Oferta

Orange przedłuża ofertę dla Ukraińców do końca maja

Kasia Barys Kasia Barys
29 kwietnia 2022
Orange przedłuża ofertę dla Ukraińców do końca maja

Od początku wojny do Polski przyjechało ponad 3 mln osób z Ukrainy. Tutaj znaleźli bezpieczne schronienie jednak nadal martwią się o swoich bliskich, którzy zostali w kraju objętym wojną. Dalej potrzebują być z nimi w kontakcie. Aby to umożliwić Orange Polska do końca maja br. przedłużył specjalne oferty przygotowane dla obywateli Ukrainy.

Nadal można korzystać z niższych cen połączeń do Ukrainy. Obniżka do 29 gr za minutę dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych Orange i nju na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe. Chodzi zarówno o oferty na kartę, jak i abonament dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Dla osób, które przebywają na terenie Ukrainy, Orange przygotował pakiet 5 GB na internet w roamingu. Dotyczy to ofert na abonament w Orange, także biznesowych. Dla użytkowników usług na kartę operator obniżył opłaty za transmisję danych w roamingu na terenie Ukrainy. Więcej informacji o przedłużonej ofercie można przeczytać we wcześniejszym wpisie.

W Orange na kartę po aktywacji startera można otrzymać automatycznie 100 minut do Ukrainy, 100 minut w Polsce oraz 30 GB do wykorzystania na miesiąc. Warunek jest jeden - starter musi być zarejestrowany na obywatela Ukrainy.

Specjalne oferty dla Ukrainy dotyczą także Orange Flex. Aby przedłużyć ofertę, należy skorzystać z nowych kodów:

  • 100 min na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy – kod: UKR1005
  • 10 GB - dodatkowa paczka dedykowana dla Ukraińców – kod: UKR10GB
  • 5 GB - paczka roamingowa w Ukrainie – kod: UKR5GB05

Wsparcie dla Ukrainy jest bardzo ważne. Do tej pory aktywowanych zostało 400 tysięcy darmowych starterów ze specjalnymi pakietami dla Ukraińców. Widzimy też, jak wiele osób z Ukrainy dzwoni do rodzin i korzysta z sieci Orange. Zaobserwowaliśmy, że ponad dziesięciokrotnie wzrosła ilość połączeń z Polski do Ukrainy, a liczba minut z Polski do Ukrainy zwiększyła się prawie 20-krotnie. Odnotowaliśmy także znaczący wzrost transmisji danych w roamingu na terenie Ukrainy.

Z myślą o naszych klientach, pochodzących z Ukrainy, uruchomiliśmy ukraińskojęzyczną stronę z najważniejszymi, aktualnymi informacjami. Zapraszamy tutaj.  


Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 19:28 01-05-2022

Super!

Odpowiedz

Zielony Operator

Branża telekomunikacyjna razem na rzecz klimatu

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
29 kwietnia 2022
Branża telekomunikacyjna razem na rzecz klimatu

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, jako pierwsza organizacja branżowa w Polsce, przygotowała wspólną deklarację na rzecz ochrony klimatu. Orange Polska jest jej inicjatorem i sygnatariuszem. Teraz za słowami muszą pójść działania.

Branża ICT ma ważną rolę do odegrania w walce o czystszą planetę. Nie tylko sama, ale jako inspirator dla innych gałęzi gospodarki. Niektóre z firm z tego sektora, tak jak Orange Polska, już wcześniej zaczęły działać, ale PIIT chciał połączyć wysiłki wszystkich swoich członków.

Łączy wspólny cel

I choć na co dzień firmy rywalizują biznesowo to w kwestiach klimatu i ochrony środowiska powinny wzajemnie się inspirować i inicjować „zielone” zmiany. Dla nas to uzupełnienie podejścia #OrangeGoesGreen i dopinguje nas do szybszego osiągnięcia neutralności klimatycznej, wdrażania rozwiązań w zakresie GOZ oraz rozwijania usług pozwalających na dekarbonizację innych sektorów.

Deklaracja na rzecz ochrony środowiska to jedno z pierwszych działań Komitetu Klimatu i Środowiska PIIT (wcześniej Komitetu Ochrony Środowiska), która powstała przy naszym udziale – informuje Jacek Hutyra, doradca ds. strategii klimatycznej OPL, który jest także wiceprzewodniczącym Komitetu Klimatu i Środowiska PIIT.

Neutralność klimatyczna

Dziesięciopunktowa deklaracja rekomenduje członkom PIIT m.in. dojście do neutralności klimatycznej w całym łańcuchu wartości najpóźniej do 2050 roku, wskazanie kluczowych obszarów wpływu przedsiębiorstwa na klimat czy wspólne działania legislacyjne, edukacyjne i komunikacyjne. Dokument nawiązuje do strategii klimatycznej realizowanej przez Unię Europejską (tzw. Zielony Ład) oraz Porozumienia Paryskiego z 2015 r.

Deklaracja PIIT została przyjęta jednogłośnie. Przedstawiciele Izby podkreślają, że teraz za deklaracją muszą pójść konkretne działania firm. Ich efektywność będzie monitorowana przez KoKiŚ. Całość deklaracji możecie przeczytać tutaj.

Zielony Raport

Właśnie pojawiła się kolejna edycja „Zielonego Raportu”, przygotowanego przez dotlenieni.org., nad którym patronat ma PIIT. Dokument to kompendium wiedzy o ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu. Znajdziecie w nim opisane również o działania naszej firmy.

