;

Gaming

Pomysł na domówkę w sylwestra? Imprezowe gry wideo (5)

Bartosz Graczyk

27 grudnia 2022

Pomysł na domówkę w sylwestra? Imprezowe gry wideo
5

Co można robić w Sylwestra? Można – jak mawia klasyk – grać w grę. Tomb Raider? To na pewno dobra opcja dla introwertyków, którzy pragną spędzić ten czas w ciszy i spokoju. A co, jeżeli lubisz poimprezować? Imprezowe gry wideo mogą być ciekawą formą uatrakcyjnienia domówki.

Starczy wstępu, pora przejść do rzeczy. Poznajcie najciekawsze pozycje, które urozmaicą świętowanie Nowego Roku.

SingStar (PS4/PS5)

Nie trzeba wychodzić do klubu karaoke, by sprawdzić moc własnej przepony. Karaoke od dawien dawna pełni funkcję dobrej zabawy. Wraz ze znajomymi można się powygłupiać, pośpiewać ulubione piosenki, a nawet rywalizować. Do gry wystarczy Wam konsola PlayStation 4/5 oraz smartfon. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzenie mobilne oraz podłączeniu do konsoli, możecie bawić się przez całą noc. Baza piosenek jest ogromna, ale
jest jeden minus. Każdą z nich trzeba kupić osobno, chyba że zaopatrzymy się w pakiety z utworami tematycznymi, np: polskie hity wszech czasów.

Kto wie, może gra odkryje w Was nowy talent? A któreś z Was zostanie gwiazdą i wystąpi na Orange Warsaw Festival albo Openerze? W sumie to brzmi jak ciekawe postanowienie noworoczne, nie sądzicie?

Mario Kart Deluxe (Nintendo Switch)

Kto nie zna włoskiego hydraulika Mario? Ta postać stworzyła wspomnienia niejednego dorosłego dziecka. Teraz może również wziąć udział nie tylko w Twoim dzieciństwie, ale również w imprezie sylwestrowej.

Wraz ze swoimi towarzyszami stawiasz czoła najpopularniejszym postaciom spod szyldu Nintendo na pełnych atrakcji torach gokartowych.
Nic tak nie uatrakcyjnia zabawy jak zdrowa rywalizacja! Co więcej, w trakcie grania w Mario Kart liczą się nie tylko umiejętności, ale również szczęście. To jaki power-up wylosujesz, może mieć istotny wpływ na finalny ranking. Na jednej konsoli mogą zagrać nawet 4 osoby, a w standardzie na
Nintendo Switch otrzymujesz dwa pady.

Wiedza to potęga (PS4/PS5)

Imprezowe gry wideo to także quizy. Lubicie taką rywalizację? Oglądaliście kiedyś Milionerów w telewizji (Rosiu to nawet kiedyś brał udział!)? Teraz każde z Was może się wcielić w uczestnika teleturnieju, zbierając punkty i odpowiadając na trudne pytania z różnorakich dziedzin. W zabawie może wziąć udział każdy, kto pobierze aplikację na smartfon. Odpowiedzi zaznaczycie w aplikacji. Ta gra może być przyjemnym urozmaiceniem sylwestrowego wieczoru.

Tetris (wieloplatformowy)

Absolutny Klasyk przez wielkie K, który znają nie tylko gracze. To wielopokoleniowe dzieło zapisało się w dziejach popkultury, dzięki swojej prostocie oraz szybkości rozgrywki. W nowych odsłonach wielu graczy może rywalizować między sobą na jednym urządzeniu.

W obecnej wersji Tetris to nie tylko zbijanie bloczków, ale też układanie przeszkód dla swojego rywala. Ta gra towarzyszyła mi i moim gościom na wielu imprezach i zawsze łączyło się to z dobrą zabawą. Na jednej konsoli mogę ze sobą zagrać dwaj użytkownicy, ale to nie powinno stanowić problemu. Czemu bowiem nie zorganizować mistrzostw?

Just Dance (wieloplatformowy)

Były logiczne imprezowe gry wideo, były gry ze śpiewaniem. Przyszedł wic czas, by rozruszać nie tylko struny głosowe i mózg, ale również resztę ciała. To kolejna gra, do której potrzebujesz smartfona, który tym razem za pomocą żyroskopu oraz kamerki zarejestruje Twoje ruchy. Kto umie tańczyć – pozna nowe
ruchy. A kto ma słabszą motorykę, będzie miał okazję na powygłupianie się ze znajomymi.

