;

Reklama

Oferta w parze najpopularniejsza (7)

16 maja 2019

Oferta w parze najpopularniejsza
7

Już ponad 1/3 wszystkich klientów nju mobile korzysta z co najmniej dwóch numerów. Najchętniej wybieracie ofertę 19 zł na głowę w parze, czyli połączenie „bez limitu 29 zł” z dodatkowym numerem za 9 zł. O tym jak łatwo możecie ją mieć pisałem szczegółowo tutaj.

Nic więc dziwnego, że właśnie tę ofertę zauważycie w najnowszych reklamach nju. Kampania w telewizji (billboardy sponsorskie) i internecie startuje od dziś i potrwa do końca czerwca. Reklamy wyprodukowała agencja Ogilvy&Mather, a za zakup mediów odpowiada dom mediowy Initiative Media.

A u nas premierowo możecie zobaczyć filmik z parą żółtych bohaterów nju.

Nowe wideo nju mobile

Udostępnij: Oferta w parze najpopularniejsza
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 11:18 16-05-2019
  A po co reklamować? ;) akurat ta oferta broni się sama. Oby tylko Nju nie poszło w ślady Orange z podwyzkami.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 12:03 16-05-2019
   Dokładnie :) Oby nju zawsze było takie cud, miód i orzeszki :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 13:14 16-05-2019
    Nie pójdzie w ślady głównej marki, ponieważ NJU oferta jak i obsługa jest dostępna przez internet, czyli nie jest potrzebny punkt stacjonarny.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 13:21 16-05-2019
  NJU, Plany Mobilne, Flex, Orange Free, wybór jest duży, każdy coś znajdzie :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  sylwekzolkusza 14:32 16-05-2019
  Warto pomyśleć o zaliczeniu stażu dla klientów z karty przechodzących na abonament.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 17:56 16-05-2019
  Dla dwóch numerów nie ma lepszej oferty na rynku. A jeszcze jak dochodzi staż... Oho ho ho ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  987 22:40 16-05-2019
  pytanie czy jak dzwonicie np na bok 510 100 100 to płacicie czy w ramach rozmow to macie?
  Odpowiedz

;

Oferta

Rower miejski od Orange dojechał do Śremu (1)

Piotr Domański

15 maja 2019

Rower miejski od Orange dojechał do Śremu
1

Uruchomiony w wielkopolskim mieście system rowerów składa się z 20 jednośladów. System, obsługiwany w konsorcjum z Roovee, nie wymaga stacji dokujących. Pojazdy można zostawić w dowolnym miejscu w granicach miasta i zapiąć specjalne zapięcie na koło (lock).

Gdy pod koniec marca pisałem, że wkrótce ruszymy z kilkoma projektami rowerów miejskich nie sądziłem, że przyjmie to taką skalę. W ciągu kliku tygodni ruszyliśmy z systemem 15 elektrycznych rowerów MTB w Dusznikach-Zdroju, 35 rowerów w Ostrołęce oraz 120 rowerów w Stalowej Woli. Pierwsze są pomyślane jako świetna atrakcja dla turystów, następne jako wsparcie dla mieszkańców, którzy mogą dzięki nim sprawniej poruszać się po swoich miastach.

W czym tkwi sekret? Moim zdaniem w tym, że rowery można zostawić w dowolnym miejscu. Dzięki temu nie trzeba szukać „stacji dokującej”, a to oznacza, że pierwsze darmowe minuty zawsze możemy wykorzystać bardzo dokładnie i nie przepłacić. Sezon rowerowy trwa w pełni i przed nami kolejne huczne otwarcia. Pojawiają się też pytania o to, jak to wszystko działa, skoro nie ma stacji dokujących i możliwości podładowania roweru. Otóż sprawa jest prosta – elementy związane z zabezpieczeniami w rowerach ładują się same, w czasie jazdy. Oczywiście, te w w Dusznikach są ładowane – tam jest bateria, której nie naładujecie jeżdżąc.

