Innowacje

Przełącz się na przyszłość

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
08 lutego 2024
Przełącz się na przyszłość

Jaka będzie przyszłość cyberzagrożeń? Technologie na pewno pomogą przestępcom tworzyć lepsze phishingi, ale wesprą też ekspertów od bezpieczeństwa, jak sobie z nimi radzić.

Jednym z takich bezpieczniaków jest nasz bloger Michał Rosiak z CERT Orange Polska, bohater kolejnego odcinka serii „Przełącz się na przyszłość”, w którym razem z profesorką Aleksandrą Przegalińską nasi eksperci rozmawiają o tym co nas czeka. To cykl opowiadający o naszych pracownikach Orange, fascynującym świecie technologii i zmieniających się zawodów.

Michałowi, któremu dokładnie dziś mija 14 lat pracy w Orange Polska, marzy się by ustrzec wszystkich przed zakusami przestępców, ale jest realistą, wiedząc, że to idee fixe. - Jednak świadomość, że moja praca, teksty, prezentacje czy wykłady tworzą „ambasadorów bezpieczeństwa” i psują krew oszustom to bardzo pozytywne uczucie - dodaje.

Michał napisał na blogu i stronie CERT Orange Polska ponad 700 tekstów o bezpieczeństwie w sieci. To tytaniczny wysiłek edukacyjny i jestem pewny, że pozwolił wielu z nas uniknąć kłopotów. Mi pomógł przynajmniej kilka razy. Dlatego tym bardziej zachęcam Was do poświęcania kilkunastu minut by obejrzeć / wysłuchać rozmowę na YouTube i Spotify.

Wszystkie dotychczasowe odcinki: „Przełącz się na przyszłość” znajdziecie tutaj.


Rozrywka

Miesiąc miłości w Telewizji od Orange

Beata Giska Beata Giska
08 lutego 2024
Miesiąc miłości w Telewizji od Orange

W Telewizji od Orange Walentynki trwają dłużej. Od 8 lutego do 11 marca klienci, którzy mają Pakiet Optymalny lub Orange Love Standard w technologii kablowej, zyskają bezpłatny dostęp do kanału Romance TV. Dodatkowo, w ramach Orange VOD, od 8 do 25 lutego obniżamy cenę 30 filmów o miłości.

Romance TV to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników romantycznych historii. W ofercie programowej stacji znajdziecie adaptacje bestsellerów, serie filmów - zabierających widzów w najpiękniejsze zakątki świata, komedie romantyczne czy wzruszające melodramaty.

Od 8 lutego do 11 marca klienci Pakietu Optymalnego oraz Orange Love Standard w technologii kablowej (IPTV) zyskają bezpłatny dostęp do tego kanału (pozycja 244 na dekoderach Telewizji od Orange). W lutym stacja pokaże premierowo wiele nowych tytułów m.in.:

  • „Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Ligurii” (14 lutego, godz. 20:00). Dwie pary chcą wziąć ślub na „statku marzeń” i to podczas jednego rejsu. Konsultant ślubny będzie musiał sprostać wygórowanym oczekiwaniom swoich klientów. Czy tego dokona i obie uroczystości będą udane?
  • „Kto nakarmi królika?” (24 lutego, godz. 20:00). Jule umówiła się z mężem, że będzie pracować w niepełnym wymiarze godzin, dopóki ich córka nie pójdzie do szkoły. Potem ma się skoncentrować na rozwoju swojej nowej firmy. Jednak szybko okazuje się, że wszystko układa się inaczej, niż było zaplanowane…
  • „Uczyć może każdy!” (26 lutego, godz. 20:00). Richard nie ma pracy, a na dodatek zostawiła go żona. Wkrótce bohater wpada na „genialny” pomysł. Chce się zatrudnić w szkole swojej „byłej”, choć ta praca nie będzie związana z jego wykształceniem.

Romantycznie w Orange VOD

To nie koniec walentynkowych niespodzianek. W Orange VOD - na dekoderach Telewizji od Orange oraz w aplikacji Orange TV Go od 8 do 25 lutego - można obejrzeć w niższych cenach aż 30 filmów o miłości. W ofercie znalazły się wyciskające łzy melodramaty, optymistyczne komedie romantyczne oraz skłaniające do refleksji produkcje obyczajowe. Polecamy m.in.:

  •  „Wyjdź za mnie”, przewrotną opowieść z Jennifer Lopez i Owenem Wilsonem w rolach głównych, o świecie celebrytów, mediach społecznościowych i bardzo nietypowym małżeństwie.
  • „After 4. Bez siebie nie przetrwamy”, czwartą część kinowego przeboju, który rozpalił serca milionów widzów na całym świecie.
  • „Plan na miłość”, czarującą, pełną brytyjskiego humoru komedię romantyczną, w której wystąpili Lily James, Emma Thompson oraz Shazad Latif.
  • „Top Gun”, klasykę najwyższych lotów z Tomem Cruisem w roli głównej. Pete "Maverick" Mitchell walczy o tytuł najlepszego pilota w elitarnej jednostce, a także o serce pięknej instruktorki. Wkrótce tę „miłosną idyllę” burzy tragiczna wiadomość.
  • „Pan i Pani Szpieg”, pełną humoru oraz akcji historię o najlepszym szpiegu na świecie, który postanawia rzucić dotychczasowe zajęcie, kiedy spotyka kobietę swoich marzeń.
  • „Greckie wakacje”, niezwykłą, rozgrzewającą serce komedię. Czy istnieje sposób na szybkie i skuteczne „wyleczenie się” z nieszczęśliwej miłości?
  • „Ona jest miłością”, poruszający melodramat o rozwiedzionej parze, która przypadkowo spotyka się po latach. Czy jest jeszcze szansa na to, aby tych dwoje ponownie połączyło uczucie?

Odpowiedzialny biznes

Wracają hitowe kursy online dla seniorów i seniorek

Monika Kulik Monika Kulik
07 lutego 2024
Wracają hitowe kursy online dla seniorów i seniorek

W ubiegłym roku to był hit i kilka tysięcy uczestników. Dlatego wracamy z kolejnym cyklem szkoleń online dla seniorów i seniorek. Zajęcia ruszają w poniedziałek 12 lutego o godz. 9.30 na platformie ABCSenior. Zaczynamy szkolenia "Mój pierwszy smartfon. Jak zacząć korzystać ze smartfonu i wykorzystywać jego funkcjonalności na co dzień".

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób, które rozpoczynają przygodę ze smartfonem, jak i tych, które od dawna go używają. Zajęcia prowadzą trenerzy, którzy w prosty i empatyczny sposób pokazują, jak można wykorzystać różne, nawet mało znane funkcje smartfonów.

O tym, jak przydatna jest to wiedza, niech posłuży historia p. Mieczysława, który uzyskał ratunek podczas niefortunnej przygody w lesie dzięki umiejętności udostępniania swojej lokalizacji. A nauczył się tego na naszych zajęciach. W ubiegłym roku z naszych webinarów skorzystało ponad 6,5 tys. osób.

Uczestnicy i uczestniczki korzystają ze swoich telefonów, dzięki czemu mogą od razu przećwiczyć pokazywane funkcjonalności. W trakcie wszystkich zajęć można zadawać prowadzącym pytania na czacie. W oparciu o zapytania seniorów z poprzednich edycji do cyklu zajęć wprowadziliśmy nowe tematy.

Zajęcia realizowane są wspólnie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej.

Plan zajęć

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 09:30. Trwają ok. 60 minut.

12.02.2024 – poniedziałek godz. 09.30
Temat: Początkowe ustawienia telefonu
Jak dostosować telefon do swoich potrzeb (wielkość czcionki, wygaszacz ekranu, itp.)?

19.02.2024 – poniedziałek godz. 09.30
Temat: Rozmawianie ze smartfonem
Jak pozyskiwać informacje i korzystać z pomocy Asystenta Google?

26.02.2024 – poniedziałek godz. 09.30
Temat: Mapy Google i nawigacje
Co da nam mapa w smartfonie?

04.03.2024 – poniedziałek godz. 09.30
Temat: Taksówki i komunikacja miejska
Jak sprawnie poruszać się po mieście

11.03.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Wakacje i zwiedzanie atrakcji z telefonem
Jak szukać tanich noclegów, lotów samolotem w Polsce i na świecie? Jak skorzystać ze smartfonowego przewodnika? 

18.03.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Korekcja zdjęć
Niezapomniane wspomnienia w ujęciach foto

25.03.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Montaż filmików
Niezapomniane wspomnienia w ujęciach video

08.04.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Komunikatory
Kontakt ponad granicami, WhatsApp i Facebook

15.04.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Przydatne aplikacje - NOWOŚĆ
Aplikacja mObywatel, moje IKP

22.04.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Zdrowie od jednego kliknięcia
Zdrowie. Jak szukać leków, jak szukać lekarzy?

29.04.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Płatności telefonem - NOWOŚĆ
Jak poruszać się bez portfela. Aplikacja bankowa, płatność telefonem

06.05.2024 - poniedziałek godz. 09.30
Temat: Zakupy on-line - NOWOŚĆ
Allegro, Alliexpres, Temu - zakupy od jednego kliknięcia!

Organizujemy także kursy stacjonarne tych w salonach (POS), a także szkolenia wspierane przez wolontariuszy w siedzibach Orange. Z 9 takich spotkań w 2023 roku skorzystało 197 seniorów. Natomiast w 29 warsztatach w POS-ach w całej Polsce w sumie uczestniczyło 360 starszych klientów.

OK Senior

Od 2016 roku posiadamy certyfikat OK Senior. Nie jest przyznany raz na zawsze i podlega recertyfikacji. W ramach szczegółowego audytu sprawdzane są różne zagadnienia.

Przyznany nam Certyfikat OK Senior potwierdza, że nasza obsługa, zarówno na infolinii jak i w salonach jest:
- bezpieczna – spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dla Klienta 60+,
- zrozumiała – jest łatwa w odbiorze dla osób starszych,
- potrzebna – odpowiada na rzeczywiste potrzeby osób starszych,
- przystępna – jest łatwo dostępna dla zainteresowanych.

Certyfikat to dla nas potwierdzenie, że w Orange wypracowaliśmy dobre standardy obsługi seniorów, ale też i zobowiązanie, aby robić więcej.

seniorzy na szkoleniu siedzący w salonie Orange
Scroll to Top