Odpowiedzialny biznes

Rok Smudy według PZPN

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
08 listopada 2010
Rok Smudy według PZPN

Kilka dni temu dostałem informację prasową z PZPN (ale dopiero ją przeczytałem), i jak przeczytałem to pozwolę sobie ją zacytować w całości.

Podsumowanie roku pracy Franciszka Smudy

29 października mija rok od kiedy Franciszek Smuda objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. W tym czasie reprezentacja rozegrała 14 meczów, z których 4 zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych, w 5 padł remis, a w 5 ponieśliśmy porażkę. Pierwszy mecz pod wodzą Franciszka Smudy Polacy rozegrali z Rumunią 14 listopada 2009 roku.  Biało-czerwonym udało się pokonać Kanadę, Bułgarię, Tajlandię i Singapur. Remisem zakończyły się  spotkania z Serbią, Finlandią, Ukrainą, Stanami Zjednoczonymi i Ekwadorem. Lepszymi zespołami okazały się natomiast Rumunia, Dania, Hiszpania, Kamerun i Australia. W 14 rozegranych spotkaniach podopieczni Franciszka Smudy strzelili 19 bramek, a stracili 22. Najwięcej goli ma na swoim koncie Robert Lewandowski, który czterokrotnie pokonał bramkarzy rywali. Od października ubiegłego roku odbyło się 7 zgrupowań reprezentacji. Zawodnicy wzięli udział w 54 treningach, spośród których 33 stanowiły treningi taktyczne, a 21 rozruchy przed- i pomeczowe. Franciszek Smuda miał okazję sprawdzić 53 zawodników grających zarówno w polskich, jak i zagranicznych ligach. Szansę gry w reprezentacji otrzymało 7 bramkarzy, 19 obrońców, 18 pomocników i 9 napastników. Dla 22 zawodników był to debiut w kadrze. Przez rok członkowie sztabu reprezentacji obejrzeli 124 mecze ekstraklasy i 11 meczów w ligach zagranicznych. Kolejne obserwacje zaplanowano na 20 i 27 listopada. Najpierw selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda i szef banku informacji Hubert Małowiejski obejrzą mecz Ligue 1 Sochaux-Lorient, gdzie będą obserwowali  pretendującego do gry w reprezentacji Damiena Perquisa. 27 listopada natomiast Franciszek Smuda pojedzie na mecz 1.Bundesligi Borussia Dortmund – Borussia Moenchengladbach, gdzie przyjrzy się kadrowiczom grającym w klubie z Dortmundu.

No a teraz czas na pytania zwykłego kibica:

- Odkrycia Smudy na boisku, na jakich pozycjach?

- Jak zmienił się styl gry w stosunku do poprzednika, np. Leo?

- O ile "poprawiła" się skuteczność naszych napastników i jaki jest pomysł na obronę?

- Jaka była najbardziej dotkliwa porażka Polski w ostatnim dziecięcioleciu i za czyich rządów?

- Kiedy i czy wogóle Polska zajmowała niższe miejsce niż obecne 69 w rankingu FIFA?

- Smuda, gdzie i kiedy te cuda?

To tylko kilka pytań a czasu na odpowiedzi coraz mniej


Odpowiedzialny biznes

Rzecznik odpocznie tydzień

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
08 listopada 2010
Rzecznik odpocznie tydzień

Korzystając z okazji, że w środku tygodnia jest wolny dzień wybrałem się na szybki urlop. Moja aktywność na blogu nie będzie duża, ale jeśli pojawi się fajny news koledzy z Biura Prasowego na pewno go podadzą. Dlatego warto tutaj zaglądać. Nagrody dla laureatów konkursu, którzy przesłali mi już adresy, zostaną dziś wysłane. Na pozostałe namiary czekam pod e-mailem i wtedy korzystając z dobrodziejstwa BlackBerry oraz roamingu przekażę komu trzeba, aby jeszcze w tym tygodniu do Was dotarły. A po moim powrocie pewnie przyjdzie już czas, aby zacząć przedstawiać ofertę świąteczną.


Rozrywka

Siedem sercorozumnych dialogów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 listopada 2010
Siedem sercorozumnych dialogów

Muszę przyznać, że nie spodziewałem aż takiego zainteresowania konkursem. Jeśli dobrze policzyłem zaproponowaliście 75 pomysłów na rozmowę Serca z Rozumem. Dziękuję wszystkim za udział. Nasi agencyjni copywriterzy mają godnych rywali. Zarazem jednak zmusiliście mnie do trudnego wyboru najlepszych siedmiu dialogów. Bez niepotrzebnego przedłużania według mojej subiektywnej oceny zwycięzcami konkursu zostali: Rafał P #89; dżej #98; Aneta A #112; Milena #118; Kamil G #122, michael #137 i Ania K #142. Tradycyjnie laureatów proszę o przesłanie e-maila z adresem na jaki chcecie dostać nagrody. Na koniec dialog Rafała P, przy którym mocno się uśmiechnąłem za co twórca otrzyma z magicznej szafy rzecznika dodatkową niespodziankę :-)

Serce: Rozum Rozum! Patrz jaka ona jest fajna! Czujesz jakbyśmy do niej podbili!

Rozum: Ojj rozumiesz zawsze kiedy takie widzisz, chcesz zaraz je mieć, raz rozumiesz odpuściłbyś sobie.

S: Nie no jakoś nie czuję byśmy mogli, nie wykorzystać takiej okazji! Czujesz ona jest taka łatwa i szybka

R: Ohh tutaj każda taka jest rozumiesz?

S: Ale czujesz, że ta jest najlepsza i najbardziej opłacalna dla nas!

R: Hmm w sumie rozumiesz, przekonałeś mnie! Musimy rozumiesz skorzystać z tej promocji neostrady tp!

Scroll to Top