;

Muzyka

Orange Warsaw Festival już za 3 dni – info praktyczne (6)

Kasia Barys

30 maja 2018

Orange Warsaw Festival już za 3 dni – info praktyczne
6

Orange Warsaw Festival już za chwilę. Zobaczcie jak bawiliśmy się rok temu. A poniżej znajdziecie garść praktycznych informacji dotyczącej tej edycji. Do zobaczenia 1 i 2 czerwca w Warszawie na Służewcu.

 

Jak się dostać na festiwal

Festiwal otwieramy o 15:00. Teren otwarty będzie do godziny 2:30 nad ranem. A punkt wymiany biletów na opaski będzie działał już 2 dni przed festiwalem! Jeśli chcesz szybciej i najwygodniej dostać się na teren festiwalu lub korzystać na podstawie opaski z komunikacji miejskiej w dniach festiwalu, wymień bilet na opaskę jak najwcześniej. Punkt zlokalizowany na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec przy bramie wejściowej od strony ul. Puławskiej czynny będzie 30 i 31 maja w godzinach 13:00-20:00. W dni festiwalowe wymiana będzie się odbywała 1 czerwca w godz. 13:00-1:30 oraz 2 czerwca w godz. 14:00-1:30. Na Służewiec możesz też dojechać taksówką. Dzięki aplikacji mytaxi dotrzesz na teren imprezy! Wystarczy, że po rejestracji wpiszesz kod OWF18, a otrzymasz 50 PLN na Pierwszy Przejazd. Korzystając z mytaxi w dniach 1-2 czerwca do przejazdu na teren lub wracając z Orange Warsaw Festival dla kursów z opcją „Płać przez Aplikację” otrzymasz 50% zniżki, która automatycznie naliczy się w obszarze festiwalu.

Płatności na festiwalu

Na terenie Orange Warsaw Festival będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności. Można będzie płacić własną kartą płatniczą*, telefonem lub specjalnie przygotowaną opaską w technologii zbliżeniowej Mastercard.
Wejdź na opaska.alterart.pl by zamówić opaskę przed festiwalem, sprawdzić jej stan konta lub ją doładować. Na terenie festiwalu będą znajdowały się punkty wymiany gotówki na opaski płatnicze. Opaska płatnicza w formie silikonowej bransoletki z kartą, pełni funkcję karty płatniczej, która po zasileniu da możliwości płacenia zbliżeniowo na terenie festiwalu. Na terenie festiwalu będą dostępne 2 bankomaty umożliwiające wypłatę środków. Urządzenia będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jedzenie

Na fanów muzyki będą czekały wyselekcjonowane stoiska warszawskich gastronomów, którzy na co dzień prowadzą stacjonarne lokale, ale w trakcie Orange Warsaw Festival wystawią się ze swoimi stoiskami na jego terenie. Wegetarianie i weganie będą wniebowzięci!

Strefa dzieci na festiwalu

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do specjalnej strefy czynnej od 15:00 do 24:00. Nad aktywnościami czuwać będą doświadczeni animatorzy. Mniejsze dzieci będą miały do dyspozycji basen z kulkami, klocki, różne zabawki dostosowane do wieku. Na starszych czekać będą kolorowanki, zabawki XXL, trampolina. Każdego dnia odbywać się będą pokazy ogromnych baniek.. Jeśli zapomnicie – możecie je kupić w sklepie OWF.

Dbamy o ekologię na Orange Warsaw Festival!

Zapraszamy do EKOPUNKTU, gdzie dowiesz się, po co odzyskiwać odpady wtórne i jak z nich tworzyć przedmioty codzinnego użytku. Możesz też zobaczyć jak belownica zgniata plastikowe odpady. Festiwal „zazieleniany” jest przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Na terenie festiwalu działa grupa przeszkolonych eko-patroli – wolontariuszy.

Udostępnij: Orange Warsaw Festival już za 3 dni – info praktyczne
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 15:15 30-05-2018
  Będzie się działo ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 15:24 30-05-2018
   Pozazdrościć tym którzy pojadą. :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 16:24 30-05-2018
  To zapytam tutaj, bo Piotr Domański mi nie odpowiedział pod tym wpisem: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/rodo-zagoscilo-blogu/ Pkt. 6.b) regulaminu - chyba jest błąd; na pewno do 8 lipca? :/ - jeszcze jest czas na poprawki ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:53 02-06-2018
   Widać, że wszyscy "zapracowani" - może po weekendzie poprawicie regulamin... Chyba, że tak ma zostać - to jestem ZA :D
   Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 17:14 30-05-2018
  A ja nazbierałem tysiąc starych telefonów, żeby w tym roku wygrać nowego Galaxy. Buuuuu ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 11:49 02-06-2018
   To daj znać czy wygrałeś :) A dla ekipy Orange - udanej zabawy :)
   Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o cyberbezpieczeństwie i CERT (10)

Piotr Domański

29 maja 2018

5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o cyberbezpieczeństwie i CERT
10

Byście sami nie musieli tego robić na międzynarodowym spotkaniu CERT dopadliśmy trzech ekspertów i zadaliśmy im kilka pytań. Ekspertów nie byle jakich. Był to Krzysztof Silicki, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji w NASK, Przemysław Jaroszewski, Kierownik CERT Polska oraz Tomasza Matułę, Dyrektora Infrastruktury ICT i Cyberbezpieczeństwa, Orange Polska. Michał Rosiak w tym samym czasie uważnie słuchał prelegentów na konferencji, więc mi przypadło zadawanie pytań.

