktów oraz urządzeń w sklepie. To szczególnie istotne tam, gdzie nie ma pracowników. System będzie reagować i powiadamiać o przekroczeniu wartości granicznych.

Możemy też zaproponować usługi masowej kampanii marketingowej w oparciu o wyselekcjonowane dane geolokalizacyjne. Wtedy dobrana grupa odbiorców otrzymuje SMS/MMS np. o otwarciu sklepu czy o wybranej promocji produktu.

Scroll to Top