Bezpieczeństwo

Prawo i samoobrona przed stalkerami

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
14 lipca 2010
Prawo i samoobrona przed stalkerami

W tym tygodniu media, m.in. Rzeczpospolita poruszyły ważny temat, jak walczyć ze stalkingiem, czyli natrętnym wysyłaniem e-maili i sms-ów. Pewnie niejeden z nas miał lub może mieć w przyszłości z tym kłopot. Zwłaszcza, że w świecie otaczającym nas zewsząd przez komórki i Internet, zjawisko jest niestety coraz powszechniejsze. Mam nadzieję, że zapowiedź zmiany prawa i ostrzejsze karanie stalkerów skuteczniej ochroni naszą prywatność. A swoją drogą to wiele możemy zrobić sami, umiejętnie wykorzystując możliwości telefonu i dostępnych aplikacji. Mój kolega pisał o tym na naszym blogu technologicznym. Przeczytacie tam m.in. jak w razie potrzeby zaaplikować komórce samoobronę przed stalkingiem.


Odpowiedzialny biznes

Pozostało dwóch aktorów

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
13 lipca 2010
Pozostało dwóch aktorów

Ostatni etap w Alpach pokazał, kto będzie walczył o żółtą koszulkę. Głównymi aktorami będą: Alberto Contador i Andy Schleck. Luksemburczyk wydaje się być mocniejszy w porównaniu do zeszłego roku. A to tylko lepiej dla całego spektaklu. Straty innych liderów ekip są już znaczące. Musiałby stać się cud (choć takie już ten wyścig widział, niestety te cuda działy się dzięki strzykawce i zakazanym substancjom), aby ktoś jeszcze podłączył się do walki o triumf na Polach Elizejskich.

Z niecierpliwością czekam na kolejne starcia tych dwóch kolarzy. Jak to się zwykło w "Wielkiej Pętli", zawsze o zwycięstwo walczyły dwa (często różne) charaktery. W latach 40-tych Fausto Coppi rywalizował z Gino Bartalim, w 60-tych Jacques Anquetil z Raymondem Poulidorem, a w późniejszych czasach pamiętny pojedynek Grega Lemonda z Laurenem Fignonem, w którym Amerykanin na ostatniej czasówce, prowadzącej ulicami Paryża wygrał z Francuzem, wyprzedzając go w klasyfikacji generalnej o osiem sekund! Do dziś to najmniejsza strata pomiędzy pierwszym, a drugim zawodnikiem. Nie można zapominać o, całkiem niedawno, pojedynkach Lance Armstronga z Janem Ullrichem. Dwie odmienne techniki jazdy i wiecznie drugie miejsce Niemca, który jeździł ciężko i twardo, w odróżnieniu od Armstornga, wspinającego się lekko na najtrudniejsze podjazdy.

Powstaje kolejna dwójka, która, miejmy nadzieję stworzy niezapomnianą historię. Obydwaj mają lekki styl jazdy, widoczny na górskich odcinkach. Nie chcę być w żaden sposób prorokiem, ale Andy Schleck pewnie nie chce podzielić losu Jana Ullricha. W zeszłym roku był drugi, za Contadorem. Jak będzie w tym roku? Najbliższe etapy będą lekkim odpoczynkiem. Do walki wracają sprinterzy.


Oferta

Za najzabawniejsze zdjęcie – iPhone 3GS

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
13 lipca 2010
Za najzabawniejsze zdjęcie – iPhone 3GS

Nie mam znajomego, który nie ma telefonu z aparatem. Co więcej, urządzenia robią coraz lepsze fotki, które szybko rozsyłamy do znajomych, czy dajemy na Facebook, zwłaszcza te najzabawniejsze. Teraz dodatkowo możesz takie zdjęcie wysłać na nasz wakacyjny konkurs i przytulić jeden z trzech ekstra telefonów. Jak je wygrać? To proste. Zrób zabawną fotkę telefonem i wyślij ją MMS-em pod numer 221 (koszt zgodny z planem taryfowym). Konkurs trwa od dziś do końca sierpnia. Z nadesłanych zdjęć jury wybierze 3 najbardziej zabawne, które zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami: I miejsce - iPhone 3GS 32 GB; II miejsce - Samsung Omnia II i8000; III miejsce - LG New Chocolate BL 20. Wyniki ogłosimy 17 września 2010. Szczegóły znajdziecie tutaj.

pocztowka-mms2_03.jpg

Scroll to Top