Odpowiedzialny biznes

Przepis na wolontariat c.d.

Monika Kulik Monika Kulik
06 listopada 2013
Przepis na wolontariat c.d.

1 kg zaangażowania, łyżeczka wytrwałości, miarka empatii, 2 litry energii, szczypta kreatywności doprawiona poczuciem humoru. Wszystko ostrożnie mieszamy, szybko wyrabiamy. Pieczemy chwilę w piecu możliwości i jeszcze ciepłe podajemy potrzebującym. To przepis Ani na wolontariat zgłoszony w naszym konkursie.

Ten przepis, jak i inne receptury naszych wolontariuszy podczas Tygodnia Wolontariatu w Orange sprawdziły się znakomicie. 2 200 dzieci dowiedziało się, jak unikać zagrożeń w Internecie, 150 seniorów odbyło zajęcia z obsługi komputera, a w szpitalach powstało 18 nowych Bajkowych Kącików do nauki i zabawy dla dzieci. A wszystko to dzięki 550 wolontariuszom Orange, w ciągu jednego tygodnia. Ale zobaczcie sami - zapraszam na filmowe podsumowanie naszej akcji.

Jak widzicie przepisów na wolontariat jest wiele i co ważne - każdy się udaje. My za chwilę wykorzystamy następny - sprawdzony od lat, świąteczny. Ruszamy z przygotowaniami do akcji "Zostań Mikołajem".


Oferta

Listopadowe smartfonowe okazje

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
06 listopada 2013
Listopadowe smartfonowe okazje

Do 18 listopada możecie skorzystać z kolejnych szalonych dni na telefony. Oto nasze propozycje: Huawei P6 w Smart Planie Multi 89,90 zł za 99 zł (stara cena 399 zł) z kartą prezentową na audiobooka Orsona Scotta Carda „Gra Endera”; Alcatel one touch Idol w Smart Planie Multi 49,90 zł za 1 zł (stara cena 249 zł);  LG Swift  L9 w Smart Planie Halo 59,90 zł za 89 zł (stara cena 489 zł); Sony Playstation z FIFA 13 i Księgą Czarów w Smart Planie Multi 69,90 zł za 99 zł (stara cena 649 zł); Sony Xperia E w Smart Planie Mix 39,90 zł za 1 zł (stara cena 129 zł); Nokia Lumia 925 w Smart Planie Multi 129,90 zł za 1 zł (stara cena 698 zł) i Windows Phone 8S by HTC w Smart Planie Multi 49,90 zł za 1 zł (stara cena 199 zł). Wszystkie umowy na 24 miesiące. Oferta dla nowych klientów, przedłużających umowy i przenoszących numer od innego operatora.

e8bf1361db2298d93dba5e8ccfd94c19ac2


Odpowiedzialny biznes

Dwa kije Nawałki

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
06 listopada 2013
Dwa kije Nawałki

Nawałka zaczął działać i od razu włożył kij a nawet dwa kije w mrowisko. Kijem numer 2 okazały się powołania zawodników na najbliższe mecze ze Słowacją i Irlandią, a kijem numer 1 skład sztabu szkoleniowego piłkarskiej reprezentacji.

Wczoraj Marcin pisał o pewnym mało znanym trenerze, który zaczął od zera. http://blog.orange.pl/sportowy/entry/trener-ktory-zbudowal-druzyne-od-zera/. Pod pewnymi względami Nawałka ma chyba podobny plan - wyczyścić wszystko i budować niemal od zera.

Najpierw sztab, w dużej mierze oparty na Górniku Zabrze. Krytycy pytają co może sztab Górnika wnieść do kariery i rozwoju piłkarskiego Lewandowskiego, Błaszykowskiego, Boruca czy Szczęsnego. Selekcjoner mówi, że ma zaufanie do fachowców, z którymi pracował w klubie i którzy poradzą sobie w reprezentacji. Pewnie ma racje, tylko pytanie jaką wartość dodaną wniosą do kadry przyboczni trenera. Jeszcze ciekawsze jest "powołanie" Tomasza Iwana na dyrektora ds organizacyjnych. Szumnie brzmi, a to taka trochę czarna robota - zorganizować zgrupowanie, hotele, przeloty, transfery, boiska treningowe, etc. Iwan znany z nieudanej próby rozkręcenia beach soccera raczej jest bliżej statusu gwiazdy, twarzy kampanii reklamowej, celebryty, a nie organizatorem, czy człowiekiem od czarnej roboty. Był już raz za Smudy nieudany eksperyment z Janem Furtokiem, jako dyrektorem kadry, a teraz dość ryzykowny wybór Iwana na trudne i trochę niewdzięczne stanowisko.

Sztab w sumie jednak mało kogo interesuje. Więcej emocji wzbudzają powołania zawodników. Najpierw sztandarowy eksperyment, Rafał Leszczyński z Dolcanu Ząbki. To, że jest to utalentowany zawodnik fachowcy doskonale wiedzą, pytanie tylko czy na takim etapie rozwoju warto brać go na nauki do reprezentacji? Czy to nie za wcześnie i czemu ma to służyć? Czy promujemy zawodnika czy też widzimy dla niego miejsce w reprezentacji za rok, dwa może trzy. Rafał Kosznik i Paweł Olkowski z Górnika Zabrze, Piotr Ćwielong z VfL Bochum, Dawid Nowak i Adam Marciniak z Cracovii, Tomasz Hołota ze Śląska Wrocław, czy też Michał Pazdan z Jagielloni Białystok. Niektórzy debiutanci, inni z rzadka widziani w kadrze to pierwsze eskperymenty trenera. Dziś wydają się kontrowersyjne i takimi pozostaną zanim powołani piłkarze pokażą na boisku czy stali się pomyłką czy też nie. Nawałka dał sobie czas na próby do kwietnia. Czy są udane  - pierwsze wnioski już za dwa tygodnie. Dziś jeszcze z lekkim niedowierzeaniem patrzę na niektóre nazwiska. W głowie mam też zdanie, że atutem Nawłaki według Bońka miało być dobre rozeznanie krajowego podwórka. Jakie ono jest przekonamy się wkrótce.

Scroll to Top