Bardzo mocno kibicuję systemom rowerów miejskich. Jestem rowerzystą, a jednoślad jest dla mnie podstawowym środkiem transportu. Dwie duże sakwy rowerowe (25 l każda) pełnią świetnie rolę bagażnika, a w Warszawie przejazd rowerem często jest znacznie sprawniejszy niż samochodem. Kibicuję też naszym projektom IoT, bo mam głębokie przekonanie, że pozwalają one zmniejszać negatywny wpływ człowieka na przyrodę. A mamy tutaj co zmniejszać 😉

Udostępnij: Rower miejski od Orange dojechał do Śremu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:27 15-05-2019
  A kto nie lubi rowerów :) Projrkty mega, w Kielcach też coś planują, ale kiedy, co i jak, nie wiadomo.
  Odpowiedz

;

Oferta

Jak przygotować dom jednorodzinny na światłowód? (33)

Piotr Domański

15 maja 2019

Jak przygotować dom jednorodzinny na światłowód?
33

Wiecie jaki jest najlepszy dowód, że inwestycje w światłowód w domach jednorodzinnych (i nie tylko) trwają w najlepsze? Coraz częściej widzę pytania o to jak przygotować swój dom, na przykład w trakcie remontu na podłączenie światłowodu. Nic dziwnego, w zasięgu jest już prawie 200 tys. domów jednorodzinnych. Postanowiłem zebrać dla Was kilka wskazówek.

Zacznę jednak od tego, że wszystkie „poważne” prace na etapie podłączenia usługi , związane ze światłowodem powinni prowadzić fachowcy – dokładnie fachowcy Orange.

Przewody światłowodowe, choć nie są delikatne niczym porcelana, to jednak w trakcie montażu można je uszkodzić. Innym powodem, dla którego warto zostawić to specjalistom jest wykorzystanie w trakcie montażu specjalnych narzędzi, bez których obróbka cienkiego jak włos włókna światłowodowego jest praktycznie niemożliwa. Takich narzędzi na wyprzedaży w „Casto” nie kupicie.

Choć samo stworzenie instalacji to trudne zadanie, to do podłączenia można się przygotować. Światłowód do domu jednorodzinnego podłączamy na dwa  sposoby – „doziemnie” oraz po słupach. Zakładam, że na tym etapie nie wiecie jaką metodę zastosujemy u Was, więc opiszę obie.

Światłowód z podziemi do domu jednorodzinnego

Tutaj kluczem jest wyprowadzenie odpowiedniego kanału dla światłowodu bezpośrednio do granicy działki. Dzięki temu, gdy przyjdzie do instalacji nie trzeba będzie przekopywać ogródka, zrywać kostkę i walczyć z płotem. Powinniście zacząć od poprowadzenia między budynkiem, a płotem rury Ø40 mm, zaślepić ją i dobrze oznaczyć jej koniec. Rurę taką możecie nabyć praktycznie w każdym markecie budowlanym.  To pozwoli poprowadzić nam w przyszłości instalację. Rura powinna mieć możliwie mało zagięć, by łatwo można było wprowadzić do niej światłowód. W środku warto pociągnąć pilot – linkę lub cienki drut, za który później będzie można zaczepić przewód i przeciągnąć go przez rurę. Wielokrotnie w tekście używam tego sformułowania, zawsze dokładnie w tym kontekście.

To jednak dopiero początek, bo co prawda stworzyliśmy właśnie drogę dla światłowodu do waszego domu, jednak zapewne na jego peryferia. Kolejnym elementem, o którym powinniście pamiętać jest montaż tak zwanej telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej. Zaleca się, by była gdzieś przy wejściu do budynku, w garażu lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Taką skrzynkę możecie znaleźć w internecie, kupić na Allegro, więc nie będę się rozwodził. Od 2013 roku jest obowiązkowa w budynkach wielorodzinnych. W przypadku budynków jednorodzinnych niestety każdy właściciel musi osobiście o nią zadbać. Jednak o telekomunikacyjnej skrzynce mieszkaniowej będzie nieco więcej poniżej.

Światłowód do domku jednorodzinnego biegnie także po słupie

Światłowód do domków jednorodzinnych prowadzimy także po słupach. Takie rozwiązanie mogliście zobaczyć  między innymi w dwóch materiałach wideo, gdzie pokazywałem Wam podłączanie światłowodu do osiedla domków jednorodzinnych.

