Oferta

Premiera tabletów Xiaomi, HONOR i Huawei

Beata Giska Beata Giska
23 sierpnia 2024
Premiera tabletów Xiaomi, HONOR i Huawei

Na nowy rok szkolny i akademicki dodaliśmy do naszej oferty trzy tablety przydatne do nauki, rozrywki i rozwijania pasji. Proponujemy najnowsze, wielofunkcyjne urządzenia - Xiaomi Pad 6S Pro, HUAWEI MatePad SE 11 z rysikiem oraz HONOR Pad 9 5G.

HUAWEI MatePad SE 11 to tablet dla całej rodziny. Stworzycie w nim m.in. konto dla dzieci z ustawieniami odpowiednich treści i aplikacji oraz maksymalnym czasem korzystania. Dostępne są także funkcje ochrony wzroku, czyli filtr światła niebieskiego oraz tryb książki, który umożliwia komfortowe czytanie, a także specjalne alerty, pomagające dziecku utrzymywać prawidłową posturę. BabyBus zabiera na wyprawę do świata gier, opowiadań i zajęć przedszkolnych. A jeśli z tabletu mają korzystać seniorzy - w prosty sposób można dostosować wielkość tekstu czy szybkość reakcji ekranu na dotyk. Dodatkiem są opcje: tablica do rysowania, nagrywanie i robienie zdjęć. Atutem jest też rysik w prezencie oraz niska cena i niewielka waga urządzenia.

Xiaomi Pad 6S Pro to 12,4 calowe, najwyższej jakości urządzenie o mocnej baterii 10 000 mAh, 6 silnymi głośnikami stereo i bardzo dobrymi aparatami 50 MP + 2 MP. Obsługuje szybkie ładowanie 120W. Posiada m.in. funkcję Home screen+, która umożliwia łatwe przenoszenie treści pomiędzy smartfonem a tabletem. Innowacyjna opcja Tryb Reżysera zamienia tablet w monitor, wspierający do 4 kamer i 4 monitorów jednocześnie, dając pole do popisu naszej kreatywności.

Trzecia nowość, która jest dostępna w salonach a niebawem będzie tez w sklepie online, to HONOR Pad 9. Tablet jest przeznaczony dla osób, które przebywają w ruchu i potrzebują niezawodnego mobilnego urządzenia. Ma wydają baterią 8300 mAh, aż 8 głośników i duży wyświetlacz z dynamicznym przyciemnianiem i niskim poziomem niebieskiego światła.

Tablety możecie kupić z abonamentem lub bez niego, w wygodnym systemie ratalnym.


Oferta

Promocje tygodnia: smartfony Samsung z zegarkami

Beata Giska Beata Giska
23 sierpnia 2024
Promocje tygodnia: smartfony Samsung z zegarkami

Nowoczesne telefony Samsung i kompatybilne zegarki to idealny duet. Teraz urządzenia kupicie okazyjnie razem. Nie zabraknie nowości - składane Flipy i Foldy 6, Galaxy Watch7 40 mm i Galaxy Ultra. Możecie wybrać zestawy dwóch smartwatchy. Przeceniliśmy również pojedyncze urządzenia tej marki.

W ostatnich dniach w naszej ofercie zadebiutowały nowe pakiety smartfonów i smartwatchy Samsunga - w tym opcja z dwoma zegarkami. To gratka dla miłośników eleganckich i praktycznych gadżetów oraz nowoczesnych technologii. Do wyboru są:

•           Samsung Galaxy A55 8/256GB 5G + Samsung Galaxy Watch7 40mm eSIM

•           Samsung Galaxy A55 8/256GB 5G + Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm eSIM

•           Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB + Samsung Galaxy Watch Ultra eSIM

•           Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB + Samsung Galaxy Watch7 40mm eSIM

•           Samsung Galaxy Z Flip6 5G 256GB + Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm eSIM

•           Samsung Galaxy Z Flip6 5G 256GB + Samsung Galaxy Watch7 40mm eSIM

•           Samsung Galaxy Z Fold6 5G 256GB + Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm eSIM

•           Samsung Galaxy Z Fold6 5G 256GB + Samsung Galaxy Watch7 40mm eSIM

•           Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm eSIM + Samsung Galaxy Watch7 40mm eSIM

Podane zestawy znajdziecie tutaj. Wszystkie zegarki są wielofunkcyjne - mają tryby sportowe, zdrowotne, a także umożliwiające łatwą organizację dnia oraz pracy. Dodatkowo sprzedajemy je w wersji umożliwiającej korzystanie z e-SIM, czyli nowoczesnego i wygodnego rozwiązania.

Najkorzystniejsze oferty macie w opcjach z abonamentem, szczególnie Planem L, ale zestawy możecie kupić też w opcji bez abonamentu.