Miłego oglądania.

A jeżeli chcecie relację z samej konferencji nie pozostaje Wam nic innego, jak męczyć Michała!

Udostępnij: 5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o cyberbezpieczeństwie i CERT
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  hh 16:32 29-05-2018
  Apropos bezpieczeństwa to jak chronicie nasze numery telefonów, że po wejściu w życie RODO, zablokowane zgody marketingowe zostały zastąpione takimi o innej treści i natychmiast sprzedaliście nasze numery do firm sprzedających garnki i inne badziewia, bo sprzeciwu klienta teoretycznie nie było? Mało tego, po zablokowaniu nowych zgód marketingowych, są one bezczelnie odznaczane.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:35 29-05-2018
   Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do sposobu przetwarzania przez nas Twoich danych pisz na inspektorochronydanych@orange.com. To najlepszy kierunek i najlepsze rozwiązanie. Znajdziesz zresztą ten adres przy każdej próbie dodania komentarza na blogu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 17:02 29-05-2018
  A czy ramac cyberbezpieczeństwa w Orange planujecie dodać wyraźniejsze ostrzeżenia na stronach na których działa tzw. direct biling? wiele osób nie wiem że może aktywować usługi MT lub usługi elektroniczne i nie być tego świadomym.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:49 30-05-2018
   @Piotrekk85 - nie korzystam, nie wiem czy coś takiego jest potrzebne. Ale skoro o tym piszesz pewnie jest, więc dam znać kolegom, którzy się tym zajmują.
   Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 12:05 30-05-2018
   @Piotrekk85 jak zawsze zadaje trudne pytania :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotrekk85 16:20 30-05-2018
    Wpadajcie częściej na Nasz Orange - tam pełno takich tematów.... Ostatnio sprawa z GameMine, wcześniej nicesports i inne...
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 09:29 31-05-2018
     A wpadamy, wpadamy. Czytamy i nawet chcemy podać rozwiązania ale jakiś Piotrekk85 nas zazwyczaj uprzedza. ;) :P
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotrekk85 20:59 31-05-2018
      A chociaż konto założone jest? :-)
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 08:48 01-06-2018
       Ja mam... ale muszę przywrócić sobie hasło ;-) Natomiast z jednej strony zaglądam na nasz orange incognito, a z drugiej, jak się robi pożar dostaję cynk od Artura ;-)
       Odpowiedz
 • komentarz
  Hbvv 10:05 30-05-2018
  Jakieś info o urządzeniach z VoLTE/VoWiFi + statystyki? Albo po zbliżających się festiwalach jakiś wpis o ruchu głosowym/data? Kiedyś taki był :)
  Odpowiedz

;

Oferta

E-umowa dla klientów biznesowych. Jak to działa? (9)

Piotr Domański

28 maja 2018

E-umowa dla klientów biznesowych. Jak to działa?
9

Pewnie czytaliście, że od dzisiaj część firm, które korzystają z usług Orange będzie mogło dokupić nowe usługi – Biznes Pakiet Fiber, Biznes Pakiet i Dostęp do Internetu DSL zdalnie, bez wychodzenia z firmy. E-umowa to spore ułatwienie. Do tej pory, nasz sprzedawca, czy kurier musiał osobiście pojechać do klienta by załatwić te formalności. Czasem robił to nasz monter w czasie instalacji. Lecz zdarzały się literówki, czasem niedogadany szczegół. Czasu na dokładną analizę nie zawsze było wystarczająco dużo. Przedsiębiorcy to zabiegani ludzie, z masą rzeczy do załatwienia, więc czasem sprzedawca trafiał w niewłaściwy moment.