Udostępnij: Pomysł na domówkę w sylwestra? Imprezowe gry wideo
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 08:27 28-12-2022
  A te gierki wymagają sieci? Bo jak to tak to dzieki. Mam LTE z jedną kreską i zabójcze 1,3 Mb down i 2 Mb up. To nawet nie starcza żeby film obejrzeć na Prime Video. Taka nowoczesność ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 10:01 28-12-2022
   Żeby doprecyzować, korzystam z Orange. Nawet 2G ma jedną kreskę. Ciekawostką jest że nju ma full zasięg. Czy ktoś z techników może mi to wyjaśnić?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 09:40 28-12-2022
  Fajna notka lecz domowka sylwestrowa bedzie w łóżku wszyscy domownicy chorzy
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 18:23 29-12-2022
   Ciężki okres nas czeka, wirus grypy i RSV szaleje i covid też jeszcze nie powiedział nam dowodzenia.
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 16:33 30-12-2022
  Granie w Sylwestra??? Gorszej głupoty nie słyszałem... Do Siego Roku!!! :D
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Fundacja Orange w 2022 roku (4)

Tosia Bojanowska

27 grudnia 2022

Fundacja Orange w 2022 roku
4

Mijający rok w Fundacji Orange to mnóstwo działań na rzecz edukacji i dwie, nowe inicjatywy – Orange Digital Center i #BurzaMózgów. Podjęliśmy też refleksję na temat poszanowania praw dziecka. Ale przede wszystkim był to czas pełnej mobilizacji na rzecz wsparcia osób z Ukrainy.

W roku 2022 nasze szkolne programy edukacji cyfrowej trafiły do prawie 7 tys. dzieci z 320 szkół. W MegaMisji uczniowie i uczennice klas 1-3 uczą się zdrowych nawyków cyfrowych, a w #SuperKoderach klasy 4-6 mają nowoczesne lekcje z nauką programowania. W MegaMisji dodatkowo bierze udział kolejnych 10 świetlic środowiskowych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Ważne kompetencje dla dzieci i nauczycieli

Zależy nam, żeby uczyć odpowiedzialnego podejścia do technologii nie tylko uczniów, ale i wspierać w tym nauczycielki i nauczycieli. To dla nich, ale też dla rodziców i opiekunów, wydaliśmy poradnik o tym, jak przeciwdziałać nadużywaniu urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież. Wspólnie z naszym partnerami realizujemy ze środków unijnych projekt bezpłatnych szkoleń w programie Lekcja:Enter. Tylko w tym roku wzięło w nim udział 18 tys. osób z całej Polski. To solidne przygotowanie do zmiany sposobu nauczania na nowoczesny i bardziej adekwatny do potrzeb uczniów wychowywanych w świecie pełnym technologii. To także nauka wykorzystania na lekcjach konkretnych możliwości, aplikacji, cyfrowych narzędzi.

Oprócz wsparcia w kształtowaniu nowych umiejętności, staramy się doceniać nauczycielki i nauczycieli za ich pracę i zaangażowanie. W 2022 wraz z Głosem Nauczycielskim przeprowadziliśmy drugą edycję konkursu Nauczyciel Jutr@, aby wyróżnić tych, którzy mają odwagę uczyć inaczej, z troską pielęgnować relacje z uczniami i podążać za ich potrzebami, także mądrze wykorzystując technologie. Tegoroczną laureatką została Aldona Rumińska-Szalska, nauczycielka wspomagająca ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Krakowie.

My także cieszyliśmy się z dwóch ważnych wyróżnień. Otrzymaliśmy tytuł Dobroczyńcy Roku 2022  w kategorii związanej z edukacją, a także wyróżnienie w Nagrodzie im. Janusza Korczaka za wieloletnie działania na rzecz edukacji cyfrowej dzieci i wsparcia nauczycieli

Nowe inicjatywy Fundacji Orange

Nie spoczęliśmy na laurach i w listopadzie rozpoczęliśmy nowy projekt dla nauczycielek i nauczycieli – kurs online o sztucznej inteligencji, a właściwie solidna dawka wiedzy i refleksji o krytycznym podejściu do mediów cyfrowych. Do #BurzyMózgów, bo tak nazywa się projekt, zgłosiło się ponad 1400 chętnych, co nas pozytywnie zaskoczyło. Pierwsze zajęcia startują w styczniu.

W 2022 roku otworzyliśmy Orange Digital Center (ODC) – inicjatywę na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości rozumianych nie tylko jako umiejętności cyfrowe, ale przede wszystkim społeczne. ODC połączyło wszystkie nasze projekty edukacji pozaformalnej: Pracownie Orange, FabLaby powered by Orange i pozwoliło również otworzyć nowy: Szkołę Kodowania  czyli naukę programowania od podstaw dla osób w trudniejszej sytuacji czy też na jakimś zawodowym zakręcie. Szkoła Kodowania wspiera rozwój umiejętności społecznych, networking, spotkania inspiracyjne i profesjonalne doradztwo zawodowe. Do projektu zgłosiło się prawie 4 tys. osób. Jeszcze w grudniu wystartowały zajęcia dla wybranych uczestników i uczestniczek. W FabLabie w Warszawie ruszyła nowa edycja projektu nowoczesnego rzemiosła dla kobiet MakerWoman, który prowadzimy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.

Pomoc dla osób z Ukrainy

Rok 2022 to ogromna mobilizacja na rzecz osób z Ukrainy uciekających przed horrorem wojny. Aby działać sprawnie, połączyliśmy siły z wieloma organizacjami społecznymi, a także zaprosiliśmy do współpracy nauczycielki z Chersonia. Włączyliśmy się m.in. w powstanie telefonu zaufania 116111 w języku ukraińskim Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dla dzieci z Ukrainy przebywających w Polsce. Wsparliśmy: szkołę online prowadzoną w ukraińskim systemie edukacji (ze Stowarzyszeniem Klanza i Fundacją EduSen); kursy języka polskiego (z Domem Ukraińskim w Warszawie); zorganizowaliśmy wsparcie psychologiczne dla uchodźczyń i uchodźców goszczących w ośrodku Orange w Serocku. Ponadto 3 tys. naszych wolontariuszek i wolontariuszy zaangażowało się w 142 lokalne projekty pomocowe.

Ochrona dzieci

Ważnym aspektem działań w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę było przeciwdziałanie dezinformacji. Od pierwszego dnia wojny na naszych kanałach prowadziliśmy kampanię z poradami o tym, jak chronić się przed tym szkodliwym zjawiskiem. Wydaliśmy poradnik autorstwa Anny Mierzyńskiej. Staraliśmy się zadbać o poczucie bezpieczeństwa dzieci, organizując webinary dla rodziców, nauczycieli i opiekunów o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie.

W 2022 roku wspólnie z Radą Programową naszej fundacji, rozpoczęliśmy monitoring ekspercki poszanowania praw i podmiotowości dzieci w środowisku cyfrowym. Efekty tej pracy zobaczycie w czerwcu 2023 r.

Dziękujemy za wsparcie

To był bardzo angażujący rok. Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy nam kibicują, naszym wolontariuszkom i wolontariuszom, partnerom, Radzie Fundacji i Radzie Programowej. Marzymy, aby w Nowym Roku wojna w Ukrainie się skończyła.

Udostępnij: Fundacja Orange w 2022 roku
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Jackson 10:09 27-12-2022
  Święta święta i po.. A kiedy możliwość migracji z Orange flex do Orange na kartę?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 10:18 27-12-2022
   Jeszcze nad tym pracujemy, styczeń jest realnym terminem. Pozdrawiam
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 18:21 29-12-2022
  Jesteście Wielcy 💪
  Odpowiedz
  • komentarz
   Antonina Bojanowska 11:33 02-01-2023
   Dzięki :)
   Odpowiedz

;

Oferta

Nowe kanały, super dekoder i hity na żądanie (3)

Kasia Barys

27 grudnia 2022

Nowe kanały, super dekoder i hity na żądanie
3

Nowe kanały telewizyjne w jakości HD, ultranowoczesny dekoder 4K Stream, filmowe hity oraz dwa pakiety Orange Love z Netflix przez 6 pierwszych miesięcy w prezencie, Taki był w skrócie mijający rok w telewizji od Orange.

Telewizja od Orange cały 2022 rok rozwijała ofertę i proponowane usługi tak, aby korzystanie z nich było proste i jak najbardziej intuicyjne. Dołożyliśmy dodatkowe kanały i łącznie jest ich ponad 200, w tym 152 w jakości HD. W mijającym roku oferta naszej telewizji jest bogatsza o 9 nowych stacji m.in.: TVP World, STUDIOMED TV HD, DIZI HD. Nawet najbardziej wymagający widz znajdzie coś dla siebie.

W tym roku wprowadziliśmy dwa pakiety Orange Love z Netflix przez pierwsze 6 miesięcy w prezencie. Natomiast do Pakietu CANAL+ Prestige 4K dodaliśmy dwa nowe kanały, w tym jeden w jakości 4K, a także bezpłatny dostęp do serwisu CANAL+ online. Z kolei klienci pakietu HBO, od 8 marca mają nową aplikację HBO Max.

Dekoder 4K Stream

Nasi klienci mogą korzystać z dekodera 4K Stream. To ultranowoczesny sprzęt, który pozwala nie tylko na oglądanie kanałów TV, ale umożliwia też korzystanie z gier i aplikacji (np. HBO Max, Netflix, Palyer, Spotify), dostępnych w Android TV.

Czy wiesz, że…

W ostatnim roku klienci Telewizji Orange mogli 5 razy oglądać wybrane kanały telewizyjne z wyższych pakietów bez dodatkowych opłat.

Na czas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie udostępniliśmy cztery dodatkowe kanały Eurosport, a na Mistrzostwa Świata w Katarze kanał TVP 4K. Wszystko bez dodatkowych opłat.

W usłudze Orange VOD klienci mogli oglądać najnowsze hity filmowe m.in.: „Top Gun: Maverick, „Black Adam” i „Elvis”.

Udostępnij: Nowe kanały, super dekoder i hity na żądanie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 17:51 27-12-2022
  Wszystko fajnie. Tylko niestety podczas przedłużania umowy nie można wymienić dekodera na znacznie nowszy, tylko i wyłącznie na inny egz. z tej samej serii produktowej. Nowszego nie można otrzymać.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 18:25 29-12-2022
   Zawsze możesz zerwać umowę na 1 dzień a następnie podpisać nową 🤪
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gie 06:54 28-12-2022
  Czy będzie można dostać jakiś nowszy dekoder satelitarny? Bo na Neostradzie 10 mb/s to chyba streaming nie będzie najlepszym rozwiązaniem.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej