Odpowiedzialny biznes

Nowe twarze, bramki, paradoksy. Liga wróciła!

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
20 sierpnia 2012
Nowe twarze, bramki, paradoksy. Liga wróciła!

Ljuboja już swoim cudownym lobem w meczu z Ried pokazał, że jest w wyśmienitej formie. To był jednak wstęp przed koncertem przeciw Koronie, w którym  skompletował hat-tricka i z pewnością na długo zapadł w pamięci pablo_ck. Wisła uratowała zwycięstwo w doliczonym czasie gry, kolejnej klęski doznał Ruch Chorzów, a prezes klubu wciąż zapewnia, że Tomasz Fornalik może spać spokojnie. W cuglach wróciła do ekstraklasy Pogoń Szczecin, roznosząc w pył Zagłębie 4:0. Największą niespodzianką porażka Śląska w Łodzi z najmłodszym w lidze Widzewem. Katem Wrocławian okazał się Sebastian Dudek, niechciany w Śląsku po zakończeniu poprzedniego sezonu…

Ale, ale… Nie tylko suchymi wynikami człowiek żyje. Maciej Rybus zdobył dwie bramki dla Tereka Grozny w dniu swoich urodzin, co docenił prezes klubu i w prezencie podarował piłkarzowi nowiutkiego Mercedesa. W meczu Newcastle - Tottenham trener gospodarzy Alan Pardew spokojnie obserwował mecz, gdy wtem ktoś bezczelnie zasłonił mu widok! Trener bez namysłu popchnął rzezimieszka, którym niestety okazał się… asystent sędziego. W ten oto sposób trener powędrował na trybuny.

W spotkaniu Real - Valencia gospodarze stracili bramkę po tym, jak Casillas i Pepe zderzyli się głowami. Obrońcę przewieziono nawet do szpitala.

Spotkanie zakończyło się remisem, przez co już po pierwszej kolejce przewagę uzyskała Barcelona. Na katalońskiej ławce nie ma Guardioli, ale chyba nikt się tym specjalnie nie martwi. Pod wodzą Vilanovy Barca efektownie wygrała 5:1, a bramki - oprócz Messiego rzecz jasna - zdobyli również Ci, których z powodu kontuzji zabrakło na Euro 2012, czyli Puyol i Villa. Do Barcelony ma wkrótce dołączyć Alex Song. Z jakim numerem na koszulce chciałby zagrać? Z 17, bo tylu zawodnik ma braci. Ten numer jest jednak zajęty, zatem prawdopodobnie będzie to 27 - w końcu gracz Arsenalu ma jeszcze 10 sióstr…

Dziś z niecierpliwością czekamy na mecz Everton - Man Utd. W barwach gości zobaczymy prawdopodobnie niezwykły duet napastników, który stworzą król i wicekról strzelców ubiegłego sezonu. Rooney - van Persie to ma być atak marzeń Czerwonych Diabłów. W pomocy zagra pewnie ten, dzięki któremu klub nie straci zainteresowania fanów z Azji - nie gra już na Old Trafford Park Ji Sung, zastąpić ma go Shinji Kagawa.

Sezon ligowy ruszył zatem pełną parą. Za kogo najmocniej będziecie trzymać kciuki?


Odpowiedzialny biznes

Patrzeć jak autobus zostaje w tyle

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
17 sierpnia 2012
Patrzeć jak autobus zostaje w tyle

8bcd25a700c1f32c2594dc1d5c8e361ac16

Warszawa oszalała na punkcie wypożyczalni rowerów miejskich. Do tej pory mieliśmy je tylko na Bemowie, a od sierpnia jest już niemal 60 stacji w różnych częściach miasta i będą przybywać kolejne. Rower możemy wypożyczyć też we Wrocławiu, w Poznaniu, Rzeszowie i Opolu. Dajcie znać jeśli pominąłem Wasze miasto. Pionierem w Polsce był Kraków, ale tam obecnie system jest uśpiony przez rozbieżności między poprzednim a nowym operatorem.

Aby pojeździć na rowerze, wystarczy zarejestrować się na stronie www i przelać określoną minimalną kwotę - w Warszawie jest to 10 zł. Z tej sumy są pobierane opłaty za każde wypożyczenie roweru. Ale spokojnie - pierwsza godzina to w zależności od miasta koszt od 1 zł do 2 zł. Rower można zwrócić w dowolnej stacji. A zatem rano możemy pojechać na nim do pracy lub do szkoły i oddać w centrum, a po południu pobrać ponownie i pozostawić w punkcie przy domu.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypożyczać roweru, obejrzyjcie krótki filmik, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Film odnosi się do systemu Veturilo, ale mechanizm jest analogiczny we wszystkich miastach.

Od dawna wypożyczalnie działają w całej Europie. Według rankingu zrzeszenia EuroTest najlepszy system rowerowy ma Lyon, dalej Paryż, Bruksela, Berlin i Stuttgart.

W nowatorski sposób do sprawy podeszli Amerykanie. Dzięki systemowi Social Bicycles, rowery wyposażone w GPS można pozostawiać w dowolnym miejscu, np. przypinając do słupa. Specjalna aplikacja pozwala odszukać i zarezerwować rower najbliższy naszemu położeniu, a kod do odpięcia roweru otrzymamy na telefon komórkowy. Rowery są wyposażone w baterię słoneczną, która zasila urządzenia elektroniczne, a zamiast łańcucha mają napęd wałowy, by użytkownik nie brudził sobie spodni…


Rozrywka

Uwaga kinomaniacy – konkurs!

Kasia Barys Kasia Barys
17 sierpnia 2012
Uwaga kinomaniacy – konkurs!

Jeśli ktoś chce otrzymać ciepły polar i koszulkę z logo Orange Kino Letnie musi napisać do mnie maila z odpowiedzią na pytanie Jaki film (podaj tytuł) będzie dzisiaj wyświetlany na Krupówkach i sopockim molo w cyklu Francuski czar?

Wygrywa pierwsza osoba z poprawną odpowiedzią. 3…2…1… start! :)

Scroll to Top