Odpowiedzialny biznes

Rusza XX Wielka Orkiestra!

Monika Kulik Monika Kulik
04 stycznia 2012
Rusza XX Wielka Orkiestra!

Właśnie wróciłam z konferencji prasowej tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy uwierzycie, że już 20 lat gra ta największa i chyba najlepsza orkiestra świata?  Jak ten czas leci.

Orkiestra wyliczyła, że do tej pory ponad 5,2 mln osób miało kontakt ze sprzętem medycznym zakupionym przez Orkiestrę. Fajnie, że mogliśmy mieć w tym swój udział.

Już po raz 15. będziecie mogli wylicytować jedną z 99 złotych kart telefonicznych. Produkowanych jest wprawdzie 100, ale ta z numerem 13. zawsze zostaje w Fundacji. W tym roku karty wyszły nam całkiem ładne – sami zobaczcie. Te trzy punkty na awersie są z 24- karatowego złota. W ubiegłym roku z licytacji kart zebraliśmy 600 tys., ta najważniejsza – z numerem 1. poszła za 200 tys. zł. W sumie uzbierało się dzięki nim już kilka milionów.

Jednym z hitów charytatywnej aukcji dla WOŚP może okazać się nasz bilet dla 2-osób na mecz finałowy EURO 2012. Odbędzie się on 1 lipca na stadionie Olimpijskim w Kijowie. Nie wiemy, kto zagra, ale możemy Wam obiecać, że emocje będą duże;).

wosp2012.jpg

Na aukcjach można też będzie licytować serce i rozum – maskotki i kubki. A jeśli nie chcecie brać udziału w aukcjach – wysyłajcie SMSy o treści SERCE na numer75565 (5 zł + VAT) albo dzwońcie na numer 704 407 401 (4,06 zł + VAT). Oba numery będą czynne przez całą dobę w niedzielę 8 stycznia, a cały dochód z połączeń i SMS-ów przekazujemy WOŚP.


Rozrywka

Pamiętajcie, środa tylko w Multikinie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
04 stycznia 2012
Pamiętajcie, środa tylko w Multikinie

Dziś pierwsza środa, w którą bez żadnych limitów kodów możecie skorzystać z akcji Środy z Orange w nowej formule. Pamiętajcie, żeby iść do Multikina, a nie z przyzwyczajenia do Cinema City. System rezerwacyjny naszego partnera działa normalnie, więc jeśli już macie pobrane kody, możecie wcześniej zaklepać sobie miejsce. Jedynym limitem jest liczba foteli w kinie. Sam dziś będę w warszawskim Multikinie na Ursynowie, więc przećwiczę, jak wszystko działa. Nie zapominajcie też o rabatach w kinowych barach :-)

Muppety_Kermit i Pigi CLP


Odpowiedzialny biznes

Urodziny komputera na kasety

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
03 stycznia 2012
Urodziny komputera na kasety

Pamiętacie jeszcze ten czas, kiedy oczekiwanie na załadowanie się dowolnej gry na komputerze czekać trzeba było kilka minut, bo tyle "ładowała się" z... kasety magnetofonowej? I ten charakterystyczny "śpiew" wgrywającej się taśmy... Dziś Commodore 64, który był podobno najlepiej sprzedającym się komputerem w historii kończy 30 lat. To dobry moment, żeby popatrzeć, jak wiele się od tamtej pory zmieniło. Oto infografika z serwisu Gixman :)

Nie ukrywam, że ja 64 kB RAM-u w moim "C" wykorzystywałem zasadniczo do gier. Do dziś pamiętam emocje przy "One on one" i "Boulder Dash". Wp.pl zrobiło kiedyś zestawienie najlepszych gier na C64. Pamiętacie? A w co Wy graliście?

Scroll to Top