Zielony Operator

Nasze sokoły z Kwidzyna zaobrączkowane

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
07 czerwca 2024
Nasze sokoły z Kwidzyna zaobrączkowane

Antena, Simka i Telka były bardzo dzielne i mają już swoje obrączki. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, tak aby maksymalnie ograniczyć niepokój ptaków. W trakcie obrączkowania rodzice czujnie przyglądali się operacji krążąc wokół wieży i utrzymując kontakt głosowy z pisklakami. Przy okazji okazało się, że wszystkie młode sokoły to samiczki i dlatego otrzymały od nas imiona kojarzące się z branżą telekomunikacyjną. Przypominam, że ich życie można podglądać tutaj.

Komentarze

Anna
Anna 12:24 11-06-2024

Wielka prośba o zmianę ustawień kamer podglądów w gniazdach: sokołów i pustułek. To nie są już małe kuleczki siedzące w kąciku, dlatego kamery powinny pokazywać większy obszar gniazda i podestów.
Telka w Kwidzynie zniknęła z ekranu bez możliwości stwierdzenia czy odleciała czy przypadkowo spadła, a w tym 2-gim przypadku powinny być podjęte działania czy z nią wszystko w porządku. Lada moment dwie pozostałe samiczki opuszczą gniazdo, a my wierni obserwatorzy mamy mocno ograniczony podgląd przy takich ustawieniach kamer.
W gniazdach pustułek zaczyna się jeden z ciekawszych okresów dorastania młodych a przy takim zoomie umykają najciekawsze obrazki z ich życia.

Odpowiedz
Hania
Hania 14:29 11-06-2024

Dziękujemy za informację, koledzy postarają się oddalić kamery, aby zwiększyć zakres pola widzenia.

Odpowiedz

Oferta

Premiera: Huawei MateBook X Pro ze słuchawkami w prezencie i przedłużoną gwarancją

Beata Giska Beata Giska
06 czerwca 2024
Premiera: Huawei MateBook X Pro ze słuchawkami w prezencie i przedłużoną gwarancją

Szukacie niezawodnego, poręcznego komputera do pracy, nauki, rozrywki i realizowania pasji? A może potrzebujecie wygodny sprzęt do zabrania w wakacyjną podróż? Postawcie na Huawei MateBook X Pro 2024 - najlżejszy laptop w historii Huawei, który kupicie u nas na start z bonusami.

Od dziś w ofercie Orange pojawił się profesjonalny Huawei MateBook X Pro z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeClip w prezencie za złotówkę. Sprawdzą się korzystając z komputera, jak również kiedy sparujecie je ze smartfonem. Dodatkowo, dla egzemplarzy laptopów kupionych do 30 czerwca producent przedłuża gwarancję do 36 miesięcy. Należy się spieszyć, bo liczba zestawów jest ograniczona. Szczegóły dostępne na tej stronie. A jeśli jesteście miłośnikami grania – sprawdźcie też strefę gamingową Orange.


Sieć

Wzmocniliśmy sieć na Orange Warsaw Festival

Kinga Gora Kinga Gora
06 czerwca 2024
Wzmocniliśmy sieć na Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival przyciąga dziesiątki tysięcy fanów muzyki. W miejscu, które na co dzień świeci pustkami pojawiają się tłumy ludzi wysyłających zdjęcia, filmy i coraz częściej streamujących. Przekłada się to na setki gigabajtów danych komórkowych, tysiące SMS-ów i kilkudziesięcioprocentowy wzrost ruchu głosowego w okolicy. To duże wyzwanie dla sieci, która musi przenieść cały ten ruch. Mamy remedium - 5G w paśmie C.

Jak co roku na terenie, na którym odbywa się Orange Warsaw Festival, postawiliśmy mobilną stację bazową Orange. Nadaje sygnał na częstotliwościach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz oraz, po raz pierwszy, sygnał 5G w paśmie C. To bardzo duża zmiana, bo 5G jest najszybszą technologią, która pozwala uzyskać nieosiągalne dotąd prędkości, zwłaszcza podczas imprez masowych.

Więcej nie zdradzam. Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym zobaczycie budowę mobilnej stacji bazowej i dowiecie się od naszego eksperta Karola Zielińskiego, Kierownika Projektu Sieci Mobilnej, co daje nam wykorzystanie 5G w paśmie C podczas takich wydarzeń.

Komentarze

Scroll to Top