;

Oferta

Kolejne bezpłatne kanały w Telewizji od Orange (3)

Kasia Barys

22 lutego 2023

Kolejne bezpłatne kanały w Telewizji od Orange
3

Po odkodowaniu Motowizji, dziś udostępniliśmy klientom Telewizji od Orange w technologii kablowej kolejne darmowe kanały.

Do Pakietu Optymalnego i Orange Love Standard, dołączyliśmy:

TVP Nauka HD (pozycja 468) prezentuje treści oparte na faktach i dowodach naukowych. Popularyzuje wiedzę z zakresu przyrody, technologii i technologii kosmicznych, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Hitem jest serial dokumentalny  ”Podróż przez życie”.

W Pakiecie Komfortowym znajdziecie kanały:

Water Planet HD (pozycja 257) stworzony dla miłośników podróży, poznawania innych kultur i historii. Porusza tematy przeznaczone dla fanów aktywnego trybu życia. A także tych, którzy pragną czerpać wiedzę o środowisku. Polecany m.in. serial przyrodniczy „UNA – Dzika perła Bałkanów” 

Novela TV HD (pozycja 256) tutaj zobaczycie głównie telenowele i filmy. Kanał przeznaczony dla widzów kochających seriale, którzy szukają wzruszeń, zaskakujących zwrotów akcji oraz wątków miłosnych. Polecamy serial „ Na przekór przeznaczeniu”

Active Family HD (pozycja 357) w jego ramówce znajdziecie relacje z różnych dyscyplin sportowych. Obejrzycie programy podróżnicze, edukacyjne, dla amatorów tańca czy aktywnego spędzania wolnego czasu. Polecamy teleturniej „ Sześcian” lub aktorskie show „ Gwiazdy na wyjeździe”, w którym można poznać kulisy teatralnych podróży polskich gwiazd.

Mixtape TV HD (pozycja 688) to kanał muzyczny w posłuchacie hip-hop, rap i reggae.

Ponadto do Pakietu Optymalnego dołączyliśmy CBS Reality (pozycja 344), który znajdował się w Pakiecie Komfortowym. Z kolei do Pakietu Komfortowego trafiła Motowizja HD (pozycja 128).

Miłego oglądania!

Udostępnij: Kolejne bezpłatne kanały w Telewizji od Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Mam Orange TV 18:50 24-02-2023
  Ale ściema. Nadal zakodowane. Mam pakiet optymalny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:10 24-02-2023
  Ale zazdroszczę tym co mają czas żeby oglądać TV. Ja o 22 padam 😜
  Odpowiedz
 • komentarz
  Luk 08:53 25-02-2023
  Gdzie jest wzmianka o Novelas + w tym artykule? Od grudnia pisano o tym, że ten kanał też się pojawi w ofercie, nawet jest logotyp zamieszczony na stronie z ofertą tv i tak brak dostępu
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Hi-Tech Girls wybrane (1)

Monika Kulik

22 lutego 2023

Hi-Tech Girls wybrane
1

10 laureatek pierwszej edycji konkursu Hi-Tech Girls rozpoczyna praktyki w Orange Polska. Tak realizujemy cel zwiększenia obecności kobiet  technologiach – na rynku pracy i w naszej firmie.

W październiku ubiegłego roku zaprosiliśmy studentki politechnik i uniwersytetów (od trzeciego roku studiów) i absolwentki (do roku po zakończeniu nauki) do konkursu Hi-Tech Girls. Zwiększenie do 25% liczby kobiet w obszarach IT i w sieci to jeden z naszych celów w zakresie różnorodności. W Orange prowadzimy szkolenia i aktywności zachęcające kobiety do pracy w technologiach, a poprzez programy społeczne, o czym pisała już Kasia, uczymy dziewczynki, że programowanie i IT nie jest „tylko dla chłopców”. Również w Orange Digital Center w ramach FabLabów zapraszamy do programu MakerWoman.

Konkurs Hi-Tech Girls miał zachęcić najlepsze studentki i absolwentki studiów technologicznych do rozpoczęcia praktyk w obszarach tech w Orange Polska.

Na czym polegały zadania?

Każda z laureatek rejestrując się do konkursu deklarowała, z jakiego obszaru chce rozwiązać zadanie. Do wyboru były:

 • DATA&AI – w tym obszarze zadanie koncentrowało się na analizie danych, zbadaniu kluczowych zależności i odpowiedniej wizualizacji wniosków;
 • Cloud – w tym obszarze sprawdzaliśmy, jak uczestniczki radzą sobie z takimi narzędziami, jak Docker i Kubernetes. Ich zadaniem było zaplanowanie wdrożenia aplikacji na opensourcową chmurę Openstack;
 • UX/UI – w tym obszarze zadanie koncentrowało się na przeprowadzeniu analizy użyteczności wersji mobilnej strony orange jobs.

Nagrodami w konkursie były praktyki w Orange Polska, mentoring z naszymi menedżerami i vouchery o wartości do 10 000 zł na szkolenia specjalistyczne do zrealizowania w Future Collars.

Efekty konkursu

Do konkursu zgłosiło się 145 osób z całej Polski, a rozwiązane zadania konkursowe przesłały nam 54 z nich. Nasze jury złożone z menedżerów i ekspertów z obszarów DATA&AI, Cloud oraz UX/UI nie miało łatwego zadania. Ostatecznie przedstawiciele jury spotkali się z 18 uczestniczkami i wybrali 10 laureatek, które już w tym roku zaczną praktyki w Orange Polska (6 w obszarze DATA&AI, a 4 UX/UI).

Przed nimi intensywny czas zdobywania nowych umiejętności, a przed nami chwila oddechu przed rozpoczęciem przygotowań do drugiej edycji konkursu, z którą ruszymy już jesienią.

Partnerem konkursu była firma Future Collars, a partnerami wspierającymi – należące do grupy Orange Polska spółki – Bluesoft, Integrated Solutions i Craftware.

Relacja z gali Hi-Tech Girls.

Udostępnij: Hi-Tech Girls wybrane
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:07 24-02-2023
  Brawo Drogie Panie 💪
  Odpowiedz

;

Gaming

Dlaczego wszyscy grają w Hogwarts Legacy? (1)

Bartosz Graczyk

20 lutego 2023

Dlaczego wszyscy grają w Hogwarts Legacy?
1

Hogwarts Legacy jest ogromnym hitem. Dawno żadna gra wideo nie zrobiła takiego szumu w mediach jak dzieło Avalanche Studios. Czy naprawdę jest aż tak dobra? Skąd wziął się jej sukces?

Mam dziwne wrażenie, że internet podzielił się na dwa obozy. Tych, którzy grali w Hogwarts Legacy i tych, którzy jeszcze nie. Z produkcją wiąże się też wiele kontrowersji, spekulacji i skrajnych emocji.

Przełamałem się i kupiłem Hogwarts Legacy

hogwarts legacy postaci

Nie jestem Potterheadem, czyli wielkim fanem marki. O produkcji tylko słyszałem i obserwowałem wydarzenia z nią związane z perspektywy „dziennikarskiej”. Czuję się w obowiązku, być na bieżąco ze światem gier i technologii. Samo Hogwarts Legacy nie znalazło się jednak na mojej liście zakupów. Szczególnie, że to droga przyjemność – za wydanie konsolowe ok. 300 zł. Mimo tego, już kilka dni przed premierą gry widziałem dziesiątki, jak nie setki treści związanych z Hogwarts Legacy! Gra była wszędzie. Na TikToku, Facebooku, Youtube i Instagramie. Wzbudziła ogromne zainteresowanie, a fani sami tworzyli reklamę dla producenta.

Nie wszystkim jednak dzieło spod marki Harry’ego Pottera się spodobało. Niektórzy postanowili „zbojkotować” produkt, ze względu na kontrowersyjne, publiczne wypowiedzi J.K Rowling.

To nie przeszkadzało, by w jednym momencie na samym Steamie w grę grało ponad 500 tys. użytkowników! A pamiętajmy, że do statystyk wliczane są tylko wydania PC na platformie Steam, a gra była sprzedawana jeszcze w Epic Games Store, czy na konsolach nowej generacji. Mamy więc bezdyskusyjnie do czynienia z hitem. Czy jest on jednak wart uwagi i co przyciągnęło tylu graczy do Hogwarts Legacy? Mimo początkowego dystansu postanowiłem to sprawdzić.

Pierwsze wrażenia piątoklasisty z Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to po prostu spełnienie marzeń, a dokładniej spełnienie marzeń pokoleń Y i Z, które wychowały się na książkach i filmach z Harrym Potterem. Doczekali, że mogą otrzymać list z Hogwartu i rozpocząć naukę sztuki magii! Na tym aspekcie bazuje cała gra i wydaje mi się, że jest to jeden z najważniejszych czynników sprzedażowych. Już na początku, jeszcze przed stworzeniem własnej postaci, otrzymujemy korespondencję od wicedyrektorki szkoły.

hogwarts legacy zycie

Z jednej strony fabuła gra pierwsze skrzypce, bo stajesz się uczniem Hogwartu, z wyjątkowymi umiejętnościami rozumienia prastarej magii, który zaczyna naukę od piątego roku. To jednak nie wszystko. W magicznym świecie mamy bunt gnomów, który próbujemy stłamsić. Hogwarts Legacy tworzy własną, unikalną historię. Choć dzieje się w świecie Harry’ego Pottera, chronologicznie ma miejsce jeszcze przed narodzinami Chłopca-Który-Przeżył i nastaniem Volde… tzn. sami-wiecie-kogo. Trzonem wydarzenia jest poznawanie Hogwartu oraz rozbudowa motywów pierwotnie znanych z książek i filmów.

Niby magia, ale trochę mechaniki

Mechanika gry jest dość złożona. W końcu to RPG, ale aż prosiłoby się, żeby niektóre z jej aspektów rozbudować. Całość gry krąży wokół poznawania tajników magii oraz środowiska nauki młodych czarodziejów z Wielkiej Brytanii, czyli Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

hogwarts legacy czary

Także nasz protagonista rozpoczyna przygodę ze zdobywaniem wiedzy o sztukach magicznych. Towarzyszyć mu w tym będą specjalne minigry, np: rysowanie wzoru za pomocą analoga by nauczyć się nowego zaklęcia. Weźmie udział w pojedynkach magicznych oraz odkryje nowe zakamarki zamku za pomocą czaru „Revelio”. Można powiedzieć, że jest to połączenie gier z serii Harry Potter, ale w bardziej rozbudowanej formie oraz bez elementów platformowych i Quiditcha (nad tym mocno ubolewam). Mimo braku najpopularniejszego sportu w świecie magii, nadal możemy latać na miotle i zwiedzać nie tylko Hogwart, ale również jego okolice.

hogwarts legacy walka

Te aspekty wywołały na mojej twarzy ogromnego „banana”. W końcu poczułem się jakbym brał udział w filmie z uniwersum Pottera. Tego odczucia nie dały mi poprzednie gry od EA. Mniej radochy sprawia forma w jakiej przedstawiona jest gra. Gatunek RPG cechuje się dużą ilością „zdobyć”, „znajdziek” oraz innych zapychaczy. Te wpływają na rozwój postaci. Jest ich sporo, bo główny bohater zdobywa punkty doświadczenia przez naukę. Co jak co, ale ma wiele informacji do przyswojenia jako uczeń piątego roku. Niestety gra rozwija się powoli. Zanim zdobędziemy podstawowe umiejętności, minie trochę czasu. Zaklęć możemy używać głównie na oskryptowanych elementach gry, co oznacza, że sianie zamętu za pomocą „Vingardium Leviosa” („Lewiooosa! Nie Lewio-SA!”) jest niemożliwe.

Hogwart żyje, ale uczniowie chyba zostali spetryfikowani

Chociaż cały zamek jest pełny nie tylko magii, ale również i interakcji z obiektami, nie do końca spełnia moje oczekiwania. Głównie dlatego, że NPC, z którymi mamy możliwość wejścia w dialog okazują się… dość drętwi. Większość ścieżek rozmów jest dość przewidywalna. Brakuje akcji, niepewności. Postaci poboczne są do bólu archetypowe. Niestety to odbiera uroku Hogwartu. Już na początku gry, gdy dochodzi do wyboru Domu, do którego będziemy należeć, prosty quiz przeprowadzony przez Tiarę Przydziału jest… no cóż, prosty. To dwa niezależne od siebie pytania, które różnią się jedynie kilkoma zdaniami. Jedynie drugie pytanie o to, jaki jest nasz charakter decyduje o przydziale. Jeżeli choć trochę jesteś zaznajomiony z uniwersum Harry’ego Pottera i wiesz czym cechują się poszczególne Domy, nie będzie dla Ciebie niespodzianką do jakiego trafisz.

Podsumowując, rozumiem dlaczego internet jest zafascynowany grą. Hogwarts Legacy to dobra zabawa i spełnienie marzeń niejednego millenialsa, a jednocześnie prosta, ale bardzo przyjemna gra RPG.

Udostępnij: Dlaczego wszyscy grają w Hogwarts Legacy?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 04:06 21-02-2023
  A ja nie gram i jeszcze żyje 🤪 Fajny wpis 💪
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej