Oferta

Nowa oferta nju mobile – trzy razy więcej GB i telewizja

Kasia Barys Kasia Barys
24 lipca 2023
Nowa oferta nju mobile – trzy razy więcej GB i telewizja

Od dziś możecie skorzystać z nowej oferty nju mobile. Zwiększyliśmy w niej liczbę GB do wykorzystania,  dołożyliśmy telewizję i wprowadziliśmy opcję za 49 zł.

Usługę za 49 zł wprowadziliśmy w odpowiedzi na Wasze rosnące potrzeby w korzystaniu z internetu. W tym abonamencie otrzymujecie nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i pakiet 80 GB, który już po roku rośnie do 160 G, a po 2 latach do 240 GB. W nju liczy się staż, więc jeśli jesteście już klientami na abonament ponad 2 lata i przeniesiecie się do oferty za 49 zł, to od razu dostaniecie 240 GB internetu miesięcznie.

W ofercie za 39 zł na start będziecie mieli teraz 50 GB, a po dwóch latach 150 GB. Z kolei za 29 zł - odpowiednio 20 GB i 60 GB.

Telewizja mobilna w nju

Od dziś możecie też skorzystać z telewizji mobilnej (pakiet podstawowy) w cenie abonamentu. Oferta jest dostępna również w ofercie nju subskrypcja (nju komórkowy 29 zł) - mamy ją już od 3 lipca.

W nju na abonament telewizja mobilna dostępna jest dla trzech ofert - 29 zł, 39 zł, 49 zł. Dotyczy  tylko numerów głównych. Szczegóły dotyczące kanałów TV do obejrzenia oraz sposobu logowania się do aplikacji znajdziecie tutaj.

Nowa oferta z telewizją prezentuje się następująco:

Przypomnę, że wciąż mamy dla Was też ofertę za jedyne 19 zł, bez telewizji, z rozmowami oraz 3 GB internetu.


Rozrywka

Co obejrzeć z Orange: „Pati” w Playerze

Beata Giska Beata Giska
21 lipca 2023
Co obejrzeć z Orange: „Pati” w Playerze

Niedawno, wśród ofertowych nowości, jakie dostaję w Orange, pojawiła się opcja Player za darmo przez pół roku (przy zakupie światłowodu). Wow! Moja pierwsza refleksja była taka, że jeśli ktoś z Was ma możliwość z tego skorzystać, a warto, to od razu mogę polecić filmową propozycję – „Pati”. Dlaczego? To pierwszy polski spin off - jakże udany! - coś innowacyjnego, co zapisze się w historii naszej kinematografii. 

W Ameryce na porządku dziennym tworzenie jest filmowych serii. Mamy hit więc kręcimy ciąg dalszy. Zakończyliśmy historię, ale pokochali ją widzowie - rozwińmy więc jej początek. Opowiedzmy niedopowiedziane. A może pojawił się ulubiony bohater, postać drugoplanowa, która skradła show - dajmy jej jej własny film. To jest właśnie spin off, czyli produkt powstały na bazie popularności wątku lub postaci - i rozwinięcie tego w formie nowej historii. Tak to stało się i u nas i to serialowo po raz pierwszy. Jest to więc bardzo ciekawe zjawisko. Krytycy zacierali ręce, bo pierwsze razy nie bywają udane... A tu proszę - sprawnie zrealizowane, dobrze opowiedziane i ciekawe. Do tego wyrazista, świetnie wykreowana, charakterystyczna postać kobieca. W mediach pojawiły się zachwyty (nawet na Spider'swebie ;)). Warto więc przyjrzeć się bliżej Patrycji Cichy.

Skazana za marzenia

Zanim poznamy Pati – kilka słów wstępu. Na przełomie dwóch lat na Playerze, jak i w TVN-ie, królował serial „Skazana” z Agatą Kuleszą w roli głównej i plejadą gwiazd – Topą, Czerneckim, Woronowiczem. Pomysł wyjściowy bazował na prawdziwych wydarzeniach. To historia kobiety, sędziny, która trafiła do więzienia za niepopełnione zbrodnie i walczyła, by z niego wyjść (cało i z twarzą). Jak to jest w przypadku produkcji z Agatą Kuleszą - mogliśmy liczyć na aktorstwo na najwyższym poziomie, profesjonalizm i to, że skoro wzięła udział w tym projekcie – musi on być skazany na sukces. Tak też się stało. Wartka akcja, damskie więzienie (trochę jak polskie „Orange is new black”), co rzadko pokazywane jest w naszym kinie. Do tego rodzinny dramat w tle, skłócona matka i córka, obie zakochane w jednym mężczyźnie. I to takim z przeszłością. To sprawiło, że serial dobrze się oglądało. Ale to nie wszystko.

Kulesza, czyli Alicja, trafiła do celi z charyzmatyczną więźniarką Pati. I tu rola, którą stworzyła Aleksandra Adamska, była na miarę Złotego Globa dla drugoplanowej postaci. Aktorka - piękna, delikatna blondynka – dotychczas kojarzona z romantycznych wcieleń, tu przeszła niezwykłą metamorfozę. Schudła, zmieniła wygląd, głos (nadając mu charakterystyczną niską barwę, chrypę; dorzuciła własne powiedzonka) – była prawie jak Charlize Theron w „Monsterze”. Mowa o jednej z najbardziej spektakularnych i oscarowych przemian, ról w Hollywood. Adamska stworzyła postać, która przyćmiła Kuleszę. Nikt z producentów się tego nie spodziewał.

