;

Oferta

Oferta tygodnia: Huawei P30 Pro, P30 lite i P smart Pro (7)

Marta Krajewska

14 maja 2020

Oferta tygodnia: Huawei P30 Pro, P30 lite i P smart Pro
7

Dziś czwartek, więc prezentujemy kolejne urządzenia w obniżonych cenach, w ofercie tygodnia. Tym razem możecie upolować trzy modele: Huawei P30 Pro 128 GB, Huawei P30 Lite oraz Huawei P smart Pro. Promocja potrwa do środy, 20 maja, do końca dnia.

Sprawdź: Huawei w ofercie tygodnia

Kwoty obniżek dotyczą Planów Mobilnych: 55 i 75 oraz pakietów Orange Love Standard, Extra i Premium.

Huawei P30 Pro 128 GB taniej o 240 zł

Ten ubiegłoroczny, bardzo udany model kupicie teraz 240 zł taniej w. Miesięczna rata za smartfon wynosi 90 zł – w Planie Mobilnym 75 i Orange Love Extra lub 100 zł – w Planie Mobilnym 55 i Orange Love Standard. Przy wyborze pakietu Love Premium wysokość miesięcznej raty spada do 80 zł.

W opcji bez abonamentu, wysokość raty to 134,95 zł/mc, płatne w 20 ratach 0%.

5 powodów, dla których zapragniecie mieć Huawei P30 Pro

Testujemy Huawei P30 Pro

Huawei P30 lite taniej o 192 zł

Huawei P30 lite upolujecie 192 zł taniej. Wysokość raty to 37 zł/mc w Planie Mobilnym 55 i Orange Love Standard, 27 zł/mc w Planie Mobilnym 75 i Orange Love Extra oraz 17 zł/mc w Orange Love Premium.

Przy wyborze opcji „bez abonamentu”, wysokość raty to 54,95 zł/mc (20 rat 0%).

Huawei P smart Pro taniej o 312 zł

Za ten świetny, średniopółkowy model zapłacicie za teraz 22 zł/mc w Planie Mobilnym 75 i Orange Love Extra. W Planie Mobilnym 55 i Orange Love Stanard 32 zł/mc, a w Orange Love Premium tylko 12 zł/mc.

Bez abonamentu wysokość raty wynosi 64,95 zł/mc (20 rat 0%).

Huawei P smart Pro, czyli wyższa średnia półka

Podane ceny dotyczą nowych i lojalnych klientów, którzy podpiszą umowę na 24 miesiące.

Udostępnij: Oferta tygodnia: Huawei P30 Pro, P30 lite i P smart Pro
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  nick 11:43 14-05-2020
  Zostawcie w spokoju prepaida! #muremzaskarbonką
  Odpowiedz
  • komentarz
   ketrasa 16:37 14-05-2020
   Tutaj temat na NO o skarbonce: https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/KONIEC-SKARBONKI/td-p/206850
   Odpowiedz
 • komentarz
  JarKen 16:05 14-05-2020
  Zawsze mieliście dobre układy z Samsungiem - kiedy M21?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:59 14-05-2020
  Huawei P30 Pro petarda!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Edi 20:41 15-05-2020
   Przecież to staroć ze słabym procesorem i bez 5G
   Odpowiedz
 • komentarz
  Edi 17:50 15-05-2020
  A kiedy zaczniecie sprzedawać nowe telefony z 5G?
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 20:09 16-05-2020
   A po kiego Ci 5G w telefonie??? Możesz to merytorycznie uzasadnić? I dlaczego 4G jest dla Ciebie takie "słabe"? :/
   Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

W czasach pandemii szyją, uczą i gotują dla innych. Nasi bohaterowie-wolontariusze Orange. (1)

Wojtek Jabczyński

14 maja 2020

W czasach pandemii szyją, uczą i gotują dla innych. Nasi bohaterowie-wolontariusze Orange.
1

Organizują sprzęt do zdalnej nauki dla dzieci, obiady dla medyków i dzieci z ubogich rodzin, produkują przyłbice i szyją maseczki, wspierają domy pomocy społecznej. Wolontariusze Orange Polska pracują w całej Polsce. Epidemia tylko dodała im energii żeby pomagać innym.

