Odpowiedzialny biznes

Sen Zagłebia Ruhry

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
27 kwietnia 2011
Sen Zagłebia Ruhry

Dawno dawno temu przez kilka tygodni przebywałem w towarzystwie kibiców Schalke 04. Była to tak wesoła banda chłopaków z Zagłębia Ruhry, że od tamtej pory Schalke było jedynym niemieckim klubem, któremu dopingowałem i na którego wyczyny co jakiś czas patrzyłem więcej niż na innych.  Na początku nowego stulecia zespół z Gelsenkirchen uważany był za "polski" klub, a to dzięki filarom obrony w postaci Tomasza Hajto i Tomasza Wałdocha, zresztą kapitana klubu od 2000 do 2004 roku.

To za ich czasów miał miejsce najbardziej pasjonujący wyścig po mistrzostwo Niemiec w ostatnim dziesięcioleciu. W sezonie 2000/2001 Schalke walczyło o to trofeum z powszechnie najmniej lubianym klubem w Niemczech - czyli Bayernem Monachium. W ostatniej kolejce na własnym stadionie Schalke pokonało Unterhaching 5 do 3, ale nikt nie upuszczał miejsc. Cały stadion czekał na wieści z meczu Bayern - Hamurger SV.  Gdy w 90 minucie Bayern stracił gola ponad 60 tysiecy kibiców Schalke rozpoczęło świętowanie dawno nie widzianego w Zagłębiu Ruhry trofeum. Radość trwała jednak tylko 4 minuty. W 94 minucie wyrównał Szwed Patrik Andersson i to drużyna z Bawarii został mistrzem Niemiec.  Tego kibice w Gelsenkirchen nie zapomną chyba nigdy.

Pokonanie w tym roku Interu, na którym w tym i zeszłym roku połamał sobie zęby Bayern było takim symbolicznym zwycięstwem nie tylko nad Włochami, ale również rywalami z Bawarii. A to dla kibiców obu klubów, którzy lubią się niemal tak samo jak np. fani Legii i Lecha jest bardzo ważne.

Wczoraj przeszłość jednak nie grała, nie grała klątwa Manchesteru, który jak policzyli dziennikarze nie wyeliminował jeszcze z Ligi Mistrzów drużyny niemieckiej. Teraz wygląda na to, ze to jednak Manchester awansuje dalej, choć ci, którzy pamiętają zwycięstwo Schalke w Mediolanie, powiedzą, że ta drużyna potrafi grać na wyjeździe. Ja się zgadzam, ta drużyna nie tylko potrafi grać na wyjeździe, ale ma też olbrzymią ambicję i siłę woli, ale obawiam się, że to jednak za mało. Sen kibiców Schalke o zwycięstwie w Lidze Mistrzów pozostanie dalej tylko snem. Na osłodę dali prztyczka Bawarczykom.


Rozrywka

Serce i Rozum na iPhona :)

Marek Wajda Marek Wajda
26 kwietnia 2011
Serce i Rozum na iPhona :)

Serce i Rozum niedawno zdobyli worek medali, a teraz są "na pudle" w kategorii najchętniej ściąganych darmowych aplikacji w iTunes. Użytkownicy iPhonów, iPodów i iPadów mogą miec w jednym miejscu wszystkie reklamy, nawet te które nie są już emitowane, albo są internetowymi viralami. Serce i Rozum w jednym miejscu bez konieczności szukania ich w internecie bądź czatowania przed TV ;) Mnie jako zagorzałego ajfonowca ta wiadomość bardzo ucieszyła!

Aplikację stworzyli nasi koledzy z Orange Labs. Przez kilka pierwszych dni Serce&Rozum byli na drugim miejscu najchętniej ściąganych darmowych aplikacji. Dzisiaj trochę spadli, choć ciągle są na pudle. Pomożecie wskoczyć im wyżej? Serce na pewno się ucieszy, a Rozum doceni :)

Podoba Wam się ta aplikacja? Jak myślicie, czy Androidowcy też chcieliby taką, żeby być bliżej Serca i Rozumu?


Oferta

Nokia C7-00 w Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
26 kwietnia 2011
Nokia C7-00 w Orange

Dziś do oferty Delfin, Pelikan i Pantera oraz Orange dla Firm wprowadzamy kolejny smartphone Nokia C7-00. To ciekawe urządzenie z pełnym, szklanym wyświetlaczem dotykowym, łatwym dostępem do serwisów społecznościowych, 8-megapikselowym aparatem i możliwością nagrywania filmów HD. Więcej informacji o Nokii C7-00 tutaj

Nokia C7-00_.jpg

Scroll to Top