Kobieta zmienną jest

Bohaterka całego zamieszania opowiadała w wywiadach, jak wysłała swoje zgłoszenie, w formie wideo, na casting. Zaczesała włosy na żel, usiadła nonszalancko i zachrypniętym głosem (niczym wiekowi, doświadczeni życiem koneserzy tanich win) – wygłosiła monolog. W pierwszej chwili nawet twórcy nie mogli poznać, że to Adamska. I tak została serialową Pati – koleżanką z celi naszej sędziny; prostą, swojską dziewczyną z ciętym językiem oraz wielkim sercem. Jej teksty stały się kultowe, a głos chyba każdy widz od razy słyszy w głowie, gdy tylko myśli o Pati.

Po premierze pierwszej i drugiej serii „Skazanej” widzowie komentowali głównie ją. Pokochali od początku, śmiali się razem z Pati, współczuli jej i zastanawiali się, czemu trafiła za kratki. Dlatego też powstał odrębny serial o niej. W spin off-ie cofamy się parę lat wstecz. Jedziemy nad morze. Wśród piękny plenerów trafiamy do starej kamienicy i patologicznej rodziny. Matka nie stroni od używek wszelakich, a dziećmi zajmuje się dorosła dziewczyna – najstarsza siostra – Patrycja Cichy. Dorabia w restauracji jako kelnerka, choć widać, że ma większe ambicje. Pewne zdarzenie sprawia, że jej dotychczasowe życie legnie w gruzach. Musi walczyć o siebie i o swoich najbliższych. Jak potoczą się jej dalsze losy?

Więzienna przyszłość

Choć zakończenie częściowo już znamy, szczególnie jeśli widzieliście „Skazaną”, bo od niej najlepiej zacząć – chcemy dowiedzieć się co wpłynęło na naszą bohaterkę, co sprawiło że znalazła się w więzieniu. Ciekawi nas też tajemnica – co zrobiła Cichy, że znalazła się za kratkami. Ogląda się to więc z zupełnie innej perspektywy, niż typowe seriale. Znamy finał historii, ale staramy się poznać jej początek i ułożyć wszystkie elementy układanki. To jest intrygujące. A Pati pokochamy, mimo jej licznych wad i słabości. Będzie nas wkurzać, ale i rozśmieszać czy wzruszać. I ważne jest to, że tutaj jej się nie wybiela, nie robi się z niej superbohaterki, bo ma ona na swoim sumieniu wiele. Trochę jak w przypadku „Jokera”, wyciągniętego z historii o Batmanie – dowiadujemy się co jego ukształtowało – dzieciństwo, traumy, rodzina, otoczenie. Tak i z naszą Patrycją, która jest jednak znacznie przyjemniejszą postacią, ale też mającą mroczne sekrety.

Dajcie się zaskoczyć i poznajcie pierwszy polski spin off. Do zobaczenia na Playerze. Warto tam sięgnąć i po „Skazaną” i po „Pati”, a także poznać inne ciekawe produkcje – z Polski i ze świata. A pół roku korzystania za darmo z filmowej platformy to idealny prezent dla każdego kinomana. Można go otrzymać, jako voucher, decydując się na zakup oferty ze światłowodem - dla nowych użytkowników i przedłużających swoje umowy. Od 21 lipca jest to dostępne również przy planach mobilnych i dla klientów prywatnych oraz biznesowych. Warto sprawdzić pakiety z telewizją, zamówić nasz internet i oglądać serial na dowolnym urządzeniu, korzystając z szybkiego łącza.

Latem nie musimy być skazani na domowe sense, zamknięci w czterech ścianach - możemy w plenerze oglądać "Pati". A więcej o tym, jak otrzymać Player za darmo na pół roku przeczytacie tutaj.


Zielony Operator

Podglądamy pustułki w gniazdach na stacjach bazowych

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
21 lipca 2023
Podglądamy pustułki w gniazdach na stacjach bazowych

Pamiętacie, jak pisałam o pierwszym gnieździe dla ptaków zbudowanym na wieży stacji bazowej? Dziś mamy ich już sześć, a dwa z nich zasiedliły pustułki. Zainstalowaliśmy w nich małe kamery podpięte do internetu, dzięki którym możecie obserwować życie ptaków.

Pustułka to najliczniejszy gatunek z rodziny sokołowatych gniazdujący w Polsce i objęty ścisłą ochroną. Skuteczną pomocą dla tych ptaków jest udostępnianie im miejsc do gniazdowania lub zakładanie skrzynek lęgowych. To, że osiedliły się w specjalnie przygotowanych gniazdach na stacjach bazowych tylko to potwierdza.

W Konstancinie-Jeziornej młode ptaki, które się wylęgły już opuściły gniazdo, ale na stacji Strzelce Ruina pisklęta jeszcze są i można je podglądać klikając na ten link: https://www.peregrinus.pl/pl/strzelce-opolskie. Jeśli chcecie zajrzeć też do pierwszego z gniazd, też jest taka możliwość: https://www.peregrinus.pl/pl/konstancin-jeziorna

Miejsca umożliwiające ptakom gniazdowanie, pojawiały się na wieżach w miejscowościach: Konstancin-Jeziorna, Rojewo-Liszkowo, Łódź-Nowosolna, Kwidzyn, Strzelce Ruina i Zielona Góra. W tym ostatnim przypadku wybór lokalizacji gniazda padł na komin w centrum miasta i tutaj prace jeszcze trwają. Każdy projekt gniazda i wybór lokalizacji był uzgadniany z ekspertami „Sokół. Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt”, a także pracownikami Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W prace bardzo zaangażowani byli też nasi koledzy i koleżanki z Sieci, IT i firmy NetWorks! Dziękuję.

Scroll to Top