Jak wiecie już ponad rok temu zaczęliśmy o sobie mówić jako o Sieci #1. Nie było to stwierdzenie bez pokrycia. Za „Siecią #1” stoi liczba klientów, szybkość sieci mobilnej, światłowód, bezpieczeństwo które zapewnia nasz CERT, a także szereg innych argumentów. Wszystkie je zebraliśmy na stronie https://www.orange.pl/siecnr1.
Teraz przyszedł czas na jej aktualizacje – w końcu w ciągu półrocza sporo się zmieniło. Nawet więcej niż sporo. Sięgnęliśmy do „skarbnicy wiedzy” o sieci, którą Wy już znacie, czyli materiałów z bloga. Oczywiście to nie wszystko - znajdziecie tam sporo informacji na temat naszych działań, a także specjalnie przygotowaną podstronę o 5G. Staramy się na niej odkłamać kilka mitów, podać kilka faktów i sprawić, by wiedza o 5G była Wam bliższa.
Sieć #1 to także wyzwanie dla nas. Mówiąc wprost – zdajemy sobie sprawę, że musimy pracować, pracować i jeszcze raz pracować, by zasłużyć na to miano. Zresztą Wy - czytelnicy naszego bloga, którzy zawsze byliście recenzentami naszych działań wiecie o tym najlepiej. Jednak to praca warta zachodu.
Miłej lektury i dajcie nam znać co sądzicie o stronie!
Odpowiedź:
(anulować)
Komentarze
j15:36 03-11-2017
Heheh na speedtest .pl nie jesteście już pierwsi to wzięliście RFBenchmark. W liczbie kart SIM po 3-cim kwartale też już pewnie nie będziecie pierwsi.
Na speedtest.pl mamy akurat mocną drugą pozycję. Nie mamy z tym problemu ;-). Gdy wszyscy operatorzy podadzą wyniki na pewno zaktualizujemy stronę, jeżeli chodzi o liczbę kart SIM. W dalszym ciągu pozostaniemy jednak bez wątpienia największym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce.
Jeżeli nie interesuje Cię bezpieczeństwo sieci, skala inwestycji, liczba klientów którzy korzystają z naszych usług, wyniki OpenSignal i kilku innych źródeł wiedzy o prędkości sieci, a tylko wyniki na speedtest.pl to…
Aby chwalić się mianem sieci numer 1 należy mieć największą liczbę klientów, a nie testy, ale kwestia czasu jak pod względem klientów Orange będzie 2. Niestety konkurent jest tuż za podium.
Sugerujesz, że inni nie mają bezpiecznej sieci? Inwestycje w części mobilnej pokrywają się z nadawaniem sieci T-mobile. Światłowód raczej do mnie nie dojdzie, więc mi to rybka. T-mobile na speedtest pl szybszy, a na dodatek od wczoraj Play wszedł już na Wasze LTE i to nawet taryfy Red Bull Mobile.
Który z operatorów posiada CERT? Co do inwestycji w sieć, to pamiętaj, że sieć mobilna musi być podłączona do czegoś by można było z niej korzystać. A to „coś jest bardzo ważne, choć nie wisi na stacji bazowej. A co do światłowodu, sądzę, że te nieco ponad 170 tys. klientów ma inne podejście niż Ty.
Ledwie 170tys. na 2,32mln. łącz. Grubo. Ręczysz za to, że wszyscy oni są zadowoleni z usług, bo ja stale widzę na waszym forum, że od lat nierozwiązany jest problem Telii, przez którą pchany jest ruch przez co gry online są udręką jak na internet reklamowany jako idealny do gier.
Jak podłączyliście swoją własną stację do światłowodu to T-mobile też łączy się poprzez niego ze swoimi systemami. Tak samo jak Wy łączycie swoje serwerownie z nadajnikiem własnym T-mobile głównie poprzez radiolinie.
Ostatnio jest też od groma tematów o problemach z pingiem na sieci mobilnej pojawiających się wieczorami w konkretnych godzinach. Od 17-18 do 22-23 ping z 20ms rośnie do 300ms do każdej strony. Najlepsze, że ping na 3G jest normalny, a stacja przyłączona jest do cudownego światłowodu. Mało tego, LTE wtedy wcale nie jest przeciążone, bo wyciąga tyle co przed podanymi wyżej godzinami. Problemy w wielu miejscach w kraju są takie same. U niektórych już wróciło do normy np. po miesiącu. Oczywiście u was nie ma z tym żadnego problemu. Na downdetector też jest z ostatnich dni kilka komentarzy o tych problemach.
O tych telewizorach piszesz na każdym forum. Smartfony też ma już prawie każdy, ale tylko nieliczni z VoLTE. Dlatego porównanie nietrafione. Statystyki nie oszukasz, na 15 mln klientów z VoLTE korzysta ile ?? Po drugie technologi też nie oszukasz, jak widać większość ma problemy z VoLTE.
Skoro wszyscy mają smartfony to czas wyłączać 2G. Po 3G od dawna odbywa się większość rozmów. O 3G też tak kiedyś mówiono, że mało kto z niego korzysta, po co to komu, a teraz skutecznie wypiera 2G. Też z nim początkowo były problemy. 2-3 lata i VoLTE przejmie przynajmniej połowę ruchu, a może i więcej. Na Open’erze aż 17% rozmów szło po VoLTE, a we wpisie o awarii VoLTE informowano o 4% klientów z VoLTE. Jak na 10 miesięcy działania tej technologii to sporo klientów ma włączoną usługę, a przez dłuższy czas wsparcie miały tylko topowe smartfony. Stosunkowo niedawno pojawiły się budżetowe telefony mające VoLTE. Rocznie Polacy kupują 8,5mln telefonów, więc wymiana pójdzie sprawnie, a będzie to jedynie przyspieszać wraz ze zwiększaniem ilości modeli ze wsparciem.
Hmmm… odpowiem jak informatyk – u mnie działa. Ale dopytam się jeszcze czy są klienci, u których VoLTE nie zostało ponownie włączone. Może jeszcze trwają testy ?
U mnie działa… czasami. Jak raz złapie to działa cały czas aż do pierwszego zejścia do 3G. Potem po powrocie już nie ma. Trzeba zejść do 3G i wrócić na LTE nawet kilka razy i wtedy może znowu złapie.
Panie Piotrze, kiepsko Pan udaje. Prawie 2 miesiące temu zaczęła się awaria VoLTE. Trwa po dzień dzisiejszy. Działa w kratkę. Ta z działa raz nie. Schowaliście głowę w piasek. To nie jest sposób na ten potężny kryzys i awarię. Rzecznik napisał iż dacie oficjalnie znać gdy Nokia naprawi platformę VoLTE. Proszę o link do takiego oficjalnego komunikatu.
Panie Piotrze, awaria VoLTE trwa nadal. Usługa działa mniej więcej w co drugim połączeniu. I tak jest na wszystkich 3 telefonach jakie mamy w rodzinie. I proszę nazywać rzeczy po imieniu, to nie są żadne test 😉 Testować to można usługę przed komercyjnych uruchomieniem, i wtedy rzeczywiście coś ma prawo nie działać.
Hasło u mnie działa to w tym przypadku jest ponury żart, ja czekam kiedy każdy nawet beznadziejny telefon z oprogramowaniem nie modyfikowanym będzie działać z VoLTE bo na razie to w ofercie nie macie żadnego budżetowego z VoLTE a tym bardziej wole telefony z generycznym oprogramowaniem bo brand może i wygodny ale nie zawsze telefon jest wydajny po dodaniu rzeczy których praktycznie nie będziesz korzystał nigdy. Mam telefon bez brandu, VoLTE obsługuje SoC i oprogramowanie a nie mam i raczej nie spodziewam się że do końca żywotności telefonu zobaczę VoLTE (a jeszcze ma ponad rok gwarancji)
No tak… zwracam jednak uwagę, że Orange Polska ma także rozbudowaną sieć stacjonarną i wielu klientów z niej korzystających. Telekomunikacja to nie tylko telefon komórkowy.
No tak ale jeszcze do niedawna Wasza komunikacja wyglądała inaczej. Play jest #1. Chyba zabolało? Czas zabrać się do pracy…. mocniej niż do tej pory. Może naprawić w końcu VoLTE? Może zrobić inne rzeczy by być kilka kroków przed konkurencją.
Orange to najgorsza sieć z powodu braku zasięgu i olewania klientów którzy mają ten problem. Moja prośba: zniknijcie z rynku, niech zostanie po was tylko przykre wspomnienie.
Sądzę, że łatwiej niż zniknięcie z rynku przyjdzie nam zajęcie się Twoimi trudnościami z zasięgiem. Napisz proszę możliwe dokładnie (miasto, ulica), gdzie spotykają Cię problemy, o których piszesz. Skoro już poruszyłeś tą sprawę – nie olewamy klientów. Po prostu stacji bazowej nie stawia się z dnia na dzień. Podobnie z dnia na dzień nie dostawia się nowych anten. Postawienie stacji bazowej, przy dobrych wiatrach to około 18-20 miesięcy. Przy złych – kilka lat. Chcielibyśmy, by działo się to szybciej, ale nie na wszystko mamy wpływ.
Listopadowe Orange TV pełne hitów m.in. Spider-Man i Atomic Girl
Kasia Barys
03 listopada 2017
Listopadowe dni warto umilić sobie dobrym kinem: czy to w domu na kanapie, czy w metrze jadąc na uczelnię. W wypożyczalni VOD Orange TVczy dzięki Orange TV Go, najnowsze hity możecie mieć kiedy i gdzie chcecie. A mając mnie, dowiecie się jakie filmy wybrać! A jest z czego. Proponuję zatem doskonałe kino familijne „Gru, Dru i Minionki” i „Auta 3”, fantastyczny hit „Spider-Man: Homecoming”, mocny thriller „Atomic Blonde” oraz poruszające produkcje „Szklany zamek” oraz „Gwiazdy”.
Co w Orange TV?
6 listopada w Orange VOD po raz trzeci będą rozrabiać Minionki. W hicie „Gru, Dru i Minionki” zobaczycie, jak małe, żółte stworki zaczynają się buntować przeciwko… dobru, a także poznacie bajecznie bogatego brata bliźniaka Gru, czyli Dru.
8 listopada z piskiem opon do Orange VOD wjedzie legendarny Zygzak McQueen w hicie „Auta 3”. W trzeciej części jednej z najbardziej popularnych animacji Disneya pojawiają się ultraszybkie auta nowej generacji. Czy Zygzak może się z nimi równać? Czy wróci do gry i zdobędzie kolejny Złoty Tłok? Przelewki się skończyły, zaczyna się wyścig do ostatniej kropli benzyny.
10 listopada polecam dramat „Szklany zamek”, w którym wystąpiły takie gwiazdy jak Brie Larson, Naomi Watts czy Woody Harrelson. To wstrząsający film, poruszający temat trudnego dzieciństwa, oparty na wspomnieniach amerykańskiej dziennikarki Jeannette Walls.
17 listopada piękna Charlize Theron powali rywali w hicie „Atomic Blonde”. Agentka MI6 Lorraine zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina. Musi odnaleźć zabójców swojego partnera i odzyskać listę podwójnych agentów. Misja nie będzie łatwa, Lorraine nie może ufać nikomu i często musi bronić swojego zdania, również pięściami.
A już 20 listopada w Orange VOD czas na wielką miłość, wielką piłkę i prawdziwą plejadę gwiazd polskiego kina w doskonałym dramacie Jana Kidawy-Błońskiego - „Gwiazdy”. To opowieść o Janie Banasiu, słynnym prawoskrzydłowym reprezentacji Polski, którego gol dał Polakom prowadzenie w meczu z Anglią w Chorzowie w 1973 roku.
Środy z Orange VOD
Gdyby jeszcze i tak było wam mało, pamiętajcie, że w Środy z Orange VOD możecie mieć wypożyczyć filmy za złotówkę. A jest ich sporo, ja polecam kilka z nich - obejrzyjcie proszę materiał wideo.
Na zakończenie konkurs
Mówiłam o konkursie. 15 listopada Spider-Man zarzuci sieć na wszystkich widzów Orange VOD. W nowej produkcji, w Spider-Mana wcielił się doskonały w tej roli Tom Holland, a partnerują mu takie gwiazdy, jak Robert Downey Jr. jako Tony Stark/Iron Man, Michael Keaton jako nikczemny Vulture, Marisa Tomei jako ciotka May czy gościnnie Chris Evans jako Steve Rogers/Kapitan Ameryka. Wytwórnia Sony, mająca prawa do postaci, połączyła siły z Marvel Studios i dzięki temu „Pająk” dołączył do kinowego uniwersum Marvela. Nowy Spider-Man wystąpił już w hicie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, a teraz możecie go obejrzeć w solowym filmie - „Spider-Man: Homecoming”. Do 22 listopada w komentarzach napiszcie, którą postać z filmu „Spider-Man: Homecoming” podziwiasz najbardziej i dlaczego. Najciekawsze oraz najbardziej 10 oryginalnych odpowiedzi nagrodzę zestawami gadżetów z motywami z filmu. W każdym z zestawów jest m.in. zeszyt i worek szkolny. Powodzenia!
Odpowiedź:
(anulować)
Komentarze
Jackson16:48 19-07-2024
A czy wiadomo coś nowego modernizacji nadajnika w miejscowości Dąbrowa Gmina Pawłów kod pocztowy 27-225 Powiat Starachowicki? Od roku nadajnik czeka na modernizacje która była już kilka razy przesuwana..
A co z nadajnikiem w okolicach Kępnicy (gmina Nysa)? W SMS zapewniali Państwo powstanie takiego w okolicy, celem polepszenia zasięgu – który obecnie wynosi 0 (słownie zero) kresek 🙂
Trudno mi się odnieść do kwestii problemu z zasięgiem, bo nie znam dokładnej lokalizacji. W lipcu rzeczywiście uruchomiona została nowa stacja bazowa ok. 4 km na północ od Kępnicy. W maju i lipcu na dwóch okolicznych stacjach przeprowadzona była także modernizacja nadajników, której celem jest poprawa jakości sieci. Kolejna stacja planowo ma przejść modernizację jesienią.
Tak, planujemy tam wybudowanie nowych stacji. Jesteśmy na początku procesu inwestycyjnego, więc nie jestem w stanie podać przybliżonego terminu realizacji.
Zgłoszenia techniczne są analizowane i są jednym z elementów branych pod uwagę w planach modernizacji. Dlatego jeśli są problemy jakościowe, to warto oczywiście je zgłosić.
Proszę o informację czy są plany poprawy zasięgu w rejonie Laski gm. Łochów powiat Węgrowski? Tam zasięg to 2G w porywach do 3G. Zasięg jest tak marny, że trzeba go szukać, aby wykonać połączenie. Wykonać lub odebrać połączenie w mieszkaniu graniczy z cudem.
Pani Kingo. Dziękuję za Pani dużą aktywność na blogu. Czy jest planowane postawienie nadajnika w m.Wąsosz 19-222, woj. podlaskie? Obecnie nie ma tam zasięgu wewnątrz budynków, a na zewnątrz jest gdzieniegdzie 2G/3G.Mapa zasięgu orange wskazuje,że jest na zewnątrz budynków zasięg LTE i nawet 5G 2100,co jest nieprawdą .Wiele osób musi szukać zasięgu na podwórku lub strychu domów,aby zadzwonić😟
Proszę o informacje kiedy dowiesicie się do masztu P4 w miejscowości Nowy Borek, gmina Błażowa, woj, podkarpackie. Już nawet Plus wziął tam pozwolenie 🙂
jest tam starsza dziura zasięgowa, jedynie Play ma zasieg
Od mniej więcej dwóch lat Orange i T-Mobile w ramach NetWorkS przestali się dowieszać do nowych lokalizacji Play. Efekt jest taki, że Play ma już zasięg niemalże wszędzie, a Orange z T-Mobile niestety nie. Powiem, że jest nawet gorzej, bo w wielu lokalizacjach nadajniki NetWorkS zostały zdemontowane i zasięg się pogorszył. Służę danymi z Pomorza Gdańskiego jeśli to w ogóle kogokolwiek interesuje.
Kiedy w końcu normalny zasięg w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku?! Od czasu demontażu BTS T-Mobile Ku Ujściu ramach NetWorkS kompletnie brak sensownego sygnału również Orange. Może dział techniczny przyjrzy się sytuacji na Pomorzu Gdańskim, gdzie zasięg zamiast się polepszać z powodu demontaży poszczególnych BTS stale się pogarsza, nie mówiąc już nic o nowych inwestycjach w nowych lokalizacjach!
Ruszył kolejny program Fundacji Orange – „Zaprogramuj Przyszłość”. Ta inicjatywa wpisuje się w strategię Orange, której priorytetem jest szeroko rozumiana informatyzacja szkół i edukacja cyfrowa.
Orange, dzięki dostępnym technologiom i „know how”, pomaga polskim szkołom w uzyskaniu dostępu np. do szybkiego internetu. Fundacja Orange dba o to, aby dzieci korzystały z niego w przemyślany sposób.
Przypomnijmy – Orange, w ramach drugiego konkursu POPC, pozyskało ponad 616 mln zł dofinansowania ze środków europejskich. Operator przeszło 1/3 (220 mln) tej sumy wyłoży z własnej kieszeni. Ta astronomiczna kwota pozwoli rozszerzyć sieć światłowodową na tyle szeroko, aby dać dostęp do internetu o przepływowości co najmniej 100 Mb/s na terenie 423 gmin. Dzięki temu, problemów z dostępem do najsprawniejszego internetu nie będzie miało już 2,9 tys. szkół. Dodając do tego placówki, które są beneficjentami innych projektów Orange, otrzymujemy zawrotną sumę niemal 7,4 tys. szkół w całej Polsce. (Więcej dowiecie się TUTAJ).
Fundacja Orange dołoży wszelkich starań, aby szkoły należycie wykorzystały wiążący się z tym potencjał. Pod koniec października ruszył, powstały również dzięki konkursowi POPC, program „Zaprogramuj Przyszłość”, którego współtwórcą jest uznane w środowisku edukacyjnym Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. Przeszło 1200 nauczycieli z blisko 230 szkół zostanie przeszkolonych do prowadzenia lekcji z programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce. Do realizacji swoich celów dostaną m.in. swoje własne tablety i roboty edukacyjne. Kolejny krok to wykorzystanie pozyskanych umiejętności podczas prowadzenia zajęć w szkołach. Szacujemy, że w całej Polsce w takich warsztatach weźmie udział blisko 20 tys. dzieci.
– „Zaprogramuj Przyszłość” to nasza kolejna odpowiedź na wyzwania współczesnej edukacji. Dzięki niej tysiące dzieci z niewielkich miejscowości będą mogły zdobyć kompetencje przyszłości, nauczą się twórczo korzysta z nowych technologii. Jestem przekonana, że w ten sposób pomożemy zapewni im lepszy start życiowy – tak opisuje walory programu Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.
Znacie szkoły, które skorzystały z naszych inicjatyw? Dajcie znać w komentarzach!
Odpowiedź:
(anulować)
Scroll to Top
Komunikat dotyczący plików cookies
Ta witryna używa plików cookies (małych plików tekstowych, przechowywanych na Twoim urządzeniu). Są one stosowane dla zapewnienia prawidłowego działania strony oraz do zbierania informacji o Twoich preferencjach i nawykach użytkowania witryny.
Pliki cookies niezbędne do działania strony używamy do zapewnienia podstawowych funkcji, takich jak logowanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa witrynie. Ich wykorzystanie nie wymaga Twojej zgody.
Pliki cookies funkcyjne. Pozwalają nam zbierać informacje na temat zalogowanych sesji oraz przechowywać dane wpisane przez Ciebie w formularzach znajdujących się na stronie takich jak: czas trwania zalogowanej sesji , nazwę użytkownika.
Pozostałe kategorie wykorzystywania plików cookies, które wymagają Twojej zgody na używanie
Pliki cookies statystyczne/analityczne. Pozwalają nam zbierać anonimowe informacje o ruchu na stronie (liczba odwiedzin, źródło ruchu i czas spędzony na witrynie). Te dane pomagają nam zrozumieć, jak nasi użytkownicy korzystają z witryny i poprawiają jej działanie.
Możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w każdej chwili. W celu zarządzania plikami cookies lub wycofania zgody na ich używanie, prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki internetowej.
Komentarze
Heheh na speedtest .pl nie jesteście już pierwsi to wzięliście RFBenchmark. W liczbie kart SIM po 3-cim kwartale też już pewnie nie będziecie pierwsi.
OdpowiedzNa speedtest.pl mamy akurat mocną drugą pozycję. Nie mamy z tym problemu ;-). Gdy wszyscy operatorzy podadzą wyniki na pewno zaktualizujemy stronę, jeżeli chodzi o liczbę kart SIM. W dalszym ciągu pozostaniemy jednak bez wątpienia największym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce.
OdpowiedzCzyli sieć #2. 😉
OdpowiedzJeżeli nie interesuje Cię bezpieczeństwo sieci, skala inwestycji, liczba klientów którzy korzystają z naszych usług, wyniki OpenSignal i kilku innych źródeł wiedzy o prędkości sieci, a tylko wyniki na speedtest.pl to…
OdpowiedzAby chwalić się mianem sieci numer 1 należy mieć największą liczbę klientów, a nie testy, ale kwestia czasu jak pod względem klientów Orange będzie 2. Niestety konkurent jest tuż za podium.
OdpowiedzSugerujesz, że inni nie mają bezpiecznej sieci? Inwestycje w części mobilnej pokrywają się z nadawaniem sieci T-mobile. Światłowód raczej do mnie nie dojdzie, więc mi to rybka. T-mobile na speedtest pl szybszy, a na dodatek od wczoraj Play wszedł już na Wasze LTE i to nawet taryfy Red Bull Mobile.
OdpowiedzKtóry z operatorów posiada CERT? Co do inwestycji w sieć, to pamiętaj, że sieć mobilna musi być podłączona do czegoś by można było z niej korzystać. A to „coś jest bardzo ważne, choć nie wisi na stacji bazowej. A co do światłowodu, sądzę, że te nieco ponad 170 tys. klientów ma inne podejście niż Ty.
OdpowiedzLedwie 170tys. na 2,32mln. łącz. Grubo. Ręczysz za to, że wszyscy oni są zadowoleni z usług, bo ja stale widzę na waszym forum, że od lat nierozwiązany jest problem Telii, przez którą pchany jest ruch przez co gry online są udręką jak na internet reklamowany jako idealny do gier.
OdpowiedzJak podłączyliście swoją własną stację do światłowodu to T-mobile też łączy się poprzez niego ze swoimi systemami. Tak samo jak Wy łączycie swoje serwerownie z nadajnikiem własnym T-mobile głównie poprzez radiolinie.
To o czym piszesz było przez ostatnie lata sukcesywnie rozwiązywane. Zobacz proszę z kiedy są ostatnie wątki związane z grami na naszym forum.
OdpowiedzZa to nadal łączycie się z innymi operatorami krajowymi przez węzły zagraniczne: https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/thread-id/256/page/20#U53347
Ostatnio jest też od groma tematów o problemach z pingiem na sieci mobilnej pojawiających się wieczorami w konkretnych godzinach. Od 17-18 do 22-23 ping z 20ms rośnie do 300ms do każdej strony. Najlepsze, że ping na 3G jest normalny, a stacja przyłączona jest do cudownego światłowodu. Mało tego, LTE wtedy wcale nie jest przeciążone, bo wyciąga tyle co przed podanymi wyżej godzinami. Problemy w wielu miejscach w kraju są takie same. U niektórych już wróciło do normy np. po miesiącu. Oczywiście u was nie ma z tym żadnego problemu. Na downdetector też jest z ostatnich dni kilka komentarzy o tych problemach.
OdpowiedzW dalszym ciągu nie rozumiem co mają gry i inne za przeproszeniem „pierdoły” do miana sieci nr 1. Liczy się liczba klientów.
OdpowiedzNa RFBenchamark Orange to już sieć #2 😉
OdpowiedzPS. oczywiście Sieć #1 nadal bez VoLTE. I to już prawie 2-gi miesiąc.
OdpowiedzJa tam nie narzekam, bo gadam w 2G 🙂
OdpowiedzJakość rozmów w 2G vs. VoLTE to ponury żart. Już wolałbym w ogóle nie rozmawiać. Całe szczęście mamy 3G i HD Voice.
OdpowiedzJeszcze jakiś czas temu nie było VoLTE i nikt nie narzekał. Ja mam dobrą jakość w 2G, a co najważniejsze zasięg wszędzie.
OdpowiedzJeszcze niedawno były telewizory kineskopowe oraz telewizja analogowa i nikt nie narzekał. Spróbuj kogoś namówić na powrót do tamtych czasów.
OdpowiedzO tych telewizorach piszesz na każdym forum. Smartfony też ma już prawie każdy, ale tylko nieliczni z VoLTE. Dlatego porównanie nietrafione. Statystyki nie oszukasz, na 15 mln klientów z VoLTE korzysta ile ?? Po drugie technologi też nie oszukasz, jak widać większość ma problemy z VoLTE.
OdpowiedzSkoro wszyscy mają smartfony to czas wyłączać 2G. Po 3G od dawna odbywa się większość rozmów. O 3G też tak kiedyś mówiono, że mało kto z niego korzysta, po co to komu, a teraz skutecznie wypiera 2G. Też z nim początkowo były problemy. 2-3 lata i VoLTE przejmie przynajmniej połowę ruchu, a może i więcej. Na Open’erze aż 17% rozmów szło po VoLTE, a we wpisie o awarii VoLTE informowano o 4% klientów z VoLTE. Jak na 10 miesięcy działania tej technologii to sporo klientów ma włączoną usługę, a przez dłuższy czas wsparcie miały tylko topowe smartfony. Stosunkowo niedawno pojawiły się budżetowe telefony mające VoLTE. Rocznie Polacy kupują 8,5mln telefonów, więc wymiana pójdzie sprawnie, a będzie to jedynie przyspieszać wraz ze zwiększaniem ilości modeli ze wsparciem.
OdpowiedzZ tego co wiem, kończymy już włączenie VoLTE i z usługi może już korzystać większość klientów.
OdpowiedzHmmm… odpowiem jak informatyk – u mnie działa. Ale dopytam się jeszcze czy są klienci, u których VoLTE nie zostało ponownie włączone. Może jeszcze trwają testy ?
OdpowiedzU mnie działa… czasami. Jak raz złapie to działa cały czas aż do pierwszego zejścia do 3G. Potem po powrocie już nie ma. Trzeba zejść do 3G i wrócić na LTE nawet kilka razy i wtedy może znowu złapie.
OdpowiedzPanie Piotrze, kiepsko Pan udaje. Prawie 2 miesiące temu zaczęła się awaria VoLTE. Trwa po dzień dzisiejszy. Działa w kratkę. Ta z działa raz nie. Schowaliście głowę w piasek. To nie jest sposób na ten potężny kryzys i awarię. Rzecznik napisał iż dacie oficjalnie znać gdy Nokia naprawi platformę VoLTE. Proszę o link do takiego oficjalnego komunikatu.
OdpowiedzPanie Piotrze, awaria VoLTE trwa nadal. Usługa działa mniej więcej w co drugim połączeniu. I tak jest na wszystkich 3 telefonach jakie mamy w rodzinie. I proszę nazywać rzeczy po imieniu, to nie są żadne test 😉 Testować to można usługę przed komercyjnych uruchomieniem, i wtedy rzeczywiście coś ma prawo nie działać.
OdpowiedzHasło u mnie działa to w tym przypadku jest ponury żart, ja czekam kiedy każdy nawet beznadziejny telefon z oprogramowaniem nie modyfikowanym będzie działać z VoLTE bo na razie to w ofercie nie macie żadnego budżetowego z VoLTE a tym bardziej wole telefony z generycznym oprogramowaniem bo brand może i wygodny ale nie zawsze telefon jest wydajny po dodaniu rzeczy których praktycznie nie będziesz korzystał nigdy. Mam telefon bez brandu, VoLTE obsługuje SoC i oprogramowanie a nie mam i raczej nie spodziewam się że do końca żywotności telefonu zobaczę VoLTE (a jeszcze ma ponad rok gwarancji)
OdpowiedzOrange już nie jest sieć #1. Ani w prędkościach ani w klientach. Czas zmienić komunikację na sieć #2 🙂 http://gsmonline.pl/newsy/play-wyniki-iii-kw-2017-q3
OdpowiedzNo tak… zwracam jednak uwagę, że Orange Polska ma także rozbudowaną sieć stacjonarną i wielu klientów z niej korzystających. Telekomunikacja to nie tylko telefon komórkowy.
OdpowiedzNo tak ale jeszcze do niedawna Wasza komunikacja wyglądała inaczej. Play jest #1. Chyba zabolało? Czas zabrać się do pracy…. mocniej niż do tej pory. Może naprawić w końcu VoLTE? Może zrobić inne rzeczy by być kilka kroków przed konkurencją.
OdpowiedzOrange to najgorsza sieć z powodu braku zasięgu i olewania klientów którzy mają ten problem. Moja prośba: zniknijcie z rynku, niech zostanie po was tylko przykre wspomnienie.
OdpowiedzSądzę, że łatwiej niż zniknięcie z rynku przyjdzie nam zajęcie się Twoimi trudnościami z zasięgiem. Napisz proszę możliwe dokładnie (miasto, ulica), gdzie spotykają Cię problemy, o których piszesz. Skoro już poruszyłeś tą sprawę – nie olewamy klientów. Po prostu stacji bazowej nie stawia się z dnia na dzień. Podobnie z dnia na dzień nie dostawia się nowych anten. Postawienie stacji bazowej, przy dobrych wiatrach to około 18-20 miesięcy. Przy złych – kilka lat. Chcielibyśmy, by działo się to szybciej, ale nie na wszystko mamy wpływ.
Odpowiedz