Odpowiedzialny biznes

Poradzimy sobie bez ulgi

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 listopada 2011
Poradzimy sobie bez ulgi

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że rząd planuje zlikwidowanie ulgi internetowej, wprowadzonej w 2005 roku. Przyjemnie było odpisywać 760 zł przez kilka lat. Jak się to zsumuje, trochę pieniędzy zaoszczędziliśmy. Czy decyzja może spowodować spadek zainteresowania kupnem neostrady i ofert innych operatorów? Nie przypuszczam. Internet od dawna przestał być cywilizacyjnym dobrem luksusowym, który wymaga dodatkowego wsparcia (no chyba, że chodzi o inwestycje infrastrukturalne). Stał się za to usługą podstawową, wręcz niezbędną w życiu, a jego cena jest od dawna przystępna. Nie sądzę, abym znalazł dziś kogoś, kto uzależniałby wzięcie netu od posiadania ulgi. Moim zdaniem, oczywiście szkoda złotówek, które mogły zostać w portfelu, ale nie będę płakać rozpaczliwie po uldze. Rynek też przełknie to raczej bez problemu.


Odpowiedzialny biznes

160 znaków

Marek Wajda Marek Wajda
18 listopada 2011
160 znaków

W piątek, piąteczek, piątunio (wy też się tak cieszycie na myśl o weekendzie? ;) trochę luźniejszy wpis. Wiecie dlaczego SMS ma ograniczenie do 160 znaków? Zastanawiałem się nad tym pisząc znajomym z niedawnych wakacji i gdy widziałem, że moja opowieść to już np. trzy SMSy. Poszperałem teraz w internecie i okazało się, że zawdzięczam to pewnemu panu. Gdy tworzono standardy komunikacji mobilnej, twórca przeliczał ile znaków mają średnio wiadomości na kartce pocztowej. Okazało się, że ludzie nie wykorzystują (a raczej nie wykorzystywali) zwykle więcej niż 150 znaków. Wspaniałomyślnie dorzucił 10 znaków i tak mamy nasze SMS-y.

Żeby uczcić zbliżający się weekend mamy dla Was konkurs z nagrodą. Pierwsza osoba, która poda imię i nazwisko twórcy tego standardu otrzyma pokrowiec na laptopa.


Rozrywka

Ulepszymy Środy z Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 listopada 2011
Ulepszymy Środy z Orange

Ostatnio pisaliście o kłopotach z otrzymaniem kodów w ramach akcji Środy z Orange, które szybko się kończą. Z jednej strony wynika to z ich limitowania, z drugiej jest ogromne zainteresowanie otrzymaniem dwóch biletów w cenie jednego. Wiele osób pobiera kody tuż po północy w czwartek, stąd mieliśmy przypadki, że tego samego dnia znikała cała pula. Ponadto kody pojawiały się na Allegro i jak tylko widzieliśmy taką aukcję, była ona usuwana. Wiemy, że to dla Was ogromny dyskomfort, bo w akcji chodzi o to, aby dać Wam możliwość miłego spędzenia czasu w środowy wieczór, a nie frustracji. Dlatego pracujemy nad takim rozwiązaniem, które definitywnie rozwiąże kwestię limitu kodów i handlowania nimi. Nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów, ale od nowego roku wszyscy powinniście być zadowoleni. Proszę jednak o chwilę cierpliwości.

Aktualizacja 18 listopada: Zebrałem dla Was dodatkową statystykę. Od stycznia 2011 r. klienci Orange pobrali blisko 950 tys. kodów. Z tego wykorzystanych zostało 510 tys., czyli kupiliście ponad 1,02 mln biletów w ramach akcji Środy z Orange.

Scroll to Top