Odpowiedzialny biznes

Pierwsza pomoc w smartfonach Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
23 lipca 2012
Pierwsza pomoc w smartfonach Orange

Myślę, że mam ciekawą wiadomość dla pablo ck, który pracuje w pogotowiu i od razu proszę o jego recenzje. Dla użytkowników smartfonów i tabletów przygotowaliśmy bezpłatną aplikację ratunkową Pierwsza Pomoc, przede wszystkim z myślą o wsparciu dla świadków nagłych wypadków i zdarzeń, w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Użytkownik może natychmiast dowiedzieć się i zobaczyć na ilustracjach, jak bezpiecznie ułożyć nieprzytomną osobę, podjąć i prowadzić reanimację oraz zatamować krwawienie. Otrzyma praktyczne porady dotyczące postępowania z poszkodowanymi w różnego rodzaju zdarzeniach np. oparzeniach, odmrożeniach, porażeniu prądem, czy zatruciach. Aplikacja dostarcza też aktualne informacje o numerach telefonów służb ratunkowych i placówkach medycznych Grupy LUX MED. Jestem przekonany, że w krytycznej sytuacji okaże się ona przydatna, choć życzę wszystkim by nigdy nie musieli z niej korzystać..  Pierwsza pomoc  współpracuje z  systemami operacyjymi: iOS, Android, Windows Phone a także telefonami wykorzystującymi Java.

27092114804e3272fafe6e31aa911c441ea


Oferta

Szalone dni – rozmawiasz bez limitu

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
23 lipca 2012
Szalone dni – rozmawiasz bez limitu

Pytaliście mnie ostatnio o szalone dni. Mamy więc dla Was szybką, fajną akcję, która wystartowała dzisiaj o 15.00. Przy zakupie oferty i Rozmowy bez limitu w planie za 88,88 złoty dajemy Wam za darmo terminal Sony Xperia Tipo. To jest prapremiera tego modelu i takiej oferty jeszcze u nas nie było. Do wzięcia jest 500 sztuk, więc zainteresowanym radzę się spieszyć. Szczegóły znajdziecie tutaj.

f95130e2c83a847407366e078f90089835b


Odpowiedzialny biznes

Wszystkie pracownie gotowe

Marek Wajda Marek Wajda
23 lipca 2012
Wszystkie pracownie gotowe

W piątek otwartą już 50-tą (w Mnichowie), ostatnią lokalizację Pracowni Orange. Wszystkie Pracownie Orange już działają. Każda z nich została wyremontowana, umeblowana i zapewniliśmy komputery z bezpłatnym dostępem do Internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych.

W każdej lokalziacji odbywają się ciekawe spotkania, konkursy, szkolenia, prezentacje, itp. W Ryczowole np. przyjechali nasi  pracownicy: - Cieszymy się, że wolontariusze Orange odwiedzili naszą Pracownię i bardzo dziękujemy za tę inicjatywę. Spotkanie, poza mnóstwem atrakcji, dostarczyło przede wszystkim dużo wiedzy z zakresu poruszania się w cyberprzestrzeni. Uczestnicy spotkania dowiedzieli, na jakie niebezpieczeństwa może być narażony internauta oraz jak może się przed nimi ustrzec – opowiada Elżbieta Stąpór, lider grupy inicjatywnej.

176d1840a8ab00692b6f5e3414c312337bd

Dla przypomnienia akcja ruszyła w lutym, niespełna pół roku temu. Otrzymaliśmy 750 wniosków, wybór był więc naprawdę ciężki. Wygrały te miejsca, w których niezwykle sprawnie działały grupy inicjujące i zaplanowano bogaty plan działań skierowany do różnych grup, zarówno młodzieży, jak i seniorów. W realizację zaangażowanych było niemal 4 tysiące mieszkańców tych miejscowości.

8c5951b5f085da3bac932ae850c9cf54971

Małgosia Mochnaczewska, koordynatorka programu Pracownie Orange odpowiedziała na kilka naszych pytań:

Co Ciebie najbardziej ucieszyło?

Pół roku ciężkiej pracy przy projekcie Pracownie Orange zaowocowało stworzeniem multimedialno-internetowych miejsc spotkań, które przekazaliśmy do pełnej dyspozycji mieszkańców 50 miejscowości w Polsce liczących poniżej 20 tysięcy osób. Źródłem największej radości z udziału w projekcie było ponadprzeciętne zaangażowanie niemal 4 tysięcy uczestników w różnym wieku i z różnym doświadczeniem, którzy pokazali, że działając wspólnie można wiele osiągnąć.

Jakie korzyści mają mieszkańcy z Pracowni Orange?Pracownie Orange zadziałały w małych społecznościach jak zastrzyk energii i katalizator pozytywnych zmian. Dziś są dla mieszkańców nie tylko oknem na świat, ale też miejscem integracji różnych grup społecznych, zwłaszcza dzieci i osób starszych, ale także osób niepełnosprawnych. Wspólne warsztaty społeczno-kulturalne czy zajęcia edukacyjne z internetem nie tylko wzbogacają mieszkańców w nową wiedzę i umiejętności, ale też sprzyjają przełamywaniu barier międzypokoleniowych i zacieśnianiu więzi.

Co dalej? 

Otwarcie pracowni to nie koniec. Cieszę się, że projekt zyskał wymiar długofalowy, a Orange wspólnie z Fundacją Orange będzie wspierać Pracownie przez kolejne 2 lata ich funkcjonowania. Przygotowujemy już program szkoleń i warsztatów dostosowanych do potrzeb każdego mieszkańca, zwłaszcza dzieci, osób starszych i osób niepełnosprawnych.

Oczywiście mieszkańcy sami również organizują różnego rodzaju wydarzenia, o których możecie przeczytać tutaj.

Scroll to Top