Oferta

Nowy iPhone 14 taniej o 500 złotych

Beata Giska Beata Giska
26 marca 2023
Nowy iPhone 14 taniej o 500 złotych

Ta niedzielna okazja skierowana jest do miłośników Apple’a lub dla osób, które chcą poznać najnowsze iPhone’y. Szczególnie teraz warto je kupić.

W ramach naszej cyklicznej akcji promocyjnej tylko dziś obniżyliśmy ceny różnych modeli iPhone’a 14. Każdy z nich (występujący w pięknych, wiosennych barwach) można nabyć taniej o 500 złotych!
Szczegóły znajdziecie tutaj.

Modele biorące udział w niedzielnej okazji cenowej:

  • iPhone 14 256GB 5G
  • iPhone 14 512GB 5G
  • iPhone 14 Plus 128GB 5G
  • iPhone 14 Plus 256GB 5G
  • iPhone 14 Plus 512GB 5G

Ilość sztuk w promocji jest ograniczona i warto się pospieszyć. Jeśli zastanawiacie się, czy wyróżnia się nowy iPhone - pisaliśmy niedawno o nim na blogu. Tam, jak i na stronie orange.pl, znajdziecie dokładne parametry każdego z tych smartfonów.


Rozrywka

5 GB na pocieszenie

Kasia Barys Kasia Barys
24 marca 2023
5 GB na pocieszenie

Biało-Czerwoni niestety przegrali z reprezentacją Czech, ale chociaż strzelili jednego gola. Na pocieszenie dajemy Wam 5 GB internetu w naszej akcji "GB za gole".

Możecie skorzystać z bonusu wysyłając SMS-a z zakładki „dla Ciebie” lub „dla Firm” w aplikacji Mój Orange lub standardowo o treści BOHEMIA pod numer 233 (opłata zgodna z cennikiem planu taryfowego). Gigabajty dostaną także użytkownicy Orange Flex. Wystarczy wpisać BOHEMIA w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. 

Na jednym numerze możecie skorzystać tylko z jednego dodatkowego pakietu, na aktywację macie 24 godziny od publikacji tego posta. Promocyjne gigabajty są ważne 7 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju. Regulamin znajdziecie tutaj.


Zielony Operator

Planeta i smartfony na NIEMAPIE

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
24 marca 2023
Planeta i smartfony na NIEMAPIE

NIEMAPA Halo? Eko! to darmowy przewodnik, który podpowiada, jak zmienić nawyki w korzystaniu ze smartfonów, aby ograniczyć ich wpływ na środowisko, ale także zadbać o własne samopoczucie. Unikatowe wydawnictwo wsparł Orange Polska.

NIEMAPA to seria nietypowych przewodników. Za pomocą zabawnych ilustracji i gotowych propozycji wycieczek przedstawia ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę. Powstało już ponad 40 NIEMAP m.in. Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Mazowsza, Oto Dąb czy Polski. Wydaje je kolektyw Mamy Projekt, a ilustracje wykonał Tomek Kaczkowski.

- Rocznie w Polsce sprzedaje się ponad 10 mln smartfonów. Aż 25% z nich trafia do kosza po pierwszym uszkodzeniu. Góry elektrośmieci rosną. Dlatego na NIEMAPIE Halo? Eko! uczymy, jak zadbać o smartfony, aby służyły nam dłużej. To dobre dla planety i warto zrobić sobie od czasu do czasu cyfrowy detoks dla lepszego samopoczucia - mówi Joanna Guszta z Mamy Projekt.

Dwa drzewa pochłaniają jeden film

To nie jedyne rady jakie znajdziemy na NIEMAPIE. Jej twórcy pokazują, jak dać szansę na drugie życie używanym telefonom i czym jest Eco Rating. Uczą, że warto zachować umiar w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Zachęcają także do sprawdzenia na specjalnym kalkulatorze, które aplikacje generują największy ślad węglowy i ile drzew potrzeba, żeby zrównoważyć ilość CO2 wyemitowaną w wyniku całodziennego użytkowania smartfona.

Przykładowo oglądając przez godzinę film na telefonie emitujemy 140 gramów gazów cieplarnianych - to tyle, ile dwa drzewa są w stanie pochłonąć w ciągu 24 godzin. Aby zrównoważyć ślad węglowy - po 3 godzinach skrolowania mediów społecznościowych - potrzeba aż sześciu drzew.

- Warto sprawdzać, bo badania pokazują, że przeciętny użytkownik smartfona spędza już 4-5 godzin dziennie, korzystając głównie z aplikacji społecznościowych, zakupowych oraz platform VoD - wymienia Joanna Studzińska z Mamy Projekt.

Przewodnik NIEMAPA Halo? Eko! można obejrzeć za darmo i pobawić się w specjalnie przygotowane gry tutaj.

Szukajmy cyfrowego balansu

Życie w wirtualnym świecie ma też wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego konieczne jest zachowanie umiaru w korzystaniu ze smartfonów. Czas spędzany przed ekranem kontroluje tylko 14,3% badanych, a blisko 2/3 z nich uważa, że spędza w ten sposób za dużo czasu. Czym jest higiena cyfrowa i jakie wnioski płyną z pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej możecie przeczytać tu.

Scroll to Top