Jak się chce, zawsze można pomagać

Kasia Bodora, jest menedżerem sosnowieckiego dystryktu Orange i wolontariuszką. – Kiedy musieliśmy zamknąć 10 z 15 naszych salonów w Centrach Handlowych, najgorsze co mogliśmy zrobić to siedzieć bezczynnie – mówi. – Na telekonferencji rzuciłam pytanie, jak możemy działać i pomóc? Wśród pomysłów pojawiło się szycie maseczek. Wbrew pozorom to nie było takie łatwe, jak się teraz wydaje. Sprawdziliśmy wśród pracowników, ile mamy maszyn do szycia i kto ma smykałkę do krawiectwa. Przeszukaliśmy internet, żeby wiedzieć jak szyć maseczki. Potem znaleźliśmy hurtownię, aby mieć z czego je robić. Wsparła nas Fundacja Orange. Szycie ruszyło z kopyta.

Wspólnymi siłami zespół uszył ponad 1000 maseczek. Trafiły do ośrodków opieki dla  seniorów, szpitali i pogotowia. W tym tygodniu część z nich wysłano do prowadzonej przez polskich duchownych misji w Peru.

– Jestem dumna, że wspólnie potrafiliśmy zmobilizować się do pracy dla innych. Co więcej, do akcji szycia przyłączyły się osoby spoza zespołu. Zaangażowaliśmy rodziny i sąsiadów. Usłyszeliśmy wiele podziękowań i to jest najlepszy dowód, że warto – przekonuje Kasia Bodora.

Pandemia nie zmieniła wolontariuszy Orange

Wolontariat w Orange jest jednym z liczniejszych w Polsce. W działania społeczne z Fundacją Orange angażuje się ok. 3,5 tys. pracowników rocznie. Kiedy nie było pandemii prowadzili zajęcia w szkołach, remontowali placówki i wspierali dzieci w trudnej sytuacji. Tylko w 2019 roku zrealizowali 380 inicjatyw dla 40 tys. potrzebujących. Od marca, w jednej chwili, sytuacja się zmieniła.

– Z podziwem i wzruszeniem patrzyłam, jak nasi wolontariusze ekspresowo wyczuli, co jest teraz najważniejsze i od razu zaczęli działać – przekonuje Magda Mierzwińska, Koordynatorka Wolontariatu Pracowniczego, Fundacja Orange. – Epidemia wpłynęła na kształt wolontariatu pracowniczego. Działania, które opierały się na interakcji, pracy zespołowej, spotkaniu z odbiorcami pomocy, nagle przestały być możliwe. Ale duch pomagania pozostał i wolontariusze przy wsparciu Fundacji przyłączyli się do walki z koronawirusem. Pomaganie wygląda inaczej, ale żyjemy w czasach, kiedy wszystko jest…inaczej. Oby na chwilę.

Realizujemy 50 akcji, przybywa kolejnych

To niezwykłe, że chociaż epidemia wpłynęła na życie nas wszystkich, to w ogóle nie zmieniła wolontariuszy i ich zaangażowania. Działania, które opierały się wcześniej na interakcji, pracy zespołowej, fizycznym spotkaniu z odbiorcami pomocy, po prostu dostosowali do sytuacji. Zaczęli tylko dostrzegać nowe potrzeby w swoich społecznościach powodowane epidemią. Ich zaangażowanie i pomysły wsparła Fundacja Orange.

Aktualnie wolontariusze działają na rzecz dzieci z domów dziecka, zapewniając im sprzęt do zdalnej nauki, organizują obiady dla medyków i dzieci z ubogich rodzin, produkują przyłbice i szyją maseczki, wspierają jadłodajnie i domy pomocy społecznej, przekazując m.in. środki do dezynfekcji. W całej Polsce realizowanych jest teraz blisko 50 różnych akcji, w które włączyło się oko. 240 pracowników Orange. Każdego dnia pomysłów na pomoc przybywa, będą się zmieniały i dostosowywały do tego, jak będzie wyglądać „postcovidowy” świat. Fundacja Orange będzie wspierać wolontariuszy organizacyjnie i finansowo – poprzez minigranty.

Warto pokazywać bohaterów

Szczerze podziwiam naszych bohaterów-wolontariuszy. Dlatego przez najbliższe tygodnie będę na blogu opisywał ich historie i pracę. Każda, nawet mała pomoc czyniona z potrzeby serca, jest warta zauważenia i pokazania.

