Oferta

Rejestracja numeru prepaid Orange i Nju mobile także przez SMS

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
24 sierpnia 2016
Rejestracja numeru prepaid Orange i Nju mobile także przez SMS

Jestem przekonany, że to wiadomość, na którą wielu z Was czekało. Nie ma konieczności by iść osobiście do punktu rejestracji kart prepaid. Zamiast spaceru wystarczy parę SMS-ów. Jak to działa i kto może skorzystać? Zdalną rejestrację numeru na kartę przez SMS można zrobić na dane klienta, który posiada umowę w Orange i Nju mobile lub ten ma już prepaid zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji np. salonie, kiosku itp. W tym wypadku proces nie wymaga wizyty i weryfikacji dokumentów, ponieważ korzystamy z zweryfikowanych już wcześniej danych. Rejestracja przez SMS jest bardzo prosta i może być zainicjowana przez obydwie strony. Oto szczegóły:

Opcja 1. Rejestracja rozpoczęta przez użytkownika, który ma niezarejestrowany numer na kartę

•    Klient posiadający niezarejestrowany numer na kartę wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu, na którego dane chciałby się zarejestrować. Może wskazać numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub inny zarejestrowany już numer na kartę (pod warunkiem, że został on zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji).

•    Wskazany numer otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na użyczenie danych rejestracyjnych. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.

•    Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

Opcja 2. Rejestracja rozpoczęta przez numer z umową lub inny zarejestrowany numer na kartę

1.    Klient posiadający numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub numer na kartę (zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji) wysyła bezpłatny SMS pod 80280, wpisując w treści numer telefonu na kartę, który chciałby zarejestrować na swoje dane.

2.    Wskazany numer na kartę otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na zarejestrowanie. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.

3.    Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

Dodam jeszcze, że obydwie opcje są dostępne tylko dla klientów indywidualnych. Zarejestrowany SMS-em numer otrzymuje oczywiście bonus za rejestrację (1000 minut i 10 GB). Po otrzymaniu SMS-a z potwierdzeniem zrobionej rejestracji - wystarczy wysłać bezpłatną wiadomość o treści bonus pod numer 80028. Rejestracja SMS-em może odbywać się tylko w ramach jednej marki, czyli Orange - Orange lub Nju - Nju. Szczegóły znajdziecie na www.zarejestrujnumer.plwww.njumobile.pl/rejestracjanumeru

Komentarze

ketrasa
ketrasa 20:52 21-10-2019

Ja tylko zaktualizuję link do rejestracji numeru w ORANGE:
https://www.orange.pl/view/zarejestruj-numer

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Włącz wyobraźnię: szczęście w pracy

Marta Krajewska Marta Krajewska
22 sierpnia 2016
Włącz wyobraźnię: szczęście w pracy

Szczęście w pracy – w tym temacie ludzie dzielą się na dwa obozy: jedni zakładają, że w pracy należy skupić się na... pracy, a nie na emocjach, czy szukaniu spełnienia. Drudzy szukają w pracy urzeczywistnienia ambicji i marzeń, kierując się słowami Steve’a Jobsa*. Które podejście jest słuszne?

Według badań Instytutu Gallupa (2013) tylko 13 proc. pracowników jest zaangażowanych w pracę. To oznacza, że 87 proc. jest w różnym stopniu niezaangażowanych w to, co robi. Pracownik niezaangażowany jest mniej wydajny, częściej choruje, nie ma motywacji do działania. A to oznacza straty – według tego samego instytutu amerykańskie firmy tracą z tego powodu 300 miliardów dolarów rocznie!

Jak więc uszczęśliwić pracownika? Okazuje się, że nie chodzi tylko o karnet na siłownię, piłkarzyki, czy firmowy ekspres do kawy. Skoro szczęście, a raczej jego brak, przynosi wymierne straty, do tematu należy podejść poważnie. Amerykańskie firmy stworzyły stanowisko Chief Happiness Oficera, którego zadaniem jest zadbanie o całokształt szczęścia pracowników. Pytanie brzmi, czym jest to mityczne szczęście?

