;

Odpowiedzialny biznes

Orange Polska liderem ESG (1)

Monika Kulik

13 grudnia 2023

Orange Polska liderem ESG
1

„Lider ESG” to tytuł przyznawany firmom i instytucjom, które w sposób kompleksowy realizują strategię ESG, oferują innowacyjne produkty i usługi wspierające ochronę środowiska lub zrównoważony rozwój społeczny oraz prowadzą skuteczne kampanie edukacyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju. W III edycji konkursu Orange Polska otrzymał Diamentową nagrodę Lidera ESG w kategorii „Strategia”.

Strategiczne podejście do zrównoważonego rozwoju tj. ESG (Environmental, Social, Governance) jest z nami od kilkunastu lat. W 2010 roku stworzyliśmy naszą pierwszą strategię CSR, wyznaczając sobie do realizacji konkretne cele środowiskowe i społeczne. Obecnie w strategii biznesowej .Grow jeden z 4 kluczowych obszarów to właśnie „Odpowiedzialność” – odpowiedzialność za nasz wpływ na pracowników, otoczenie społeczne i środowiskowe. Tę konsekwencję w dążeniu do zrównoważonego rozwoju, włączenie celów ESG do strategii firmy, ambitne cele w zakresie neutralności klimatycznej i ekonomii cyrkularnej a także działania na rzecz włączenia społeczno – cyfrowego i edukacji dzieci, młodzieży i osób starszych w zakresie nowych technologii – doceniła kapituła konkursu.

To już 2. nagroda dla Orange Polska w konkursie Liderzy ESG. W ubiegłym roku nagrodzony został nasz program edukacyjny dla samorządów Akademia Lidera Smart City.

 „Lider ESG” to nagroda przyznawana w trzech głównych kategoriach: Strategia, Innowacja oraz Program edukacyjny. W każdej kategorii kapituła może przyznać pierwsze miejsce – diamentowe, drugie miejsce – złote, trzecie miejsce – srebrne, a także wyróżnienia specjalne. Zgłoszenia firm są oceniane przez zespół analityczny oraz kapitułę konkursu, złożoną z ekspertów w dziedzinie ESG, rynków finansowych, przedstawicieli nauki i biznesu. Dodatkowo przyznawane jest też specjalne wyróżnienie „Wizjonera/Wizjonerki Zrównoważonego Rozwoju” dla osoby, która swoją postawą i autorytetem wspiera odpowiedzialny biznes.

Organizatorami konkursu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz PwC Polska. Partnerem strategicznym jest UN Global Compact Network Poland. Partnerami są: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK), Konfederacja Lewiatan, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Związek Banków Polskich (ZBP) oraz ESGInfo.pl.

Udostępnij: Orange Polska liderem ESG
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 21:11 15-12-2023
    Monika 💪💪💪
    Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Wolontariusze i Wolontariuszki Fundacji Orange mają wielką moc (0)

Ewa Wróbel

12 grudnia 2023

Wolontariusze i Wolontariuszki Fundacji Orange mają wielką moc
0

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Mamy komu dziękować – wśród nas jest wielu ludzi wrażliwych społecznie, którzy chętnie i bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą i dobrą energią z innymi. W 2023 roku przeprowadzili 299 akcji pomocowych, dzięki którym wsparli 20 000 osób. Wolontariat Pracowniczy w Orange jest jednym z najprężniej działających w Polsce.

Zawsze można na nich liczyć. Udzielają się na rzecz społeczności lokalnych – od prac remontowych, po zbiórki potrzebnych rzeczy. Wspierają dzieci w domach dziecka i świetlicach środowiskowych oraz seniorów w domach opieki i w DPS-ach. Uczą dzieci, jak bezpiecznie korzystać z internetu i telefonów alarmowych. Pomagali najbardziej potrzebującym w pandemii i organizowali wsparcie dla osób z Ukrainy.

W okolicach Świąt całymi grupami idą spędzić czas z tymi, do których Mikołaj być może by nie dotarł. Podczas „Akcji Gwiazdka” w ciągu najbliższych tygodni aż 115 drużyn wolontariuszy i wolontariuszek odwiedzi domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze, szkoły integracyjne, domy opieki dla seniorów, ośrodki dla osób w kryzysie bezdomności, szpitale i hospicja. To, co jest w tym wszystkim najcenniejsze to obecność i wspólnie spędzony czas z podopiecznymi placówek – na gotowaniu, ozdabianiu pierników, na grach i zabawach, czy po prostu rozmowach i kolędowaniu. Ma to niesamowitą wartość, szczególnie w przedświątecznym czasie.

Co ważne i z czego bardzo się cieszymy, w tym roku wolontariat pracowniczy otrzymał tytuł „Dobroczyńca Roku 2023”. Nagroda ta to przede wszystkim piękny wyraz uznania – właśnie dla wolontariuszy i wolontariuszek – za ich wielkie serce, za energię do działania na rzecz innych, za wsparcie osób z Ukrainy. Wolontariat Orange nagrodę w tym konkursie otrzymał już po raz trzeci.

Program dostał także Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” – poziom trzeci, najwyższy. Oznacza to, że przestrzegamy fundamentalnych zasad, chronimy wartości wolontariatu, że wspieramy pracowników w działaniach społecznych. To także wielka zasługa naszych wolontariuszy i wolontariuszek. Wspaniale być w gronie ludzi zaangażowanych społecznie. Chcemy ich wspierać jak najlepiej, kiedy widzi się, jak są zmotywowani, zaangażowani, pełni zapału do działania.

Wolontariat pracowniczy Orange działa już 20 lat. W Fundacji zachęcamy pracowników i pracowniczki firmy do dzielenia się swoją wiedzą, kompetencjami i pozytywną energią z innymi. Wspieramy ich własne pomysły na pomaganie. Życzymy im energii do kolejnych inicjatyw i wielu pięknych wzruszeń. To dzięki nim Fundacja Orange może być jeszcze bliżej potrzeb ludzi – łączyć, uczyć, inspirować.

Nasz wolontariat to mnóstwo historii o pięknym pomaganiu, o wspólnocie i sile, ale te historie tworzą LUDZIE.
Poznajcie bliżej naszych wspaniałych społeczników – w cyklu rozmów z Wojtkiem Jabczyńskim:

Wojtek Dobrowolski, Robert Badowski, Agnieszka Sachnowska, Jacek Selenta.

To tylko kilka przykładów historii niesamowitych ludzi o wielkich sercach. Wszystkie rozmowy z wolontariuszkami i wolontariuszkami znajdziecie na profilu blogowym Wojtka.

Udostępnij: Wolontariusze i Wolontariuszki Fundacji Orange mają wielką moc
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Gaming

Gracze z całego świata wybrali najlepsze gry (0)

Bartosz Graczyk

11 grudnia 2023

Gracze z całego świata wybrali najlepsze gry
0

Game Awards to coroczna ceremonia ze świata gier komputerowych, podczas której nagradza się najlepsze produkcje i osoby związane z branżą.

Wydarzenie to gromadzi twórców i fanów, a podczas jego trwania można zobaczyć m.in. premierowe zwiastuny czy zapowiedzi, ale przede wszystkim poznać najlepszych za kończący się rok. Nagrody przyznawane są w różnorodnych kategoriach, m.in. gra roku, najlepsza narracja czy najlepsza ścieżka dźwiękowa. Game Awards to także platforma, która promuje innowacje, osiągnięcia oraz rozwój w świecie gier wideo. Jakie produkcje w tym roku gracze docenili najbardziej?

Najwięksi Zwycięzcy Game Awards 2023

Mimo faktu, że kategorii było kilkanaście, jedna gra przykuła uwagę graczy najbardziej. To Alan Wake 2, czyli kontynuacja thrillera o mrocznym, detektywistycznym klimacie. Produkcja została nagrodzona za najlepszy scenariusz, fabułę i kierunek artystyczny. Baldur’s Gate został mianowany grą roku. Wśród nagrodzonych nie zabrakło oczywiście „naszych”. Polacy nie gęsi, swoją nagrodę mają. Gracze okrzyknęli bowiem Cyberpunk 2077 najlepiej rozwijaną grą tego roku. Ten fakt jest niezwykle intrygujący ze względu na historię wydania tej produkcji. Cały świat słyszał o problemach związanych z premierą. Mimo tego, zespół CD Projekt Red nie poddawał się, aż światło dzienne ujrzał świetnie oceniany dodatek do gry.

game awards fortnite

Jedna z kategorii okazała się być niezwykle interesująca, bo dotyczyła tylko jednej gry, a także w niej odbywała się sama ankieta. Gracze mogli wejść na specjalny serwer, gdzie decydowali o wyborze najlepszej mapy w Fortnite. Co ciekawe my również przygotowaliśmy jedną planszę. Więcej na jej temat przeczytasz tutaj.

Największa nagroda dla graczy na Game Awards, czyli zwiastuny

Tak jak wspomniałem, opisywane wydarzenie to nie tylko nagrody dla najlepszych gier, ale również coroczne święto, na którym poznajemy informacje na temat nadchodzących premier. W tym roku moje oko przykuło kilka produkcji.

Po niemal 14 latach doczekamy się kontynuacji „World of Goo”. To ujmująca i kreatywna gra logiczna. Gracz buduje konstrukcje z żywych kulek z klejącej się masy, aby przemierzyć różnorodne poziomy, wykorzystując unikalne zasady fizyki. Gra oferuje innowacyjny sposób interakcji z otoczeniem, co sprawia, że stanowi niezapomniane doświadczenie dla miłośników gier logicznych.

„God of War: Ragnarok” to kontynuacja epickiej sagi o wojowniku Kratosie, oferująca dynamiczną akcję, bogatą fabułę i starcia inspirowane mitologią nordycką. Obiecuje to emocjonujące przygody i rozwój relacji między głównymi bohaterami. Na Game Awards zapowiedziano dodatek o podtytule „Valhalla”, który rozszerza tę mityczną przygodę o kolejne godziny.

W trakcie wydarzenia poznaliśmy również więcej informacji na temat nowości takich jak „Exodus”. To kosmiczne RPG, tworzone przez byłych pracowników studia BioWare, autorów takich hitów jak Mass Effect, Jade Empire czy Dragon Age.

Kolejny hit powraca po ponad dekadzie. Fani Dragon Ball doczekają się kontynuacji uwielbianej serii „Budokai Tenkaichi” czyli bijatyki w świecie Dragon Ball na otwartych przestrzeniach. Gra otrzymała podtytuł „Sparking Zero”, a akcja ma przedstawiać historię znaną z mangi czy anime.

Teraz coś dla fanów niekonwencjonalnych rozwiązań. Studio Hideo Kojimy zaprezentowało teaser nowej produkcji o tytule „OD”. „Odd” z angielskiego znaczy dziwaczne, a ten zwiastun faktycznie taki był. Ujrzeliśmy hiperrealistyczne twarze głoszące niepokojące rzeczy w akompaniamencie przerażającej muzyki.

W jakim kierunku zmierza gaming?

Zaprezentowane zwiastuny napawają optymizmem. Pokazano nowe dzieła jak i powrót do popularnych, ale zapomnianych produkcji, które mają okazję przeżyć drugie życie. Jaka gra przykuła najbardziej Twoją uwagę?

Udostępnij: Gracze z całego świata wybrali najlepsze gry
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej