;

Gaming

Playstation “dorównuje” Xboxowi (0)

Bartosz Graczyk

5 kwietnia 2022

Playstation “dorównuje” Xboxowi
0

Branża gier komputerowych rządzi się własnymi zasadami. Jedna z nich głosi o tym, że konsole mają dominujący wpływ na kształt rynku. Od kilku lat gracze Xboxowi, cieszą się abonamentem “Ultimate Game Pass” – ten jest gamingowym odpowiednikiem HBO Max lub Netflixa. Płacisz raz w miesiącu określoną kwotę, a w zamian otrzymujesz dostęp ogromnej bazy gier. Playstation przygotowuje kontratak, który może wpłynąć na przyszłość branży gier komputerowych.

Czym jest Xbox Game Pass?

Ten aspekt konsoli Xbox przyciągał do zielonego obozu tłumy graczy, którzy pozostawali wierni marce, bowiem oferowała szeroką paletę gier komputerowych w przystępnej cenie.

Xbox Game Pass Ultimate to abonament, w którego skład wchodzi usługa Xbox Live Gold oraz Game Pass. Sam jestem fanem tej usługi, ponieważ sprowadziła mnie do konsoli Microsoftu na stałe (nie odpalałem PS4 od ponad 2 lat). Dzięki temu mogłem sprawdzić gry, o których zakupie nawet nie myślałem (z obecnej generacji czy tych starszych – w odświeżonej odsłonie). Oprócz tego miałem okazję ogrywać najnowsze produkcje w dniu premiery np: Forza Horizon czy Flight Simulator. Dodatkowym atutem okazała się możliwość grania w chmurze, nawet na urządzeniach mobilnych. Nie jestem jedyną osobą, którą zauroczył “pakiet benefitów”. Podobne zdanie miało miliony graczy, którzy aktywnie korzystają z usługi i jej korzyści. Sony zaczęło tracić fanów i jak można zaobserwować, na podstawie ostatnich doniesień – rusza z odsieczą.

Jak działały usługi Playstation do tej pory?

Tak jak wspomniałem wcześniej, Xbox oferuje w swojej usłudze między innymi możliwość gry w chmurze. Na konsolach Sony, podobny sposób konsumpcji mediów istnieje już od dawna, jednakże jest niedostępny w Polsce. Mowa tu o Playstation Now. W ramach członkostwa, użytkownicy otrzymują gry z ery PS1, PS2, PS3 czy nawet PSP. Okazuje się, że tego typu oferta to za mało, by zainteresować graczy, bowiem według plotek, skorzystało z niej jedynie 5% posiadaczy “PS+”. Mówiąc już o “PS+”, warto przytoczyć, że bez owej usługi, nie doświadczymy multiplayer na konsoli Sony. W ramach rekompensaty, za “płatny multiplayer”, gracze raz w miesiącu otrzymywali około trzech darmowych gier oraz zniżki na zakupy.  Teraz możemy spodziewać się kroku na przód.

Czym jest nowe Playstation Plus?

Nowe “PS+” ma być usługą łączącą “PS Now” wraz z omawianym abonamentem. Jeżeli owa usługa nie jest dostępna w Polsce, to czy polscy gracze skorzystają z nowej oferty? Ze względu na różnice jakie dzielą poszczególne regiony, Sony przygotowało kilka wariantów odświeżonego “PS+”:

 • “Essential” – podstawowy, który nie różni się niczym względem starszej odsłony,
 • “Extra” – użytkownik otrzymuje dostęp do bazy ponad 400 gier od studiów Playstation oraz firm zewnętrznych na konsole PS4/PS5,
 • “Premium” – te same benefity co wcześniej + dodatkowe 320 gier z PS1/2/3/PSP w formie streamingu,
 • “Deluxe” – połączenie wersji “Essential” oraz “Extra”. Usługa dla krajów, które nie mają dostępu do “PS Now” (w tym Polski).

Dlaczego temat jest ważny dla graczy?

Decyzja Sony o wprowadzeniu “abonamentów na gry” pokazuje, w którą stronę zmierza branża gier wideo. Jak widać, więksi producenci oraz dostawcy gier komputerowych przechodzą na nową formę dostępu do rozrywki wirtualnej. Gracze powoli stają się “pozbawieni własności” na rzecz wygody oraz stałych opłat – co swoją drogą nie jest złe. Nową formę zaimplementowały już tak duże firmy jak: Google, Apple, Microsoft, czy EA. Można powiedzieć, że Sony w pewien sposób pozostawało w tyle, utrzymując wizerunek “środowiska dla hardcorowych graczy”.

Co ważne, większość usług gamingowych przechodzi do internetu. “Więksi gracze”, tacy jak Sony czy Microsoft inwestują w “grę w chmurze”. Wraz z rozwojem infrastruktury sieciowej na całym świecie, możliwości streamingowe urosły do poziomu, w którym każdy może z nich skorzystać. Jeszcze kilka lat temu, gdy firma “onlive” próbowała swoich sił z grą zdalną, inicjatywa okazała się fiaskiem, gdyż do szybkiego internetu mieli dostęp głównie mieszkańcy dużych miast. Dziś, gdy internet 4G jest standardem np: w całej Polsce – tego typu usługi mają sens.

Jeżeli jesteś zainteresowany grą w chmurze, a kochasz podróżować, nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyś sprawdził internet mobilny orange, natomiast usługę Xbox Game Pass Ultimate, która pozwala na granie w wysokobudżetowe produkcje konsolowe na ekranie smartfona, zakupisz w sklepie Microsoft za pomocą usługi “Płać z Orange”.

 

Udostępnij: Playstation “dorównuje” Xboxowi
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Oferta

Dłuższy czas na odbieranie połączeń w Orange na kartę (26)

Ewa Przybylińska

4 kwietnia 2022

Dłuższy czas na odbieranie połączeń w Orange na kartę
26

Mam dla Was dobrą informację na początek tygodnia. Od dziś wydłużamy czas na odbieranie połączeń po doładowaniu konta w Orange na kartę. Teraz będzie to 12 miesięcy od chwili doładowania, nawet jeśli zasilicie swoje konto najniższym nominałem za 5 zł. Zmiana obowiązuje we wszystkich taryfach: Orange Free na kartę, Orange Yes, Orange POP, Zawsze Bez Limitu, IoT oraz Orange Ekstra Numer.

