Sieć

Ponad 1600 miast z zasięgiem LTE

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
18 marca 2015
Ponad 1600 miast z zasięgiem LTE

Trwa aukcja na częstotliwości 800 i 2600 MHz i czekamy z niecierpliwością na jej rozstrzygnięcie. Jednocześnie dalej rozwijamy naszą sieć LTE, która daje Wam możliwość korzystania z najszybszego dostępu do internetu Orange Polska bez limitu prędkości. Na koniec lutego mieliśmy 5051 stacji LTE, co oznacza, że w zasięgu jest 24 mln osób, mieszkających w 1611 miastach i miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców. Przypomnę, że z najszybszego netu możecie korzystać w ofertach internetu mobilnego dla klientów indywidualnych i biznesu, a także w wybranych ofertach abonamentowych oraz na kartę. Do dyspozycji macie kilkadziesiąt smartfonów współpracujących z LTE. Dobry zasięg znajdziecie na niedawno uruchomionej drugiej linii metra, a jeszcze w tym półroczu zastanie także uzupełniony na całej pierwszej nitce.

a3a4ce60ab888d98f6e9ae0c543e3105a1f

Zapisz


Bezpieczeństwo

Uśmiechnij się, a dam Ci hasła!

Michał Rosiak Michał Rosiak
18 marca 2015
Uśmiechnij się, a dam Ci hasła!

"Pokaż swoją twarz! Pokaż ile..." - a nie, to nie to, sorry. Tym niemniej piosenka popularnego przed laty czerwonowłosego wokalisty skojarzyła mi się nie bez przyczyny. Pamiętacie jak Google wprowadził do Androida od wersji 4.0 odblokowywanie twarzą? Wtedy do obśmiania pomysłu nie trzeba było pentesterów - wystarczył pierwszy użytkownik ciekaw, co się stanie, gdy przed kamerą umieści swoje zdjęcie. Jak zapewne wiecie - lub się domyślacie - to wystarczyło.

Mimo porażki wyszukiwarkowego giganta na tym polu kolejną firmą, która zdecydowała się podjąć ryzyko uwierzytelniania twarzą jest Intel Security (niegdyś zwany McAfee). Co więcej,  podjęła ten krok przy aplikacji gromadzącej hasła i po odblokowaniu automatycznie logującej nas na wybranych stronach. Udało mi się nieco przepchać się w kolejce (bowiem projekt jest wciąż w fazie beta-testów) i od przedwczoraj testuję rozwiązanie True Key.

Jak to działa? Autentykacja nie rozpoznaje ponoć zdjęcia jako takiego, ale "matematykę twarzy", czyli indywidualne dla każdego odległości między poszczególnymi elementami twarzy. Po założeniu i wstępnej konfiguracji konta za pośrednictwem komputera możemy już zainstalować aplikację mobilną. Za pierwszym razem, jeszcze na komputerze, generujemy "Master Password", którego użyjemy w razie, gdyby nasza twarza nie nadawała się do pokazania (albo coś przestało by działać). Dodatkowo urządzenia mobilne, z których korzystamy, musimy za pierwszym razem autoryzować, by uniknąć sytuacji, gdy nasze hasło jakimś cudem wycieknie i jakiś cwaniak spróbuje skorzystać z niego na swoim telefonie. Kiedy już wszystko skonfigurujemy, po uśmiechnięciu się do ekranu i rozszyfrowaniu naszych haseł, możemy wchodzić na nasze ulubione strony, gdzie będziemy autentykowani automatycznie.

Czasu miałem niewiele, tym niemniej w pierwszych próbach nie udało mi się go oszukać zdjęciem, ale możecie mi zaufać, że będę próbował na różne sposoby i za jakiś czas zdam Wam relację. Jeśli mam Wam coś zarekomendować (jeśli zapamiętujemy do 15 haseł, rozwiązanie jest w pełni bezpłatne), muszę być tego pewien. Ciekaw jestem, jak Wy zapatrujecie się na tego rodzaju wynalazki, bo o ile menedżery haseł mają swoich fanów (włączając w to mnie), to fakt zabezpieczenia tylko twarzą mimo wszystko budzi we mnie pewien niepokój. Intelu, drżyj - nadchodzę!

PS: W tym tygodniu o bezpieczeństwie wyjątkowo w środę - nie będę jutro wchodzi w paradę Kasi Barys, która ma dla Was niespodziankę :)

Frontpage photo by gizbot.com


Odpowiedzialny biznes

Czytelniku, proszę daj się zbadać

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 marca 2015
Czytelniku, proszę daj się zbadać

Wiem, że mamy wśród Was wieloletnich czytelników. Wiem też, że interesujecie się innymi blogami prowadzonymi przez firmy telekomunikacyjne oraz te spoza naszej branży. Dlatego mam do Was prośbę o wzięcie udziału w badaniu czytelników blogów firmowych. Ankietę znajdziecie tutaj, a jej wypełnienie nie zajmie więcej niż 10 minut. Badanie jest anonimowe. Wyniki będą prezentowane wyłącznie w formie zestawień statystycznych. Organizuje je Dominik Kaznowski, który od dawna zajmuje się blogami firmowymi i jest m.in. organizatorem konkursu na Firmowy Blog Roku. Przy okazji wszystkim z Was, interesującym się firmowym blogowaniem, polecam warsztaty, na których wspólnie z Marcinem Gruszką opowiemy o naszych doświadczeniach w prowadzeniu blogów.

92cf89e55d312a09e706f73f3c1729ac3ec

Scroll to Top