;

Bezpieczeństwo

Nie prosimy was o „mikro-dopłaty” (3)

Michał Rosiak

6 grudnia 2018

Nie prosimy was o „mikro-dopłaty”
3

Przez media, głównie społecznościowe i bezpieczniackie (pozdrawiam Niebezpiecznika, z uwagą, że określenie phishingowych maili jako maile „od Orange” wydaje mi się nieco niezręczne) przetacza się informacja o kolejnej fali ataków „na dopłatę”. Tym razem – jak można wnioskować po liczbie trafiających do CERT Orange Polska zgłoszeń – kampania jest mocno nastawiona na klientów Orange Polska. Oczywiście – jak łatwo domyślić się po tytule – to nie my wysyłamy takie maile! Na bieżąco monitorujemy zgłoszenia i sieć, każdy potwierdzony adres, kojarzony z tą kampanią, trafia do CyberTarczy.

Na Twitterze CERT OPL informowaliśmy o pierwszych atakach już 10 dni temu:

Jeśli chcecie, by takie informacje trafiały do Was na bieżąco, obok oficjalnego Twittera Orange Polska warto obserwować też konto naszego CERT.

I jak zawsze pamiętajcie – nie dajcie się złapać.

Udostępnij: Nie prosimy was o „mikro-dopłaty”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Gwiazda. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 11:10 06-12-2018
  Grosz do grosza i uzbiera się kokosza, ale niebezpieczeństwo pewnie tkwi w szczegółach, a nie tych 2,21 zł. Michale dzięki za alert.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Iwona 18:59 06-12-2018
  Ja dzisiaj dostałam to samo o godz. 00.53. Rozmawiała już na czacie z konsultantem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr 20:32 07-12-2018
  Właśnie też przesłałem owego e-maila do orange , zbliżają się święta więc w ferworze przygotowań do świąt może ludzkie dadzą się naciągnąć a przy okazji ujawnią dane do konta bo o to tu chodzi , nie dajcie się złodzieją
  Odpowiedz

;

Oferta

Mikołajki w Orange na kartę (16)

Marta Krajewska

6 grudnia 2018

Mikołajki w Orange na kartę
16

Z okazji Mikołajek mamy prezent dla naszych klientów korzystających z usług na kartę: rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich, a dodatkowo 0,5 GB transferu.

Jak odebrać swój prezent? Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści START pod numer 811. Uwaga: SMS musi zostać wysłany 6 grudnia br.

Usługa „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + 0,5 GB” będzie ważna do końca następnego dnia, czyli do piątku, 7 grudnia 2018 do północy (a dokładnie do godz. 23:59:59.30).

W ramach usługi możecie dzwonić bez ograniczeń na numery komórkowe i stacjonarne, wysyłać SMS-y na numery komórkowe oraz otrzymujecie pakiet 0,5 GB.

Mam nadzieję, że mikołajkowy prezent Was ucieszył 🙂

Regulamin promocji

Udostępnij: Mikołajki w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Filiżanka. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 10:35 06-12-2018
  Bardzo fajny prezent :) Już go aktywuje :) Polecam też fajny konkurs którego sponsorem jest Orange :) Nagroda marzeń do wygrania - nowiutki iPhone Xr :) --> https://www.instagram.com/p/Bq7crWUllqO/ Wszystkich znajomych poproszę o "serduszko" :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 11:00 06-12-2018
  W tym roku 7 grudnia wypada w piątek, a nie w czwartek - taki szczegół ;) A prezent? no cóż w dobie no-limitów... Gdyby to była jakaś paczka danych, ale "darowanemu..." :D
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 12:23 06-12-2018
   poprawione :-)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 14:31 07-12-2018
   No właśnie.W dobie nolimitów ciężko operatorowi wymyślić jakąś ciekawą opcję.Powyższą traktuję na zasadzie "aby coś wprowadzić.Colowiek" :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 20:12 08-12-2018
    Na Św. Mikołaja niech będzie, ale na same ŚWIĘTA Bożego Narodzenia pod choinkę też coś powinniście dać ;) Bierzcie przykład od filetowej "gruszki" - tam np. 5GB za free!!! :D
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 20:08 13-12-2018
     A teraz dodam, że różowi dają 100% więcej od fioletowych, bo całe 10GB na 30 dni - czas na odpowiedź orange!!! :D CZEKAMY! ;)
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 10:54 24-12-2018
      No tośmy się doczekali... :(
      Odpowiedz
 • komentarz
  stasio 15:42 06-12-2018
  Wolałbym wprowadzenie mms do ofert no limit na kartę
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 16:12 06-12-2018
  Ja dziś dostałem prezent od Orange bezprawnie wyłączyliście mi ważność konta po tym jak dostałem SMS że jestem 10 lat w sieci skasowaliście mi pierwotna uzbieraną ważność konta zgodnie z regulaminem usługi kumulacja ważności konta.Reklamacja i skarga wysłana.Dzięki Orange za prezent :-(
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 19:37 06-12-2018
   Jednak prezent na święta od Orange pozytywne rozpatrzenie i szybkie odnośnie mojej reklamacji - Dziękuje ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 14:55 07-12-2018
    A czemu nie korzystasz z RWK??? :/ SMS START na darmowy nr 8002 :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Łukasz 17:40 07-12-2018
     Korzystam tylko moje konto jest większe od 365 dni ;) i robię to zgodnie z regulaminem
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 17:57 07-12-2018
      Nie rozumiem do końca... :( Co robisz zgodnie i z jakim regulaminem, i dlaczego miałeś problemy z ważnością konta??? :/
      Odpowiedz
      • komentarz
       Łukasz 10:53 08-12-2018
       Regulamin usługi promocyjnej Kumulacja okresu ważności środków z tego korzystam a co się stało że odebrało mi tą pierwotną ważność konta otrzymałem sms że jestem w sieci 10 lat i data ważności konta została ustawiona na 170 dni.Wiec złożyłem reklamację.Reklamacja szybko i pozytywnie została rozpatrzona
       Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 22:34 27-12-2018
  Super promo. Niestety ostatnio mało czasu i boom po Mikolaju. Natomiast usluga na kartę no limit naprawdę do polecenia ... brawo wy !
  Odpowiedz
 • komentarz
  iga2305 21:07 01-01-2019
  Od pewnego czasu nie można włączyć pakietów i innych usług na stronie orange na kartę. Czy tak już będzie?
  Odpowiedz

;

Sieć

10 lat o sieci na blogu (no prawie) ;-) (5)

Piotr Domański

5 grudnia 2018

10 lat o sieci na blogu (no prawie) ;-)
5

Okrągłe urodziny to zawsze czas podsumowań.  Co prawda na blogu piszę od niespełna trzech lat, dokładnie od końcówki sierpnia 2015 roku, więc nie mam zbyt długiej perspektywy. Postanowiłem się z tym zmierzyć i wybrałem dla Was kilka najważniejszych i najciekawszych tematów, jakie na blogu się pojawiły. Oczywiście tych związanych z siecią.

Orange Światłowód

18 kwietnia 2013 roku, czyli ponad 5 lat temu Wojtek potwierdził, że w Warszawie zaczęliśmy testy sieci FTTH, czyli tego, co znacie teraz jako Orange Światłowód. Od razu także zwracam Waszą uwagę, że od ogłoszenia pilotażu, do konferencji, w czasie której zaanonsowaliśmy start oferty minęło ponad 2 lata. Na początku testowanej wtedy ofercie daleko było do dzisiejszego 1 Gb/s a zasięg usługi ograniczał się do ledwie kilku ulic.

Budki telefoniczne…

Były jednym z najważniejszych tematów 2016 i 2017 roku. Z tej okazji Wojtek przygotował nawet bardzo fajny wpis „Co nam zrobiły automaty i dlaczego je likwidujemy?”. W czasach, gdy prawie każdy ma telefon komórkowy urządzenia te przestały być po prostu potrzebne, jednak na stałe zapisały się w naszej historii.

Podobnie zresztą jak…

Strowger

Pamiętacie materiał o centrali Strowger? To był kawał telekomunikacyjnej historii, dlatego postanowiliśmy zachować nagranie z tego miejsca dla potomnych. Bunkier kilka pięter pod poziomem warszawskich ulic, zakurzone urządzenia, ręczne przełącznice. Wizyta tam, była niezwykłym przeżyciem. Mimo to takie centrale przeszły do lamusa. Jednak coś po nich pozostało. Znam pewnego pracownika Orange, który zapytany, dlaczego tak głośno mówi zawsze odpowiada: „Pracowałem kiedyś na Strowgerze!” 😉

NetWorks!

Sądzę, zgoda na utworzenie, a potem powstanie NetWorks! było jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej sieci i całej telekomunikacji, o których informacja pojawiła się na blogu. Choć formuła współpracy ewoluuje (choćby w tym roku), to właśnie ta decyzja odcisnęła swój, moim zdaniem bardzo pozytywny ślad na rynku telekomunikacyjnym.

Przyszłość i IoT

Na koniec zostawiłem dwa teksty, które moim zdaniem są jednymi z najciekawszych, jakie popełniłem na blogu  – chodzi o materiał na temat testów LTE-M i NB-IoT.  Wnioski na blogu publikowaliśmy wraz z postępem prac w labie, dzięki czemu byliście na bierząco i razem z nami mogliście dyskutować o możliwościach obu rozwiązań. Opisywaliśmy Wam wady i zalety obu rozwiązań, więc była to także niezła pigułka wiedzy.

Udostępnij: 10 lat o sieci na blogu (no prawie) ;-)
podaj nick
komentarz jest wymagany
Zweryfikuj czy jesteś człowiekiem wybierając Filiżanka. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 21:07 05-12-2018
  Piotrze! Czemu nie chwalicie się, że wymieniacie teraz (wreszcie!) karty SIM nie obsługujące LTE za DARMO!!!??? :D
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:04 06-12-2018
   To żaden news, a sprawa dość stara ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 14:59 07-12-2018
    Jaka stara??? Jakoś ludzie na moim orange są zaskoczeni, a niejaki Wojciech z Zespółu Nasz Orange napisał, że macie teraz taką akcję! ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 14:38 10-12-2018
     Czyż jestem stróżem brata mego? A tak na serio, to sprawdziłem i faktycznie ostatnio zrobiło się o tym nieco głośniej ;-)
     Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:36 05-12-2018
  Piotrze fajne zestawienie super-tematów :) Było ich naprawdę setki :) Czekamy na kolejne super-tematy o których gdzieś w głębi serca marzę - np. Orange partnerem cyfryzacji w polskiej służbie zdrowia. Widzę to tak - powstaje ogromny serwer i jeden ujednolicony system komputerowy dla wszystkich polskich szpitali - każdy pacjent który wyrazi zgodę na zapisanie się do e-rejestru będzie posiadał wirtualną Historię Choroby. Nie będzie musiał pamiętać o tym by nosić przy sobie wszystkie wyniki, wypisy - wystarczy że dana jednostka medyczna, która będzie miała certyfikowany dostęp do systemu wpisze nr PESEL dostanie dostęp do e-historii danego pacjenta. Myślę że taki system usprawniłby pracę - wiele badań można byłoby nie wykonywać ponownie, lub mieć możliwość szybkiego ich porównywania - nie każdy z nas nosi przy sobie wynik grupy krwi, a w razie wypadku taka informacja może uratować nam życie :) Oznaczenie grupy krwi trwa ok. 1 godziny, więc.....ja osobiście widzę same plusy w takim ogólnopolskim systemie.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej