Odpowiedzialny biznes

PR i wszystko jasne!

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
21 kwietnia 2009
PR i wszystko jasne!

PR od dawna jest uniwersalnym słowem wytrychem. W polityce wszystko można nim wyjaśnić, zwłaszcza  jego "czarną" odmianą. Okazuje się, że na rynku telekomunikacyjnym PR-wytrych też ma się bardzo dobrze. Dziś przeczytałem w Gazecie Wyborczej, że nasza propozycja Karty Równoważności (chodzi o alternatywne rozwiązanie dla podziału TP gwarantujące niedyskryminowanie konkurencji), to zdaniem prezesa UKE może być tylko PR. Na szczęście pewnie jego jasna odmiana, bo propozycja została przekazana oficjalnie, odbyła się konferencja prasowa, prezentacja i cały inny anturaż z tym związany. W tym samym wywiadzie czytam m.in., że szefowa UKE "nie jest ortodoksyjnie nastawiona do separacji TP". Czy zatem wszystkie wcześniejsze działania promujące podział TP w mediach przez cały 2008 rok z dużą intensywnością, to był tylko PR? Coś mi się wydaje, że przygadał kocioł garnkowi :-)

Mediateka


Oferta

Koniec neostrady, czyli jak rodzi się plotka

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
18 kwietnia 2009
Koniec neostrady, czyli jak rodzi się plotka

W ostatnim tygodniu media obiegła informacja o możliwym rebrendingu neostrady na Orange w drugiej połowie 2009 r. Temat niezbyt świeży, bo informowaliśmy o tym już wcześniej, ale nagle zrobił się newsem-sensacją. Dlaczego? Wystarczyło uproszczone hasło "TP likwiduje neostradę". To wręcz kliniczny przykład, jak rodzi się plotka. Przecież ewentualna zmiana brandu w żaden sposób nie oznacza, że TP przestanie świadczyć jedną ze swoich sztandarowych usług - synonim dostępu do szybkiego netu. Zmieni tylko jej nazwę. Dalej przez ten sam kabel będą lecieć megabity, wyświetlać się strony www itp. Piszę o tym, nie bez kozery, bo miałem kilka telefonów od posiadaczy neo, czy to prawda, że likwidujemy usługę internetową! Co więcej nawet sprzedawcy konkurencji sprytnie podchwycili wątek, uprzejmie ostrzegając o możliwości odcięcia od Internetu i przezornie proponując w zamian swoje usługi. Zatem walcząc z plotkami oficjalnie dementuję, że likwidujemy neo. Usługa ma się dobrze, a będzie miała jeszcze lepiej niezależnie, jaki brand ozdobi ją w przyszłości.


Oferta

W TP taniej niż w Skype 37

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
16 kwietnia 2009
W TP taniej niż w Skype 37

Wczoraj z zainteresowaniem przeczytałem artykuł w Gazecie Wyborczej o podwyżce usług Skype`a http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6498423,Skype_juz_nie_jest_tani.html Od razu przypomniały mi się dyskusje, jak szybko darmowa telefonia VoIP wyprze tradycyjne rozmowy. Skype stał się wręcz synonimem dzwonienia za free. Niestety to nie takie proste i nie da się robić dobrych usług za darmo. GW porównała m.in. nowe ceny Skype z TP. Korzystając z okazji dołożę trochę od siebie. Od marca połączenia na komórki przez nasz VoIP wynoszą od 0,29 do 0,32 zł za minutę (telefonia internetowa tp i neofon tp), a w Skype 0,94 zł, czyli 3 razy drożej. Dajemy darmowy numer VoIP, z którego można dzwonić na cały świat lub się na niego dodzwonić. W ofercie Skype numer kosztuje 50 euro na rok. Dodam, że nasze plany VoIP mają naliczanie sekundowe bez opłat za rozpoczęcie połączenia, a podpisując umowę na neofon w planie na okrągło, w cenie 49,5 zł na 24 miesiące, można dostać za 1,22 zł telefon Siemens IP C470, który obsługuje jednocześnie linię PSTN i VoIP. W cenie tego planu rozmawia się bez ograniczeń z numerami stacjonarnymi oraz VoIP w Polsce. Mamy również atrakcyjne plany VOIP kapitał, gdzie cała kwota abonamentu (od 5 zł do 40 zł) jest przeznaczona na połączenia po dodatkowo obniżonych cenach. Plany kapitał oraz na okrągło można zamawiać bez konieczności posiadania neostrady lub telefonu stacjonarnego w TP. Usługa neofon działa na jakimkolwiek dostępnie do internetu i w dowolnym miejscu na ziemi. No i to już chyba wszystko :-)

Scroll to Top