Szczegółowe informacje wraz z cennikami znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Dłuższy czas na odbieranie połączeń w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 16:42 04-04-2022
  Super sprawa tez powino być odwrotnie czyli wychodzace ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Miś 16:51 04-04-2022
  Tylko od której godziny dziś? Doładowałem rano i wcale rok na odbieranie się nie ustawił.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ster 16:05 06-04-2022
   U mnie też data przychodzacych bez zmian mimo doladowania
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 17:33 04-04-2022
  Wasza hipokryzja sięgła DNA!!! To 5zł zniknie w ciągu jednego miesiąca, jak będziemy tylko odbierać połączenia!!! Nieprawdaż??? Żenujące to jest!!! Gdzie jest jakieś oficjalne info na ten temat??? Gdzie REGULAMIN???
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 17:57 04-04-2022
   Nie martw się UKE juz o tym wie.Nowa usługa „Utrzymanie numeru w sieci” jest niezgodna z prawem
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 18:13 04-04-2022
    Zle napisałem UOKiK
    Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 18:00 04-04-2022
   Regulaminu nie będzie, bo to jest ty,ko uzupełnienie obecnego cennika. Te tematy są również poruszane na forum nasz.orange.pl Pewnie sytuacja będzie wyglądała tak, że po doładowaniu aktywuje się promocja na odbieranie połączeń. Jak na numerze nie będzie żadnego aktywowanego pakietu i/lub wykonywania połączeń, czy wysyłania SMS/MMS-ów, to po 30 dniach pobrana zostanie opłata 5 zł. Nawet jak środki zostaną zablokowane, to z za kolejne 30 dni braku aktywności zostanie pobrana opłata kolejne 5 zł, aż do wyczyszczenia konta. Potem opłaty już nie będzie z czego pobierać, wiec zostanie już goły numer na odbieranie połączeń 12 miesięcy od ostatniego doładowania. Tak to by wyglądało po przeczytaniu komunikatów na dole strony.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 18:27 04-04-2022
    Zapodaj link do aktualnego cennika... Poza tym zwykły kowalski skąd ma wiedzieć, że za NIC operator zabierze mu 5zł??? Ktoś kogoś informuje o takowym złodziejskim działaniu orangutana???
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ron3 11:09 05-04-2022
     Zapis w Cenniku o 5zł za brak aktywności wygląda fatalnie. Więcej było w SMS, ale do teraz nie wiadomo czy usługa "Więcej czasu na wszystko", która przedłuża ważność konta na rok zwalnia z pobierania opłaty? Same niewiadome.
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 14:25 05-04-2022
      Fatalny to jest cały "nowy" cennik z datą 24 lutego, ale nie wiadomo którego roku... Coś orange sam się w tym wszystkim pogubił :/ https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/95820/1438f715-7e69-420c-a8ad-3cc07b04fe72?_ga=2.2125424.1749841850.1649075237-1797540809.1646923901
      Odpowiedz
     • komentarz
      Ewa Przybylińska 14:40 05-04-2022
      Odpowiadając na pytanie: "Więcej czasu na wszystko", która przedłuża ważność konta na rok, zwalnia z pobierania opłaty?" Z opłaty zwalnia: wykonanie połączenia, wysłanie SMS, MMS, połączenie z internetem (także na numery bezpłatne oraz z wykorzystaniem środków pochodzących z darmowych bonusów), włączenie pakietu lub usługi. Samo posiadanie aktywnej usługi „więcej czasu na wszystko” podobnie jak usługi „konto ważne rok” nie zwalnia z opłaty.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Ron 14:50 05-04-2022
       np. korzystanie z: Darmowy wybrany numer z dowolnej sieci? I Darmowe rozmowy i SMS w Orange? Czy te usługi zwalniają, bo wq SMSa tak... Będę wdzięczny za info.
       Odpowiedz
       • komentarz
        Ewa Przybylińska 15:19 05-04-2022
        Jeżeli ktoś skorzysta z usług takich jak: Darmowy wybrany numer z dowolnej sieci lub Darmowe rozmowy i SMS w Orange, czyli wykona połączenie lub wyśle SMS-a z puli wliczającej się w te usługi – to jak najbardziej jest to liczone jako aktywność i żadna opłata nie zostanie pobrana. Tak, jak napisaliśmy wcześniej -> usługa jest bezpłatna dla każdego klienta, który przynajmniej 1x w ciągu 31 dni wykona jakiekolwiek połączenie wychodzące, wyśle SMS, MMS, połączenie z internetem. ‘Jakiekolwiek’ oznacza, że również na bezpłatne numery, z puli środków zakupionych lub otrzymanych za darmo w ramach jakichś usług lub promocji.
        Odpowiedz
        • komentarz
         Ron 15:40 05-04-2022
         Więc wszystko jest już jasne. Usługa dotyczy tylko leżących numerów. Należy wykonać aktywność, więc usługa nie jest uciążliwa. :)
         Odpowiedz
    • komentarz
     Ewa Przybylińska 14:37 05-04-2022
     Na 1 dzień przed planowanym pobraniem opłaty wyślemy do klienta SMS z informacją. Gdy tego dnia wykona on aktywność - opłata nie zostanie pobrana. O zmianie w cennikach, polegającej na wprowadzeniu usługi „Utrzymanie numeru w sieci”, poinformowaliśmy SMS-em wszystkich klientów, którzy wyrazili zgodę obsługową oraz jak zawsze opublikowaliśmy informację w sekcji ‘ważne komunikaty’ na naszej stronie. Link do cenników: https://www.orange.pl/view/regulaminy_cenniki?footerlink=true
     Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 14:30 05-04-2022
   W tym komentarzu jest odniesienie do usługi „Utrzymanie numeru w sieci”, jaką wprowadziliśmy również wczoraj, tj. 4/4/2022. Zmiana ta jest wprowadzona we wszystkich cennikach ofert na kartę w Orange, a szczegóły usługi opisane są na stronie: https://www.orange.pl/view/utrzymanie-numeru Dla klientów, którzy wykonają w ciągu 31 dni przynajmniej jedno połączenie wychodzące, wyślą SMS, MMS, połączą się z internetem (dotyczy to również numerów bezpłatnych oraz środków pochodzących z darmowych bonusów), włączą usługę lub pakiet – usługa ,,Utrzymanie numeru w sieci" jest bezpłatna. Opłatę pobierzemy jedynie od klientów, którzy nie korzystają z telefony w opisany sposób – nie są aktywni. Opłata ta nie jest nowością na rynku – taką opłatę w swojej ofercie mają niektórzy inni operatorzy na polskim rynku. Jej wprowadzenie wynika z rosnących kosztów utrzymywania numerów w sieci.
   Odpowiedz
   • komentarz
    OrangeOdZawsze 20:01 05-04-2022
    Pytanie: Czy "połączeniem wychodzącym" jest również *124*# lub *500 (bezpłatna forma)? Opinia: Dziwi bardzo, że połączenia przychodzące nie są uważane za aktywność numeru. Pokazuje to, że wcale nie chodzi o to, aby numer był aktywny i koszt jego utrzymania. To krótkowzroczne patrzenie. Przecież aby odebrać połączenie, ktoś inny musi zadzwonić - czyli wydać pieniądze. Ogólny bilans się zgadza, ale to patrzenie długoterminowe, które Januszom biznesu ciężko zrozumieć. Jeśli faktycznym celem było "uwolnienie" nieużywanych numerów, to wystarczyłoby wymagać, aby numer był zalogowany w sieci - proste i bez zbędnych uciążliwości, szczególnie dla osób starszych, które głównie odbierają połączenia. A tak, to zaczęło się polowanie na czarownice (a nóż wpadnie piątak). Ale oczywiście wszyscy kumaci znają prawdziwy powód...
