Odpowiedzialny biznes

Roztańczona rodzina

Marek Wajda Marek Wajda
05 lipca 2012
Roztańczona rodzina

Widzowie TVN zastanawiają się czy i kiedy będzie kolejna edycja Tańca z gwiazdami, a tymczasem w naszej firmie znaleźliśmy swojego przedstawiciela do tego konkursu ;) Tomek Kucharczyk, który od 10 lat pracuje w Orange i zajmuje się ofertami głosowymi dla biznesu, zaczął tańczyć w wieku … 3,5 lat. Więcej o jego zainteresowaniu, przygodzie, także rodzinnej dowiecie się z wywiadu, który przeprowadziła moja koleżanka Agata Jarzembowicz z HR, która brała udział w wewnętrznych warsztatach dziennikarskich.

Opowiedz jak się zaczęła Twoja przygoda z tańcem?Jak miałem 3,5 roku mama zapisała mnie do ogniska baletowego, potem przez 10 lat tańczyłem taniec ludowy, taniec towarzyski pojawił się w liceum, dzięki tańcowi poznałem moją żonę, razem tańczyliśmy taniec standardowy i latynoamerykański, zdobyliśmy klasę B, potem na trochę odszedłem od tańca, zająłem się pracą zawodową, pojawiły się dzieci, gdy już podrosły postanowiliśmy z żoną chodzić na wieczorki salsy, dzieci zostawały z opiekunką, a my tańczyliśmy, znowu pojawiła się pokusa aby coś dalej z tym zrobić i tak po 13 letniej przerwie wróciliśmy na parkiet

Macie z żoną wspólną pasję, czy dzieci też tańczą?

Tak, zarówno Konrad jak i Maja tańczą. Konrad zdobył Mistrzostwo Juniorów w grupie wiekowej 12-13 lat. Wszyscy nam zazdroszczą, że mamy wspólne hobby, to jest super, razem trenujemy, kibicujemy sobie wzajemnie, spędzamy razem czas, trenujemy też w weekendy, wakacje też często są taneczne.

Jaki rodzaj tańca teraz tańczycie?Standardowy i latynoamerykański. Tańczymy w grupie tzw. seniorów czyli osób powyżej 34 lat. Taniec to rywalizacja, każdy chce wygrać, a w „seniorach” jest inaczej, to jest prawdziwa przyjemność, dobra zabawa, kibicowanie innym parom, wszystko w przyjaznej i miłej atmosferze.

af0578ce76cb3bcee2979fd9e8f7626f73a

Jakie są Wasze największe osiągnięcia taneczne?

Juz w pierwszym roku zostalismy Wicemistrzami Polski w stylu standardowym I otrzymalismy klase miedzynarodowa S. W kolejnych latach 3 razy zostaliśmy Mistrzami Polski w tańcach standardowych, a w 2012 roku zwyciężyliśmy także w tańcach  Latynoamerykańskich. Wielkim przezyciem był udział w turnieju w Blackpool, gdyz Anglia to kolebka tańca a w jury zasiadają najlepsi tancerze na świecie. To wielki zaszczyt być tam, to wielki międzynarodowy konkurs z ponad 100-letnia tradycja. Nasze najwieksze dotychczas osiagniecie to 12 miejsce na Mistrzostwach Świata w tańcach standardowych.

Gdzie można zobaczyć Was w tańcu?

Na stałe w grafiku jest turniej Cin Cin Polish Cup, poza tym na otwartych Mistrzostwach Polish Open w Olsztynie.


Oferta

Pakiet 600 SMS-ów do 8 lipca i zmiana platformy

Wojciech Jabczyński Wojciech Jabczyński
04 lipca 2012
Pakiet 600 SMS-ów do 8 lipca i zmiana platformy

Są takie informacje, które muszę dzielnie wziąć na klatę i tak jest z pakietem 600 SMS-ów za 6 zł, który wygaszamy. Możecie go zamawiać do 8 lipca włącznie, po czym wykorzystać, zgodnie z regulaminem przez 30 dni. To decyzja biznesowa i doskonale rozumiem, że możecie być nią rozgoryczeni. Jak obserwujecie rynek to pewnie zauważyliście, że wszyscy operatorzy szukają pomysłów na dodatkowe przychody lub oszczędności, że choćby wspomnę 4 grosze T-Mobile. Druga informacja jaka Wam się należy to przyczyna zakończenia świadczenia usług: POPzona, Zegar Stop i Wybrane Kraje. Tutaj w grę wchodzi tylko technika tzn. zmiana platformy IN, dzięki której w przyszłości będziemy mogli Wam zaproponować dużo ciekawsze rozwiązania.


Odpowiedzialny biznes

Etyka w biznesie

Monika Kulik Monika Kulik
04 lipca 2012
Etyka w biznesie

Jak efektywnie uczyć etyki biznesu? Jaka jest rola managerów w budowaniu zrównoważonej globalnej gospodarki? Czy przedsiębiorczość może być poszukiwaniem wspólnych dla wszystkich wartości oraz jak ma się moralność do przywództwa? Interesuje Was takie spojrzenie na biznes? Bo mnie tak. Dziś biznes to musi być coś więcej niż „zysk dla inwestorów”.

7831c815aabc83dc1cc8b01cb5b702bb7c8

Zapraszam Was na 5. Światowy Kongres Etyki Biznesu ISBEE. Współorganizatorem i gospodarzem jest Akademia Leona Koźmińskiego. Będziecie mogli spotkać najznakomitszych przedstawicieli środowiska akademickiego, wiodących specjalistów w zakresie etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu, ekonomii oraz praktyków biznesu - prawie 400 osób ze wszystkich kontynentów, ponad 60 dyskusji z udziałem przedstawicieli czołowych ośrodków naukowych, najważniejszych instytucji światowych, które obecnie wypracowują kierunki zmian w edukacji menedżerskiej, a także liderów biznesu. My też tam będziemy ;)

Więcej na stronie: www.isbee2012.kozminski.edu.pl.

Mam dla Was jedno zaproszenie na Kongres. Dostanie je osoba, która prześle przekonujące uzasadnienie – dlaczego chciałaby wziąć w nim udział.

 

 

 

Scroll to Top