Odpowiedzialny biznes

Orange ze Złotą Anteną Świata Telekomunikacji i Mediów

Piotr Domański Piotr Domański
29 marca 2017
Orange ze Złotą Anteną Świata Telekomunikacji i Mediów

Wojtek Jabczyński

Inwestycja w Orange Światłowód przynosi rezultaty. Nie tylko liczone gospodarstwami domowymi w zasięgu, lecz także choćby ponad 4,5 tys. szkół, które podłączymy do światłowodu w ciągu najbliższych trzech lat. Przekłada się to także na uznanie branży. Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy Złotą Antenę Świata Telekomunikacji i Mediów dla Firmy Roku właśnie za nasz program inwestycji w światłowody. Wczoraj na Twitterze, napisałem po prostu, że jestem z tego dumny, dzisiaj postanowiłem podzielić się tym z Wami na blogu.

2,2 mld zł, które zamierzamy zainwestować w infrastrukturę światłowodową do 2018 roku będzie miało przełożenie na polską gospodarkę. Z jednej strony będą to zlecenia dla polskich firm i nowe miejsca pracy, które siłą rzeczy przełożą się na choćby na wzrost PKB. Z drugiej strony szybszy i stabliniejszy internet to nie tylko możliwość oglądania telewizji w 4K, ale także łatwiejsze prowadzenie biznesu czy szansa na lepszą edukację.

Komentarze

MAURYCY
MAURYCY 11:53 29-03-2017

Nagroda za plany na przyszłość? 😀 Ekstra, ale ja bym był za nagradzaniem dokonań a nie planów. Gratulacje nagrodzonych planów 🙂

Odpowiedz
    Piotr Domański
    Piotr Domański 18:55 04-04-2017

    Raczej za te 1,5 mln mieszkań, małych firm i domów jednorodzonych w zasięgu światłowodu 😉

    Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 12:05 29-03-2017

Gratulacje 🙂

Odpowiedz
Szatyneczka
Szatyneczka 12:30 29-03-2017

Fajna nagroda 🙂 Gratulacje!

Odpowiedz
emitelek
emitelek 17:39 30-03-2017

Ta „antena” to również za likwidację kanału orangeSport? 😉

Odpowiedz
rino
rino 07:26 02-04-2017

wszystko fajnie ale ja mieszkam na wiosce i nie mam nawet pełnej 10 mb a ucieszyło by mnie chodziarz 80 mb a poza tym pomijając to chwalicie się lte a ja z domu czasu nawet nie umie znalesc normalnego zasięgu zęby zadzwonić wracając do netu nawet 3g to bajer jest taki ze w tym samym miejscu o godzinie 4 miga bez zarzutu a w godzinach późniejszych to nawet się nie chce połączyć nawet z wyszukiwarką i nie zwalajcie tego na aparat z rozmowami z zasięgiem jest podobnie. Pozdrawiam. Ps nawet w grę nie wchodzi prze sto żeby zainwestować w mobilny net który powinien być szybszy od neo

Odpowiedz

Oferta

Testujemy Huawei Mate 9 Pro

Michał Rosiak Michał Rosiak
29 marca 2017
Testujemy Huawei Mate 9 Pro

Michał Rosiak

W Europie zaczynali jako "kolejna z chińskich firm".  Teraz nie ukrywają, że ich celem jest najwyższy stopień podium, jeśli chodzi sprzedaż smartfonów na świecie. Nic więc dziwnego, że na rynku można znaleźć interesujące telefony Huawei z każdej półki. Wśród nich Mate 9 Pro - telefon, który można określić mianem „nadflagowca”. Ten sam piekielnie szybki procesor, ponadczasowa bryła z aluminium delikatnie zagiętymi bokami ekranu, wielki 5,5-calowy ekran 2K z krystalicznymi kolorami, no i – last, but not least – świetne możliwości fotograficzne podwójnego aparatu stworzonego we współpracy z firmą Leica. To telefon, który ciężko przegapić na półce. Zobaczcie sami!

Komentarze


Oferta

VoLTE i WiFi Calling na iPhone w Orange

Piotr Domański Piotr Domański
28 marca 2017
VoLTE i WiFi Calling na iPhone w Orange

Gdybym miał stworzyć ranking najczęściej zadawanych pytań na naszym blogu „kiedy WiFi Calling i VoLTE na IPhone?” na bank znalazłoby się na podium. Na całe szczęście mogę wszystkim odpowiedzieć na nie: już jest! Tak jak zapowiadaliśmy – do końca pierwszego kwartału.

Jak działa WiFi Calling i VoLTE na iPhone?

Najnowsza aktualizacja oprogramowania na Waszych iPhone 7, iPhone 7 Plus , iPhone 6 i 6s (również tych z Plusem), a także iPhone SE da Wam możliwość korzystania z obu tych usług. Dzięki VoLTE będziecie mogli dzwonić poprzez sieć 4G LTE – Wasze rozmowy będą zestawienie szybciej, a w ich trakcie nie będzie spadała Wam szybkość transferu. Poprawi się także jakość dźwięku. Z kolei WiFi Calling da Wam możliwość wykonywania połączeń głosowych poprzez Wi-Fi, również za granicą. Daje to szereg możliwości, jak choćby taką by dzownić do najbliższych w Polsce z zagranicy w cenie połączenia krajowego.

O obydwu tych technologiach już pisałem na blogu, więc jeżeli jesteście zainteresowani polecam Wam te trzy teksty. Dowiecie się z nich więcej o ich możliwościach.

Ruszyliśmy z VoLTE. Jako pierwsi

VoLTE od zaplecza, czyli kolejny tekst z cyklu „sieć szkieletowa”

Zadzwoń przez WiFi czyli WiFi Calling w Orange i nju mobile

Oczywiście z usługi mogą korzystać klienci Orange i Nju mobile. Pamiętajcie jednak, że cały czas pracujemy nad możliwością korzystania z WiFi Calling przez użytkowników prepaid, którzy przebywają za granicą. Zapytacie także zapewne, co ze starszymi modelami firmy z Cupertino. Prowadzimy w ich sprawie rozmowy z Apple, ale czy i kiedy uda się wprowadzić na nich WiFi Calling i VoLTE nie wiem.

Będziecie korzystać z VoLTE i WiFi Calling? Dajcie znać w komentarzach!

P.S. Dodam jeszcze tylko od siebie, że w Samsungu A3 i Samsungu A5 w wersjach 2017 działa VoLTE. Nie działa WiFi Calling. Wiem, że jest w necie małe zamieszanie, więc jeżeli traficie na taką informację - prostujcie. Sam zresztą popełniłem błąd w odpowiedzi.

Mediateka

Komentarze

Scroll to Top