Oferta

Przypominajka, jak zdobyć Motorolę Defy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 lutego 2011
Przypominajka, jak zdobyć Motorolę Defy

Przypominam, że trwa konkurs, w którym możecie wygrać 15 Motoroli Defy. Na zgłoszenia czekamy do 6 marca. Wszystkie szczegóły i regulamin znajdziecie na stronie http://defy.orange.pl/ Do zabawy i tym samym chęci przytulenia smartphone`a, zgłosiło się już sporo z Was (prawie 1800 osób). Dla mnie nic dziwnego, bo telefon jest naprawdę niezły. Zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują urządzenia nie tylko nowoczesnego i dającego sporo frajdy, ale odpornego na różne przygody. Testerzy będą mieli co opisywać. Oczywiście nie jest to typ "pancerny" i niezniszczalny. Jednak trochę wody, czy kurzu Defy nie zaszkodzi. Ostatnio znajoma opowiadała mi jak jej Nokia klasycznie zanurkowała w wannie, na dosłownie chwilkę i niestety wyzionęła ducha. Chyba powinienem jej zaproponować udział w tym konkursie, skoro tak bardzo lubi zabierać telefon ze sobą do łazienki :-)


Sieć

WP najpopularniejszym polskim serwisem

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
26 lutego 2011
WP najpopularniejszym polskim serwisem

Aktualizując się weekendowo z ciekawych informacji przeczytałem na Wirtualnych Mediach ostatnie zestawienie Google, które pokazuje najbardziej popularne strony w necie. A tutaj liderem wśród polskich internautów był YouTube, nieznacznie tylko wyprzedzając wp.pl. Za nimi są onet.plnk.pl, allegro.pl, Facebook i Wikipedia. Pewnie domyślacie się, że piszę o tym by zwrócić Waszą uwagę na sukces Wirtualnej Polski, która należy do Grupy TP. Portal wskoczył na pierwsze miejsce wśród polskich serwisów (242 na świecie). Ale nie tylko tym możemy się pochwalić. Z operatorów komórkowych najczęściej odwiedzaną stronę ma Orange (20 miejsce i 2 miliony uu), za nami są Era (45 i 1,3 mln uu), Plus (64 i 1,0 mln uu) i Playmobile (73, 990 tys. uu). Ponadto wśród najchętniej odwiedzanych serwisów przez polskich internatów znalazły się jeszcze wp.tv; bloog.pl; aleseriale; nocoty; teleshow, nasygnale; tosiewytnie; newiarygodne. Co je łączy? Wszystkie należą do WP! A skoro zaczął się weekend i mamy więcej czasu to zachęcam do surfowania. Ciekawe, gdzie Wy najczęściej wchodzicie? To, co ja lubię znajdziecie w polecacanych.


Odpowiedzialny biznes

Kierunek: Afryka Wschodnia

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
25 lutego 2011
Kierunek: Afryka Wschodnia

Karol Mitura, ekspert z polskiego Orange Labs wrócił niedawno z Kenii, gdzie przez trzy miesiące jako wolontariusz uczestniczył w projekcie informatycznym, zorganizowanym przez Fundację Polska-Afryka Wschodnia oraz Ministerstwo Spraw zagranicznych. Przed wyjazdem opowiedział Monice Kulik o swoich planach (tutaj). Teraz rozmawiamy o jego wrażeniach i dalszym ciągu afrykańskiej przygody.

Na czym polegała Twoja działalność w Kenii?

W slumsach Nairobi (Kibera i Kwawangware) prowadziłem szkolenia informatyczne dla dzieci i młodzieży oraz liderów społecznych. Najmłodszych uczyłem podstaw obsługi komputera. Wiele dzieci zobaczyło go po raz pierwszy, więc na początku uczyły się obsługi myszki, klawiatury itd. Młodzieży pokazywałem, jak wykorzystywać internet, tworzyć proste strony www i obsługiwać programy pakietu Office. Podczas pobytu w Nairobi udało się nam też doprowadzić internet, odnowić i wyposażyć dodatkowy sprzęt salę komputerową w jednym ze slumsów.

Jak oceniasz przydatność takich szkoleń?

W Kenii nie wszystkie dzieci chodzą do szkoły. Dla części z nich udział w warsztatach był jedyną okazją do nauki obsługi komputera i internetu. Moim celem nie była kompleksowa edukacja informatyczna, tylko pokazanie możliwości i zachęcenie do dalszej nauki.

Po powrocie kontynuowałeś działalność wolontariacką?

Projekt składał się z dwóch etapów: pierwszy w Kenii, a drugi – edukacja rozwojowa, już w Polsce. We współpracy z wolontariuszami z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przeprowadziliśmy serię warsztatów inspirowanych Afryką dla dzieci ze świetlic środowiskowych warszawskiej Pragi, Powiśla i Saskiej Kępy. Opowiadaliśmy dzieciakom o Afryce, pokazywaliśmy zdjęcia z wyjazdu. Na kolejnych spotkaniach dzieci robiły biżuterię w stylu afrykańskim, wycinały zwierzęta, malowały do dźwięków afrykańskiej muzyki. Zwieńczeniem akcji była wystawa najlepszych prac w szkole tańca Uanga.

A dalsze plany?

Na razie zamierzam odpocząć. A potem na pewno kolejny projekt.

Scroll to Top