Tutaj kluczowym elementem jest pozostawienie możliwości wprowadzenia światłowodu do budynku. Najlepiej sprawdzi się rura osłonowa lub tzw. korytko prowadzące z górnej części domu – okolic dachu, podbitki dachowej, ganku do wspomnianej telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej. Wlot takiej rury powinien być zamknięty, zabezpieczony i znajdować się w możliwie niewidocznym, choć dostępnym miejscu, w pobliżu którego będzie mocowany kabel zawieszony ze słupa. Tak jak poprzednio zostawiamy w środku  pilot i dbamy, by rurka miała możliwie mało delikatnych zgięć.

Telekomunikacyjna skrzynka mieszkaniowa przydaje się do światłowodu

Taka skrzyneczka  to w nowobudowanych budynkach wielorodzinnych już standard. Jednak w domach jednorodzinnych nadal rzadko spotykana. Może być zarówno wbudowana w ścianę jak i umieszczona na niej. Powinna być dość duża minimum 280x360x80mm (odpowiednio – szerokość, wysokość, głębokość), a w środku powinno znaleźć się przynajmniej jedno gniazdo 230V/50Hz. W związku z tym powinna być także w miejscu niedostępnym dla dzieci, być zamykana oraz posiadać II klasę ochronności zgodnie z normą PN-EN 61140:2016-07 – Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym.

Schemat instalacji światłowodowej w domu

Wspomniane już rurki (lub peszle) powinniście poprowadzić do tych miejsc w budynku, w których będziecie chcieli korzystać z internetu czy TV, a także tych miejsc, które zapewnią najlepszy zasięg Wi-Fi. Warto od razu poprowadzić nim przewód Gigabit Ethernet, którym w przyszłości podłączycie na przykład komputer lub Smart Wi-Fi Box. Takie peszle powinny mieć średnicę wewnętrzną minimum 12 mm i być zaopatrzone w piloty. Warto także pociągnąć jeden z peszli do miejsca gdzie planujecie mieć zestaw kina domowego i pozostawić tam tylko pilota. Pozwoli on w przyszłości w razie potrzeby pociągnąć tam światłowód. Na jego końcu warto zamontować puszkę 60 mm głębokości i gniazdko światłowodowe. Taki układ pozwoli w przyszłości szybko zamontować światłowód.

Peszle to trudna sprawa. Często łamią się, pod wpływem na przykład ciężaru wylewki betonowej i stają się niedrożne.  Instrukcje prawidłowego kładzenia peszli znajdziecie w internecie, a przy odbiorze budynku zwracajcie na nie baczną uwagę.

Jeżeli planujecie większy dom, warto stworzyć całą sieć kabli Gigabit Ethernet, do kilku pokoi. Niestety fizyki nie oszukamy i zasięg WiFi może nie sięgnąć wszędzie. Dlatego może się przydać urządzenie, które poszerzy zasięg modemu, takie jak Smart WiFi Box. To element szerszego systemu naszego Smart WiFi, które pozwala zoptymalizować działanie domowej sieci.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej, jak przygotować swój dom, czy też mieszkanie na nową technologię to zapraszam do zapoznania się z dokumentem przygotowanym specjalnie przez Orange dostępnym pod tym linkiem: https://www.orange.pl/ftth_oferta.phtml#standard_techniczny

Jeżeli jesteście już w zasięgu światłowodu zajrzyjcie po prostu na stronę orange.pl by dowiedzieć się więcej o ofercie. Możecie go wziąć także na próbę.

