Rozrywka

Przyszli kolędnicy z pakietami

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 listopada 2010
Przyszli kolędnicy z pakietami

Dla tych, którym znudziło się oglądanie tradycyjnej ciężarówki z św. Mikołajem i Coca-colą jadącym na Święta, proponuję coś nowego, czyli kolędników Serce i Rozum. Prezentują zdolności artystyczne i promują pakiety telewizyjne w sam raz na długie zimowe wieczory.


Odpowiedzialny biznes

Przewodnik po Kaszubach

Monika Kulik Monika Kulik
19 listopada 2010
Przewodnik po Kaszubach

Jeśli będziecie wybierać się na Kaszuby, możecie skorzystać z przewodnika „Kaszuby widziane oczami młodych”. Ten przewodnik został stworzony przez uczniów szkół średnich z 6 powiatów Ziemi Kaszubskiej, którzy pod okiem specjalistów z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego opracowywali materiały na temat swoich okolic.

A wszystko zaczęło się od pewnej studentki – Malwiny Kreft, która trafiła do gdańskiego oddziału naszej firmy w ramach praktyk studenckich „Grasz o staż”. Malwina pomagała między innymi przy organizacji akcji społecznych i wolontariackich z Fundacją Orange. Zachęcona tego typu działaniami postanowiła wraz z kolegami z Klubu Studenckiego "Pomorania" napisać projekt edukacyjny dla młodzieży i starać się o grant od naszej Fundacji. Tak powstał projekt „Ambasador Regionu”, który oprócz studentów zdecydowało się poprowadzić Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Młodzi ludzie mieli okazję poznać bliżej swój region, jego historię i  tradycję, nauczyć się redagowania tekstów i obróbki fotograficznej, a także miło i twórczo spędzić czas. A my – mamy przewodnik, który na razie można znaleźć stronie www.kaszubi.pl, a nie długo znajdzie się też na stronach wszystkich powiatów na Kaszubach.


Odpowiedzialny biznes

Rozpięta kurtka

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
18 listopada 2010
Rozpięta kurtka

Być może to trywialne, ale w ostatnim czasie lubię przypatrywać się, w jaki sposób ubierają się trenerzy, selekcjonerzy podczas meczów. Wszakże i tak zawsze pamiętam, że „Nie szata zdobi człowieka”.

Wczoraj Franciszek Smuda nie założył garnituru. Wcześniej zakładał, bo jak przyznał, o wizerunek dbała żona selekcjonera. Analogiczną sytuację miał były selekcjoner Argentyny Diego Armando Maradona. "El Diego" podczas mistrzostw świata w RPA, powiedział do dziennikarzy, że na jego wizerunek strasznie nalegała córka, mówiąc wprost, że w dresie wygląda jak... Kloszard. Na wczorajszej pomeczowej konferencji, polski selekcjoner stwierdził, że ubrał się na „dresowo”, bo "na murawie było mokro", dodając, "nie wiem, czy one przynoszą szczęście, ale ja w takich ciuchach czuje się dobrze."

Z obserwacji trenera, wywnioskowałem, że z każdą ubiegającą minutą, było mu coraz cieplej. To akurat wcale mnie nie dziwi. Nerwowe sytuacje z pierwszych minut, a Franciszek Smuda tylko lekko odchylił kołnierz. Wreszcie, pierwsza strzelona bramka przez Polaków i trener rozpiął suwak od kurtki, ale znów tylko pod szyją. Mijała pierwsza połowa i pewnie z myślą, że za chwilę zdejmie ortalionową kurtkę w szatni, łapał już za suwak. A tu... pach! Bramka dla gości i chyba ten suwak został z nerwów odsunięty nieco wcześniej. Dziw, że nie wypadł. Druga odsłona była chyba mniej nerwowa dla selekcjonera, choć pod wpływem euforii kolejnych bramek jego podopiecznych, suwaczek od kurtki ortalionowej został rozpięty przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

I tylko zapomniałem, czy Francois Zahoui miał ubraną czapkę do końca meczu w Poznaniu.

Scroll to Top