17 Celów w trasie

Przy okazji dodam jeszcze, że ,, Kampania 17. Celów na rzecz zrównoważonego rozwoju” ruszyła w Polskę. W tym tygodniu zawitała do Łodzi. Podczas wydarzenia nasz przedstawiciel opowiadał m.in. o tym, dlaczego warto przechodzić na odnawialne źródła energii, jak wydłużać cykl życia urządzeń oraz jak włączać klientów i pracowników w działania na rzecz klimatu i środowiska. Takie spotkania to szansa na zapoznanie się z dobrymi praktykami oraz inicjatywami na rzecz Agendy 2030. Kolejne miasta na trasie inspirujących spotkań w maju to Poznań i Wrocław. Więcej informacji znajdziecie tu.

Komentarze


Bezpieczeństwo

„Zainwestuj” z nami – bezczelnymi oszustami!

Michał Rosiak Michał Rosiak
28 kwietnia 2022
„Zainwestuj” z nami – bezczelnymi oszustami!

Pamiętacie, jak pisałem, że instalując aplikacje ze Sklepu Play w zasadzie możecie być pewni, że nic złego się stanie? Cóż, kluczem w tej wypowiedzi jest "możecie". Tyle dobrego, że opisywane oszustwo to tak naprawdę phishing, tylko w nieco innym opakowaniu.

Na początku zaznaczę jednak, że co do zasady mechanizmom bezpieczeństwa Sklepu Play można ufać. Na niezliczoną ilość aplikacji, które doń trafiają, tak naprawdę pojedynczym złośliwym programom zdarza się przejść przez ochronne sito. Google'owy "bramkarz" (po naszemu angielskie słowo bouncer to odpowiednim "selekcjonera" sprzed wejścia do lokalu) jest bardzo efektywny. Problemy pojawiają się wtedy, gdy...

Aplikacja nie jest złośliwa

"Zaraz zaraz - to jaki to ma sens?" - spytacie. "Jest zła, czy nie?". Nie - bo nie zawiera złośliwego kodu. Tak - bo docelowo, przekonując "zainwestuj", chce pozbawić nas pieniędzy. Ale dobra, do rzeczy:

"Zainwestuj z nami!" - przekonuje aplikacja oszustów w Sklepie Google

Jak widzicie w pasku adresu, to jest Sklep Play. Ba, nawet nazwa twórcy aplikacji brzmi poważnie. Bo o to właśnie chodzi oszustom, gdy umieszczają swoje aplikacje w oficjalnym sklepie. To nie jest przecież podejrzana strona, nie ma dziwnego linku, żadnych podejrzanych nazw... Wszystko wygląda rzetelnie!

Czy aby na pewno?

Spójrzcie na logo i rating PEGI

Nie macie wrażenie, że orzeł wygląda jak rozdeptany przez słonia? PEGI 18+ w sumie na pierwszy rzut oka może mieć sens - w końcu mówimy o aplikacji do inwestowania pieniędzy! Nie wiem, jak Wy, ale ja nie bardzo bym chciał, by któryś z moich synów usiłował bez mojej wiedzy pomnożyć moje oszczędności...

Rozdeptany orzeł pełen brutalności

Skąd w ogóle pomysł na nieco inne logo (podobnie jest w przypadków oszustw "na Lotos") i wysokie PEGI? Pierwsza sprawa to fakt, iż jednym z zadań wspominanego Bouncera przy umieszczaniu aplikacji w sklepie jest sprawdzenie, czy przypadkiem główne logo aplikacji gdzieś się nie powtarza! Wtedy wystarczy sprawdzić, czy zgadzają się inne cechy. Jeśli nie - żegnamy, pan do tego klubu nie wejdzie!

A kategoria wiekowa? Tu warto dodać, że po przewinięciu na ekranie aplikacji (nie dam Wam linka, już dawno "spadła z rowerka" okazuje się, że przyczyną wysokiego PEGI jest... duża brutalność! W tej sytuacji może chodzić o to, iż aplikacje, które twórcy sami tak oznaczyli są nieco mniej szczegółowo sprawdzane? Nie mam jednak pewności, jeśli ktoś ma większą wiedzę, podzielcie się proszę w komentarzach.

Zainwestuj w... ostrożność

Co się dzieje po zainstalowaniu takiej aplikacji?

Myślę, że część z Was może znać/pamiętać ten obrazek sprzed pewnego czasu. Aplikacja mobilna to bowiem przełożone 1:1 strony, przekonujące nas do inwestycji "w majątek narodowy". Pełne okraszonych socjotechnicznymi sztuczkami bzdur w stylu "Polaku, zainwestuj, a zarobisz bardzo-dużo-pieniędzy-a-może-nawet-jeszcze-więcej". A dlaczego w formie aplikacji? To kolejna socjotechniczna sztuczka. Bo przecież skoro aplikacje w oficjalnym sklepie są bezpieczne, to czemu nie zainstalować tej? Cóż:

Nie czyni to ich jednak - jak widać - niegroźnymi.

Nie dajcie się wyprowadzić w pole! Pamiętajcie, by zwracać uwagę na potencjalne ryzyka niezależnie od tego, czy korzystacie ze strony WWW, czy z aplikacji (będącej tak naprawdę stroną WWW...).

Gdy ktoś usiłuje Was przekonać, by wpłacić gdzieś Wasze ciężko zarobione pieniądze, zastanówcie się trzy razy!

Wyjdźcie do kuchni na kawę, przejdźcie się po osiedlu, czy firmowym patio. A gdy się dotlenicie - siądźcie znów przed komputerem/telefonem i zastanówcie się, czy taka "inwestycja" ma jakikolwiek sens?

A my w CERT Orange Polska będziemy dalej robić swoje. Na takie aplikacji też mamy pewien sposób ;), a koleżeństwo z Google po otrzymaniu informacji od nas błyskawicznie je usuwa. Nie zmienia to jednak faktu, że warto uważać. Jeśli chcesz inwestować, zainwestuj w siebie. Nie w złodzieja.

Komentarze

Scroll to Top