Odpowiedzialny biznes

Podziękowania i krótka przerwa

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
16 grudnia 2009
Podziękowania i krótka przerwa

Wczoraj wieczorem dowiedziałem się, że nasz blog został najlepszym profesjonalnym blogiem w 2009 roku. Nie ukrywam, że to świetny news, który miło połechtał, ale zarazem zmobilizował do dalszej pracy przy całej platfornie blogowej Grupy TP. Świadomie napisałem "nasz" blog, ponieważ bez Was komentujących, krytykujących, ponaglających do pracy i czasami chwalących, nie byłoby tego sukcesu. Dlatego możemy sobie nawzajem pogratulować. Dzięki wielkie. Chciałbym zarazem podziękować wszystkim osobom z Grupy TP, którzy codziennie mi pomagają, dostarczając informacje i wyjaśnienia, o które prosicie. Pewnie zauważyliście, że jeszcze dziś ktoś umieści 10 000 komentarz. Niespodzianka już przygotowana! Na koniec mała prośba o wyrozumiałość dla rzecznika. Niestety kontuzja, którą odniosłem na meczu charytatywnym 10 dni temu okazała się na tyle poważna, że dziś czeka mnie operacja nogi. Dlatego przez 2-3 dni nie będę mógł się udzielać na blogu. Tradycyjnie jednak napisałem już newsa o nowej usłudze, na którą czeka sporo klientów. Jak przyjdzie pora, kolega za mnie kliknie i go przeczytacie.


Odpowiedzialny biznes

Wojtek Jabczyński najlepszy wśród profesjonalistów

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
15 grudnia 2009
Wojtek Jabczyński najlepszy wśród profesjonalistów

Długo czekaliśmy na wyniki, ale już wiemy - blog prowadzony przez Wojtka Jabczyńskiego został wybrany najlepszym polskim blogiem firmowym w roku 2009 w kategorii "Blog profesjonalny (powyżej roku)". W wyścigu wyprzedził m.in. blogi mBanku oraz krakowskiej Restauracji Ancona.

Wojtek otrzymał także wyróżnienie specjalne za przełamywanie stereotypów w komunikacji z klientami, bo "najlepiej realizuje najważniejsze kryterium brane pod uwagę w ocenie blogów w konkursie, biorąc pod uwagę skalę działalności firmy i ilość wyzwań związaną z wdrażaniem nowych narzędzi komunikacji w firmach opartych o social media".

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samym konkursie i innych laureatach, warto zajrzeć na prowadzony przez Dominika Kaznowskiego blog poświęcony blogom firmowym. Na uwagę zasługuje na pewno nagroda dla bloga Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie - to chyba pierwsza taka inicjatywa wśród instytucji publicznych.

Wojtku - gratulacje! Ależ nam podniosłeś poprzeczkę.. :)


Bezpieczeństwo

1984 w 2010?

Marek Wajda Marek Wajda
15 grudnia 2009
1984 w 2010?

Ze zdumieniem przeczytałem dzisiaj w Gazecie Wyborczej o nowym pomyśle. Jak się okazuje, przy okazji projektu dotyczącego blokowania stron internetowych (co miało być orężem w walce hazardem internetowym), wprowadzony zapis, dzięki któremu policja i ABW otrzymały większe uprawnienia i bez zgody sądu mają mieć dostęp od operatorów do danych każdego internauty, jego e-maili i historii odwiedzanych stron.

Co więcej operatorzy telekomunikacyjni mają rejestrować i śledzić gdzie przebywał abonent w trakcie rozmowy. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, do której należy m.in. TP i Orange protestuje przeciwko temu zapisowi. Nawet dyrektywa europejska nakazuje tylko rejestrację miejsca rozpoczęcia połączenia. Nieoszacowane jeszcze dokładnie, ale na pewno bardzo znaczące, koszty takiego rozwiązania mieliby ponosić prywatni operatorzy.

Rozumiem, że takie „narzędzia” są przydatne do walki z przestępcami, i wierzę, że nie chodzi o inwigilację przysłowiowego Kowalskiego czy Nowaka. Mimo wszystko takie zapisy budzą mój niepokój, zwłaszcza, że kontrola może odbywać się bez zgody niezależnego sądu. A co wy sądzicie na ten temat?

Scroll to Top