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ewa Przybylińska 10:59 06-04-2022
     Odpowiadając na pierwsze pytanie: wysyłka kodu USSD, czyli np. *124*# - nie jest. Natomiast połączenie na *500 – jest. Czy naszym celem było "uwolnienie" nieużywanych numerów? – nie było, nigdy tego nie mówiliśmy. Przyjęliśmy analogiczną zasadę jak nasi konkurenci - rozwiązanie, które funkcjonuje już na rynku telekomunikacyjnym. Wdrożenie to uznaliśmy za zasadne wobec rosnących kosztów utrzymania numeru w sieci.
     Odpowiedz
     • komentarz
      OrangeOdZawsze 16:40 06-04-2022
      Dziękuję za odpowiedź na pierwsze pytanie. Co do drugiego, nie wydaje się, aby grosik czy 20 groszy za sms zmniejszyło koszty utrzymania numerów. Tak jak piszą inni - chodzi o wyzerowanie konta przed spodziewanym uwolnieniem numeru albo przeniesienie. Szkoda tylko, że w ten sposób komplikujecie ofertę, niczym system podatkowy w Polsce. A dopiero co zamykaliście przeróżne usługi z hasłem upraszczania oferty...
      Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 21:20 07-04-2022
      No to teraz raz w Msc połączenie na któryś z nr alarmowych i po sprawie. "Halo. Oj przepraszam, pomyłka" ?. Uważam że nr ratunkowe nie powinny uprawniać do tego że opłata za utrzymanie nr nie będzie naliczana. Moim zdaniem stwarza to niebezpieczeństwo nadużyć.
      Odpowiedz
  • komentarz
   Listek 16:09 06-04-2022
   Czy ktokolwiek nabiera sie na te marketingowa "papke"? 1.Nazywanie kary "usluga" 2.Niby rozwiazanie znane na rynku, ale sposrod kilkudziesieciu operatorow tylko Plus stosuje je w ten sposob, bo Play ma tylko w bezterminowej taryfie gdzie mozna uznac kare za uzasadniona 3.Sciaganie oplat nawet z zablokowanych srodkow zdradza o co w niej naprawde chodzi czyli zerowanie sald kart przed ich wygasnieciem by po wejsciu nowych przepisow ustawowych nie musiec ich stawiac do dyzpocycji klienta
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 18:08 04-04-2022
  Może lepiej zróbcie z karty abonament niż za nie aktywność płacic marne 5 zł.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 15:05 05-04-2022
  Przepraszam ze krytykuje ostro tą usługę ale szczerze juz wiem dlaczego ja wprowadziliście..
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jackson 23:26 05-04-2022
  Pytanie z innej beczki gdzie i w jakiej formie mogę zgłosić prośbę o dodanie na nadajniku w mojej miejscowości więcej częstotliwości nadawania pasm zasięgu lte w tym momencie wasz nadajnik nadaje tylko i wyłącznie sygnał lte 800 mh przez co nie ma tak szybkiego internetu Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 11:26 06-04-2022
   Stale rozbudowujemy naszą sieć mobilną - tak, jak jest to możliwe. Problemy zasięgowe można zgłaszać na numer telefonu *100 lub 510 100 100 lub poprzez chat.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Jackson 19:57 07-04-2022
    Próbowałem przez chat lecz Pani konsultant powiedziała że trzeba jakiś list wysyłać do firmy ze Skierniewic?Problem dotyczy nadajnika w miejscowości Dąbrowa Gmina Pawłów kod pocztowy 27-225 Powiat Starachowicki
    Odpowiedz