Badanie przeprowadzone przez PwC wśród przedstawicieli pokolenia Millenialsów (urodzonych w latach 1980-1995) pokazuje, że najważniejsze są dla nich elastyczność w miejscu pracy,  work life balance, czyli osiągnięcie równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz możliwości realizacji zadań za granicą. Dlatego korporacje proponują pracownikom możliwość pracy poza biurem (telepracę), programy zagranicznych staży, czy choćby możliwość przyprowadzania do biura… własnego psa.

Jednak szczęście w pracy wydaje się być bardziej złożoną kwestią. Psycholog Mihaly Csikszentmihalyi twierdzi, że szczęście w pracy daje nam tzw. przepływ, czyli stan pełnego  zaangażowania się w jakieś działanie, coś pomiędzy satysfakcją i euforią.

Z kolei psycholog Richard Wiseman dowiódł eksperymentalnie, że szczęście to kwestia nastawienia – osoby wierzące, że los im sprzyja szybciej osiągną sukces i szczęście, niż pechowcy z założenia.

Mój tata twierdzi, że szczęście (również w pracy) to brak nieszczęść :-)

A czym dla Was jest szczęście w pracy? Telepraca, narzędzia do współpracy, rozproszone środowiska pracy, aplikacje mobilne – jak można wykorzystać nowe technologie do podnoszenia swojego dobrostanu? Podzielcie się pomysłami w kolejnej kampanii na platformie społecznościowej Imagine with Orange. Na pomysły czekamy do 18 września br.

Do wygrania zaproszenie na hakaton w Paryżu w dniach 19-20 września br, wspólna praca z innowatorami nad zgłoszonym pomysłem oraz bony Amazon o wartości 250 €.

* słowa Steve'a Jobsa, o których wspominałam w tekście: "Wasza pra­ca wy­pełni dużą część wasze­go życia i je­dynym spo­sobem, aby być nap­rawdę usa­tys­fak­cjo­nowa­nym, jest ro­bienie cze­goś, w co wie­rzy­cie, że jest czymś wiel­kim. Je­dynym spo­sobem na ro­bienie wiel­kich rzeczy jest ro­bienie cze­goś, co się kocha."


Odpowiedzialny biznes

Teraz Klub Sportowy Orange, kiedyś Olimpiada

Kasia Barys Kasia Barys
19 sierpnia 2016
Teraz Klub Sportowy Orange, kiedyś Olimpiada

Wierzę w to, że wśród młodych zawodników Klubów Sportowych Orange nie brakuje ambicji, by w przyszłości zostać olimpijczykiem.  Trenują każdego dnia, by być coraz lepszym. Igrzyska Olimpijskie w Rio powoli się kończą. Każda Olimpiada, również ta budzi wielkie emocje. Wiecie, że w przeszłości wiele z konkurencji olimpijskich odbyło się tylko raz i potem zostało zupełnie zapomnianych np. wspinanie po linie, skok w dal na koniu czy jazda figurowa na koniu...? Dzieciaki z KSO mają po kilka – kilkanaście lat. Dawniej mogłyby już być w reprezentacji.  Najmłodszą mistrzynią olimpijską jest 13 letnia Amerykanka, która w 1936 roku w Berlinie wygrała skoki do wody z trampoliny. Najmłodszą uczestniczką igrzysk była łyżwiarka brytyjska Cecylia Colledge, która w 1932 r. w Lake Placid w dniu startu miała skończone 11 lat. Sportowcy z KSO otrzymują lekki sprzęt treningowy. Trenerzy Klubów doskonale wiedzą, jak ważna jest nowoczesna technologia w sporcie. A kilkadziesiat lat temu, w Rzymie w 1960 r złoto dla Afryki zdobył  Etiopczyk Bikila Abebe. Wygrał maraton biegnąc boso :)

d63975f78caa0842eea3c8041c84aed94f6

Złoty medal olimpijski jest wart ok. 500 zł (polskich). W 90 % wykonany jest ze srebra, a zawiera tylko 6 g złota, którym jest pokryty. Jednak dla każdego sportowca startującego na igrzyskach każdy medal jest bardzo ważny, a złoty - bezcenny. Takich medali w przyszłości życzę dzieciakom z Klubów Sportowych Orange!

Scroll to Top