;

Sieć

Przybywa światłowodów, znikają „białe plamy” (18)

Wojtek Jabczyński

8 grudnia 2021

Przybywa światłowodów, znikają „białe plamy”
18

Właśnie przekroczyliśmy 300 tys. gospodarstw domowych i 3 tys. szkół, które znalazły się w zasięgu wybudowanej przez Orange Polska sieci światłowodowej w ramach projektów POPC. To oznacza położenie niemal 20 tys. km linii światłowodowych i wykonanie 75% prac, których się podjęliśmy. Całkowita wartość zrealizowanych już inwestycji wynosi 1,15 mld zł. Z czego wkład własny Orange Polska to 338 mln 754 tys. zł. Reszta stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Inwestycje w ramach POPC realizujemy na terenach tzw. „białych plam”, czyli obszarach słabo zaludnionych. Dlaczego są tak istotne? Ponieważ dają równe szanse w dostępie do edukacji, wykonywania zdalnej pracy, prowadzenia biznesu czy załatwiania codziennych spraw online mieszkańcom wsi czy małych miasteczek. Brak internetu to jeden z czynników wykluczenia społeczno – cyfrowego. Raport na ten temat znajdziecie tutaj.

Finalnie, dzięki naszym inwestycjom realizowanym z dofinansowanie UE, światłowód dotrze do 4 757 miejscowości w 646 gminach. Cieszy nas, że współpraca z samorządami jest coraz lepsza i postrzegają one światłowody, jako coś niezbędnego w życiu mieszkańców i dającą szansę gospodarczego rozwoju.

– Szybki internet dla mieszkańców naszej gminy, to epokowa inwestycja na miarę niegdysiejszej elektryfikacji wsi. Program POPC stał się ogromną szansą dla mieszkańców gminy na szybki internet, który jest kluczowy dla pracy i edukacji. Światłowód jest podstawowym elementem bezpieczeństwa i oknem na świat – przekonuje Tadeusz Królczyk, wójt gminy Ochotnica Dolna.

– W każdym domu jest komputer, czasami więcej niż jeden. Służy zdalnemu uczeniu się, często pracy. Można bez przesady powiedzieć, że te urządzenia są podstawą egzystencji wielu rodzin. Trudno to sobie jednak wyobrazić bez rozbudowanej sieci światłowodowej – dodaje Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