 

 

Udostępnij: W czasach pandemii szyją, uczą i gotują dla innych. Nasi bohaterowie-wolontariusze Orange.
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 12:36 14-05-2020
  Gratulacje i jako medyk bardzo dziękuję za każdy gest pomocy. Gdyby nie podmioty prywatne, to......byloby ciężko pracować w nowej rzeczywistości. A na pewno sprzętu pierwszej potrzeby byłoby o wiele mniej.
  Odpowiedz

;

Oferta

OPPO A91 chodź, pomaluj mój świat (16)

Marta Krajewska

13 maja 2020

OPPO A91 chodź, pomaluj mój świat
16

Specjalnie dla Was sprawdziłam, co potrafi debiutujący w ofercie Orange smartfon OPPO A91. To był szybki test, więc skupiłam się na tym, co dla wielu z Was jest najważniejsze – możliwościach aparatu, baterii i ogólnych wrażeniach z korzystania.

Jeśli spodoba Wam się ten smartfon, to jeszcze do jutra, do końca dnia możecie zawalczyć o niego w blogowym konkursie. Zajrzyjcie TUTAJ

Odkąd trwa lockdown, najwdzięczniejszym polem do testowania fotograficznych możliwości aparatu są miejskie parki, skwerki i położne na uboczu tereny zielone. Dlatego w weekend zabrałam Manię i OPPO na majowy spacerek, żeby sprawdzić, jak aparat poradzi sobie z wiosenną zielenią w bardzo słoneczny dzień.

Sprawdźcie, jak podczas zdjęć w pochmurny dzień sprawdził się iPhone SE

Tryb ultraszerokokątny

W OPPO A91 jest do dyspozycji poczwórny aparat: główny 48 Mpix, ultraszerokokątny 119 st. z trybem makro – 8 Mpix i dwa 2 Mpix przeznaczone do portretów. W aplikacji aparatu mamy trzy opcje – wideo, zdjęcie, portret. Zaczęłam od zdjęć, wybierając tryb ultraszerokokątny – na górze zwykłe zdjęcie, na dole – tryb ultraszerokątny/makro.

Olśniewający kolor

Dodatkowo, na górze ekranu możemy wybrać opcję „olśniewający kolor”, czyli filtr podbijający kolory. Zobaczcie porównanie – na górze kolory w wersji zwykłej, na dole – olśniewającej. Zdjęcia robiłam w słoneczny dzień, ale w parku było sporo zacienionych miejsc pod drzewami, dlatego dodatkowo miałam przez cały czas włączony tryb HDR.

Robiąc zdjęcia można dodatkowo włączyć inne filtry – nie skorzystałam z tego, bo HDR i olśniewający kolor dały optymalny efekt.

AI rozpoznaje fotografowane obiekty

Aparat w OPPO ma opcję inteligentnego rozpoznawania fotografowanych obiektów i dostosowywania do nich ustawień. Radzi sobie z tym zupełnie nieźle. Zobaczcie – zdjęcia robione z pomocą AI. Opcję można wyłączyć w ustawieniach.

Portrety z (mniej lub bardziej) rozmytym tłem

Na koniec crème de la crème możliwości fotograficznych OPPO, czyli portrety. W A91 przeznaczono na ten cel aż dwa 2 Mpix aparaty. I teraz uwaga – zobaczcie, co dzieje się z tłem. Tak, to znany efekt bokeh, czyli rozmycie tła. Patrząc na te zdjęcia przecierałam oczy ze zdumienia – efekt jest intensywny, może nawet nieco za bardzo. Na szczęście, intensywność rozmycia można regulować – przed zrobieniem zdjęcia oraz po, w trybie edycji. Na tych zdjęciach bokeh był ustawiony na 60%. Nawet z mocno rozmytym tłem portrety wyglądają pięknie, bo pierwszy plan jest ostry, a twarz wygładzona 🙂

Upiększone selfie

Przedni aparat do selfie ma 16 Mpix i radzi sobie całkiem nieźle. W trybie upiększania można wygładzić cerę, wyszczuplić twarz, powiększyć oczy, zmniejszyć nos i in. Można też zastosować przycisk automatycznego upiększania, jeśli nie chcemy przesadzić. Rezultaty przed i po zobaczycie poniżej. A selfie w masce na dowód, że nie uchylam się od obowiązku. 

Cała reszta: bateria, ogólne wrażenia

Bateria w A91 (4025 mAh) wystarczyła na jeden dzień intensywnego i jeden – umiarkowanego korzystania ze smartfonu. Nie ładowałam jej przez weekend. Jeśli chodzi o ogólne wrażenia z korzystania ze smartfonu – znowu bardzo przyjemne. Potwierdziło się moje dobre zdanie o produktach tej marki. Interfejs działa płynnie. Podobnie – rozpoznawanie twarzy i skanowanie odcisku palca.

Jeszcze jedna ważna kwestia – spacerując z moim kochanym, ale nieco nadaktywnym psem, muszę być przygotowana na niespodziewane szarpnięcia smyczy, kiedy zobaczy coś, co akurat w danej chwili musi powąchać, obejrzeć z bliska itd. Bałam się, czy robiąc jedną ręką zdjęcia, a drugą trzymając smycz, nie upuszczę smartfonu w momencie niespodziewanego szarpnięcia. Na szczęście A91 dobrze leży w dłoni – zawdzięcza to proporcjom 20:9 i niewielkiej grubości – 7.9 mm.

Mam nadzieję, że przekonałam Was do tego udanego średniopółkowca marki OPPO. Sprawdźcie, ile kosztuje w planach mobilnych oraz bez abonamentu w sklepie Orange: OPPO A91 w sklepie Orange

Udostępnij: OPPO A91 chodź, pomaluj mój świat
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  JarKen 16:16 13-05-2020
  No to zachęciłaś do tego smarta, szkoda że już po wpisie konkursowym, bo bym się bardziej postarał :D
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Krajewska 21:31 13-05-2020
   ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:08 13-05-2020
  Zdjęcia widzę robi mega, zacne urządzenie w rozsądnej cenie :) OPPO life is good :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Krajewska 11:34 14-05-2020
   Zdjęcia naprawdę ładne, pogoda też trochę pomogła :-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 08:58 14-05-2020
  "pomaluj mój świat..." - ale coraz mnie pomarańczowo... Kolejne cięcia w prepaidzie. Teraz padło na skarbonkę :( https://www.orange.pl/omnibook/zamkniecie-uslugi-skarbonka-w-orange-na-karte?_ga=2.251055174.1966710898.1588960918-232752827.1588425054&fbclid=IwAR2YJd-tbEn6zq65pBjylfoykh8Rkwd6EX7tXXb0FIeVeQOFt3WgGqsfAGk#
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krystian 09:25 14-05-2020
  Robi się coraz mniej kolorowo w Orange - dlaczego wyłączacie Skarbonkę ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marta Krajewska 11:33 14-05-2020
  Zdecydowaliśmy o zakończeniu świadczenia tej usługi. Środki zgromadzone w Skarbonce można wykorzystać do 31.12.2020 r.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 12:49 14-05-2020
   Uuuu.....mam trochę w Skarbonce. Będzie trzeba przelać na konto główne. Szkoda bo fajna była to promocja.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 08:33 15-05-2020
   Usunęliście usługę Skarbonka ale jeśli ktoś nie ma wymagalnych 5 zł tylko 2 zł moim zdaniem wszelkie pozostawione pieniążki powinny zostać przelane automatycznie na konto użytkownika lub można by było je przelać nawet do jednego grosza.Wybaczcie ale sprawę uważam że należy do UKE - zabieranie pieniędzy z konta to chyba nie dobry pomysł jak uważacie ?
   Odpowiedz
  • komentarz
   JarKen 17:24 15-05-2020
   Marto będzie auto przelewanie na konto główne czy trzeba samemu.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Marta Krajewska 11:30 20-05-2020
    Przelać trzeba samodzielnie, tak jak do tej pory.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 17:48 14-05-2020
  Raczej nie pomaluję Ci świata musisz sama się o to postarać.Czy ja o czymś nie wiem skarbonkę usuwają no to doczekaliśmy się zmian :-(
  Odpowiedz
  • komentarz
   JarKen 15:50 15-05-2020
   O malowanie świata pani Marcie się nie martw, kolejka by się ustawiła ;)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Krajewska 11:32 20-05-2020
   Dziękuję, mój świat jest kolorowy, choć zawsze można coś lekko ulepszyć :-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Mati 18:00 19-05-2020
  Kto wygrał konkurs?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Krajewska 11:33 20-05-2020
   Wyniki opublikowane we wpisie konkursowym, na stronie głównej.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej