Odpowiedzialny biznes

Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności

Monika Kulik Monika Kulik
25 stycznia 2016
Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności

Olga Bończyk – aktorka, wokalistka, Ambasadorka programu Fundacji Orange „Dźwięki Marzeń” otrzymała zaszczytny tytuł Gwiazdy Dobroczynności. „Za konsekwentne wspieranie w rozwoju dzieci niesłyszących, za wkład w umożliwianie im dostępu do edukacji na równi ze słyszącymi oraz pomoc rodzinom dzieci z wadą słuchu, za działalność edukacyjną - szerzenie wiedzy i uwrażliwianie Polaków na potrzeby osób niesłyszących” – brzmiał werdykt w czasie wręczenia statuetki.

Problem ten zna z własnego życia, bo wychowała się w rodzinie osób niesłyszących. Olga włada językiem migowym, dzięki czemu może sprawnie porozumiewać się z niesłyszącymi rodzicami dzieci w naszym Programie.  Współpracuje z nami od 10 lat – zaangażowana, wrażliwa i otwarta na nowe aktywności. Każdego lata odwiedza dzieci i rodziców - uczestników turnusów rehabilitacyjnych, które organizuje Fundacja, bierze udział w konferencjach, przekonując o konieczności wczesnej diagnozy i terapii słuchu i mowy. Nawet na okładce swojej płyty "Listy z daleka" postanowiła przypomnieć odbiorcom o tym, że istnieją osoby, dla których muzyka pozostaje... dźwiękiem marzeń. Dzięki wsparciu naszej Ambasadorki – te marzenia mogą się spełnić.

Konkurs Gwiazdy Dobroczynności organizowany był już po raz 7. Program promuje społeczne zaangażowanie osób znanych, które wykorzystują swoją popularność, aby pomagać i przekonywać nas do wsparcia ważnych społecznie idei. Organizatorem programu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

d6be2bda37095b888a82e5ce55641295b3e

fcb4db2ecae39108ac6f3d30f24e4c29667


Rozrywka

Open’er Powered by Orange – kolejni wykonawcy

Kasia Barys Kasia Barys
22 stycznia 2016
Open’er Powered by Orange – kolejni wykonawcy

Przed nami kolejna odsłona line-upu Open’er Powered by Orange. Uwaga, uwaga - jeśli jeszcze nie wiecie, to na festiwalu wystąpią: The 1975 i Bastille. The 1975 – to brytyjska grupa grająca alternatywnego rocka. Ich debiutancki album z 2013 roku, znalazł się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków w Wielkiej Brytanii. W Gdyni zaprezentują swoją nową płytę, która dopiero trafi do sprzedaży - pod koniec lutego. Bastille - pamiętacie pewnie z zeszłorocznego OWF-u. Zespół znany z albumu „Bad Blood” w Gdyni także zaprezentuje swój nowy krążek. Wiemy, że na festiwalu wystąpią 2 lipca.

Mam nadzieję, że z każdą nową prezentacja wykonawców przekonujecie się, że koniec czerwca i początek lipca spędzicie w Gdyni. A jeśli nie – oddajcie się dźwiękom…


Sieć

Mamy dobrą sieć, a będzie jeszcze lepsza!

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 stycznia 2016
Mamy dobrą sieć, a będzie jeszcze lepsza!

Ocena sieci zawsze budziła Wasze emocje i pamiętam niejedną dyskusję na blogu na ten temat. Dlatego z ciekawością oddałem się lekturze opublikowanego właśnie badania UKE na temat jakości sieci polskich operatorów komórkowych. Zaprezentowane dane obiektywnie są pozytywne dla operatorów, a usługi dla Polaków świadczone na wysokim poziomie. Badania potwierdzają, że pod względem jakości usług głosowych i mobilnej transmisji danych, Orange należy do najlepszych w kraju, nie ustępując, a w kilku aspektach wyprzedzając konkurentów. Może o tym świadczyć m.in. jakość odtwarzania filmów z YouTube, która była analizowana. Chcę zwrócić Waszą uwagę, że Orange osiągnął dobre wyniki mimo, że nie dysponował takimi zasobami pasma jak np. Plus i przez to nie mógł rozwijać LTE, tak jak chciał. Nasz rezultat wynika przede wszystkim z gruntownej modernizacji całej sieci mobilnej, które była rozłożona na kilka lat i pochłonęła masę pieniędzy oraz efektywnego zarządzania tą siecią, Dlatego jestem przekonany, że w kolejnym badaniu wypadniemy jeszcze lepiej. Dlaczego? Bo będziemy mogli już wykorzystać częstotliwości 800 i 2600 MHz, wylicytowane na niedawno zakończonej aukcji. Dzięki nim zapewnimy co najmniej 75 Mb/s na terenie niemal całego kraju. W wielu miejscach transmisja będzie znacznie szybsza, bo już teraz są obszary gdzie mamy do 112 Mb/s. Nowe częstotliwości pozwalają także "sięgnąć" w głąb budynków, znacznie poprawiając siłę sygnału i tym samym jakość usług. Planujemy, że w roku 2016 zwiększymy zasięg LTE Orange do ponad 95 proc. populacji Polski. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie usług w oparciu o tzw. agregację pasm i standard LTE Advanced. Wtedy nasi klienci będą mogli korzystać z prędkości sięgających 300 Mb/s.

Raport z badań jakości usług telefonii mobilnej znajdziecie na stronie UKE.

56e709cda00ee654222c8ce8f28baae175f

Scroll to Top