Udostępnij: Jak przygotować dom jednorodzinny na światłowód?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:22 15-05-2019
  Cenne porady :) Może kiedyś się przydadzą, może keidyś coś się wybuduje ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  Hanni 21:47 15-05-2019
  To jeszcze przydał się opis ostatniej mili w mieszkaniach wielorodzinnych. Jak to wyglada już w samym mieszkaniu. Wiem że światłowód nie lubi kątów prostych, więc jak to jest z przeciągnięciem lini? Czy już tylko przez ścianę, skrzynka, a dalej WIFi????
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:48 30-07-2019
   Instalację światłowodu w mieszkaniu pokazaliśmy w tym materiale: https://youtu.be/XCe9Lo85WLU. Generalnie - jeżeli masz peszle w mieszkaniu, a całe nowe budownictwo powinni mieć - idziemy peszlami. Jeżeli nie - niewielka dziurka nad framugą drzwi, następnie niewidoczny światłowód ( w kolorze framugi lub zbliżony) do listwy przypodłogowej i wzdłuż listwy do gniazdka światłowodowego, najczęściej w dużym pokoju, obok telewizora. Tam ustawiamy FunBox 3.0 i dekoder, a resztę mieszkania pokrywa WiFi. Do FunBox 3.0 można dopiąć kabel Gigabit Ethernet. Drugą opcją jest zakup Smart WiFi Boxa, który spinamy po WiFi i do niego podpinamy po kablu Ethernet komputer. To szczególnie dobre rozwiązanie dla starszych PC-etów, które nie obsługują WiFi 5 GHz.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jaro 19:29 24-05-2019
  @Piotr Domański jaki jest standard techniczny w Waszych węzłach dostępowych (szafkach ulicznych)? Chodzi mi o możliwą ilość klientów do przyłączenia. Jest tyle włókien ile domostw czy np. 2x więcej lub np. 20% zapasu?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:42 30-07-2019
   W teorii 128, w praktyce 32, rzadziej 64. Zdarzają się też 16. Tu jest inaczej niż w przypadku VDSL czy ADSL.
   Odpowiedz
 • komentarz
  reev 13:16 20-08-2019
  Szkoda tylko, że technicy to podwykonawcy, którzy w jednym mieście 100tys. potrafią się bić o jedną drabinę. W przypadku uszkodzenia światłowodu lub położenia kilku metrów przyjeżdżają "fachowcy" z Orange i wzruszają ramionami, że trzeba czekać minimum dwa tygodnie na ludzi z narzędziami. Trochę śmieszne jak na firmę tych rozmiarów.
  Odpowiedz
  • komentarz
   reev 11:55 21-08-2019
   Miałem już w swojej historii kontaktów z Orange - 41 dniową naprawę DSL (usterka wymagała kawałka kabla i dosłownie 10 minut roboty). W drugim miejscu naprawiali mi Neostradę około miesiąca - tu było odbijanie piłeczki kto winni czy technicy czy osoba wprowadzająca zlecenie do systemu. Dzisiaj w trzecim, innym miejscu od dwóch tygodni mam zerwany światłowód. Dzisiaj znowu byli "fachowcy" z Orange, jeden do drugiego mówi szeptem "musimy skompletować narzędzia". Podsumowując - możecie kręcić filmiki jak to cudownie działają ekipy - ale rzeczywistość jest całkowicie inna.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 12:02 21-08-2019
    Cześć, oczywiście nie powinno to tak wyglądać. Będę wdzięczny za kontakt. Przekażę komu trzeba.
    Odpowiedz
    • komentarz
     reev 12:17 21-08-2019
     Panie Piotrze dam im czas do końca tygodnia. Wkurza mnie że byli już łącznie 3 razy i za każdym razem odjeżdżają, mówiąc że brakuje narzędzi albo że musi przyjechać ktoś inny. Ile razy trzeba patrzeć na to samo, żeby przygotować się do roboty?
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 12:55 21-08-2019
      Będę jednak wdzięczny za informację. Jeżeli coś mamy zmienić, a trudność jest jednostkowym wypadkiem to musimy wiedzieć gdzie występuje, by móc mu zaradzić. Jeżeli nie będziemy wiedzieć, gdzie nie możemy nic na to poradzić.
      Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 05:37 22-09-2019
  Dzień dobry chciałbym zapytać w jaki sposób skontaktować sie z Orange w sprawie budowy przyłącza światłowodowego. Budujemy przy nowej ulicy w Gdańsku Osowej (ul Cerery) razem 5 domów jednorodzinnych. Jak zachęcić Orange do położenia tam światłowodu?
  Odpowiedz
 • komentarz
  JamesBD 15:51 30-10-2019
  Zbliżam się właśnie do remontu generalnego domu oraz ocieplenia stąd moje pytanie do kogo zgłosić się w Orange aby porozmawiać na temat przygotowania domu pod przyszłe podłączenie światłowodu?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 23:20 13-12-2019
   Nie prowadzimy takich usług, zachęcamy do lektury pliku załączonego na końcu artykułu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  góral 21:06 10-12-2019
  Ale tak konkretnie. Przyłącz do budynku ze słupa czyli napowietrzny. Pytanie, światłowód z linką nośną? czy bez. Następnie jaka średnica kabla światłowodowego? ponieważ chciałem ułożyć odpowiedni rozmiar mikrorurki. Jeszcze jedna sprawa, czy światłowód będzie zakończony terminalem optycznym a następnie patchcord'em do routera? Czy zamiast terminala optycznego można użyć gniazdka światłowodowego?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 23:23 13-12-2019
   Rekomendujemy rurę doziemną, wszystkie szczegóły można znaleźć w dołączonym do artykule pliku: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1999895/4095786354.pdf
   Odpowiedz
  • komentarz
   Majster 01:48 07-04-2021
   Kolego, nie ma czegoś takiego jak "przyłącz"
   Odpowiedz
   • komentarz
    A 16:27 20-06-2021
    Nie czepiaj się. Nie każdy musi być w tym temacie fachowcem
    Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysztof 22:11 14-01-2020
  Witam. Na stronie Orange wypełniając formularz sprawdzający możliwość świadczenia usługi dostępu do sieci światlowodowej pod wskazanym adresem są błędy wynikające z nazwijmy to z "postępu budowlanego". Wpisując dany adres (w moim przypadku) zostaje poinformowany o obecnym braku dostępu do światłowodu (to rozumiem), ale jednocześnie ukazuje się informacja, że jest dostępny Internet Domowy do 80 Mb/s w ADSL. Ta informacja mnie też cieszy ... jak się okazuje chwilowo. Składam zamówienie na usługę (OMNI0123609645X1) i czekam na termin wizyty montera. Monter przyjeżdża, krótka rozmowa, wizja lokalna w terenie i po kilku godzinach SMS-em dostaje info o BMT czyli Braku Możliwości Technicznych. I co się okazuje. W latach 90-tych XX wieku we wsi została wykonana kanalizacja telekomunikacyjna w technologii miedzianej. Przy każdej posesji zlokalizowana studzienka telekomunikacyjna z przyłączem do każdego domostwa. OK, ale do czasu. Jedno domostwo ulega spaleniu, a następnie rozbiórce. W tym miejscu działka zostaje podzielona na dwie mniejsze i na każdej z osobna wybudowany nowy dom jednorodzinny. Jeden z domów należy do mnie. Oba nowe domy nie mają praktycznie możliwości technicznych podłączenia "stałego łącza" tzw. BMT. A formularz na stronie teoretycznie informuje o takowych możliwościach. Moje pytanie brzmi czy istnieje światełko w tunelu, aby w przyszłości w momencie budowy światłowodów (POPC1, POPC2 i kolejne?) rozbudować istniejącą kanalizację teletechniczną o studzienkę teletechniczną i wyprowadzić przyłącze światłowodowe do nowych domów (przecisk pod drogą gminną 5 m)? Dodam, iż deklaracja chęci podłączenia do sieci światlowodowej została złożona za pośrednictwem formularza na stronie Orange. Pytam o światłowód gdyż podejrzewam, że Orange nie inwestuje już w miedź. (czy się mylę?). Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Simon 20:54 04-05-2020
   Po prostu technikowi nie chce się kopać rowka na położenie kabla, bo nikt mu za to nie zapłaci. Miałem to samo. Dostałem chyba trzy powiadomienia BMT w tym jedno już po położeniu linii. Życie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Grzegorz 10:20 18-03-2020
  Witam u mnie jest tak że trzy metry od domu położony jest światłowód oczywiście jak go kładli to nie zrobili przyłącza do mojego domu bo teściu starszej daty odmówił i teraz tak fizycznie przewód jest a w praktyce brak możliwości technicznych czy da się nawet na własny koszt wykonać przyłącze do budynku ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dom 20:55 28-04-2020
  Dzień dobry, Aktualnie Teltech montuje światłowody na słupach przy mojej ulicy. Niestety mój dom jest daleko od drogi i warunki nie pozwalają na przyłącze naziemne. Jeżeli chciałbym aby światłowód został pociągnięty pod ziemią to co powinienem zrobić? Zgłaszać to do Orange czy samemu wykonać wykop telekomunikacyjny i położyć peszel?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kewin z Ulimia 15:26 05-05-2020
  Małe miejscowości tak? To czemu ja sie kisze na 50mb/s co ? Rewolucja chce swiatlowod w ulimiu. Pozdrawiam z rodzinką
  Odpowiedz
  • komentarz
   freit 13:49 16-01-2021
   Witam, możesz powiedzieć jaki dostawca oferuje 50/s w Ulimiu?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Adam 19:14 23-07-2020
  A co zrobić, gdy Panowie (instalatorzy?) podłączyli 'ze słupa' do ściany Domu światłowód, przyszedł przedstawiciel Orange z (olbrzymim) tabletem (posprawdzał kabel i jakąś skrzynkę przed posesją) i wręczył mi ulotkę "JUŻ JEST!" o tym, że mam już dostęp do światłowodu - ale wszyscy handlowcy Orange twierdzą zaciekle, że nie mogę mieć światłowodu? :/
  Odpowiedz
 • komentarz
  A.Francuz 08:56 09-09-2020
  Panie Piotrze jak namówić Orange na podłączenie światłowodu do firmy, studzienka ze światłem jest jakieś 400 m dalej, aktualnie mamy miedź do której przyjeżdzają technicy średnio 3 razy w miesiącu z powodu awarii - niestety nie mają mocy na to żeby ktoś im zlecił zmiane tej miedzi na światłowód.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Partner Orange 10:12 13-09-2020
   W sprawie inwestycji zapraszam do kontaktu na biuro@biznesorange.pl
   Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 22:57 20-09-2020
  A jaka jest różnica przyłączania domku do sieci ale z wykorzystaniem routera klienta? Co należy brać pod uwagę? Czy są konieczne jakieś dodatkowe konwertery lub modemy?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Cezary 07:48 25-10-2020
  Panie Piotrze, przedwczoraj ekipa Orange wkopała u mnie na działce światłowód (mikrorurkę) na głębokości ca. 30 cm (na długości ok. 30m) (miejscowość Magdalenka gm. Lesznowola). Zgodnie z Waszą rekomendacją światłowód powinien być położony na głębokości minimum 0,7 metra. Nie ma jeszcze zrobionego podłączenia do budynku. U kogo powiniennem zareklamować tę nieprawidłowość?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Sebastian Kania 03:55 11-11-2020
  Witam, Wysłałem już deklarację klienta pocztą o wybudowanie przyłącza światłowodowego, namówiłem tez 20 sąsiadów (może być więcej bo tuż obok jest więcej gospodarstw domowych. To nowe osiedle domków jednorodzinnych w których aż się prosi o taką istalację. Co trzeba dalej zrobić, żeby coś się ruszyło. Na gminie ciężko polegać, bo im jest to nie potrzebne. Czy możemy liczyc na jakąś odpowiedź. Nie chcemy być w tyle wgzl. innych lokalizacji. Inwestycja Gąski, gm Ciechanów. (proszę o maila, kaniasebastian@o2.pl)
  Odpowiedz
 • komentarz
  irmina 18:39 24-02-2021
  czy instalacja swiatłowodu łączy sie z jakimis niedogodnosciami dla domowników? np odłącznie prądu? przekopanie dzialki, wiercenie w scianie? ile zwykle trwa ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  sin 15:01 09-03-2021
  Niestety troche malo dokladne informacje . Z rysunku nie wynika gdzie jest (gdzie sa) punkty dostepu (access points) do wifi, w modemie/routerze Orange czy moze gdzie indziej? Wiele jest o peszlach i o rurkach tylko nie ma b. waznej informacji jaki promien giecia wytrzymuje kabel swiatlowodowy ? Sama Ilosc ugiec nie jest krytyczna (swiatlo nie widzi tych zakretow), natomiast promien mechanicznego zgiecia kabla swiatlowodowego jest jak najbardziej krytyczny przy prowadzeniu instalacji. Zakladam ze minimalny r jest ok. 30cm , bo widzialem na ulicy jak sa nawiniete bebny z kablem).
  Odpowiedz
 • komentarz
  Monika1990 01:43 16-03-2021
  Szkoda ze ja błagam wręcz o możliwość skorzystania ze światłowodu bo wszyscy mamy prace i lekcje zdalnie... niestety ciagle słyszę odmowę... chyba macie już dość klientów.... a szkoda
  Odpowiedz
 • komentarz
  Rafal 18:44 23-03-2021
  Fajny material, szkoda ze u mnie na ulicy sa juz mufy ze swiatlowodem ale nadal nie widac jej na mapach Orange i zamowic sie nie da 😔
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej