Rozrywka

Open’er Festival Powered by Orange – garść ciekawostek

Kasia Barys Kasia Barys
11 lipca 2018
Open’er Festival Powered by Orange  – garść ciekawostek

Open’er Festival Powered by Orange 2018 to ogromne wydarzenie

To ponad 80 koncertów w ciągu 4 dni. Mnóstwo polskich i zagranicznych artystów oraz wielkie gwiazdy jak Depeche Mode, Arctic Monkeys czy Bruno Mars. Ten ostatni miał największą produkcję podczas tegorocznego Open’era.  Artysta przyjechał z 15 ciężarówkami sprzętu, które następnie pojechały do Glasgow. Orange Main Stage, na którym zagrano koncerty największych gwiazd to ogromna scena. Ma 24 m szerokości, 18 m głębokości i 16,5 m wysokości.  Moc głośników wykorzystywanych do nagłośnienia Orange Main Stage to 550 kW.

Duże liczby robią wrażenie

Powierzchnia Open’er Festival Powered by Orange to 80 hektarów. To więcej nawet niż powierzchnia bazy Pentagonu.  Na polu namiotowym przez 4 dni śpi ponad  15 tys. osób. Tyle właśnie mieszkańców liczy sobie nadmorska Ustka. Festiwalowicze przyjeżdżają do Gdyni także kamperami – było ich ponad 100.

Co zmieniło się w tym roku na festiwalu?

W tej edycji było kilka nowości. Między innymi zorganizowano dwie dodatkowe strefy  gastronomiczne, więc łącznie było ich 7 na całym festiwalu. To ponad 100 punktów z jedzeniem na terenie festiwalu. Dodatkowo po raz pierwszy w historii tego festiwalu stanęła restauracja premium z menu przygotowywanym przez Mateusza Gesslera. Jestem pewna, że na Open’erze nikt nie był głodny. Dosyć dużą ofertę mieli wegetarianie.  Organizator  ze względu na wpływ produkcji mięsnej na środowisko, starał się ograniczać liczbę stoisk oferujących dania mięsne.  W trosce o ekologię zrezygnowano z używania słomek. A w Alter Cafe używano biodegradowalnych lub papierowych kubków do kawy, talerzy z trzciny cukrowej, drewnianych sztućców i mieszadełek do kawy. Wieczka do kawy są wykonane z tworzywa PLA, które jest w pełni biodegradowalne.

Nowości architektoniczne

Mała architektura na Open’er  także była „odświeżona”.  Pierwsze zmiany to całkiem nowa brama wejściowa na festiwal. Zbudowana z kontenerów wyglądała… monumentalnie. Pojawiły się także nowe konstrukcje wizualno – artystyczne na terenie festiwalu.

 

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 20:17 11-07-2018

Depeche Mode, Bruno Mars….ech…..pozytywna zazdrość. Fajne i ciekawe informacje. Jednym słowem wydarzenie było eko 🙂 I super. Zabawa + edukacja = pozytywne nawyki.

Odpowiedz
    mike278
    mike278 10:17 12-07-2018

    Zgodzę się z Tobą Pablo co do DM. Ech, chętnie bym ich zobaczył chętnie. A co do eko to już mniej się zgadzam. Naprawdę, „polityka mięsna” ma taki wpływ na środowisko? To ciekawe po co natura tworzyła faunę. 😉

    Odpowiedz
      Marta Cieślak-Krajewska
      Marta Cieślak-Krajewska 12:22 12-07-2018

      mike, natura nie przewidziała chowu przemysłowego zwierząt, który odpowiada za emisję 14,5 proc. (a wg. niektórych źródeł nawet 18 proc.) gazów cieplarnianych. Chów zwierząt jest bardziej szkodliwy dla środowiska niż transport. Poza tym w Polsce już 10 proc. młodych ludzi deklaruje się jako wegeteranie. Organizatorzy wpisali się w ten trend i chwała im za to – sama wiem, jak ciężko zjeść coś wegańskiego podczas dużej imprezy.

      Odpowiedz
        mike278
        mike278 14:26 12-07-2018

        Widzisz jestem dziwnym człowiekiem. Patrzę wielowymiarowo. I np. faktem jest że gdyby nie chemia w żywności to nie byłoby dobrze z pozyskiwaniem żywności. Sądzisz że naturalne metody pozwoliłyby na wyżywienie ludzkości? (trójpolówka, pastwiska, tylko naturalne nawozy etc.) Dodatkowo „Dosyć dużą ofertę mieli wegetarianie. Organizator ze względu na wpływ produkcji mięsnej na środowisko, starał się ograniczać liczbę stoisk oferujących dania mięsne”. W mojej ocenie oznacza to że ograniczono dostęp 90 % ludzi by zadowolić 10 %. Prosiłbym o odpowiedź przy których stoiskach były większe kolejki. 😉 Jestem bardzo na bakier z „polityczną poprawnością” szczególnie gdy prowadzi to do absurdalnego „jankeskiego sposobu patrzenia” na te sprawy. Poza tematem- weryfikacja po polsku. Brawo.

        Odpowiedz
          Marta Cieślak-Krajewska
          Marta Cieślak-Krajewska 15:30 12-07-2018

          Faktem jest, że do „wyprodukowania” 1 kg wołowiny potrzeba ok. 10 kg paszy i 15 tys. litrów wody. Szacuje się, że gdyby mieszkańcy tylko USA ograniczyli jedzenia mięsa o 10 proc., zasobów wystarczyłoby do nakarmienia 100 milionów ludzi. A że liczba ludzi rośnie (wg. ONZ do 2050 roku będzie nas nawet 10 miliardów), spożycie mięsa również (wg. WHO w ciągu 40 lat wzrośnie o ok. 70 proc), to oznacza coraz większą eksploatację zasobów Ziemi. Dlatego naukowcy eksperymentują m.in. z mięsem hodowanym in vitro. Warto też pomyśleć o diecie roślinnej.

          Odpowiedz

Oferta

Dajemy 1 GB za gol Francji

Marta Krajewska Marta Krajewska
10 lipca 2018
Dajemy 1 GB za gol Francji

Piłkarskie zmagania trwają w najlepsze. Dzisiaj w półfinale zmierzyły się Francja i Belgia. W starciu dwóch państw, w których obecne jest Orange, padł 1 gol Francji. To oznacza, że dostajecie dodatkowo 1 GB.  Teraz czekamy na finał. Zobaczymy, co w nim pokaże francuska drużyna narodowa. Pamiętajcie, że jeżeli Belgia strzeli gole w meczu o trzecie miejsce, to także będziemy rozdawać gigabajty.

Aby skorzystać z pakietu, wyślijcie SMS o treści FINAL na numer 233 (opłata za SMS zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20 zł).

Pakiet można można aktywować w ciągu 24h od publikacji posta. Pakiet jest ważny w kraju, przez 3 dni od daty aktywacji. Oferta dla Klientów ofert głosowych na abonament i na kartę. Szczegóły znajdziecie na stronie: Orange na kartę

Komentarze


Rozrywka

Open’er Festival Powered by Orange 2018 za nami – dziękujemy!

Kasia Barys Kasia Barys
10 lipca 2018
Open’er Festival Powered by Orange 2018 za nami – dziękujemy!

Open'er Festival Powered by Orange 2018 za nami. Jeszcze w tym tygodniu pokażę wam więcej materiałów z Gdyni. A póki co, zobaczcie jaka była atmosfera na festiwalu.

Każda kolejna edycja festiwalu różni się od poprzednich. Jednak tegoroczna edycja Open‘er Festival Powered by Orange 2018 była wyjątkowa. Był to pierwszy Open'er, na którym bilety wyprzedały się całkowicie. Na czym polega sukces edycji, na której bawiło się aż 140 tysięcy osób?

Po pierwsze gwiazdy - headlinerzy, którzy pociągnęli line-up: Arctic Monkeys, Depeche Mode, Gorillaz i Bruno Mars. Wcale nie gorsi byli także artyści, występujący po nich czyli np. Massive Attack czy Taconafide. Zebrali tłumy pod sceną godne światowych gwiazd.

Po drugie hip-hop - to obecnie najpopularniejsza muzyka, jaką się słucha. A polski hip-hop jest naprawdę na wysokim poziomie.  Polski i zagraniczny Hip-hop na festiwalu był obecny codziennie. Oprócz Migos, Post Malone‘a i Taconafide można było pobawić się przy m.in.  Rasmentalism.

Po trzecie klasyka - oprócz najnowszych trendów  nie zabrakło artystów z kilkudziesięcioletnim stażem; być może nie byli oni lepem dla młodzieży, ale wprowadzili niesamowity koloryt w Kosakowie. Byli to m.in  Nicka Cave‘a czy David Byrne.

 

Mediateka

Komentarze

emitelek
emitelek 11:37 04-10-2024

Wojtku! W temacie doładowań 5-złotowych, że jest ono najkorzystniejsze, to chyba sam wiesz dlaczego 😉

Odpowiedz
Wojtek Jabczyński
Wojtek Jabczyński 12:29 04-10-2024

Zależy kto ma jakie potrzeby, ale na pewno jest to popularne doładowanie.

Odpowiedz
Robi
Robi 15:54 07-10-2024

Konkurs na najbardziej „zjechaną” akcję trwa ? Za mało było komentarzy o przenoszeniu numerów pod likwidacją konto ważne za 9 zł ? Nie spodobał się komentarz o pozytywnym psychiatrze ?

Odpowiedz
emitelek
emitelek 19:47 08-10-2024

Dostałem SMS-a z ankietą – sami wiecie, że za 5zł jest najlepsze 😉

Odpowiedz
Scroll to Top