Odpowiedzialny biznes

Powiedz mi to jutro

Marek Wajda Marek Wajda
14 maja 2012
Powiedz mi to jutro

Kolejny debiut literacki w Orange! Pisałem wam już o Krzyśku, Marcinie, a teraz pora na pierwszą koleżankę – Sylwię Kuklę. Zawsze pogodna, roześmiana, naładowana pozytywną energią.

7a2e1023b91a739636e93b8f165ef8b135f

Na co dzień pracuje w marketingu. Ale jej świat zmienił się gdy została matką i została z małym dzieckiem w domu i jej życie zmieniło się o 180 stopni. – Praca w korporacji nauczyła mnie szybkiego działania i łączenia wielu tematów jednocześnie, więc gdy zostałam przez jakiś czas w domu  z małym dzieckiem, brakowało mi dodatkowych bodźców – wspomina.

– Bycie matką mnie ucieszyło, ale rola domowego urządzenia wielofunkcyjnego uwierała mnie i bardzo chciałam znaleźć "odskocznię" od domowych obowiązków – opowiada dlaczego postanowiła napisać książkę. Pisała już wcześniej od wielu lat: wiersze, opowiadania, pamiętniki. Ale teraz postanowiła nie chować książki do szuflady, tylko podzielić się swoją twórczością.

Jak udało się jej pogodzić opiekę na niemowlakiem z pisaniem? – Zajęło mi to rok, bo poświęcałam jej zaledwie czas, gdy córka ucinała sobie dwugodzinną drzemkę w ciągu dnia ja systematycznie pracowałam nad powieścią :)

O czym jest książka? Sylwia odpowiada pytaniami: „Bohaterowie książki Matylda i Mateusz to kochankowie z przypadku, a może pasujące do siebie dwie połówki pomarańczy? Ich drogi krzyżują się w najmniej oczekiwanym momencie, a budzące się w nich uczucia zaskakują ich swoją siłą. Kogo posłuchają: pośpiesznie bijącego serca czy pogubionego rozumu?”

cc676ed6171ba2f1558d76a5b12153ce2b0

Potencjał książki dostrzegły m.in. Orange, WP.pl, Polki.pl, we-dwoje.pl, e!stilo, nakanapie.pl, spohisti.pl, które objęły ją swoim patronatem. A Sylwia została zaproszona jako prelegent na spotkania: Kobiecy Wieczór Filmowy w Kinotece i Konferencja Sukces Pisany Szminką.

– Kiedy człowiek zaczyna wierzyć we własne marzenia, wszechświat sprzyja mu i podsyła odpowiednich ludzi – podkreśla Sylwia.

Co dalej? Czy Sylwia ma kolejne plany? – Czuję, że uwolniłam z siebie dżina, który podszeptuje mi kolejne pomysły do zanotowania. Jestem "wielozadaniowa", więc jednocześnie rozpoczęłam pracę nad kilkoma pomysłami, ale najbliższy końca jest zbiór opowiadań. A kiedy mam na to czas? Gdy po powrocie z pracy i zabawie z rodziną, moja córka słodko śpi – opowiada z uśmiechem na ustach.

Premiera książki planowana jest na 15 czerwca, ale już można ją zamawiać w Empiku. Postaramy się przy tej okazji zorganizować konkurs w którym do wygrania będzie powieść z autografem Sylwii.


Oferta

Wakacje z Orange i tańsze Motorole

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 maja 2012
Wakacje z Orange i tańsze Motorole

Powoli zbliżamy się do wakacji, ale nie wszyscy mają już gotowe plany podróży. Dlatego chcemy wam w tym lekko pomóc. Od dziś ruszył konkurs "Wakacje z Orange" , w którym możecie wygrać wycieczki do różnych miejsc w Europie, a najwięksi szczęściarze polecą na Malediwy, Kubę i Dominikanę. Jak się załapać? Wystarczy podpisać z Orange nową umowę, przedłużyć obecną albo przenieść do nas numer i na koniec odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Niezależnie, czy powiedzie się wam w konkursie czy nie, dostajecie gwarantowaną zniżkę 5 proc. w sklepie internetowym Neckermanna na wymarzone wakacje. Przy okazji, jak będziecie decydować się na umowy w Orange, to mamy niezłą przecenę Motoroli: DEFY Mini, RAZR i Motoluxe. W rozsądnych abonamentach od 39,90 zł są po 3 zł.


Odpowiedzialny biznes

Szczęśliwa dwunastka

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 maja 2012
Szczęśliwa dwunastka

Koledzy, zebraliśmy się całą redakcją blogową i wybraliśmy 12 spośród Was, których indywidualnie zapraszamy do Warszawy na nasze spotkanie 8-10 czerwca. Piszę o tym od razu, bo jestem przekonany, że tak będzie uczciwiej i da szansę pozostałym, by zdobyć kolejne przepustki w konkursie, o którym pisał Rysiek.  Przygotowaliśmy ich 6, więc jest o co powalczyć. Wybór "dwunastki" był niesłychanie trudny i z żalem musieliśmy pominąć m.in. mniej aktywne osoby w całym roku, które jednak dobrze znacie z poprzednich spotkań blogowych. Tym bardziej czekamy właśnie na ich zgłoszenia konkursowe. W wyborze braliśmy pod uwagę wszystkie blogi, w tym sportowe. Oto lista osób, które dostaną w tym tygodniu oficjalne zaproszenie i już mogą pakować walizki: Astis, jamessz, Matti, neonet, pablo_ck, Paweł U, Potter28, RobertS, Ryco, sd, Underek i Ziemowy.

Scroll to Top