;

Oferta

Bez limitu + 131 GB na 31 dni za darmo (20)

Ewa Przybylińska

1 kwietnia 2022

Bez limitu + 131 GB na 31 dni za darmo
20

Od 1 stycznia br. każdy nowy użytkownik Orange na kartę mógł otrzymać w prezencie nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz pakiet aż 31 GB za darmo na 31 dni.

Mam dla Was dobrą informację. Nie tylko przedłużamy promocję, ale wzbogacamy ją dodatkowym bonusem 100 GB za założenie konta w Mój Orange.

Oznacza to, że do 31 maja br. każdy nowy klient w ofercie na kartę na dzień dobry w Orange będzie mógł otrzymać rozmowy SMS-y i MMS-y bez limitu + 131 GB za darmo na 31 dni.

Aby skorzystać, wystarczy dołączyć do Orange na kartę, aktywując starter i doładować konto za minimum 5 zł, a następnie wysłać bezpłatny SMS o treści START pod 814, aby otrzymać usługę Bez limitu + 31GB na 31 dni za darmo. Potem założyć konto w Mój Orange – dodatkowe 100 GB na 31 dni zostanie przyznane automatycznie.
Prezent można odebrać jeden raz na danym numerze telefonu.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Bez limitu + 131 GB na 31 dni za darmo
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Łukasz 15:58 01-04-2022
  Fajnie,fajnie fajnie czekamy dla starszych prepaidowcow tez chcemy fajne promocję ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 11:24 04-04-2022
   Pamiętamy także o starszej bazie, dla Was również szykujemy nowości ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 14:08 05-04-2022
    I już się boję.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukaszek 17:04 01-04-2022
  Ciut nie na temat ale Pani Ewo prosze przekazać komu trzeba prosze zmienic Menu *660# zmiana numeru nadal tam pisze koszt 4 zł a sa nowe ceny z góry dziekuje
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 11:25 04-04-2022
   Dziękujemy, przekażemy do osób odpowiedzialnych za działanie usługi.
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 17:30 01-04-2022
  Nie bardzo rozumiem. Prezent raz na numerze telefonu? 100 giga za konto na numerze? To ile razy można konto utworzyć?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 08:43 02-04-2022
   Raz konto zakładasz i dostajesz 100 GB na 31 dni który automatycznie zostanie przyznany.Prezent możesz odebrać jeden raz na danym numerze telefonu.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 11:27 04-04-2022
   Bez limitu + 31 GB na 31 dni za darmo można odebrać jeden raz na danym numerze telefonu, wysyłając START pod 814. Natomiast dodatkowy bonus 100GB można otrzymać po założeniu konta w Mój Orange - na każdy Twój numer na kartę podpięty pod to konto. Te dwie promocje są niezależne.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 13:06 04-04-2022
    Czyli mam juz konto Moj Orange, dopinam nowy numer otrzymuje 31 giga. Ale NIE otrzymuje 100 giga tak? Bo z tekstu wynika inaczej "Potem założyć konto w Mój Orange – dodatkowe 100 GB na 31 dni zostanie przyznane automatycznie. Prezent można odebrać jeden raz na danym numerze telefonu." Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ewa Przybylińska 15:45 04-04-2022
     Zarówno unlimited + 31 GB, jak i 100 GB za Mój Orange można otrzymać jeden raz dla danego numeru. Jeśli posiadasz już konto w Mój Orange i aktywujesz nowy numer, który zostanie do tego konta podpięty - to nie otrzymasz na nim bonusu 100 GB (bo masz już konto w MO). Możesz odebrać jedynie unlimited + 31GB.
     Odpowiedz
     • komentarz
      mike278 23:43 05-04-2022
      Potem założyć konto w Mój Orange – dodatkowe 100 GB na 31 dni zostanie przyznane automatycznie. Prezent można odebrać jeden raz na danym numerze telefonu. Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl Ten akapit sugerował coś innego w mojej ocenie. Stąd dopytywanie. Mi osobiście to do niczego nie potrzebne. Mam OFNK.
      Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 14:44 04-04-2022
  O widzę że ostatnio promocja goni promocję. Tak trzymać ? A coś dla klientów którzy są 20 lat w sieci. Nawet ta sama karta sim ? To jest ekologiczne podejście ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 17:38 04-04-2022
   Jaka ekologia??? Te "promocje" są ekologiczne??? Żartujesz... Kupowanie nowych starterów dla zdobycia owych profitów?... Plastików idzie w tony!... O to chodzi operatorowi, czy o kasę i słupki w połerpoincie??? :P
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 23:49 05-04-2022
    Pablowi raczej chodziło o to że on cały czas ma tę samą simke. A jak chcesz "ekologii" to spójrz na ceny odnowionych terminali. Tam nikt nie zwraca uwagi na rynek, starzenie się terminali, czy brak aktualizacji. Jak ktoś wklepie w tabelkę cenę w 2021 to i w 2023 będzie obowiązywać. ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     mike278 04:15 07-04-2022
     I o tym mówiłem. Flash sale xiaomi i poco f3 5g za 1300 plnow. Nówka, młodsza, lepsza niż uzywany mi 10T refurbished od Orange. Ech jakby zjechał np do 1000 plnów to sam bym się zastanawiał czy nie brać. Ale lepsze okazje można trafić z nówkami na rynku w identycznej cenie. Ekologia powiadacie?
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 21:13 07-04-2022
      Dokładnie o to mi chodziło. Moja jedna z kart sim której używam tylko do połączeń głosowych i sms ma 20 lat.
      Odpowiedz
  • komentarz
   odbojnik 23:44 22-04-2022
   ...nooooo, masz BONUS w postaci opłaty 5pln za brak aktywności na numerze przy koncie ważnym przez rok (np.: wyjechałeś za granicę i masz tam lokalną kartę sim). ROTFL
   Odpowiedz
 • komentarz
  Xxx 08:50 16-04-2022
  A coś dla wiernych klientów, którzy są w orange od ponad dekady?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zara 20:53 19-04-2022
  Bylam z mezem 20 lat w sieci od poczatku jak sie nazywała IDEA ale pi tym jak przestali dbac o starych klientów sieci likwidując stare dobre produkty a promując nowych cala moja rodzina przeszła do konkurencyjnej sieci !!!
  Odpowiedz
 • komentarz
  dureń 22:48 17-05-2022
  Jakie za darmo skoro trzeba " doładować konto za minimum 5 zł".. dlaczego UOKiK z tym nagminnym procederem nie walczy ?!?!?
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej