Bezpieczeństwo

Nie bagatelizujcie zagrożeń

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
16 lutego 2012
Nie bagatelizujcie zagrożeń

Sprawa ACTA i internetowych ataków DDoS na strony rządowe, czy portale nie pierwszy raz pokazały, że nie można bagatelizować problemu bezpieczeństwa. Media pisały niejednokrotnie, jak łatwo zostać ofiarą hakerów albo cybernetycznych terrorystów, że wspomnę tylko los 77 mln graczy PlayStation. Dlatego dziś, trochę na fali ACTA, spotkaliśmy się z mediami i pokazaliśmy nasze działania, podejmowane abyście mogli czuć się bezpieczniej. Nasz zespół TP CERT pracuje w systemie 24/7/365. Miesięcznie monitoruje ponad 4 miliardy zdarzeń w sieci. W ramach Orange Business Services został m.in. zaproszony do udziału w przetargu dla NATO. Właśnie podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą Crossbeam, która zabezpiecza 16 z 20 największych firm telekomunikacyjnych na świecie. Jednym słowem mamy spore doświadczenie i wiedzę, z których warto korzystać. Zachęcam was do kontaktu na adres: cert@telekomunikacja.pl i czytania naszego bloga technologicznego, gdzie mój kolega Michał Rosiak radzi, jak się zabezpieczać w wirtualnym świecie. Świecie, w którym globalny ruch internetowy od roku 2007 do 2011 wzrósł z 6,5 mln do 20 mln terabajtów miesięcznie. Dziękujemy ci, Facebooku za te 4 lata. :-) I jeszcze fajna cyferka z naszego podwórka. Obecnie prędkość w naszej sieci szkieletowej to 256 Gb/s, a szacujemy, że do 2016 roku wzrośnie 10-krotnie!


Odpowiedzialny biznes

Różni = równi

Monika Kulik Monika Kulik
16 lutego 2012
Różni = równi

14 lutego 2012 r. Polska dołączyła do europejskich krajów, które przyjęły Kartę Różnorodności. Bardzo się cieszę, że Orange został jej sygnatariuszem. W skrócie to zobowiązanie do prowadzania polityki równych szans, niedysktyminowania ze względu na wiek, pochodzenie, religię, przynależność rasowa i etniczną czy niepełnosprawność.

Kwestie te pojawiają już się w naszym firmowym kodeksie etyki, któremu towarzyszą procedury, zapewniające pracownikom możliwość zgłaszania wszelkich nieprawidłowości. Dbamy też o odpowiednie przygotowanie menedżerów do zarządzania różnorodnością w zespole. E-szkolenie z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi jest dla nich obowiązkowe.

Zapraszam na relacje z uroczystej inauguracji Karty w Polsce:

Ważne by karta nie pozostała w sferze deklaracji, ale przełożyła się na konkretne działania. By przekonać ludzi, że różnice mogą łączyć a nie dzielić. A może znacie rozwiązania, które warto powielić?

Ważne, aby Karta Różnorodności nie pozostała w sferze deklaracji, ale przełożyła się na konkretne działania. By przekonać ludzi, że różnice mogą łączyć, a nie dzielić.

A może znacie rozwiązania, które sprawdzają się w innych organizacjach?


Odpowiedzialny biznes

Justyna czy Marit

Marek Wajda Marek Wajda
16 lutego 2012
Justyna czy Marit

Po raz pierwszy w historii zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym zostaną rozegrane w Polsce. Choć w zawodach wystartuje 225 najlepszych sportowców z 20 krajów, zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet, wszyscy czekamy na pojedynek Justyny Kowalczyk i Marit Bioergen. Czy Justyna znowu zostanie liderką Pucharu Świata, czy też Marit uda się utrzymać przewagę? Czy nasi kibice dodadzą sił Justynie? Dzisiaj sprint techniką dowolną, a jutro biegi dystansowe (10 km kobiety i 15 km mężczyźni).

Na takiej imprezie sportowej integrującej chyba wszystkich Polaków, nie mogło zabraknąć Orange, który został Partnerem Technologicznym. Grupa TP zapewni dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz zadba o łączność telefoniczną podczas zawodów, zarówno w miejscu imprezy jak i centrum prasowym i organizacyjnym. Wszystko musi działać jak najlepiej, żeby FIS, przekonał się, że w naszym kraju warto organizować duże imprezy narciarskie, a zawody w Szklarskiej Porębie zostały na stałe wpisane do kalendarza Pucharu Świata. Więcej informacji na Live Orange.

Scroll to Top