Odpowiedzialny biznes

Pracownie Orange – ciąg dalszy

Monika Kulik Monika Kulik
25 września 2012
Pracownie Orange – ciąg dalszy

Kiedy ogłosiliśmy otwarcie ostatniej – 50-tej Pracowni Orange, pytaliście nas co dalej. Dziś mogę powiedzieć, że pracujemy nad tym, aby oferta pracowni była jak najbardziej atrakcyjna dla lokalnych społeczności, a działające tam osoby -  jak najlepiej przygotowane do pracy animatorów kultury czy edukatorów. Dlatego zaprosiliśmy naszych lokalnych liderów na Integracyjny Zjazd Pracowni Orange.

Przez dwa dni ( 21-22.09) podczas warsztatów, prezentacji i spotkań - mieliśmy okazję lepiej się poznać i pokazać sobie nawzajem, co dzieje się w pracowniach w całym kraju, a wszystko to w twórczej atmosferze kreatywnych działań prowadzonych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Naszym celem było także zaprezentowanie oferty szkoleń dla przedstawicieli praconi przygotowanych przez Fundację Orange oraz współpracujące z nią organizacje – Fundację Dobra Sieć, Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Aby ułatwić Pracowniom współpracę oraz wyminę doświadczeń, storzyliśmy dla nich również platformę internetową programu.

Zapraszam na relację z tego spotkania.

PlayWyłącz głos


Odpowiedzialny biznes

Co zobaczymy w telewizji

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
25 września 2012
Co zobaczymy w telewizji

Do wczoraj nie było to takie oczywiste - choć większość jednak wierzyła, że Sportfive i TVP wreszcie się dogadają. Dogadały się i po krótkim nieudanym eksperymencie z PPV wracamy do meczów reprezentacji w telewizji. Umowa obowiązywać do mistrzostw świata w 2014 roku i obejmuje zarówno mecze towarzyskie jak i eliminacji MŚ 2014, rozgrywane w kraju i zagranicą. TVP ma, więc komplet bo już wcześniej zakupiła prawa do mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii.

Kibice się cieszą, ze swoim mniemaniu wygrali (nie kupując masowo płatnych przekazów z Czarnogóra i Mołdawią). Cieszy się telewizja, że zapłaciła mniej niż gdyby wzięła pakiet meczów miesiąc temu. Zadowolony jest też Sportfive, bo temat ma z głowy i choć nie zarobił tyle ile pierwotnie planował to jednak na pewno stratny nie jest.

Teraz tylko pytanie czy sam towar będzie warty wydanych milionów i czy oglądając na żywo pojedynki kadry nie będziemy żałować, że są schowane za pey per view. Na początek  - za darmo zobaczymy na lekkoatletycznym stadionie w Bydgoszczy, piłkarski mecz z drużyną kraju słynącego ze znakomitej reprezentacji rugby czyli RPA. W terminologii bokserskiej waga tego meczu jest piórkowa. Ale już cztery dni później czeka nas pojedynek wagi ciężkiej z Anglią, który pokaże czy możemy marzyć o boiskach Brazylii czy już spokojnie możemy budować reprezentację na eliminacje do ME 2016, a na rynku krajowym rozkoszować się walką, ale o fotel  - prezesa PZPN. To też zobaczymy na pewno w telewizji – choć nie wiem czy na żywo.


Odpowiedzialny biznes

Boiska dla dzieci

Marek Wajda Marek Wajda
24 września 2012
Boiska dla dzieci

Nasi koledzy z Lublina w ramach Orange Passion przez całe wakacje pracowali w weekendy, żeby przy domie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym, powstał kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Poświęcali swój wolny czas przyjeżdżając całymi rodzinami i dokonali tego! Z boisk korzystać będą pracownicy Fundacji oraz dzieci i młodzież, która, odwiedza dom FSD podczas  obozów, kolonii czy wymiany międzynarodowej.

Odnowione zostało boisko do piłki nożnej i siatkówki. Całkowicie zrewitalizowane boisko do koszykówki. A zupełnie od podstaw powstało boisko do piłki siatkowej. – To była najcięższa część naszej pracy. Wykarczowaliśmy z krzaków i chwastów pole, wykopaliśmy dół, przywieźliśmy tony piasku – wspomina Lidia Krywko, lider projektu, która na co dzień pracuje jako doradca Klienta w Orange Customer Service. – Pracy było więcej niż na początku zakładaliśmy. Pomagały nam całe rodziny, to była świetna okazja by razem spędzić trochę czasu. Dzieci po pierwszym razie, gdy widziały nas uśmiechniętych, że cieszymy się tym, że pomagamy innym, same dopytywały się kiedy przyjedziemy następnym razem. Nawet 3-4 latki pomagały nam wożąc swoimi samochodzikami piasek – opowiada Lidia ze śmiechem.

Na koniec nie mogło zabraknąć uroczystego otwarcia a przy tym okazji do zabawy i gry na nowych boiskach ;)

PlayWyłącz głos

Opisywałem już kilkanaście projektów Orange Passion, w ramach których nasi pracownicy robili różne rzeczy: zbierali pieniądze biegając czy trenowali dzieciaki. Przyznam szczerze, że ten projekt zrobił na mnie największe wrażenie.

Scroll to Top