Odpowiedzialny biznes

Porozumienie, które zmieniło rynek

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 października 2010
Porozumienie, które zmieniło rynek

Rok temu podpisaliśmy historyczne porozumienie z UKE. Po trzech latach siedzenia w okopach, regulator postanowił zaufać operatorowi, by rynek mógł się rozwijać. To precedens, który dziś może być przykładem pozytywnego działania administracji. Dlaczego? Minął rok i nasze inwestycje realizujemy ponad plan. Jak to wygląda w praktyce pisze dziś Gazeta Wyborcza. Stworzyliśmy tzw. chińskie mury, by nasi konkurenci mieli pewność równego traktowania. Z inwestycji TP, dzięki ofercie hurtowej, korzystają także operatorzy alternatywni. Klientom zaproponowaliśmy nową, dużo tańszą neostradę. Jeszcze raz potwierdziła się stara prawda, że zawsze lepiej współpracować i szukać porozumienia. To opłaca się wszystkim. Zachęcam Was też do przeczytania wywiadu prezesa Macieja Wituckiego dla Dziennika Gazety Prawnej podsumowującego efekty porozumienia.


Odpowiedzialny biznes

Niebieska oaza na pustyni

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
22 października 2010
Niebieska oaza na pustyni

Nie jestem kibicem Lecha Poznań. Wręcz przeciwnie od zawsze kibicuje największemu wrogowi Kolejorza. Ale ... w ostatnich latach nie pierwszy raz jestem dumny, że ten zespół reprezentuje Polskę w pucharach.

Wczoraj nie wierzyłem w sukces Poznaniaków w Manchesterze, choć w Groclin kilka lat temu też nikt nie wierzył, a jednak zespół z malutkiego miasta wyeliminował Anglików. Wtedy to był jednak inny zespół City bez arabskich petrodolarów. Dziś City co roku wydaje ponad 100 milionów Euro na transfery, czyli więcej niż Lech w ciągu całej swojej historii. A jednak wczoraj było wiele chwil, kiedy nie widać było, że grają multimilionerzy wręcz z "dusigroszami". Oczywiście widać było od początku kto jest lepszy, kto ma lepszych zawodników, kto pewnie wygra ten mecz. Jednak to co każdy widział, nie nieprzyjmowali do siebie  zawodnicy ani trener Kolejorza. Nic, że szybko stracili te dwie bramki, to widać było, że nie poddają się i nie czekają aby tracić kolejne, tylko walczą by osiągnąć swoje. I chyba ta buta biednych przyjezdnych zaskoczyła Anglików, którzy zaczęli się gubić, stracili bramkę i mogli stracić kolejną. Dla City, które mierzy wyłącznie w sam Puchar Ligi Europejskiej Lech miał być malutkim schodkiem (w końcu to 14 drużyna Ekstraklasy grała z wiceliderem Premiership), okazał się jednak całkiem sporą przeszkodą.

I dziś na półmetku rozgrywek LE można powiedzieć, że choćby Lech nie wyszedł z grupy (a póki co ma wielką szanse na awans) to i tak z jegoi występów możemy być dumni, bo są w tej chwili jedyna wizytówką polskiej piłki na świecie. Wizytówką są też kibice, których najazdu Anglicy się mocno obawiali, a którzy swoim dopingiem zrobili spore wrażenie na miejscowych fanach i angielskich mediach sportowych.

Tak na koniec zastanawiam się jeszcze nad Sławomirem Peszką, niesławnym bohaterem krakowskiej przygody. Co zrobi Franciszek Smuda, który cały czas boleje nad mizerią polskich zawodników, deklarując jednocześnie, że Peszko w kadrze u niego nie zagra. Jak myślicie, czy to ostateczna decyzja trenera? Bo ja mam pewne wątpliwości.


Odpowiedzialny biznes

Maskotka na Euro

Kasia Barys Kasia Barys
22 października 2010
Maskotka na Euro

Na oficjalną premierę Maskotek UEFA EURO 2012 musimy jeszcze poczekać do listopada. Niedawno Minister Sportu zdradził, że wiadomo już jak będzie wyglądać. Ja kilka miesięcy temu też próbowałam sprawdzić najpopularniejsze typy. Zobaczcie co obstawiali moi rozmówcy.

Mam też dla Was konkurs. Ponieważ maskotka to już raczej nie tajemnica, wytypujcie który z polskich wykonawców może napisać piosenkę na Euro. W nagrodę mamy podwójne bilety na koncert De Mono oraz Patrycji Markowskiej, w poniedziałek 25 października, godz. 19 w warszawskiej Hali Torwar. Koncert promuje fajną akcję policji, dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To mój pierwszy wpis od kilku miesięcy. Powód jest prosty - zostałam mamą. W miarę możliwości jednak będę starała się być obecna na naszym blogu. Do następnego razu!

Scroll to Top