Oferta

Nie przestajemy wspierać sprzedaży smartfonów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 kwietnia 2016
Nie przestajemy wspierać sprzedaży smartfonów

Przedwczoraj zmieniliśmy sposób sprzedaży telefonów z abonamentem dla klientów indywidualnych. Postawiliśmy w 100 proc. na jasny system komunikacji, w którym dokładnie widzicie, ile płacicie za telefon, a ile za usługi. Co ważne nie oznacza on, że przestaniemy wspierać sprzedaż smartfonów.  Piszę o tym, bo przeczytałem w mediach, że to "koniec subsydiów" i "koniec telefonów za złotówkę". Dla mnie to chwytliwe, ale jednak skróty myślowe. Po pierwsze sprzedaż ratalna jest również subsydiowana. Po drugie telefony nigdy nie były i nie będą za 1 zł. Ich realny koszt był "schowany" w cenie abonamentu, dlatego moim zdaniem teraz wszystko jest bardziej dla Was czytelne. Zmiana, którą wprowadziliśmy nie oznacza końca ofert, w których telefon można dostać płacąc złotówkę lub 0 zł. Po prostu część faktycznego kosztu telefonu jest rozłożona na raty obok abonamentu. Nie zapominajmy o rabacie 15 zł do każdego planu taryfowego. W czasie 24 miesięcy trwania umowy uzbiera Wam się 360 zł. W przypadku telefonów, które możecie kupić za 0 zł na start i z ratą 15 zł wychodzicie na zero, czyli dostaniecie telefon praktycznie za 0 zł i to już w abonamencie za 34,99 zł. Takich telefonów w naszej ofercie jest kilkanaście np. HUAWEI Y5, LG Joy i Samsung Galaxy Grand Prime.

Ostatni z tych telefonów to także przykład, że razem z wprowadzeniem sprzedaży ratalnej koszty, które ponosicie w wielu przypadkach spadły. Jeszcze kilka dni temu za Samsunga Galaxy Grand Prime razem z dwuletnim abonamentem w sumie zapłacilibyście 1359 zł. Teraz całkowity koszt telefonu, rat i abonamentu to 1059 zł, w przypadku dawnego abonamentu za 39,99 zł (obecnie obniżonego o 15 zł). Czyli 300 zł mniej. Analogicznie w tym samym planie taryfowym ostateczny koszt abonamentu i Samsung Galaxy S5 Neo spadł o 730 zł, a Galaxy S7 o 440 zł.

Dodam też, że nasza strategia marketingowa, mocno wspierająca sprzedaż smartfonów, przynosi wymierne efekty czego dowodem jest wzrost liczby klientów ofert abonamentowych w ostatnich kwartałach 2015 roku oraz coraz lepsze wyniki MNP. O tych ostatnich pisał wczoraj Telepolis.pl. Czy w takiej sytuacji chcielibyśmy zmieniać coś, co przynosi Orange dobre wyniki? Odpowiedź jest oczywista. Jestem pewny, że szybko oswoicie się z ratami, które nie są żadnym "rocket science" na rynku telekomunikacyjnym. Wszyscy je stosują w mniejszym lub większym zakresie. I wcale nie zdziwię się jak wkrótce znajdziemy naśladowców.


Bezpieczeństwo

Co zrobisz ze znalezionym pendrivem?

Michał Rosiak Michał Rosiak
14 kwietnia 2016
Co zrobisz ze znalezionym pendrivem?

Idzie wiosna, to nie tylko roślinki i kwiaty rosną, ale również różnego rodzaju... badania mniej lub bardziej naukowe, których wyniki możemy znaleźć w sieci. Akurat tak jakoś wyszło, że tydzień po tygodniu trafiły się wyniki na tyle ciekawe, że trafiły do mnie, a teraz na blog. Temat zaiste ciekawy, bowiem dotyczy znalezionych pendrive'ów.

Lubicie książki szpiegowskie? Jeśli tak, to kto z Was w tych napisanych w ostatnich latach NIE czytał o podrzucaniu pendrive'ów z malwarem jako sposobie na dostanie się do sieci ofiary? Nie tylko w książkach - w życiu również pozostaje ona jednym z najpopularniejszych wektorów ataku. A czy skutecznym? To właśnie sprawdzali naukowcy, rozrzuciwszy 297 "pentków" na jednym ze szkolnych campusów. Efekt? W zależności od lokalizacji od 45 do... 98 procent (!) komputerów uległo "zarażeniu", a pierwszy odezwał do kontrolowanego przez badaczy C&C po zaledwie sześciu minutach od "zgubienia"!

Inne statystyki? 16 procent przeskanowało pendrive antywirusem, o połowę mniej wierzyło, że zrobi to ich komputer. Przeszło 2/3 "ofiar" nie zrobiło NICZEGO! Co ciekawe, większość z tych osób twierdziło, że robili to z nadzieją, że znajdą na pendrivie informacje, które pozwolą zwrócić go właścicielowi! Podejście o tyle ryzykowne, że inne badanie wykazało, iż 2/3 z 50 przenośnych pamięci, wykupionych przez Sophos z Biura Rzeczy Znalezionych w australijskim stanie Nowa Południowa Walia, było zarażonych! Dobrze jest być dobrym samarytaninem, pytanie jednak, czy to nie jest skórka za wyprawkę? A własne pendrive'y najlepiej szyfrujmy. Wtedy nikt nie zajrzy w naszą mniejszą lub większą prywatność.

 


Oferta

Taki mały kuponik, a takie 20% taniej, czyli kolejna „kuponowa jednodniówka” ;-)

Piotr Domański Piotr Domański
13 kwietnia 2016
Taki mały kuponik, a takie 20% taniej, czyli kolejna „kuponowa jednodniówka” ;-)

20% to naprawdę coś. Obojętnie jak na to patrzeć obniżenie rachunku za telefon o 1/5 na dwa lata to spora oszczędność. Oznacza ona mówiąc wprost, że na Waszych kontach i w portfelach zostanie od blisko 200 złotych w przypadku Smart Planu LTE za 39,99 do ponad 700, jeżeli zdecydujecie się na Smart Plan LTE 149,99. I nie liczyłem tutaj zniżek związanych z konwergencją, czyli korzystaniem z więcej niż jednej usługi w Orange. Więc ostatecznie promocje mogą być jeszcze lepsze. Kupon możecie wykorzystać nie tylko by obniżyć cenę abonamentu telefonicznego, ale także by zaoszczędzić na internecie mobilnym.

Kupony działają jak zawsze. Wchodzicie na stronę orange.pl, klikacie w baner kierujący na stronę, na której będzie generowany kod (podpowiem – na tę stronę), a następnie robicie zakupy. Możecie też wejść na stronę www.orange.pl/kupon gdzie wpisujecie kod, a następnie również ruszacie na zakupy. Może to już robi się nieco nudne, ale moim zdaniem warto przypomnieć – wyłączcie blokadę plików cookies, bo inaczej z kupownowych zakupów nici. Kupony rabatowe możecie wygenerować od dzisiaj od godziny 9 do jutra do 8:59, a zrealizować do północy 14 kwietnia.

By nieco ułatiwić Wam życie oto lista planów, które obejmuje oferta: Smart Plan LTE 39,99; Smart Plan LTE 49,99; Smart Plan LTE 59,99; Smart Plan LTE 69,99; Smart Plan LTE 79,99; Smart Plan LTE 89,99; Smart Plan LTE 99,99; Smart Plan LTE 149,99. A jeżeli chodzi o oferty bez telefonu: Smart Plan LTE tylko SIM 19,99; Smart Plan LTE tylko SIM 59,99; Smart Plan LTE tylko SIM 129,99.

W związku ze zmianami dotyczącymi sprzedaży ratalnej, którą wprowadziliśmy wczoraj, musicie pamiętać, że kwoty, które zostały zapisane w regulaminie (a także we wpisie powyżej), są obniżone na naszej stronie internetowej o 15 zł. Związane jest to z  promocją „15 zł rabatu na Abonament w sprzedaży Oferty z telefonem lub innym urządzeniem”. I chociaż ostatecznie zapłacicie za abonament mniej, to różnica między tym co widzicie na stronie i tym co jest w regulaminie może być nieco inna.  Jednak musimy tak zrobić , bo w regulaminie należy podać wyjściową kwotę abonamentu. Podsumowując – wartość podana na naszych stronach to ta, którą faktycznie zapłacicie.

Do tego dochodzą, jak wspomniałem wcześniej także oferty internetu mobilnego: LTE FreeNet SIMO 34,91, LTE FreeNet SIMO 54,91, LTE FreeNet SIMO 64,91, LTE FreeNet 44,91, LTE FreeNet 64,91, LTE FreeNet 74,91, Internet LTE dla domu 74,91, Internet LTE 2w1 89,91.

Mimo wszystko do regulaminu warto zajrzeć. Znajdziecie go razem ze wszystkimi innymi istotnymi informacjami na stronie promocji.

Scroll to Top