A teraz – kawka, herbatka, w biurze, lub już w domu w trakcie wieczornej lektury maila. Klient wchodzi na stronę, potwierdza tokenem SMS, że jest właściwą osobą, przegląda umowę, ma czas na każdy załącznik. Jeżeli coś chciałby zmienić – robi to zdalnie. Jeżeli nie – akceptuje. I w tym  momencie zupełnie zdalnie – trafia do niego mailem e-umowa w pliku PDF. W sukurs przyszła nam więc „transformacja cyfrowa” i „automatyzacja” – dwa „słowa-wytrychy”, które tym razem przyjmują kształt fajnej usługi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zaraz, zaraz zapytacie! A skąd Orange będzie wiedział, że właściwa osoba podpisała w ten sposób umowę? I czy każdy przedstawiciel firmy będzie mógł z tego skorzystać? Już odpowiadam i pokażę Wam nieco „kuchni” całego przedsięwzięcia. Otóż wszystko zaczyna się nieco wcześniej – w momencie, gdy nasz sprzedawca zaproponuje przejście na taką formę podpisywania, a właściwie zawierania, umowy. Warunki są dwa – po pierwsze klient powinien być z nami dłużej niż 6 miesięcy. Po drugie, nie powinien nam zalegać z rachunkami. Kolejnym krokiem jest wypełnienie dokumentu, w którym obok prostej informacji „tak, chcę e-umowę” znajdują się adresy mailowe i numery telefonów (MSISDN) osób (bądź osoby), które zdaniem właściciela firmy powinny mieć prawo zawierać z nami umowy. I z jego perspektywy to tyle. Reszta dzieje się w tle. Nasz handlowiec podaje dane w systemie i oznacza, że klient akceptuje taką formę działania.

Przedsiębiorca wychodzi z biura - grafika ilustracyjna do wpisu o e-umowach

Gdy nasz klient będzie chciał skorzystać z takiej możliwości wchodzi na stronę, gdzie czekać już będzie na niego umowa, wcześniej dogadana na przykład telefonicznie, czy mailowo z handlowcem. W specjalnie przygotowanym systemie tworzony będzie PDF, zawierający e-Umowę oraz wszystkie niezbędne załącznik oraz regulaminy. Oczywiście będzie można je pobrać i później pobrać na dysku. Jednak by wejść do tego systemu klient musi przejść proces autoryzacji na stronie. Aplikacja wysyła (z pewną pomocą innego systemu) do klienta token SMS, następnie weryfikuje, czy został on poprawnie wprowadzony i dopiero wtedy zobaczy on stronę akceptacji.

I ta e-umowa to nie jest nasze ostatnie słowo!

Resztę znacie już z pierwszych akapitów tekstu. Wszystko bezpiecznie, szybko i sprawnie. A my przy okazji zaoszczędzimy nieco czasu, benzyny i papieru. W pierwszym roku dokładnie tyle:

Od razu odpowiem na dwa pytania, które mogą paść – po pierwsze, tak planujemy e-umowę rozszerzać na kolejne usługi. Po drugie planujemy podobne, choć oczywiście nie identyczne rozwiązanie dla klientów indywidualnych – nawet je testujemy w jednym z Warszawskich salonów, o czym w grudniu pisał Wojtek w tekście „Nie trzeba papieru, żeby podpisać umowę z Orange”.

Udostępnij: E-umowa dla klientów biznesowych. Jak to działa?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Szczypior 20:06 28-05-2018
  a czy od takiej umowy klient będzie mógł odstąpić do 14 dni?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:57 29-05-2018
   W umowach pomiędzy firmami nie obowiązują tego rodzaju przepisy. Dotyczy to wyłącznie umów z klientami indywidualnymi.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gonzo 21:19 28-05-2018
  Zróbcie w prepaidzie opcje kupowania pakietu innemu użytkownikowi na kartę. Chodzi o to, że mając na kartę tel, chce kupić innej osobie w orange na kartę pakiet np. minut, aby pobrało z mojego konta, ale włączyło pakiet obdarowanemu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:58 29-05-2018
   Gonzo, masz przelew SMS ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 10:33 29-05-2018
    Dokładnie, chociaż aby kupić niektóre pakiety należałoby wykonywać przelew przez np. 3 dni pod rząd :) Ale jest to fajna alternatywa :)
    Odpowiedz
   • komentarz
    Gonzo 11:27 29-05-2018
    To faktycznie sprawdzi się przelew sms jak usługa jest droższa niż 5zł, chyba jasno napisałem o co mi chodzi.
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 11:46 29-05-2018
     Zawsze możesz uzyskać dostęp (login i hasło) do konta Mój Orange jeśli jest to Twój członek rodziny. Doładujesz konto "domownika" przez Internet za 10 zł i z pozycji Mój Orange aktywujesz (włączysz) pakiet który chcesz aktywować :) Są różne metody na poradzenie sobie z takim "problemem".
     Odpowiedz
     • komentarz
      Gonzo 17:02 29-05-2018
      Pablo, to jest innowacja, która w praktyce byłaby wygodna dlatego o niej napisałem, może doczekam się takiej usługi, przecież to nie jest cięzkie stworzyć system, aby przed kodem aktywacyjnym usługę wpisać najpierw nr osoby, której chcemy włączyć taki pakiet i sprezentować.
      Odpowiedz
      • komentarz
       pablo_ck 12:12 30-05-2018
       Dokładnie jestem za, myślę że nie jest to jakiś wielki informatyczny boom dla systemów. Myślę że takie coś da się stworzyć - tylko pojawia się jedno pytanie - ile będzie kosztowało stworzenie/poprawki systemu i czy się będzie to kalkulowało - czy jest to na tyle potrzebna usługa by wydać np milion złotych na takie poprawki.
       Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej