Odpowiedzialny biznes

Oktagon to dobre miejsce dla kobiet? Dla niej na pewno

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
16 maja 2013
Oktagon to dobre miejsce dla kobiet? Dla niej na pewno

Mówią, że sporty walki są dla mężczyzn, ale my wiemy, że to przekłamanie. Najlepszym zaś przykładem na to, że również kobiety sprawdzają się w dyscyplinach opartych na uderzeniach i chwytach są umiejętności Joanny Jędrzejczyk. Te z kolei będziemy mogli podziwiać na najbliższej gali, organizowanej przez Profesjonalną Ligę MMA - "Warmia Heroes". Impreza startuje w sobotę 18 maja o godzinie 20.

- Mam siostrę bliźniaczkę. Wygląda na to, że ja przejęłam te silniejsze cechy charakteru; ona jest księgową i waży 10 kilogramów mniej ode mnie - mówi Jędrzejczyk, zapytana o powody takiej, a nie innej drogi życiowej. - Będzie to mój trzeci zawodowy pojedynek w MMA i mam nadzieję, że wypłynę na szerokie wody już po tej walce - dodaje zawodniczka Arrachion MMA Olsztyn.

Jak te plany zweryfikuje rzeczywistość? O tym przekonamy się już w sobotę, podczas gali, do oglądanie której serdecznie namawiamy.

A Waszym zdaniem - oktagon i ring to miejsca, których kobiety powinny unikać czy wręcz przeciwnie?

 

Profesjonalna Liga MMA 17 Extra: Warmia Heroes na żywo w Orange sport


Rozrywka

Wygraj bilety na OWF

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
15 maja 2013
Wygraj bilety na OWF

W jednym ze swoich materiałów zachęcałam Was do czujnego śledzenia pojawiających się wpisów o Orange Warsaw Festival, do którego pozostało już tylko kilkanaście dni. Dziś mam dla Was mega niespodziankę. Chcecie razem z Orange bawić się na najciekawszym (moim zdaniem :)) wydarzeniu muzycznym w Polsce? Macie ochotę przeżyć to na własnej skórze? Weźcie udział w naszym blogowym konkursie!

Nakręćcie zapowiedź ulubionego artysty spośród tegorocznych gwiazd OWF, zapowiedź powinna być przygotowana w stylu muzycznym, które te gwiazdy reprezentują (np. Beyonce - zapowiedź w stylu R&B, Fatboy Slim - zapowiedź w stylu electro dance itd.).

fbd9bc7507937351c8cb4b8723ebb5da962fbd9bc7507937351c8cb4b8723ebb5da962

Do rozdania w sumie mamy sześć zaproszeń - na każdy dzień festiwalu po trzy zaproszenia. Pamiętajcie, że możecie wygrać jedno zaproszenie na pierwszy lub drugi dzień festiwalu. Na który? To zależy już tylko od Was!, z którą gwiazdą przygotujecie materiał. Swoje nagrania przesyłajcie do poniedziałku 20 maja br na mój adres mailowy aleksandra.wojcik@orange.com. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 maja br. na blogu.


Odpowiedzialny biznes

Warszawa zagadkowo już po raz trzeci

Marta Krajewska Marta Krajewska
15 maja 2013
Warszawa zagadkowo już po raz trzeci

W miniony weekend ulice Warszawy już po raz trzeci stały się planszą gry miejskiej. Studenci Politechniki Warszawskiej krążąc po ulicach Woli, Ochoty i Śródmieścia szukali tajemniczych punktów, w których czekały na nich zadania. Rozgrywki wygrała drużyna "Wzory z pamięci". Orange Polska, podobnie jak w poprzednich latach, przygotowało zaplecze techniczne gry.

- W tym roku temat przewodni gry brzmiał „Oszukaj przeznaczenie, zmień bieg historii”. Uczestnicy przenosili się w czasie do Warszawy różnych epok. Część zadań dotyczyła Powstanie Warszawskiego, było trochę średniowiecza, trochę PRL – mówi Piotr Kusiak ze Stowarzyszenia Studentów BEST, organizatora zabawy.

Eksperci Orange Labs: Jacek, Dorota i Janek specjalnie na potrzeby gry stworzyli kilka rozwiązań wykorzystujących interfejsy programowania Telco 2.0, czyli API.

- Organizatorzy chcieli, aby drużyny o określonych godzinach dostawały SMSy podkręcające ducha rywalizacji. Wiadomości były wysyłane przez stworzony przez nas serwer do gry wykorzystujący interfejsy sieciowe Telco 2.0 - wyjaśnia Jacek Milewski, jeden z twórców rozwiązania.

Postępy drużyn obserwowali sędziowie rozmieszczeni w całym mieście. Punkty przyznawane przez nich za wykonanie kolejnych zadań trafiały do centralnego systemu z bazą danych. Aplikacja liczyła punkty, przechowywała je w bazie i prezentowała je na stronie internetowej.

Przez cały czas trwania gry organizatorzy mogli również obserwować drużyny na mapie miasta on-line. Uczestnicy byli widoczni dzięki starterom Orange, które po włożeniu do telefonów były lokalizowane w sieci komórkowej.

Podczas jednego z zadań, jak w klasycznym filmie akcji, w budce telefonicznej zlokalizowanej na trasie gry zaczynał dzwonić telefon. Jeśli uczestnicy byli w pobliżu i odebrali telefon, słyszeli nagrany komunikat zawierający dalsze wskazówki dotyczące gry.

- Wydzwanianie budki o losowych godzinach inicjowała nasza logika na podstawie scenariusza gry. Realizowała to za pomocą API Click2Announcement od Telco 2.0 – mówi Jacek.

Miasto Zagadek z roku na rok staje się coraz popularniejsze wśród studentów. W tym roku w zabawie wzięło udział 150 osób. Może gra miejska na dobre zagości w majowym studenckim kalendarzu?

Więcej informacji w serwisie: http://miastozagadek.pl/

Poprzednie edycje Miasta Zagadek na blogu orange: Superbohaterowie są w mieście i Miasto Zagadek

Scroll to Top