Udostępnij: Przybywa światłowodów, znikają „białe plamy”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Vioero 19:58 08-12-2021
  czekam ponad 15 lat na światłowód Orange. Radoszowice gm. Niemodlin, w końcu mała prywatna firma już ciągnie kabel światłowodowy po słupach elektrycznych. Niestety dziesiątki próśb i zgłoszeń zapotrzebowania nie dały skutku, aż do momentu kiedy Komisja Europejska zaczęła się interesować tematem i pewnie będzie kara jakąś i postępowanie, ale na to jeszcze chwilę zaczekamy.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Radek 15:43 15-12-2021
   Tak samo u mnie. Czekam na internet, jakikolwiek, od 2007 roku. Wtedy nawet podpisałem umowę o założenie internetu. Orange ma wywalone na wieś. Opowiada banialuki, że już jes, za momencik, za chwileczkę... ale to ściema. Klient na wsi to dla nich biedny klient, domy rozrzucone, wykorzystanie niskie a nakłady wysokie. Po co obiecywać jak się nie zamierza zrobić? Nie wytrzymałem i sprzedałem dom - wyprowadziłem się do miasta. P.S. Swiatłowód Orange jest w centrum wsi od lat, kilkaset metrów dalej. Ale tam jest totalna olewka człowieka przez tą firmę.
   Odpowiedz
 • komentarz
  sciema 10:55 10-12-2021
  Super, sam znam jedną miejscowość, może nie jakaś super zaludniona, ale gospodarstw domowych jest kilkadziesiąt i są skazani na kiepskie LTE albo zapchaną miedź od Orange. Takie Orange jest ekologiczne, że ni huhu nie chce podpiąć tam światłowodu, a klientów złapałby momentalnie. No ale cóż, ja światłowód mam - tylko że Orange jest na tyle "inteligentne", że podpina sieć w większości tam, gdzie klienci mają usługi konkurencji, a jakość jest o wiele lepsza od Orange. No ale licznik gospodarstw domowych w górę, co nie panie rzeczniku?
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:47 13-12-2021
  Panowie rozumiem Wasze poruszenie, ale biznes to biznes. Inwestycja w planie kapitałowym musi się zwrócić i zarobić. Czy wyłożyli byście ogromne pieniądze na inwestycje która się nie zwróci, ba której stracicie?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Żaganianin 00:25 17-12-2021
  Ja głosuje portfelem. Jeszcze nieco ponad 2 lata temu miałem FunPacka, teraz sam Internet. Za nieco ponad 2 miesiące nie będę mieć nic. To nagroda za Neo 20 Mbps. Reszta rodziny tez wolna od pomarańczy. Konkurencja na V i I robi robotę światłowodem. Mobilnie podział na zielonych i fioletowych. A 20 lat temu jeszcze za podłączenie ISDN trzeba było zapłacić kilka tysięcy. Historia pokazała, ze nie warto było.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mister 09:01 17-12-2021
  Budujecie sieci tam gdzie się opłaca, a nie gdzie jest potrzeba. Cały ten system białych plam to totalna ściema, co rok można podawać że nie ma sieci, a nikt jej nie buduje. Całe szczęście, że są lokalni operatorzy, którym zależy na klientach a nie słupkach.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 11:20 17-12-2021
  Może się tak nie poklepujcie, bo w Kobylance (pow. Stargard) jest już prawie 2 lata opóźnienia.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Jan 19:46 21-12-2021
   No nie do końca, bo w przypadku popc operator ze swojej kasy dokłada 25% Jakoś inni operatorzy w ramach popc podłączają więcej niż dostali z uke, praktycznie jak już robią to całe wioski (zostają tylko pojedyncze chałupki gdzieś na uboczu), a orange robi tylko minimum tj. 70% z listy z przetargu i po takim zabiegu podłączają światłowód do 30% domów we wsi i to najczęściej tam, gdzie już wcześniej były kable orange, ale niekoniecznie ktoś jest zainteresowany internetem
   Odpowiedz
 • komentarz
  wojas 12:51 17-12-2021
  budujecie nie za swoje, wchodzicie na teren tam, gdzie już jest kilku operatorów, a i tak ludzie wolą lokalnych, a nie korpo z francji
  Odpowiedz
 • komentarz
  Alfred 19:00 18-12-2021
  Dawno takich głupot nie czytałem.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej 09:46 20-12-2021
  Białe plamy budujecie, ale tylko najbardziej opłacalne. Chyba po to, aby wziąć kasę z dotacji i tyle. A potem jak światłowód się urwie to wisi i nikt go nie naprawia. Dobrze, że jest jeszcze lokalna konkurencja.
  Odpowiedz
 • komentarz
  nolty 05:45 24-12-2021
  a zostają brązowe?
  Odpowiedz
  • komentarz
   mar_ 12:53 25-01-2022
   Zostają szare, którymi nikt się nie interesuje
   Odpowiedz
 • komentarz
  mar_ 15:18 15-01-2022
  26.10.2017 r. dostałem od Orange oficjalną ofertę "Światłowód z telefonem". Dotąd nie została zrealizowana. Moja lokalizacja jest w odległości zaledwie 70 m od punktu rozdzielczego, z którego dawno temu podłączono 2 budynki. Po drodze jest kanalizacja teletechniczna, aż do studzienki przed domem. Między studzienką a moim budynkiem jest peszel z kablem telefonicznym Orange. Brak konieczności kopania. W 2020 zrezygnowałem już ze źle działającej Neostrady VDSL. Teraz właśnie złożyłem rezygnację z telefonu stacjonarnego, z którym co chwila były problemy techniczne i który trzymałem jako rezerwę do ewentualnego powrotu do VDSL, ale obecnie w systemie VDSL już pod moim adresem nie jest proponowane. Jest już tylko ADSL do 20Mb. Pełny regres w zakresie świadczonych usług. Obecnie korzystam z internetu 4G+ z T-Mobile, który działa dużo lepiej niż poprzednie VDSL Orange. Z mojej perspektywy u Państwa to raczej czarne dziury niż białe plamy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Orangowy 23:21 28-01-2022
  Jestem Waszym klientem od niepamiętnych czasów. Korzystam z Orange Love, mam dodatkowe komórki ale łącze miedziane wyciąga w porywach do 35Mb/s. To trochę za mało aby obsłużyć 4-osobową rodzinę, biorąc pod uwagę pracę zdalną, lekcję zdalne itp. A światłowodu jak nie ma tak nie ma. Lokalny operator rozwiesił światłowody na słupach energetycznych ale ceny nie powalają, więc póki co jestem z Wami ale nie wiem jak długo wytrzymam. Coraz bardziej brakuje prędkości. Technologia idzie na przód, więc postarajcie się jak nie chcecie stracić wiernego klienta. Radlin powiat wodzisławski.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej J 15:56 29-09-2022
  No cóż przestaję wierzyć, że doczekam za swojego życia przynajmniej dobrego zasięgu Orange w Nowych Chrustach koło Koluszek województwo łódzkie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Bb 12:45 17-11-2022
  Właśnie w radiu mówili o miejscowości Radoszowice na Opolszczyźnie gdzie mieszkańcy czekają ponad 14 lat na światłowód. Biuro prasowe mija się z prawdą, ale skutecznie mieszkańcy złożyli pozew do UE i UOKiK, ciekaw jestem czyja głowa poleci...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Meh 17:56 31-01-2023
  Kamienna-Kolonia pominięta i kupa białych plam, dlaczego wieś obok Kamienna-Wieś ma realizowane POPC, a my kilka metrów dalej już nie, ten cały bubel jak zwykle jest nie fair, od lat czekam na jakiekolwiek możliwości bo lecę na radiówce i szału można dostać...
  Odpowiedz

;

Oferta

Magiczne Święta z telewizją od Orange (3)

Kasia Barys

8 grudnia 2021

Magiczne Święta z telewizją od Orange
3

Najlepsze, świąteczne filmy i seriale, najpiękniejsze zakątki globu, zapachy najbardziej smakowitych zimowych potraw, a także sportowe wrażenia. Warto spędzić magiczne Święta z telewizją od Orange.

Do 10 stycznia klienci Pakietu Optymalnego i Orange Love Standard w technologii kablowej mogą oglądać najlepsze programy na 10 odkodowanych kanałach. Ponadto na Orange VOD czeka aż 40 filmów familijnych Disneya w niższych cenach.

Co warto obejrzeć na odkodowanych kanałach tv?

W świątecznej dla najmłodszych widzów mamy 4 stacje – BabyTV, CBeebies, Boomerang oraz teleTOON+, wypełnione po brzegi doskonałymi, uwielbianymi przez dzieci na całym świecie serialami i programami edukacyjnymi.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, „co w trawie piszczy” udostępniamy Animal Planet. Znajdziesz tam najciekawsze programy poświęcone przyrodzie, zwierzętom oraz osobom, które starają się odkryć tajemnice świata fauny i flory. Zobacz takie serie, jak: „Weterynarz z Gór Skalistych”, „Kot z piekła rodem” czy „Na tropie legendarnych potworów”.

Fanom dobrej kuchni polecamy CANAL+ Kuchnia. W ramówce stacji są najlepsze programy kulinarne, w których błyszczą mistrzowie kuchni z całego świata, np.: „Jamie Oliver: Gotuj zdrowo dla całej rodziny”, „Kulinarne przeboje na świąteczny stół” czy „Nie bój ryby!”.

Dla miłośników stylowych wnętrz mamy CANAL+ Domo. Obejrzyj najlepsze polskie i zagraniczne programy o urządzaniu domów, najpiękniejszych rezydencjach na świecie lub znakomite reportaże o ogrodnictwie i ekologii. Polecamy m.in.: „Kupcie sobie zamek!”, „Wyzwanie – nowe mieszkanie” czy „Grunt to ogród”.

