Odpowiedzialny biznes

Powrót do normalności

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
25 lutego 2011
Powrót do normalności

No i wszystko wróciło do normy. Zaczyna grać wiosenna ekstraklasa i wszyscy mają równe szanse, bo żaden z polskich zespołów już nie gra w europejskich pucharach, więc nie będzie na co zwalać niepowodzeń w lidze. A te niepowodzenia mogą bardzo dotknąć obecnych mistrzów Polski - Lecha Poznań. Wczoraj widzieliśmy wolnych, zbyt wolnych piłkarzy Lecha, którzy ewidentnie nie są przygotowani do sezonu. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że długie zgrupowania zimowe, bodajże dziewięć sparingów i alarmujaca przegrana w Pucharze Polski z Polonią Warszawa powinno obudzić Lechitów ze snu zimowego.

Jednak potrafili walczyć tylko na śniegu - podczas pierwszego meczu z Bragą w Poznaniu. Wczoraj nie istnieli aż do 89 minuty, kiedy już grając w dziesiatkę w kilka chwil mogli odmienić losy spotkania i mimo, że wczoraj nie zasługiewali na żadną nagrodę, to mogli awansować dalej kosztem zwykłego średniaka i to wagi lekkiej jakim jest Sporting Braga. A szkoda bo szykował się pasonujący dwumecz z Liverpoolem, który przyciągnąłby przed telewizory kilka milionów widzów, a dla kibiców Lecha były wydarzeniem sezonu.

Teraz wydarzeniem sezonu na Bułgarskiej może być najwyżej uniknięcie blamażu w lidze, albo rewanż w meczu z Legią za klęskę w Warszawie. Bo przy takiej dyspozycji Kolejorz na wiele więcej liczyć nie może. Ten powrót do normalności może się jednak okazać zabójczy dla Jose Marii Bakero, bo w Poznaniu ostatnio normalność to jak na aspiracje kibiców i włodarzy klubu - to zdecydowanie za mało.


Bezpieczeństwo

Użytkownicy Neostrady – uważajcie na podejrzane maile!

Rafał Jaczynski Rafał Jaczynski
25 lutego 2011
Użytkownicy Neostrady – uważajcie na podejrzane maile!

W ostatnich dniach nasiliły się ataki phishingowe na użytkowników Neostrady. Pamiętajcie, by dokładnie przeczytać każdy mail „od nas”, w którym wymaga się od Was kliknięcia w jakiś link, bądź podania jakichkolwiek danych!

Większość maili phishingowych, które dostają użytkownicy Neostrady można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Brak polskich znaków, bądź występujące zamiast nich dziwne „robaczki”, użycie w treści zwrotów takich jak „Twoje weryfikacji wymaga konta”, „jest to measure bezpieczeństwa”, „naszym głównym problemem są nasi klienci” – to wszystko dowodzi, iż autorzy maili nie znają języka polskiego, używają więc internetowych serwisów tłumaczących.

Dzwonkiem alarmowym dla nas powinno być też nakazywanie odbiorcy maila podjęcie „natychmiastowych” działań, bądź grożenie wyłączeniem usług. Warto też spojrzeć na zamieszczone w korespondencji adresy e-mail i linki. Zdarzały się bowiem maile wysłane z domeny @att.net, bądź linki, kierujące na adresy w domenie .com – oba przypadki w żaden sposób nie kojarzące się z Neostradą.

Poza sprawdzeniem powyższych, pamiętajcie, że Telekomunikacja Polska nigdy nie prosi o przesyłanie mailem poufnych danych abonentów, a korespondencja elektroniczna od TP nie zawiera bezpośrednich linków do stron WWW. Nigdy nie odpowiadajcie na podejrzane maile, ani nie klikajcie w zamieszczone w nich linki. A najlepiej, gdy tego typu korespondencję wyślecie (używając opcji Forward/Prześlij do) pod adres cert@telekomunikacja.pl.


Oferta

Wypróbuj za darmo mobilną TV

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
24 lutego 2011
Wypróbuj za darmo mobilną TV

W najbliższy weekend możecie przetestować kolejną naszą usługę za darmo. Tym razem na próbę dajemy mobilną telewizję w Orange. Na swoich telefonach obejrzycie bez ograniczeń wiadomości, ulubione seriale i programy rozrywkowe, w tym TVN Style, Polsat News, TVN24 oraz wiele innych kanałów. Bezpłatny weekend zaczyna się w piątek 25 lutego o godz. 20.00, a kończy w niedzielę 27 lutego o godz. 23.59. Usługę mogą przetestować wszyscy nasi klienci niezależnie od oferty, z jakiej korzystają. Wystarczy wejść na m.orange.pl/tv by cieszyć się weekendami w Orange. Więcej informacji o mobilnej tv znajdziecie tutaj. Informacyjnie dodam jeszcze, że promocja dotyczy tylko kanałów standard, a wszystkie premium są płatne zgodnie z cennikiem. Szczegóły w regulaminie. Na koniec ciekawa informacja dla posiadaczy telefonów z Androidem. Dziś na Android Market została opublikowana aplikacja Orange TV player, znacznie ułatwiająca korzystanie z telewizji w telefonie.

Scroll to Top