Bezpieczeństwo

Nie da się żyć bez technologii

Michał Rosiak Michał Rosiak
30 lipca 2014
Nie da się żyć bez technologii

Pisałem Wam zdaje się ostatnio tutaj, że na urlopie spróbuję się wyleczyć z FOMO i w ogóle zapomnieć o elektronice? Kłamałem... Szybko okazało się, że bez technologii nie da się wytrzymać i zastanawiam się, czy tylko ja tak mam?

Udało mi się tylko jedno – poświęciłem więcej czasu na czytanie, choć i tu nie ustrzegłem się wpływu technologii, bo ze względu na oszczędność miejsca w domu już kilka lat temu przerzuciłem się z papieru na e-booki. Noszenie „prawdziwego” aparatu na górskie wycieczki wydawało mi się jakieś takie... passe, poza tym wisząc na szyi przeszkadzałby mi w pilnowaniu dzieci :) A jako, że profesjonalistą w kwestii fotografii nie jestem, uznałem, że wystarczy mi Nokia Lumia 930. Patrząc na jakość zdjęć myślę, że określenie „dała radę” to duże niedopowiedzenie. Tak dobrych zdjęć z komórki, jak przy użyciu Lumiowego 20-megapikselowego aparatu z optyką Carl Zeiss, nie widziałem. Biją na głowę nawet średniej jakości aparaty, czego przykład sami możecie zobaczyć poniżej. Z pomarańczową 930 niebawem wchodzę do naszego blogowego studia telewizyjnego, a efekt powinniście zobaczyć na początku sierpnia. Jeśli miałbym podsumować najlepszą obecnie Lumię jednym zdaniem, powiedziałbym, że to pierwszy telefon z mobilnym Windowsem, dla którego byłbym w stanie rzucić Androida. W moich ustach to olbrzymi komplement :) A oczywiście sam telefon niebawem trafi do naszej oferty.

930 to nie jedyny telefon, którego używałem do zdjęć, bo choć jej wygląd budzi zaufanie, jakoś nie miałem odwagi włożyć jej do basenu. Za kamerę podwodną robiła mi Sony Xperia Z1 (dostępna w Orange w wersji Compact i w nowszej odmianie Z2) i przyznam szczerze, że niektóre fotografie, które zrobiłem moim synom spod wody wyglądały wręcz kosmicznie.

No a po powrocie do pokoju można czasami obejrzeć jakiś film, albo przynajmniej zerknąć, co się dzieje na świecie. Koledzy, zajmujący się terminalami mobilnymi dali mi „na drogę” nowego AirBoxa. Hotel stał w zasięgu LTE - chciałem napisać, że "szczęśliwie", ale zasięg LTE w naszym kraju coraz częściej staje się regułą, a nie wyjątkiem - więc urządzenie jak najbardziej się przydało, bo zawsze lepiej mieć 50 Mbps na 5 urządzeń, niż 5 Mbps na 50 urządzeń :) Wstyd się przyznać, ale na urlopie w ramach relaksu zeszło mi ponad 20 GB transferu... Bardzo poręczne, wygodne urządzenie, przydatne również w domu jako repeater WiFi. Jeśli ktoś chce zerknąć na trochę szerszy opis, zapraszam tutaj po sąsiedzku na Orange Eksperta.

Z telewizji też nie udało mi się do końca zrezygnować, choćby ze względu na piłkarskie mistrzostwa świata, ale i Tour de France, w którym eksperci słusznie spodziewali się widocznego udziału Polaków. I o ile podstawowe programy były dostępne w hotelowej kablówce, niepowtarzalnego komentarza Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego w Eurosporcie mogłem słuchać dzięki Telewizji Tu i Tam, rzuconej na duży ekran za pośrednictwem urządzenia Ferguson FBOX. Szczegółowy test „inteligencji do telewizora” również możecie zobaczyć na Orange Ekspercie. To sprzęt o tyle ciekawy, że o ile swoją główną rolę pełni w domu, równie przydatny okazuje się na wyjeździe, a na podróż można go – najlepiej razem z AirBoxem – spakować do kieszeni plecaka :)

Tak więc jak widzicie, z bólem muszę stwierdzić, że bez technologii żyć się nie da. Chyba mnie to przeraża. Na następny urlop muszę pojechać w daleeekie Bieszczady. Tam przynajmniej internetu nie będzie. Moja żona twierdzi, że taki odwyk zdecydowanie mi się przyda.

28f87c541be01c5daa052eaa35f1fea8a69

50f44ccf1ec02d4bde362fe2c2b392b7337

50f44ccf1ec02d4bde362fe2c2b392b7337

 


Rozrywka

Miasto 44 – kulisy filmu

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
29 lipca 2014
Miasto 44 – kulisy filmu

Jutro największy seans filmowy w Polsce! Na Stadionie Narodowym w Warszawie kilkanaście tysięcy osób obejrzy specjalny pokaz filmu „Miasto 44”. Obraz opowiada historię młodych ludzi, uczestników Powstania Warszawskiego. Natomiast już dziś mam dla Was materiał o tym, jak film powstawał.

Film Miasto 44, którego Orange jest koproducentem, w kinach dopiero we wrześniu, ale już teraz warto zdobyć vouchery do Multikina ;-) Jeśli chcecie wygrać wejściówki do kina, odpowiedźcie w komentarzu pod wpisem na pytanie: kto jest reżyserem i  ile dni trwały zdjęcia do filmu Miasto 44. Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy. Pięć pierwszych osób, które udzieli poprawnej odpowiedzi, wygrywa podwóje vouchery do Multikina. Rozstrzygnięcie konkursu w piątek, 1 sierpnia.


Oferta

Trzy świetne nowości w Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
29 lipca 2014
Trzy świetne nowości w Orange

Do naszej oferty trafiły trzy nowe smartfony z wyższej półki. Mam na myśli: LG G3, Huawei Ascend P7 i Nokia Lumia 930. Nie będę rozpisywał się zaletach każdego z nich, bo mają ich naprawdę sporo. Wystarczy, że klikniecie na linki lub wyguglujecie test zrobiony przez jakikolwiek portal telko. Wszystkie smartfony współpracują z LTE, którego zasięg w Orange przekroczył już 50 proc. i możecie przez nie rozmawiać w technologii HD Voice, którą właśnie udostępniliśmy. LG G3, Huawei Ascend P7 i Nokia Lumia 930 sa dostępne w Smart Planach dla klientów indywidualnych i ofercie biznesowej. Z jednym, małym zastrzeżeniem, LG G3 dla firm pojawi się w przyszłym tygodniu.

cb1f71a29cea15b4f1cce5287ff8e6ca6af

bd94134ffa4b34b9558ac6489a02e01f058

a26792446d9a3793c7e7acc7be497a83387

 

 

Scroll to Top