Do wspólnego oglądania telewizji zachęca też Polsat Rodzina. Zobacz programy o charakterze poradnikowym, rozrywkowym, a także seriale i filmy pozbawione przemocy. Polecamy takie serie, jak: „Były sobie Ameryki”, „Byli sobie wynalazcy” czy „Co ludzie powiedzą”.

Porządną dawkę tajemnic można znaleźć na kanale Polsat Play, gdzie królują takie programy, jak „Tajna historia XX wieku” czy „Poszukiwacze historii”.

A sportowe emocje można poczuć oglądając Extreme Sports Channel, z programami o zimowych sportach ekstremalnych, m.in.: o snowboardzie ale także o skateboardingu, , BMX, rolkach, MTB, wakeboardingu, surfingu, windsurfingu, motocrossie i wrestlingu.

40 filmów Disneya w niższej cenie na życzenie

W Orange VOD na dekoderach telewizji od Orange prezentujemy 40 filmów familijnych Disneya w niższych cenach. Gwarantujemy dobrą zabawę, mnóstwo wzruszeń, magii i dobrego humoru. Który film obejrzysz?

„Kraina Lodu II”, czyli druga część przygód Elsy, Anny, Kristoffa i sympatycznego bałwanka Olafa. Tym razem dzielna drużyna będzie musiała stawić czoła potężnej magii i powstrzymać zagładę królestwa Arendell.

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” to inspirowana klasyczną baśnią opowieść o dziewczynce, która trafia do magicznej krainy i musi stawić czoła okrutnej władczyni. W tym filmie zachwycą Cię nie tylko przepiękne zdjęcia i kostiumy, ale także gra aktorska Keiry Knightley, Helen Mirren oraz Morgana Freemana.

Film  „Co w duszy gra” został nagrodzony dwoma Oscarami®. Wzruszająca, przepełniona muzyką opowieść o życiu, śmierci oraz pasji. Poznaj nauczyciela muzyki, który chce zostać sławnym jazzmanem. Kiedy wreszcie ma szansę spełnić swoje marzenia, ulega wypadkowi i trafia do zaświatów. Czy ma jeszcze szansę na odmiennie swojego losu?

„Mary Poppins powraca”. I znów niezawodna niania musi pomóc nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i spokój. Magiczne zdolności kobiety sprawią, że wszystko stanie się możliwe. Tym razem w rolę niekonwencjonalnej niani wcieliła się rewelacyjna Emily Blunt.

CANAL + 4k Ultra HD także odkodowany …

dla klientów pakietów Select do 6.01.2022 oraz Prestige do 28.02.2022. Od poniedziałku do czwartku można obejrzeć polski serial „The Office PL” po 3 odcinki, start od godziny 16:45 a 12 grudnia będzie można zobaczyć film „Planetę Singli. Osiem historii”. Fani piłki nożnej mogą pokibicować w najbliższą sobotę oglądając mecz Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok a w niedzielę o 17:30 mecz Radomiak Radom – Lech Poznań

Udostępnij: Magiczne Święta z telewizją od Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Robert 12:42 10-12-2021
  Czemu na satelita to nieodkodowane do 6 stycznia i w ofercie satelitarnej? Co to jest robione, jednym dawane w kablówka, drugim na satelita nic? NOVELAS+ tez nie ma na satelita i Eleven Sports 4....................Na satelita nie ma żadnego kanału 4K dostępnego i nawet pasma otwartego nie zrobić w pierwszej kolejności i nie dać te kanały nie 4K w pierwsza kolejność, ne rozumiem takiej polityki!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wojtek 16:40 10-12-2021
  Kiedy Canal+ 4K w oferta satelitarna? Tylko simlocki, piny zakładać umiecie, z telefony zdjeliście to na dekodery i karty satelitarne pozakładaliście, żeby ludzie w swój tuner nie mogli nic obejrzeć za co płacą, a te dedykowane dekodery WHD-80, nie obsługują 4K i tylko na tym migającą czerwoną lampę oglądaj i plansze czarne wskakujące na cały ekran w trakcie filmu, meczu, z błędami---brak połącznieeeeeeee z modem.................;(
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:44 13-12-2021
  My tu sobie gadu, gadu a Blog Orange na już 13 lat ?
  Odpowiedz

;

Reklama

Na planie świątecznej kampanii (3)

Stella Widomska

7 grudnia 2021

Na planie świątecznej kampanii
3

Ja zacznę od pytania, którym wczoraj zaczynały się wszystkie moje służbowe spotkania: Co w Mikołajki (dla tych co przegapili – to było 6 grudnia, czyli właśnie wczoraj) znaleźliście pod poduszką? Ja zupełnie nic, ale może to kwestia tego, że nie wierzę w Mikołaja od bardzo dawna i postanowił mnie za to ukarać. 😉 A Wy? Wierzycie? Znaleźliście coś? I gdzie znaleźliście? To ostatnie pytanie może wydawać się dziwne, ale wczoraj odkryłam na kilku spotkaniach, że poduszka wcale nie jest taka oczywista, bo część ludzi tradycyjnie 6 grudnia znajduje drobne prezenty w… butach.

Ale do sedna. Mamy grudzień. Jest nawet śnieg (ku rozpaczy mojego psa, który „uwielbia” sól, jaką obwicie obsypano wszystkie drogi dookoła mojego domu), a obecność w stacjach radiowych All I want for Christmas jest już jak najbardziej usprawiedliwiona. W weekendy w sklepach obserwuję tradycyjną przedświąteczną nerwowość i długie listy zakupowe. Ba, sama mam już dwie – jedna z prezentami, a druga z daniami, jakie będę musiała przygotować na wspólne rodzinne spotkanie. No i skoro grudzień, to ciężko już w bloku reklamowym wypatrzeć reklamę bez choinki, świątecznych potraw czy pomysłów na prezenty. Oczywiście my też mamy takie dwie reklamy – jedną o Orange Love (teraz przy jego zakupie dostajecie w prezencie telewizor lub smartfon, a do tego 300GB) i drugą o naszej ofercie telefonii mobilnej, w której do planów #Hello5G z Xiaomi Redmi Note 8 dostajecie smartwatch w prezencie i do tego również 300GB. O wszystkich niespodziankach, jakie przygotowaliśmy dla Was na Święta napisała już Ewa o tu.

A ja na warsztat biorę samą kampanię. A właściwie proces jej powstawania, bo wiem, że lubicie spojrzeć tak bardziej od kuchni na nasz plan zdjęciowy. Tym razem na przeszpiegi dla Was udał się tam Bartek Graczyk z Ekipy Orange. I jak tam był, to była jeszcze polska złota jesień. 😉 Ale co poradzić – proces produkcyjny trwa dość długo, więc dlatego z reguły śnieg w reklamach świątecznych jest sztuczny lub wręcz domalowywany w postprodukcji. To już nie pisze tyle, tylko z Bartkiem zapraszam Was na nasz plan.

 

 

Tak powstaje kampania. A jaki jest finał tej pracy obejrzycie poniżej. Dla dociekliwych dopisze tylko, że za kreację odpowiada Leo Burnett. Produkcją zajęło się Papaya Films, a postprodukcją Orka. Naszym reżyserem był Marcin Filipowicz. Media zaplanował i kupił dom mediowy Initiative, a odsłona w mediach społecznościowych to Agencja Follow. Dobrego oglądania i Ho! Ho! Ho! (czyt. nie dajcie się tym szalonym przygotowaniom i trochę odpocznijcie w te Święta).

Udostępnij: Na planie świątecznej kampanii
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 23:56 07-12-2021
  Fajne są te Wasze produkcje. Może kiedyś zrobicie konkurs i zaprosicie do takiej reklamy swoich fanów?
  Odpowiedz
 • komentarz
  mar_ 15:42 18-12-2021
  "obficie"
  Odpowiedz
  • komentarz
   mar_ 15:28 15-01-2022
   To komentarz do tekstu: "sól, jaką obwicie obsypano wszystkie drogi dookoła mojego domu"
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej