Rozrywka

Pomarańczowe strefy

Paweł Jagora Paweł Jagora
13 czerwca 2014
Pomarańczowe strefy

Pierwszy raz zwróciłem uwagę na słowo „Strefa” dzięki powieści braci Strugackich pt. „Piknik na skraju drogi”. To fascynująca powieść ojców nowoczesnej literatury SF. Na ziemi lądują statki obcej cywilizacji, ale nie wszędzie tylko w jednym miejscu na Ziemi. Przez jakiś czas coś tam robią (dokładnie nie wiadomo) po czym odlatują. Zostaje po nich „Strefa” – obszar dziwny i niebezpieczny, gdzie nie działają prawa fizyki normalne w innych miejscach naszej planety. Ale obszar wypełniony bezcennymi technologiami jakie pozostawili po sobie obcy. Więcej Wam nie opowiem, bo może będziecie chcieli sprawdzić sami jak dalej rozwija się ta opowieść i sięgniecie do książki.

Drugi raz słowo „strefa” pojawiło się w trakcie mojej pracy w Orange. Tym razem ma ono nieco inne ale też intrygujące znaczenie. Ogólnie mówiąc to umownie wydzielona przestrzeń – w świecie realnym lub wirtualnym, w której obowiązują odmienne prawa i warunki świadczenia usług.

Najłatwiej jest zrozumieć to pojęcie jeśli jest ono jakoś powiązane ze światem realnym. Na przykład Extra Strefa Firmowa. To obszar w świecie realnym, w ramach której Wasz telefon komórkowy „zachowuje się”  jak telefon stacjonarny. Czyli niby takie samo miejsce jak wszystkie ale jednak dla Was zupełnie inne.

Inne strefy istnieją tylko w czasie a nie w przestrzeni. Takim przykładem jest usługa „Szczęśliwe Godziny” – w określonych godzinach nocnych abonenci Orange Free i Business Everywhere mogą używać Internetu bez żadnych konsekwencji. Nie zmniejsza się wtedy miesięczny limit transferu i nie naliczają żadne opłaty.

9667c0192cdd38614320cdd2f65b202394b

Trudniejsze do zrozumienia są strefy istniejące wyłącznie w świecie wirtualnym. Takim przykładem jest na przykład strefa bezpłatnego transferu do usługi Orange Cloud. Czyli wysyłając lub pobierając dane ze swojego dysku wirtualnego nie zużywacie żad

nego limitu transferu. Jest to więc takie miejsce w Internecie, gdzie działają inne prawa rozliczania transmisji danych. Sam nawet stworzyłem taką strefę – nazywa się „Więcej maili” – jest dostępna dla klientów biznesowych i powoduje, że transmisja wiadomości email nie jest zliczana do limitu transferu.

Jeśli jesteście klientami Orange, też możecie w ten weekend skorzystać z takiej strefy.  A przy okazji dobrze się bawić. Taka strefa została przygotowana dla oglądających koncerty na Orange Warsaw Festival korzystając z adresu www.musiclive.orange.com. Oglądając koncerty za pomocą tej platformy nie poniesiecie żadnych opłat za transmisję danych. To taka podwójnie fajna strefa :)


Rozrywka

Orange Warsaw Festival startuje za kilka godzin

Kasia Barys Kasia Barys
13 czerwca 2014
Orange Warsaw Festival startuje za kilka godzin

To już dzisiaj, ten dzień! Rusza Orange Warsaw Festival 2014. Kilka miesięcy przygotowań, ułożenia line-upu, a w ostatnim tygodniu budowanie scen i dopinania szczegółów. Zobaczcie jak stawiano obie sceny na naszym festiwalu: Warsaw Stage i Orange Stage.

 

Widzimy się dzisiaj na Stadionie Narodowym tak? :) Życzę szaleństwa podczas koncertów i super zabawy do rana.


Odpowiedzialny biznes

Startujemy z 5 zlotem blogowym

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
13 czerwca 2014
Startujemy z 5 zlotem blogowym

Dziś startujemy z 5 zlotem blogowym! Mam nadzieje, że spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci, bo pod kilkoma względami będzie wyjątkowe. Obchodzimy mały jubileusz, który będziemy świętować, OWF potrwa 3 dni, zagra rekordowa liczba artystów na dwóch scenach i będzie miasteczko festiwalowe, w którym nie zabraknie atrakcji dla każdego.  Dziękuje wszystkim, którzy znaleźli czas, aby nas odwiedzić. Tym, którym nie udało się do nas dojechać z różnych przyczyn przypominam, że na musiclive.orange.com/pl możecie oglądac transmisję na żywo. Mamy potwierdzone kilka gwiazd m.in. Kings of Leon, Lily Allen, Pixies czy The Wombats. A tak działo się w ubiegłym roku podczas festiwalu.

Scroll to Top