W ramach dorocznej konferencji w Światowym Dniu Działania podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami w budowaniu strategii dekarbonizacji firmy. Pozyskiwanie energii odnawialnej, wydłużanie cyklu życia urządzeń, oszczędne gospodarowanie tym, co już posiadamy - oto nasze dobre praktyki, o których rozmawialiśmy.
Światowy Dzień Działania przypadł na 25 września, w rocznicę przyjęcia Agendy 2030. To kulminacyjny punkt, podczas którego organizowane są wydarzenia, kampanie i inicjatywy mające na celu mobilizację społeczeństwa do działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Motywem przewodnim było wspólne działanie biznesu dla gospodarki przyszłości. Mieliśmy tutaj do pokazania działania realizujące nasze cele klimatyczne, opowiadaliśmy o wymiernych efektach transformacji energetycznej: naszych oszczędnościach w zużyciu energii (w 2023 roku zużyliśmy łącznie aż o 1/3 mniej niż w 2015), drodze do zazielenienia energii elektrycznej, która zasila nasze działania (w 2023 roku to już 74%) oraz jak nasze działania biznesowe wdrażające zasady gospodarki o obiegu zamkniętym - w szczególności programu Re - wpisują się cele Agendy.
Dla przypomnienia - nasza strategia biznesowa odwołuje się do zobowiązań zrównoważonego rozwoju, identyfikując kluczowe obszary, w których możemy wnieść najbardziej pozytywny wkład.
Biznes odgrywa szczególną rolę w realizacji Agendy 2030. Zmiany klimatyczne i urbanizacja, wymagają aktywnego zaangażowania w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Miasta stały się kluczowym partnerem w transformacji gospodarki przyszłości, są centrami innowacji i zrównoważonego rozwoju, promując inteligentne systemy transportowe, zarządzanie energią i wodą oraz wdrażając cyfryzację usług miejskich. A technologia cyfrowa przyczynia się do transformacji gospodarki w kierunku większej niskoemisyjności i optymalizacji zasobów.
Tradycją jest, że w trakcie konferencji jest przedstawiona unikalna publikacja - tym razem był to „Przewodnik legislacji ESG”, który znajdziecie tutaj.
Publikacja mapuje 41 kluczowych aktów prawnych Unii Europejskiej w obszarach: środowiskowym, społecznym i zarządczym, które mogą wpływać na prowadzenia działalności biznesowej w Polsce. To ważne, aby wspierać polskie przedsiębiorstwa w procesie zrównoważonej transformacji i efektywnego wdrażania legislacji w zakresie ESG.
Komentarze
Fajny sprzęt 💪
Odpowiedz