Rozrywka

Rozrywka także pomiędzy koncertami OWF 2015

Kasia Barys Kasia Barys
05 czerwca 2015
Rozrywka także pomiędzy koncertami OWF 2015

Orange Warsaw Festival 2015 to nie tylko 3 sceny, 3 dni i kilkadziesiat koncertów. To także wiele atrakcji pomiędzy nimi. Służy temu - nomen omen - teren Służewca. Będą akcje charytatywne, dzięki którym chcemy zebrać finanse dla dzieci z wadą słuchu. W namiocie Fundacji Orange tańczyć będziemy w #rytmpomagania. Do tego będą akcje ekologiczne, recyklingowe, zbieranie opakowań jednorazowych w słusznym celu lub po nagrody. Żądni mocnych wrażeń będą mogli pojeżdzić na Diabelskim Młynie, a głodni i spragnieni koniecznie muszą skorzystać z festiwali foodtrucków. Zapraszam do Strefy Orange każdego dnia festiwalowego!

 


Odpowiedzialny biznes

Telefon dla środowiska

Monika Kulik Monika Kulik
05 czerwca 2015
Telefon dla środowiska

bf6e773f3f669aaba42cef7f43d5cc18e83 Dziś  Światowy Dzień Środowiska,  ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.

To dobra okazja do zastanowienia się, nad naszym wpływem na rozwój cywilizacji w zgodzie ze środowiskiem.

Branża telekomunikacyjna może odegrać pozytywny wpływ na środowisko pomagając w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych, oferując usługi zastępujące tradycyjne formy komunikacji czy przesyłania dokumentów. Dzięki tele- i wideokonferencjom, korzystaniu z elektronicznego obiegu pism, internetowych zakupów, e-usług oraz e-faktury, kompleksowych systemów teleinformatycznych dla administracji i przedsiębiorstw, sprawiamy, że ekologia i poszanowanie środowiska naturalnego zyskuje konkretny wymiar w życiu codziennym.

O kwestiach związanych z zużyciem i oszczędzanie energii w branży telekomunikacyjnej pisałam już wcześniej. Dziś chciałabym skupić się na innej kwestii związanej z ochrona środowiska – elektrośmieciach, w które zamieniają się z czasem nasze telefony.

Bazując na danych o abonentach można powiedzieć, że w całej Polsce jest dziś już 55 milionów telefonów komórkowych, z czego ok 15 milionów w Orange. Ponad 40% użytkowników telefonii komórkowej w Polsce zmienia telefon średnio co 2 lata.

Zarówno te liczby, jak i badania sondażowe sugerują, że w każdym gospodarstwie domowym znajdują się dziś przynajmniej 2 nieużywane słuchawki. Szacuje się, że 3% gospodarstw domowych w Polsce posiada 7 i więcej nieużywanych, zalegających w szufladach telefonów komórkowych, a rekordziści mają ich…21!! W sumie w naszych domach znajduje się ponad 5,5 mln sztuk takich telefonów.

Najkorzystniejsze dla środowiska jest ponowne wykorzystanie telefonu lub przynajmniej jego części. Dlatego tak ważne jest, aby nieużywane telefony trafiły w odpowiednie i odpowiedzialne ręce, a nie na śmietnik. W każdym salonie sprzedaży, zgodnie z obowiązującymi przepisami, klienci mogą zostawić swój stary telefon. Można go też sprzedać korzystając z serwisu www.orangerecykling.pl, a pieniądze w ten sposób uzyskane zatrzymać lub przekazać na cele dobroczynne.

Także podczas Orange Warsaw Festival można włączyć się w działania proekologiczne. Wszyscy, którzy zdecydują się pozbyć starego telefonu otrzymają od nas prezenty, a dodatkowo wezmą udział  atrakcyjnych konkursach. W ramach akcji Orange Recykling, wszystkie stare telefony zostaną wycenione przez firmę Greenfone, a uzyskane w ten sposób środki przekazane na wsparcie dzieci z wadami słuchu.

Każdy zebrany aparat jest sprawdzany przez specjalistów pod względem stanu technicznego - czy kwalifikuje się do naprawy i ponownego użytku, czy może zostać przekazany już wyłącznie do utylizacji.

We wszystkich urządzeniach mobilnych są drogocenne metale kolorowe – złoto, srebro czy platyna. Telefony komórkowe są określane jako miejskie kopalnie złota. Z 1 tony można odzyskać do 150 gramów złota. Ale jest w nich również nikiel, kadm i lit. To też są cenne surowce, ale dodatkowo bardzo niebezpieczne dla środowiska.

A na koniec pytanie: ile nieużywanych telefonów jest w Twojej szufladzie?


Bezpieczeństwo

Co wie o Tobie Google?

Michał Rosiak Michał Rosiak
04 czerwca 2015
Co wie o Tobie Google?

Dziś wyjątkowo krótko, nie będę Wam truł głowy na święta. Nie przeraża Was czasami ogrom informacji, jakie zgromadził o nas wielk... tzn. Google? Do niedawna Wielkie G i Wielkie F miały podobne podejście do kwestii "informacji o informacjach", które o nas zebrały. To się na szczęście zmienia, czego dowodem jest nowa strona Moje Konto Google.

A jako, że dbania o bezpieczeństwo nigdy zbyt wiele, zajrzyjcie na https://myaccount.google.com/. Ja akurat w kwestii logowania nie miałem sobie nic do zarzucenia, ale usuwanie uprawnień dla wszystkich telefonów, które kiedyś testowałem, zajęło mi parę chwil. Nawet jeśli możemy choć trochę wpłynąć na to, jak nas widzi wyszukiwarkowy gigant - warto poświęcić na to kilka minut. Na przykład w wolnej chwili przy święcie.

e715e79bbd8dbc77322ebac4c694139ccc6

Scroll to Top