Zestawom w supercenach towarzyszą obniżki smartwatchy Samsung, nawet o 456 zł przy zakupie Planu L (promocja dotyczy też innych taryf oraz opcji sim free). Obniżki obejmują także wybrane smartfony sięgają nawet 1188 zł w określonych planach mobilnych.


Bezpieczeństwo

Szemrane kasyna, czyli ryzyko jest spore

Michał Rosiak Michał Rosiak
22 sierpnia 2024
Szemrane kasyna, czyli ryzyko jest spore

Jestem boomerem, więc mnie kasyna kojarzą się z filmami w stylu "Wielki Szu" z Janem Nowickim i jedną z najlepszych ról w historii polskiego kina. Jeszcze kilkanaście lat temu hazard - jak wiele innych rzeczy - wylądował w sieci. 15 lat od wejścia w 2009 roku w życie ustawy o grach hazardowych kasyna - poza tymi legalnymi - mnożą się w sieci, niczym smoki o wielu głowach.

W czasach wszechobecnego internetu "idąc do kasyna", takiego sieciowego, nie mamy co marzyć o zielonym suknie, cichym szumie rozmów, turkocie kuli, odbijającej się od tuneli ruletki. Brzmi poetycko i opis, który łatwo można sobie wyobrazić, prawda? Totalnie niepodobny do tego, jak wyglądają...

... kasyna w sieci

A przynajmniej takie cokolwiek szemrane, bo to o nich dziś napiszę. Sam pomysł wpadł mi do głowy, gdy przeglądałem potencjalne phishingi, które w systemach CERT Orange Polska trafiły do mnie. Zobaczyłem serię krótkich adresów, które okazały się skracaczami linków. Każdy z nich prowadził na witrynę poniższą lub podobną.

Strona docelowa to *.successfulslot[.]com (gdzie w miejsce * pojawia się ciąg alfanumeryczny, być może zależny od dostępnego serwera. W sumie nazwa może wskazywać, iż mamy do czynienia z (w pewnym sensie, ale nie w rozumieniu polskiego prawa) legalnym serwisem. Czy jednak wpis Whois dla domeny legalnie działającej firmy wyglądałby tak?

Wątpię. No i pamiętajmy o standardowych "czerwonych flagach" w przypadku nie tylko sieciowych oszustw. Prawie 14 tys. zł? Za darmo? W ramach jakiegoś tajemniczego "bonusu" nie wiadomo za co? Nawet, gdybyśmy byli zdania, że świat jest piękny liczenie na to, że ktoś dam nam taką kasę, trąciłoby naiwnością.

Czy to legalne i czym ryzykuję grając

W Polsce to nie jest legalne. Za Business Insiderem:

Podmiot oferujący klientom gry hazardowe powinien uzyskać odpowiednie zezwolenie lub koncesję bądź dokonać zgłoszenia (...) Gdy przedsiębiorca chce stworzyć salon gier, bingo pieniężne albo urządzać zakłady wzajemne, musi uzyskać specjalne zezwolenie. (...) Ustawa wskazuje, iż otworzyć takie placówki mogą jedynie przedsiębiorstwa w formie spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które mają siedzibę na terenie Polski.

Czy firma "Redacted for Privacy" (tak, wiem, że to nie nazwa) ma tego typu zgody? Wątpię. Blokowaniem tego typu przedsięwzięć zajmują się m.in. operatorzy telekomunikacyjni. Nie robimy tego jednak sami, a jedynie wprowadzamy w życie zapisu tzw. Rejestru Domen Zakazanych, prowadzonego przez Ministerstwo Finansów.

Oszuści przez lata pokazują nam jednak, że nie są im obce bajki o smokach. Dobra, może nieco popłynąłem z analogią, ale aż się o nią prosi, opisując sytuację, gdy po zablokowaniu jednej domeny pojawia się 10 kolejnych. Może się więc zdarzyć, że zanim strona trafi na czarną listę MF, będzie można się na nią zalogować. Co wtedy może się stać?

Przede wszystkim możesz stracić pieniądze. Nawet jeśli kasyna nie prowadzą oszuści, zasada "kasyno zawsze wygrywa" dla wielu okazywała się boleśnie prawdziwa. Jednak jako bezpieczniak, patrzę na to inaczej. Na obrazku widzę możliwość zalogowania się przez Google. A to oznacza, że witryna docelowa będzie miała dostęp przynajmniej do części naszych osobistych danych. Widzę możliwość wpłaty przy użyciu karty Visa. Do takich wpłat trzeba podać numer karty, datę ważności i kod CVV. Czyli wszystkie dane, niezbędne do użycia karty do płatności. A co może zrobić zły człowiek, mając dostęp do naszej karty? Nie musicie być stałymi czytelnikami moich tekstów, by wiedzieć, że ogranicza go tylko wyobraźnia.

Nie dajcie się oszukać. Szukanie łatwej kasy to prosta droga do zguby. I pamiętajcie, że hazard piekielnie uzależnia.

Bądźcie bezpieczni.

Scroll to Top