Rozrywka

Orange Kino Letnie bije rekordy

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
09 sierpnia 2013
Orange Kino Letnie bije rekordy

W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłam w Orange Kino Letnie i muszę przyznać, że jest to niesamowite przeżycie, pod chmurką na leżakach oglądać filmowe hity. Pogoda w tym roku nas rozpieszcza, tym samym na pokazach festiwalowych codziennie tłumy widzów. Świadczą o tym statystyki, które właśnie otrzymałam. Podczas jednego miesiąca filmy festiwalowe, pod gołym niebem w Sopocie i w Zakopanem oraz w Wagonie Filmowym, obejrzało ponad 60 tys. widzów. Najwiecej z was letnie kino skupiło molo w Sopocie - prawie 35 tysięcy, a w Zakopanem prawie 25 tys. widzów. projekcje plenerowe, ale także mobilne kino – weekendowy Wagon Filmowy Orange Kino Pociąg z Wagonem Filmowym przejechał między Sopotem a Zakopanem już 8 razy, a filmy obejrzało w nim ponad półtora tysiąca podróżnych. Największym do tej pory zainteresowaniem publiczności festiwalowej cieszą się w tym roku cykle filmowe "Środy z Orange i mega hitem", "Amerykańskie opowieści" oraz "Kino pozytywnej energii", a największą widownię zgromadziły tytuły: "Ted", Magic Mike", "Django" i "Nietykalni". Rekord frekwencyjny padł podczas projekcji filmu "Wielki Gatsby", która uświetniła uroczystą galę wręczenia nagrody festiwalowej Diamentowy Klaps Filmowy – około 2300 widzów w Sopocie i 1100 widzów w Zakopanem.

480cc9b74c844b6ac858c03b5b5e59c15da


Odpowiedzialny biznes

Ciuchcia odjechała – grają wojskowi

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
09 sierpnia 2013
Ciuchcia odjechała – grają wojskowi

Poznański Kolejorz okazał się po raz drugi w konfrontacji z półamatorami z Wilna zwykłą kolejką dla dzieci i jak dziecko został pogoniony z boiska. Kibice, który dopisali kolejny akcent w niełatwych stosunkach polsko-litewskich wywiesili transparent "Litewski chamie klęknij przed polskim panem" sami znaleźli się na kolanach. Na szczęście trener Rumak  - jeżeli odszedł by z Lecha spokojnie tak wojowniczym zapąłem (ale warunkami fizycznymi już nie bardzo) może znaleźć pracę na ringu w formule np. MMA kids. W Wielkopolsce czas jest albo na poważne rozmowy, albo poważne zmiany - zanim sezon będzie można uznać za zmarnowany.

Diametralnie inne humory panują w stolicy Dolnego Śląska. Zespół z wojskowym rodowodem nawiazął w dwumeczu z Brugią do świetlanych czasów polskiego oręża i zarówno w Polsce jak i Belgii zdominował rywali. Wygrana z faworytem zawsze daje z jednej strony komfort psychiczny - bo cokolwiek dalej się stanie, to i tak mamy już plan wykonany i mozemy grać bez wielkiej presji. Z drugiej strony sukces rozbudza nadzieje, na jeszcze więcej. Faza grupowa Ligi Europejskiej jest tuż tuż a z Sobotą Śląsk nie jest bez szans. Z niecierpliwością czekam na dzisiejsze losowanie.

Jest jeszcze "wojskowa" Legia, która na razie przepchnęła sie do IV rundy, ale jak mówi Tomasz Łapiński - Legia dopiero zacznie się rozpędzać i z lepszymi zespołami będzie grała lepiej. Oby jego słowa zamieniły się w złoto ... wypłacane przez UEFA z tytułu udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów.


Bezpieczeństwo

Androooooid, gdzie jesteś?!

Michał Rosiak Michał Rosiak
08 sierpnia 2013
Androooooid, gdzie jesteś?!

Jak często zdarza się Wam zgubić – no dobra, nie pamiętać, gdzie położyliście :) – telefon? Mnie średnio raz w tygodniu, na szczęście po mniejszych lub większych nerwach w końcu go znajduję. Terminal to tylko rzecz, zawsze można kupić nowy (choć to bez wątpienia może trzepnąć po kieszeni), ale co jeśli w niepowołane ręce wpadną nasze dane?

W przypadku telefonów służbowych zazwyczaj – tak jest np. w Orange Polska – uruchomienie możliwości korzystania np. z korporacyjnej poczty automatycznie wiąże się z ustawieniem w terminalu rygorystycznej polityki bezpieczeństwa (konieczność zabezpieczenia PINem/hasłem konkretnej długości, automatyczne czyszczenie danych przy x-krotnym wpisaniu błędnego kodu, itd.). Myślę, że powody, dla których tak się dzieje, są tak oczywiste, że nie trzeba ich tłumaczyć. W przypadku terminali prywatnych o tego typu rozwiązania trzeba się zatroszczyć samemu i o ile ustawienie hasła nie jest problemem, możliwość zdalnego czyszczenia oferowały tylko niektóre modele telefonów (tak, wiem, że właściciele iPhone’ów cieszą się tą funkcjonalnością „od zawsze”), bądź wymagało to instalacji dodatkowego oprogramowania. Od kilku dni wystarczy wejść po prostu wejść na stronę https://www.google.com/android/devicemanager. Tam możemy zobaczyć, gdzie znajdują się urządzenia, zarejestrowane na naszym koncie Google. W moim przypadku lokalizował je z dokładnością do ok. 20m – nie ma więc co liczyć na informację, w którym pokoju zostawiliśmy komórkę, ale możemy się dowiedzieć, czy warto iść szukać telefonu w aucie, czy jednak został w pracy. Warunkiem niestety jest konieczność włączonej transmisji danych albo przynajmniej połączenia Wi-Fi. Jeśli chcemy uaktywnić możliwość zdalnego wymazania danych, najpierw musimy kliknąć link, który wyśle na nasze urządzenie „wniosek” o nadanie Menedżerowi urządzeń Android niezbędnych do tego praw administratora.

Nie zamierzam rozwodzić się nad wspaniałością nowo uruchomionej usługi, bo w tym przypadku akurat Google prochu nie wymyśliło, a wręcz oferuje mniej, niż inne rozwiązania! Korzystałem np. z programu, który przed wyczerpaniem baterii oznacza na koncie użytkownika „flarę ratunkową”, co pozwala na zlokalizowanie nawet wyłączonego telefonu, aplikacja MyXperia pozwala także na zdalne zablokowanie terminala i wyświetlenie na jego ekranie komunikatu (np. o nagrodzie dla znalazcy), inna aplikacja w przypadku trzykrotnego wybrania złego kodu/wzoru odblokowania robi zdjęcie aktualnego użytkownika i wysyła mailem do prawowitego właściciela wraz ze szczegółową lokalizacją. Tym niemniej rozwiązanie Google jest niezależne od producenta i modelu telefonu, a dla poprawnego działania wymaga minimalnej interakcji. Jeśli zdarza Wam się zapominać, gdzie zostawiliście telefon, a Wasze prywatne informacje chcielibyście zachować dla siebie, zdecydowanie polecam któreś z tego typu rozwiązań.

Scroll to Top